Розділені рахунки за лютий вже надійшли до споживачів поштою, але, як і раніше, їх можна переглянути в «Особистому кабінеті споживача»
Більшість споживачів «Полтаватеплоенерго» уже отримала розділені рахунки за отримані в лютому послуги підприємства на свої поштові адреси. Однак можна не чекати, поки паперові рахунки надійдуть поштою, а переглядати їх он-лайн в сервісі «Особистий кабінет споживача».
Так, уже зараз понад 25 тисяч зареєстрованих користувачів «Особистого кабінету споживача» можуть побачити в сервісі розділені рахунки за лютий цього року. Для цього необхідно клікнути на відповідній позначці біля назви місяця в таблиці, що відображається у розділі меню «Рахунки на оплату». А щоб замовити щомісячну доставку рахунків на електронну скриньку, необхідно в «Параметрах особового рахунка» знайти опцію «Рахунок на електронну пошту» і клікнути «Так». Докладні інструкції, як переглянути рахунки та замовити їх на e-mail, уже публікувалися на офіційному сайті підприємства раніше.
Звертаємо увагу, що рахунки за лютий в «Особистому кабінеті» розділені відповідно до виду послуг, які отримують споживачі. Тому в таблиці назва місяця буде повторюватися, адже до кожної з них прив’язаний рахунок — окремо за централізоване опалення й окремо за постачання гарячої води.
Нагадаємо, що на вимогу чинного законодавства, починаючи з цього року, рахунки за послуги «Полтаватеплоенерго» були розділені за послугами. Розподіл відбувався у відсотковому співвідношенні пропорційно до суми нарахувань окремо по кожній послузі у загальній сумі нарахувань по особовому рахунку споживача за період з 1 жовтня 2014 року по 31 грудня 2018 року включно. Тому в рахунках споживачі можуть помітити деякі розбіжності з власним обліком послуг. У такому випадку, радять фахівці абонентської служби підприємства, споживачам не слід хвилюватися через такий розподіл сум у платіжках, адже сума нарахувань за послуги з централізованого опалення та постачання гарячої води залишилась незмінною. Натомість, сплативши один раз відповідно до рекомендацій, зазначених у платіжці, споживач матиме змогу вже у наступних розрахункових періодах вирівняти взаєморозрахунки з обліковою базою підприємства. У такому разі в наступних платіжках, починаючи з березневих і далі, відомості в обліковій базі абонентської служби підприємства та особистий облік споживача з урахуванням попередніх платежів будуть збігатися.
Наголошуємо, що здійснювати оплату необхідно за кожну послугу окремо, і в платіжному документі (квитанції про сплату) мають бути зазначені дві суми, які вносить споживач за опалення і за гаряче водопостачання. Якщо цієї інформації не буде, то вся сума платежу зарахується як оплата послуги з централізованого опалення. У подальшому взаєморозрахунки з підприємством можна буде скоригувати, або оплативши кожну послугу окремо за підсумками наступного розрахункового місяця, або звернувшись до абонентської служби підприємства.
Ще один момент, на який слід звернути увагу споживачам: віднині в рахунках «Полтаватеплоенерго» не відображається інформація про розмір нарахованої субсидії. Це пов’язане з тим, що розпочався процес монетизації субсидій, тобто споживачі допомогу від держави вже отримують на свій банківський рахунок готівкою для самостійної оплати комунальних послуг. Детальнішу інформацію щодо монетизації субсидій, можна знайти тут:https://bit.ly/2WbgnLx.
До уваги клієнтів КБ «Приватбанк», які розраховуються з «Полтаватеплоенерго» за допомогою сервісу «Регулярний платіж» системи он-лайн банкінгу «Приват24». У зв’язку з розділенням розрахунків для проведення платежів окремо за кожну послугу підприємства вам необхідно провести процедуру перепідключення «Регулярного платежу» в «Приват24».
Цілодобовий он-лайн сервіс «Особистий кабінет споживача» (https://abon.poltavateplo.memo.ua/) — це просто, швидко та зручно!
Прес-служба «Полтаватеплоенерго».
Щоб завжди бути у курсі подій на підприємстві і новин від його структурних підрозділів, підписуйтесь на нас у Facebook, Instagram, Viber чи Telegram.
ЧОМУ «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» СТАВЛЯТЬ НА МЕЖУ БАНКРУТСТВА?
«Полтаватеплоенерго» — одне із найбільших підприємств Полтави. Воно надає послуги з централізованих опалення та постачання гарячої води майже 200 тисячам споживачів у Полтаві, Карлівці, Машівці, Решетилівці і Котельві. Тут працює майже 850 мешканців міста та області. Однак зараз воно опинилося у вкрай скрутному становищі.
Зарплати на підприємстві не можуть підняти через спротив НКРЕКП
У холодну пору року «Полтаватеплоенерго» є чи не найважливішою складовою життєдіяльності міста й області. Проте нині полтавські теплоенергетики перебувають у надзвичайно складній ситуації, яку самостійно вони вирішити не в змозі.
Торік (уперше за всю новітню історію «Полтаватеплоенерго») довелося починати опалювальний сезон із суттєвим дефіцитом кадрів. Зараз на підприємстві 20 відсотків посад є вакантними. І якщо спочатку звільнялися переважно представники робітничих професій, то зараз із підприємства йдуть навіть керівники служб та структурних підрозділів, інженери, вузькі спеціалісти, які пропрацювали 10-20 років і знають усі тонкощі та специфіку роботи. Причиною трудової міграції працівників є рівень заробітної плати, яка є нижчою на 30-40 відсотків, ніж у промисловій галузі області та на інших підприємствах міста, що обслуговують населення. Так, через малу зарплату вперше цього року підприємство не змогло набрати на опалювальний сезон операторів котелень.
Чому ж склалася така ситуація? Головна причина — «принципова» позиція Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП). Саме вона регулює і встановлює тарифи для великих теплопостачальних підприємств комунальної галузі України.
Зокрема, в умовах необхідності коригування окремих складових тарифу на теплову енергію через стрімке зростання їх вартості (енергетичні складові — вартість природного газу та електричної енергії) національний регулятор вибірково ставиться до інших витрат, навіть законодавчо передбачених. Насамперед ідеться про гарантії з оплати праці. Такий підхід до тарифоутворення (вибіркове включення до тарифів складових у необхідних розмірах) уже призвів до того, що підприємство не лише не може тримати зарплату працівників на конкурентному для Полтави й області рівні, але й має великі збитки через виконання рішень уряду щодо підвищення в країні соціальних стандартів.
У листопаді «Полтаватеплоенерго» ініціювало перед Національною комісією перегляд рівня заробітної плати на підприємстві. При цьому, якщо зростання ціни на природний газ спричинило підняття тарифу на теплову енергію на 18,5 відсотка, то підвищення зарплати до середнього по галузі рівня змінило б тариф лише на 3 відсотки. Проте в НКРЕКП підприємству безпідставно і безапеляційно відмовили, не надавши при цьому якоїсь аргументованої відповіді. Незрозуміло лише, де у такому підході нацрегулятора враховані інтереси працівників підприємства (переважна більшість яких водночас є і споживачами послуг) та споживачів (які можуть стати заручниками ситуації з відсутністю персоналу на теплопостачальному підприємстві). У НКРЕКП пообіцяли лише, що, можливо, переглянуть рівень заробітної плати в травні 2019 року. Тому й неможливо втримати на підприємстві фахівців із досвідом роботи без забезпечення їх заробітною платою на рівні з іншими підприємствами енергетичного сектору навіть у Полтаві.
Затримка у коригуванні тарифів призводить до мільйонних збитків
Сама процедура затвердження тарифів НКРЕКП надзвичайно затяжна і вкрай забюрократизована. Через це в умовах постійного зростання вартості складових тарифу на послуги підприємства «Полтаватеплоенерго» змушене вже тривалий час працювати із тарифами, які не «встигають» за зміною своїх складових. Це призводить до постійних і серйозних збитків.
Для прикладу, НКРЕКП може ухвалити рішення про підвищення тарифів на воду (для підприємств водопровідно-каналізаційної галузі) і на електроенергію (для відповідних обленерго), але «автоматично» не відкоригувати залежний від них тариф на тепло. Інколи розбіжність у часі таких «неузгодженостей» перевищує півроку. Та навіть у таких випадках ініціювати коригування тарифів на послуги з централізованого опалення та постачання гарячої води доводиться підприємству із дотриманням усієї процедури. А потім кілька місяців чекати на відповідь від комісії.
Так було й у 2018-му. Іще в лютому минулого року «Полтаватеплоенерго» направило до комісії документи щодо коригування тарифу на тепло, адже зросла вартість води та електроенергії, які входять до його складу. Проте комісія розглядала звернення… вісім місяців! Скоригований тариф для «Полтаватеплоенерго» набув чинності лише із жовтня 2018-го. До цього часу підприємство змушене було платити і за воду, і за електроенергію по нових цінах і отримувати астрономічні збитки. Приміром, лише на постачанні гарячої води населенню «Полтаватеплоенерго» щомісяця мало нічим не компенсовані збитки на суму в понад 400 тисяч гривень.
Аналогічна ситуація склалася і з останнім підвищенням ціни на природний газ восени 2018 року. Спочатку голова НКРЕКП запевняла, що тарифи на тепло нібито відкоригують разом зі зростанням вартості газу. Проте комісія цього так і не зробила. Природний газ «Полтаватеплоенерго» із 1 листопада закуповувало у газопостачальників по ціні, на 23 відсотки вищій за попередню, а наступні два місяці продавало тепло за старим тарифом, у якому врахована «стара» вартість газу. І лише із 1 січня НКРЕКП підвищила-таки тариф на тепло.
Це знову ж таки призвело до серйозних збитків. Адже у структурі тарифу на тепло блакитне паливо займає 67 відсотків. Через це, зокрема, за підсумками минулого року підприємство має значні збитки у понад 40 мільйонів гривень, джерела для покриття яких у підприємства відсутні. Надалі це призводить до заборгованості підприємства перед НАК «Нафтогаз», а накопичення боргів — до штрафних санкцій. А це — додаткові збитки, яких відшкодовувати підприємству ніхто не буде, і відволікання обігових коштів, які конче необхідні теплоенергетикам для ремонту і модернізації теплового господарства міста. Докладніше про тарифоутворення для «Полтаватеплоенерго» і його наслідки йшлося в розмові тут.
Ураховуючи багаторічний досвід неефективного регулювання НКРЕКП діяльності підприємств галузі комунальної теплоенергетики, органи місцевого самоврядування і самі підприємства галузі порушують питання щодо передачі повноважень з ліцензування господарської діяльності у сферах теплопостачання і відповідно встановлення тарифів на теплову енергію та комунальні послуги від НКРЕКП до місцевих органів влади. Тим самим буде забезпечена належна реалізація повноважень органів місцевого самоврядування щодо управління майном, що перебуває у власності територіальних громад, покращиться фінансово-економічний стан підприємств теплопостачання.
Можливо, це дозволить підприємству вийти з нинішнього складного й абсолютно безперспективного становища, поліпшити стан теплового господарства міста (який національним регулятором узагалі ігнорується) і допоможе зберегти кращі кадри.
Варто відзначити, що попри складне становище підприємство працює у штатному режимі, забезпечуючи тепло та затишок в оселях мешканців міста й області. «Полтаватеплоенерго» продовжує утримувати у належному стані розгалужені мережі, проводити їх своєчасний ремонт та забезпечувати постійне і безперебійне надання послуг з централізованого опалення та постачання гарячої води.
Прес-служба «Полтаватеплоенерго».
Щоб завжди бути у курсі подій на підприємстві і новин від його структурних підрозділів, підписуйтесь на нас у Facebook, Instagram, Viber чи Telegram.
ЧОМУ «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» СТАВЛЯТЬ НА МЕЖУ БАНКРУТСТВА?
«Полтаватеплоенерго» — одне із найбільших підприємств Полтави. Воно надає послуги з централізованих опалення та постачання гарячої води майже 200 тисячам споживачів у Полтаві, Карлівці, Машівці, Решетилівці і Котельві. Тут працює майже 850 мешканців міста та області. Однак зараз воно опинилося у вкрай скрутному становищі.
Зарплати на підприємстві не можуть підняти через спротив НКРЕКП
У холодну пору року «Полтаватеплоенерго» є чи не найважливішою складовою життєдіяльності міста й області. Проте нині полтавські теплоенергетики перебувають у надзвичайно складній ситуації, яку самостійно вони вирішити не в змозі.
Торік (уперше за всю новітню історію «Полтаватеплоенерго») довелося починати опалювальний сезон із суттєвим дефіцитом кадрів. Зараз на підприємстві 20 відсотків посад є вакантними. І якщо спочатку звільнялися переважно представники робітничих професій, то зараз із підприємства йдуть навіть керівники служб та структурних підрозділів, інженери, вузькі спеціалісти, які пропрацювали 10-20 років і знають усі тонкощі та специфіку роботи. Причиною трудової міграції працівників є рівень заробітної плати, яка є нижчою на 30-40 відсотків, ніж у промисловій галузі області та на інших підприємствах міста, що обслуговують населення. Так, через малу зарплату вперше цього року підприємство не змогло набрати на опалювальний сезон операторів котелень.
Чому ж склалася така ситуація? Головна причина — «принципова» позиція Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП). Саме вона регулює і встановлює тарифи для великих теплопостачальних підприємств комунальної галузі України.
Зокрема, в умовах необхідності коригування окремих складових тарифу на теплову енергію через стрімке зростання їх вартості (енергетичні складові — вартість природного газу та електричної енергії) національний регулятор вибірково ставиться до інших витрат, навіть законодавчо передбачених. Насамперед ідеться про гарантії з оплати праці. Такий підхід до тарифоутворення (вибіркове включення до тарифів складових у необхідних розмірах) уже призвів до того, що підприємство не лише не може тримати зарплату працівників на конкурентному для Полтави й області рівні, але й має великі збитки через виконання рішень уряду щодо підвищення в країні соціальних стандартів.
У листопаді «Полтаватеплоенерго» ініціювало перед Національною комісією перегляд рівня заробітної плати на підприємстві. При цьому, якщо зростання ціни на природний газ спричинило підняття тарифу на теплову енергію на 18,5 відсотка, то підвищення зарплати до середнього по галузі рівня змінило б тариф лише на 3 відсотки. Проте в НКРЕКП підприємству безпідставно і безапеляційно відмовили, не надавши при цьому якоїсь аргументованої відповіді. Незрозуміло лише, де у такому підході нацрегулятора враховані інтереси працівників підприємства (переважна більшість яких водночас є і споживачами послуг) та споживачів (які можуть стати заручниками ситуації з відсутністю персоналу на теплопостачальному підприємстві). У НКРЕКП пообіцяли лише, що, можливо, переглянуть рівень заробітної плати в травні 2019 року. Тому й неможливо втримати на підприємстві фахівців із досвідом роботи без забезпечення їх заробітною платою на рівні з іншими підприємствами енергетичного сектору навіть у Полтаві.
Затримка у коригуванні тарифів призводить до мільйонних збитків
Сама процедура затвердження тарифів НКРЕКП надзвичайно затяжна і вкрай забюрократизована. Через це в умовах постійного зростання вартості складових тарифу на послуги підприємства «Полтаватеплоенерго» змушене вже тривалий час працювати із тарифами, які не «встигають» за зміною своїх складових. Це призводить до постійних і серйозних збитків.
Для прикладу, НКРЕКП може ухвалити рішення про підвищення тарифів на воду (для підприємств водопровідно-каналізаційної галузі) і на електроенергію (для відповідних обленерго), але «автоматично» не відкоригувати залежний від них тариф на тепло. Інколи розбіжність у часі таких «неузгодженостей» перевищує півроку. Та навіть у таких випадках ініціювати коригування тарифів на послуги з централізованого опалення та постачання гарячої води доводиться підприємству із дотриманням усієї процедури. А потім кілька місяців чекати на відповідь від комісії.
Так було й у 2018-му. Іще в лютому минулого року «Полтаватеплоенерго» направило до комісії документи щодо коригування тарифу на тепло, адже зросла вартість води та електроенергії, які входять до його складу. Проте комісія розглядала звернення… вісім місяців! Скоригований тариф для «Полтаватеплоенерго» набув чинності лише із жовтня 2018-го. До цього часу підприємство змушене було платити і за воду, і за електроенергію по нових цінах і отримувати астрономічні збитки. Приміром, лише на постачанні гарячої води населенню «Полтаватеплоенерго» щомісяця мало нічим не компенсовані збитки на суму в понад 400 тисяч гривень.
Аналогічна ситуація склалася і з останнім підвищенням ціни на природний газ восени 2018 року. Спочатку голова НКРЕКП запевняла, що тарифи на тепло нібито відкоригують разом зі зростанням вартості газу. Проте комісія цього так і не зробила. Природний газ «Полтаватеплоенерго» із 1 листопада закуповувало у газопостачальників по ціні, на 23 відсотки вищій за попередню, а наступні два місяці продавало тепло за старим тарифом, у якому врахована «стара» вартість газу. І лише із 1 січня НКРЕКП підвищила-таки тариф на тепло.
Це знову ж таки призвело до серйозних збитків. Адже у структурі тарифу на тепло блакитне паливо займає 67 відсотків. Через це, зокрема, за підсумками минулого року підприємство має значні збитки у понад 40 мільйонів гривень, джерела для покриття яких у підприємства відсутні. Надалі це призводить до заборгованості підприємства перед НАК «Нафтогаз», а накопичення боргів — до штрафних санкцій. А це — додаткові збитки, яких відшкодовувати підприємству ніхто не буде, і відволікання обігових коштів, які конче необхідні теплоенергетикам для ремонту і модернізації теплового господарства міста. Докладніше про тарифоутворення для «Полтаватеплоенерго» і його наслідки йшлося в розмові тут.
Ураховуючи багаторічний досвід неефективного регулювання НКРЕКП діяльності підприємств галузі комунальної теплоенергетики, органи місцевого самоврядування і самі підприємства галузі порушують питання щодо передачі повноважень з ліцензування господарської діяльності у сферах теплопостачання і відповідно встановлення тарифів на теплову енергію та комунальні послуги від НКРЕКП до місцевих органів влади. Тим самим буде забезпечена належна реалізація повноважень органів місцевого самоврядування щодо управління майном, що перебуває у власності територіальних громад, покращиться фінансово-економічний стан підприємств теплопостачання.
Можливо, це дозволить підприємству вийти з нинішнього складного й абсолютно безперспективного становища, поліпшити стан теплового господарства міста (який національним регулятором узагалі ігнорується) і допоможе зберегти кращі кадри.
Варто відзначити, що попри складне становище підприємство працює у штатному режимі, забезпечуючи тепло та затишок в оселях мешканців міста й області. «Полтаватеплоенерго» продовжує утримувати у належному стані розгалужені мережі, проводити їх своєчасний ремонт та забезпечувати постійне і безперебійне надання послуг з централізованого опалення та постачання гарячої води.
Прес-служба «Полтаватеплоенерго».
Щоб завжди бути у курсі подій на підприємстві і новин від його структурних підрозділів, підписуйтесь на нас у Facebook, Instagram, Viber чи Telegram.
ПРАЦІВНИКИ «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» ВІДЗНАЧИЛИ ПРОФЕСІЙНЕ СВЯТО
Перші весняні промені вже пробудили бруньки на деревах. З кожним днем стає все тепліше, і на горизонті невдовзі вже з’явиться кінець опалювального сезону. Саме в таку пору, у третю неділю березня, усі працівники житлово-комунального господарства та побутового обслуговування населення відзначають своє професійне свято. Не оминув святковий настрій і працівників обласного комунального підприємства «Полтаватеплоенерго».
А наступного дня, у п’ятницю, більшість колективу «Полтаватеплоенерго» зібралася в Палаці дитячої та юнацької творчості, щоб разом відзначити професійне свято. У глядацькій залі сиділи поряд молоді теплоенергетики і ветерани підприємства, що прийшли на зустріч зі своїми давніми друзями. Зі щирими вітаннями до працівників підприємства звернулися в. о. генерального директора «Полтаватеплоенерго» Олександр Олексенко, заступник начальника управління житлово-комунального господарства Департаменту будівництва, містобудування і архітектури та житлово-комунального господарства Полтавської ОДА Тетяна Семенова.
Дружними оваціями теплоенергетики привітали заступника начальника виробничої служби «Полтаватеплоенерго» Євгенію Литецьку, якій днями указом Президента було присвоєно звання заслуженого працівника сфери послуг України. Так само раділи за кожного, хто піднімався на сцену, щоб отримати грамоту від обласної влади чи профспілкової організації за вагомий внесок у розвиток сфери комунальної теплоенергетики. І з глибокою вдячністю і шаною говорили про тих, хто власними руками творив історію «Полтаватеплоенерго», а нині уже в ролі гостя час від часу приходить на підприємство. Згадали і тих теплоенергетиків, які не змогли бути присутніми на святковій зустрічі, адже продовжували забезпечувати рідне місто теплом, перебуваючи на робочих місцях.
Святковий настрій глядачам задав презентаційний відеоролик про підприємство, змонтований спеціально до урочистостей. Яскравими виступами заряджали залу артисти Полтавської обласної філармонії і вихованці Палацу дитячої та юнацької творчості.
Навіть коли концерт скінчився, полтавські теплоенергетики не поспішали розходитися. Було про що поговорити, про що згадати. Адже це свято зібрало однодумців, котрі за роки спільної праці стали друзями, майже рідними людьми.
Прес-служба «Полтаватеплоенерго».
Щоб завжди бути у курсі подій на підприємстві і новин від його структурних підрозділів, підписуйтесь на нас у Facebook, Instagram, Viber чи Telegram.
«МАПА КОМЕРЦІЙНОГО ОБЛІКУ» ВЖЕ МІСТИТЬ ІНФОРМАЦІЮ ЗА ЛЮТИЙ ЦЬОГО РОКУ
На початку кожного місяця абонентська служба «Полтаватеплоенерго» підбиває підсумки обсягів споживання теплової енергії житловим фондом за попередній місяць. Результати цієї роботи за лютий споживачі уже можуть побачити у сервісі «Мапа комерційного обліку» офіційного сайту підприємства.
Кожен місяць протягом опалювального періоду для працівників абонентської служби «Полтаватеплоенерго» починається однаково: після проведення нарахувань споживачам за отримані послуги вони аналізують, як на суми в платіжках вплинули погодні умови, зокрема середня температура зовнішнього повітря. Так, за даними Полтавського обласного гідрометеоролічного центру, цей показник у лютому був -0,76°С, а це на 4,5 градуса вище, ніж у цьогорічному січні. Відповідно, теплової енергії на опалення житлового фонду пішло також менше. Тож і нарахування були відчутно нижчими, ніж у холодному січні. Підтвердження цього — паперові рахунки, що вже почали надходити споживачам на поштові адреси. Проте уже в перших числах місяця їхні електронні версії, як завжди, доступні для користувачів цілодобового он-лайн сервісу «Особистий кабінет споживача».
Яку інформацію можна знайти на «Мапі комерційного обліку»?
Чимало споживачів «Полтаватеплоенерго» воліє самостійно обраховувати приблизні суми до сплати за певний розрахунковий місяць, не чекаючи, поки паперовий рахунок від підприємства надійде їм поштою. У цьому їм може допомогти «Мапа комерційного обліку», яка вже містить оновлену інформацію за підсумками лютого.
У цьому сервісі показані всі багатоповерхівки Полтави, а також Карлівки, Машівки, Решетилівки і Котельви, до яких надходить тепло від «Полтаватеплоенерго». Більшість із них уже обладнана будинковими приладами обліку, які дають змогу мешканцям сплачувати за фактично спожитий обсяг теплової енергії, що знадобився на опалення їхніх осель.
Найпершою інформацією, яку подає «Мапа комерційного обліку», є відомості щодо того, чи встановлений у будинку тепловий лічильник. Для будинків, що обладнані приладом обліку теплової енергії, за підсумками кожного місяця розміщується детальна інформація про його роботу: дати зняття попередніх та поточних показників, самі показники, обсяг спожитого протягом розрахункового періоду тепла, загальна площа житлових приміщень у будинку та кількість теплової енергії, що знадобилася на опалення 1 квадратного метра площі в ньому (питоме споживання).
Інформація за лютий уже розміщена у «Мапі комерційного обліку». Щоб ознайомитися з нею, користувачеві сервісу достатньо просто ввести свою адресу в поля. Наприклад, у графі «Місто» обираємо Полтаву, у поле «Вулиця» вводимо «Чураївни», у списку номерів будинків обираємо «13» і клікаємо на «Показати». На мапі відобразиться місце розташування будинку та вся актуальна інформація про нього за лютий цього року.
Якщо ж ваша багатоповерхівка була зведена на початку 2000-х років і її мешканці мають змогу обладнати свої оселі квартирними приладами обліку теплової енергії, то відомості стосовно обсягів тепла, використаного для надання послуги з централізованого опалення у вашому будинку, будуть більш стислими, ніж для решти будинків. Так, ви не побачите загальної площі житлових приміщень і питомого споживання, оскільки ці величини не мають значення для споживачів з індивідуальним обліком тепла.
Чим корисна «Мапа комерційного обліку»?
Постійні користувачі сервісу мають змогу порівняти, як зросли чи зменшилися обсяги споживання теплової енергії порівняно з попередніми розрахунковими періодами. Це може бути пов’язане як зі зміною температури зовнішнього повітря та відповідно регулюванням якості теплоносія на котельнях підприємства, так і з ужиттям заходів з енергозбереження самими мешканцями будинку. Також мапа дозволяє зіставити два схожих за теплотехнічними характеристиками будинки і побачити, де раціональне споживання теплової енергії дійсно дає результати.
Зазвичай з усього адресного інформаційного блоку споживачів найбільше цікавить питоме споживання. Адже помноживши його на опалювальну площу квартири, можна побачити, який обсяг тепла прийшовся на конкретну оселю. А помноживши іще й на чинний тариф, дізнатися орієнтовну суму до сплати (без субсидії та пільг) за підсумками місяця. Це дозволяє споживачам наперед планувати витрати на оплату комунальних послуг іще до того, як паперові рахунки опиняться в їхніх поштових скриньках.
Сервіс «Мапа комерційного обліку» — можливість дізнатися більше про теплоспоживання вашого житлового будинку.
Прес-служба «Полтаватеплоенерго».
Щоб завжди бути у курсі подій на підприємстві і новин від його структурних підрозділів, підписуйтесь на нас у Facebook, Instagram, Viber чи Telegram.
«МАПА КОМЕРЦІЙНОГО ОБЛІКУ» ВЖЕ МІСТИТЬ ІНФОРМАЦІЮ ЗА ЛЮТИЙ ЦЬОГО РОКУ
На початку кожного місяця абонентська служба «Полтаватеплоенерго» підбиває підсумки обсягів споживання теплової енергії житловим фондом за попередній місяць. Результати цієї роботи за лютий споживачі уже можуть побачити у сервісі «Мапа комерційного обліку» офіційного сайту підприємства.
Кожен місяць протягом опалювального періоду для працівників абонентської служби «Полтаватеплоенерго» починається однаково: після проведення нарахувань споживачам за отримані послуги вони аналізують, як на суми в платіжках вплинули погодні умови, зокрема середня температура зовнішнього повітря. Так, за даними Полтавського обласного гідрометеоролічного центру, цей показник у лютому був -0,76°С, а це на 4,5 градуса вище, ніж у цьогорічному січні. Відповідно, теплової енергії на опалення житлового фонду пішло також менше. Тож і нарахування були відчутно нижчими, ніж у холодному січні. Підтвердження цього — паперові рахунки, що вже почали надходити споживачам на поштові адреси. Проте уже в перших числах місяця їхні електронні версії, як завжди, доступні для користувачів цілодобового он-лайн сервісу «Особистий кабінет споживача».
Яку інформацію можна знайти на «Мапі комерційного обліку»?
Чимало споживачів «Полтаватеплоенерго» воліє самостійно обраховувати приблизні суми до сплати за певний розрахунковий місяць, не чекаючи, поки паперовий рахунок від підприємства надійде їм поштою. У цьому їм може допомогти «Мапа комерційного обліку», яка вже містить оновлену інформацію за підсумками лютого.
У цьому сервісі показані всі багатоповерхівки Полтави, а також Карлівки, Машівки, Решетилівки і Котельви, до яких надходить тепло від «Полтаватеплоенерго». Більшість із них уже обладнана будинковими приладами обліку, які дають змогу мешканцям сплачувати за фактично спожитий обсяг теплової енергії, що знадобився на опалення їхніх осель.
Найпершою інформацією, яку подає «Мапа комерційного обліку», є відомості щодо того, чи встановлений у будинку тепловий лічильник. Для будинків, що обладнані приладом обліку теплової енергії, за підсумками кожного місяця розміщується детальна інформація про його роботу: дати зняття попередніх та поточних показників, самі показники, обсяг спожитого протягом розрахункового періоду тепла, загальна площа житлових приміщень у будинку та кількість теплової енергії, що знадобилася на опалення 1 квадратного метра площі в ньому (питоме споживання).
Інформація за лютий уже розміщена у «Мапі комерційного обліку». Щоб ознайомитися з нею, користувачеві сервісу достатньо просто ввести свою адресу в поля. Наприклад, у графі «Місто» обираємо Полтаву, у поле «Вулиця» вводимо «Чураївни», у списку номерів будинків обираємо «13» і клікаємо на «Показати». На мапі відобразиться місце розташування будинку та вся актуальна інформація про нього за лютий цього року.
Якщо ж ваша багатоповерхівка була зведена на початку 2000-х років і її мешканці мають змогу обладнати свої оселі квартирними приладами обліку теплової енергії, то відомості стосовно обсягів тепла, використаного для надання послуги з централізованого опалення у вашому будинку, будуть більш стислими, ніж для решти будинків. Так, ви не побачите загальної площі житлових приміщень і питомого споживання, оскільки ці величини не мають значення для споживачів з індивідуальним обліком тепла.
Чим корисна «Мапа комерційного обліку»?
Постійні користувачі сервісу мають змогу порівняти, як зросли чи зменшилися обсяги споживання теплової енергії порівняно з попередніми розрахунковими періодами. Це може бути пов’язане як зі зміною температури зовнішнього повітря та відповідно регулюванням якості теплоносія на котельнях підприємства, так і з ужиттям заходів з енергозбереження самими мешканцями будинку. Також мапа дозволяє зіставити два схожих за теплотехнічними характеристиками будинки і побачити, де раціональне споживання теплової енергії дійсно дає результати.
Зазвичай з усього адресного інформаційного блоку споживачів найбільше цікавить питоме споживання. Адже помноживши його на опалювальну площу квартири, можна побачити, який обсяг тепла прийшовся на конкретну оселю. А помноживши іще й на чинний тариф, дізнатися орієнтовну суму до сплати (без субсидії та пільг) за підсумками місяця. Це дозволяє споживачам наперед планувати витрати на оплату комунальних послуг іще до того, як паперові рахунки опиняться в їхніх поштових скриньках.
Сервіс «Мапа комерційного обліку» — можливість дізнатися більше про теплоспоживання вашого житлового будинку.
Прес-служба «Полтаватеплоенерго».
Щоб завжди бути у курсі подій на підприємстві і новин від його структурних підрозділів, підписуйтесь на нас у Facebook, Instagram, Viber чи Telegram.
СЕРДЕЧНО ВІТАЄМО ВАС ІЗ ПРОФЕСІЙНИМ СВЯТОМ — ДНЕМ ПРАЦІВНИКІВ ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСТВА І ПОБУТОВОГО ОБСЛУГОВУВАННЯ НАСЕЛЕННЯ!
ШАНОВНІ КОЛЕГИ!
Прийміть найщиріші побажання міцного здоров’я, добробуту, чудового настрою, невичерпної енергії та життєвого оптимізму. Зичимо вам щоденно знаходити у праці натхнення та джерела для творчості. Хай у ваших родинах завжди панує любов, достаток і злагода, а душі постійно будуть зігріті увагою і підтримкою близьких!
Адміністрація та профспілковий комітет
ПОКВПТГ «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО»
Щоб завжди бути у курсі подій на підприємстві і новин від його структурних підрозділів, підписуйтесь на нас у Facebook, Instagram, Viber чи Telegram.
ПРАЦІВНИКИ АВТОТРАНСПОРТНОГО ЦЕХУ «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» ЗМАГАЛИСЯ ЗА ЗВАННЯ НАЙКРАЩОГО ЗА ПРОФЕСІЄЮ
«Умієш — покажи, найкращий — доведи!» — під таким гаслом уже вчетверте пройшов на «Полтаватеплоенерго» традиційний конкурс професійної майстерності серед працівників робочих спеціальностей. Зазвичай такі заходи проходять на підприємстві у другій половині календарного року. Наприклад, ще зовсім недавно, у жовтні, за звання найбільш вправного змагалися електромонтери — працівники служби головного енергетика. А вже на початку березня настала черга представників автотранспортного цеху визначати з-поміж себе найкращого.
У день проведення конкурсу на виробничій базі «Полтаватеплоенерго» було людно: працівники різних структурних підрозділів висипали надвір, щоб подивитися на видовищне дійство, і глянути було на що. Приготування до змагань між водіями, кранівниками та екскаваторниками почалися задовго до старту. Теплоенергетики спостерігали, як поступово територія бази перетворювалася на міні-полігон: особливим чином були розставлені порожні металеві діжки, техніку вишикували і ще раз перевірили її готовність. Тож протистояти спокусі глянути на маневри посеред двору бази було просто неможливо.
— Цей захід покаже, якими професійними навичками наділені наші працівники, — розповів перед початком конкурсу заступник начальника автотранспортного цеху «Полтаватеплоенерго» Володимир Тарасюк. — Ми спеціально підібрали завдання, які продемонструють, наскільки учасники відчувають техніку і вміють виконувати нестандартні дії, опираючись на власний досвід. Основними критеріями оцінювання будуть швидкість і точність виконання завдань.
Конкурсна програма складалася з трьох частин — окремо для кожної професії. Машиністи автомобільних кранів мали виконати три завдання: перше — підчепити вантаж масою 400 кг, перенести його на поставити на визначені позиції, друге — перемістити вантаж уздовж шляху, обмеженого огородою (ось де знадобилися діжки!), не зачепивши її, третє — помістити ємність із водою всередину діжки, не торкнувшись її стінок. У цій категорії змагалися три працівники, і першість здобув машиніст із багаторічним досвідом Олександр Запорожець.
— Я в цій професії уже двадцять два роки. Однак завдання давалися не так уже й легко, як думалось, — зізнався Олександр Петрович, виконавши свою обов’язкову програму.
Наступними до бар’єру стали п’ятеро машиністів екскаваторів. І щоразу, коли в кабіні займав місце черговий учасник, екскаватор ніби оживав, перетворювався на могутнього трансформера, наділеного власною волею. Спершу конкурсанти по черзі наповнювали склянки водою з прив’язаної до ковша пляшки. Далі грали в футбол, заганяючи м’яча в імпровізовані ворота. Наступним завданням було зіштовхнути тенісні м’ячики з поверхонь діжок, не змістивши при цьому самих опор. А ще суперники повинні були ніжно і делікатно підчепити відро, по вінця заповнене водою, і переставити його з однієї діжки на іншу, не проливши жодної краплі. Цікаво було дивитися, як солідні чоловіки, за чиїми плечима тисячі годин за важелями екскаваторів, перетворювалися на азартних хлопчаків, зосереджених на непростих завданнях. І тут перемогу здобув Сергій Перекопський, машиніст екскаватора 5 розряду.
Останніми в протистоянні зійшлися водії колісних транспортних засобів. Вони мали одне завдання, однак бездоганно впоратися з ним було далеко не всім під силу. Кожен водій на максимально допустимій швидкості до 10 км/год рухався заданим маршрутом: виїжджав із гаража, їхав територією бази, оминаючи перешкоди, та заїжджав у гараж, здаючи назад. А оскільки перешкоди були розставлені вкрай незручно, не зачепити їх було вкрай непросто. Однак з-посеред шести учасників знайшовся майстер, який отримав максимальну кількість балів від усіх членів журі, — Руслан Недавній. Йому й присудили перемогу.
Попри холоднечу і підступний дощик, який так і поривався розігнати глядачів та учасників, захід видався захопливим і яскравим. Яка ж служба «Полтаватеплоенерго» наступною змагатиметься у конкурсі «Кращий за професією»? Поки що ніхто не знає. Тому всі структурні підрозділи вже готуються до майбутніх протистоянь, відшліфовуючи свої вміння.
Прес-служба «Полтаватеплоенерго».
Щоб завжди бути у курсі подій на підприємстві і новин від його структурних підрозділів, підписуйтесь на нас у Facebook, Instagram, Viber чи Telegram.
ПРАЦІВНИКИ АВТОТРАНСПОРТНОГО ЦЕХУ «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» ЗМАГАЛИСЯ ЗА ЗВАННЯ НАЙКРАЩОГО ЗА ПРОФЕСІЄЮ
«Умієш — покажи, найкращий — доведи!» — під таким гаслом уже вчетверте пройшов на «Полтаватеплоенерго» традиційний конкурс професійної майстерності серед працівників робочих спеціальностей. Зазвичай такі заходи проходять на підприємстві у другій половині календарного року. Наприклад, ще зовсім недавно, у жовтні, за звання найбільш вправного змагалися електромонтери — працівники служби головного енергетика. А вже на початку березня настала черга представників автотранспортного цеху визначати з-поміж себе найкращого.
У день проведення конкурсу на виробничій базі «Полтаватеплоенерго» було людно: працівники різних структурних підрозділів висипали надвір, щоб подивитися на видовищне дійство, і глянути було на що. Приготування до змагань між водіями, кранівниками та екскаваторниками почалися задовго до старту. Теплоенергетики спостерігали, як поступово територія бази перетворювалася на міні-полігон: особливим чином були розставлені порожні металеві діжки, техніку вишикували і ще раз перевірили її готовність. Тож протистояти спокусі глянути на маневри посеред двору бази було просто неможливо.
— Цей захід покаже, якими професійними навичками наділені наші працівники, — розповів перед початком конкурсу заступник начальника автотранспортного цеху «Полтаватеплоенерго» Володимир Тарасюк. — Ми спеціально підібрали завдання, які продемонструють, наскільки учасники відчувають техніку і вміють виконувати нестандартні дії, опираючись на власний досвід. Основними критеріями оцінювання будуть швидкість і точність виконання завдань.
Конкурсна програма складалася з трьох частин — окремо для кожної професії. Машиністи автомобільних кранів мали виконати три завдання: перше — підчепити вантаж масою 400 кг, перенести його на поставити на визначені позиції, друге — перемістити вантаж уздовж шляху, обмеженого огородою (ось де знадобилися діжки!), не зачепивши її, третє — помістити ємність із водою всередину діжки, не торкнувшись її стінок. У цій категорії змагалися три працівники, і першість здобув машиніст із багаторічним досвідом Олександр Запорожець.
— Я в цій професії уже двадцять два роки. Однак завдання давалися не так уже й легко, як думалось, — зізнався Олександр Петрович, виконавши свою обов’язкову програму.
Наступними до бар’єру стали п’ятеро машиністів екскаваторів. І щоразу, коли в кабіні займав місце черговий учасник, екскаватор ніби оживав, перетворювався на могутнього трансформера, наділеного власною волею. Спершу конкурсанти по черзі наповнювали склянки водою з прив’язаної до ковша пляшки. Далі грали в футбол, заганяючи м’яча в імпровізовані ворота. Наступним завданням було зіштовхнути тенісні м’ячики з поверхонь діжок, не змістивши при цьому самих опор. А ще суперники повинні були ніжно і делікатно підчепити відро, по вінця заповнене водою, і переставити його з однієї діжки на іншу, не проливши жодної краплі. Цікаво було дивитися, як солідні чоловіки, за чиїми плечима тисячі годин за важелями екскаваторів, перетворювалися на азартних хлопчаків, зосереджених на непростих завданнях. І тут перемогу здобув Сергій Перекопський, машиніст екскаватора 5 розряду.
Останніми в протистоянні зійшлися водії колісних транспортних засобів. Вони мали одне завдання, однак бездоганно впоратися з ним було далеко не всім під силу. Кожен водій на максимально допустимій швидкості до 10 км/год рухався заданим маршрутом: виїжджав із гаража, їхав територією бази, оминаючи перешкоди, та заїжджав у гараж, здаючи назад. А оскільки перешкоди були розставлені вкрай незручно, не зачепити їх було вкрай непросто. Однак з-посеред шести учасників знайшовся майстер, який отримав максимальну кількість балів від усіх членів журі, — Руслан Недавній. Йому й присудили перемогу.
Попри холоднечу і підступний дощик, який так і поривався розігнати глядачів та учасників, захід видався захопливим і яскравим. Яка ж служба «Полтаватеплоенерго» наступною змагатиметься у конкурсі «Кращий за професією»? Поки що ніхто не знає. Тому всі структурні підрозділи вже готуються до майбутніх протистоянь, відшліфовуючи свої вміння.
Прес-служба «Полтаватеплоенерго».
Щоб завжди бути у курсі подій на підприємстві і новин від його структурних підрозділів, підписуйтесь на нас у Facebook, Instagram, Viber чи Telegram.
ВІТАЄМО НАШУ КОЛЕГУ ЄВГЕНІЮ ВАДИМІВНУ ЛИТЕЦЬКУ ІЗ ЗВАННЯМ ЗАСЛУЖЕНОГО ПРАЦІВНИКА СФЕРИ ПОСЛУГ УКРАЇНИ!
Приємна новина облетіла всі структурні підрозділи «Полтаватеплоенерго»: 11 березня указом Президента України заступнику начальника виробничої служби Євгенії Литецькій було присвоєно звання заслуженого працівника сфери послуг.
Євгенію Вадимівну знають усі працівники підприємства — і ті, які щойно розпочали свій трудовий шлях у галузі комунальної теплоенергетики, і досвідчені працівники, і ті, хто вже перебуває на заслуженому відпочинку.
Понад сорок років трудиться Євгенія Литецька на «Полтаватеплоенерго», вона була свідком становлення підприємства, його основних історичних віх. Тож більш досвідченого теплоенергетика на підприємстві годі й шукати. На будь-яке виробниче, а нерідко й житейське питання у Євгенії Вадимівни завжди знайдеться відповідь. Вона незмінно готова дати підказку молодим фахівцям, та й маститі працівники «Полтаватеплоенерго» не соромляться звертатися до неї по мудру пораду.
Чимало звершень у послужному списку Євгенії Литецької, та всі ми, її колеги, віримо: попереду — ще не одне досягнення і нагорода.
Шановна Євгеніє Вадимівно! Зичимо Вам натхнення, високого професійного польоту, невичерпного ентузіазму. Пишаємось, що працюємо з Вами пліч-о-пліч на одному підприємстві.
Адміністрація, профспілковий комітет та
трудовий колектив ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго».
Щоб завжди бути у курсі подій на підприємстві і новин від його структурних підрозділів, підписуйтесь на нас у Facebook, Instagram, Viber чи Telegram.
«ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» НАГАДУЄ: РАЦІОНАЛЬНЕ СПОЖИВАННЯ ТЕПЛА У ВЕСНЯНІ ТЕПЛІ ДНІ — РЕАЛЬНА МОЖЛИВІСТЬ ЗАОЩАДИТИ НА ОПАЛЕННІ
У вашому житловому будинку встановлений вузол комерційного обліку теплової енергії? Тоді ця інформація саме для вас!
ШАНОВНІ СПОЖИВАЧІ!
Нагадуємо, будинковий тепловий лічильник, встановлений у вашому житловому будинку, обліковує фактичну кількість теплової енергії, яка знадобилася для опалення будівлі. Обсяг її споживання залежить від раціональності користування теплом мешканцями будинку. У першу чергу від температури повітря в оселях. Наявність теплового лічильника дає змогу мешканцям будинків самостійно визначати температурний режим у приміщеннях.
Звертаємо вашу увагу, що зростання температури повітря в приміщеннях на 1°С збільшує витрати теплової енергії на 5%.
Зменшення споживання теплової енергії будинком у періоди значного підвищення температури зовнішнього повітря можна здійснювати шляхом тимчасового повного припинення протоку теплоносія. Для цього необхідно на загальних зборах обрати відповідального представника, про що повідомити підприємство з наданням копії протоколу зборів мешканців. Після надходження відповідного звернення фахівці служби контролю за збутом теплової енергії проведуть інструктаж із роботи з тепловим лічильником безпосередньо на місці встановлення вузла обліку теплової енергії житлового будинку.
Для зменшення обсягу спожитої теплової енергії та як наслідок заощадження на опаленні необхідно вжити заходів з утеплення огороджувальних конструкцій будинків та розподільних трубопроводів, встановлення автоматизованих індивідуальних теплових пунктів з погодними регуляторами.
Нагадаємо, дізнатися, чи обладнано ваш житловий будинок комерційним приладом обліку теплової енергії, можна, скориставшись цілодобовим он-лайн сервісом офіційного сайту підприємства «Мапа комерційного обліку».
Щоб завжди бути у курсі подій на підприємстві і новин від його структурних підрозділів, підписуйтесь на нас у Facebook, Instagram, Viber чи Telegram.
Перевірте показання перед відправкою
LImit
Напишіть нам
ШАНОВНІ СПОЖИВАЧІ!
Згідно із законом України «Про звернення громадян» звернення повинно бути підписано заявником із зазначенням дати. Звернення, оформлене без дотримання зазначених вимог, не розглядається.
Звернення розглядаються і вирішуються у термін не більше одного місяця від дня їх надходження.
Подання громадянином звернення, яке містить наклеп і образи, дискредитацію органів державної влади, органів місцевого самоврядування, об'єднань громадян та їхніх посадових осіб, керівників та інших посадових осіб підприємств, установ і організацій незалежно від форм власності, заклики до розпалювання національної, расової, релігійної ворожнечі та інших дій, тягне за собою відповідальність, передбачену чинним законодавством.