Людям із порушенням зору

«УКРТЕПЛОКОМУНЕНЕРГО»: Системна криза теплопостачання в Україні

2021-05-24  
 
 
 


«УКРТЕПЛОКОМУНЕНЕРГО»:
Системна криза теплопостачання в Україні

Без термінового втручання Уряду вже найближчими днями в українських містах зникне гаряча вода, буде остаточно зірвана підготовка до наступного опалювального періоду, а опалювальний сезон 2021-2022рр. в Україні, взагалі, ризикує не розпочатися. 


Докладніше читайте тут: https://bit.ly/3oBSnAO

За матеріалами пресслужби
«Полтаватеплоенерго».


Щоб завжди бути у курсі подій на підприємстві і новин від його структурних підрозділів, підписуйтесь на нас у Facebook, Instagram, Viber чи Telegram.

«Укртеплокомуненерго» звернулась до Уряду

2021-05-21  
 
 


«УКРТЕПЛОКОМУНЕНЕРГО»
ЗВЕРНУЛАСЬ ДО УРЯДУ

Підприємства теплопостачання на межі виживання: асоціація «Укртеплокомуненерго» звернулась до Уряду з проханням терміново внести зміни до чинного законодавства.
«Укртеплокомуненерго» звернулась до Уряду

У зв’язку з надзвичайним фінансово-економічним станом підприємств теплокомуненерго (далі — ТКЕ) Міжгалузева асоціація з розвитку систем теплопостачання «Укртеплокомуненерго» звернулась до Прем’єр-міністра України. Асоціація наголошує на необхідності нагального внесення змін до чинних нормативно-правових актів. В іншому випадку — наступний опалювальний сезон 2021-2022рр. в українських містах може і не розпочатися.

12 травня 2021 року у місті Житомирі відбулась науково-практична конференція «Підведення підсумків проведення опалювального сезону 2020-2021рр.». На ній учасники —народні депутати України, науковці, керівники підприємств-виробників енергетичного обладнання, директори підприємств теплоенергетики усіх регіонів України — визнали, що фінансово-економічна ситуація на підприємствах ТКЕ на сьогодні є надкритичною. Основна проблема — постійно зростаюча заборгованість перед постачальником природного газу та операторами газорозподільних мереж (далі – оператори ГРМ). Причиною її утворення є економічно необґрунтовані тарифи на теплову енергію, які протягом останніх років встановлювалися підприємствам теплопостачання НКРЕКП, недоліки законодавства та низька платоспроможність населення, спричинена недостатнім рівнем доходів.

При цьому погіршують ситуацію нарахування астрономічних штрафних санкцій на заборгованість за газ. Станом на 01.05.2021р. сума виставлених підприємствам ТКЕ, збоку постачальників газу та операторів ГРМ за його розподіл, штрафних санкцій перевищила 10 млрд грн.

«Для виведення підприємств ТКЕ з найгострішої фінансово-економічної кризи за останнє десятиріччя, необхідне термінове прийняття Верховною Радою зареєстрованих у ВРУ законопроєктів №3508 або №3800-1 щодо питання реструктуризації або списання заборгованості підприємствам ТКЕ за спожитий газ. Потребує розгляду питання віднесення підприємств теплопостачання до окремого переліку підприємств, для яких передбачити встановлення окремого порядку визначення ціни на газ та внести відповідні зміни до Постанови КМУ від 19.10.2018р. №867. Необхідно терміново, з метою здешевлення вартості теплової енергії, вирішити питання постачання підприємствам ТКЕ українського газу, власного видобутку, ціна якого суттєво нижча, ніж пропонується сьогодні НАК «Нафтогаз України».

Також потрібно скасувати дію постанови від 18.06.2014р. №217 та внести зміни до Законів України «Про теплопостачання», «Про питну воду», «Про житлово-комунальні послуги», «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання», «Про ринок електроенергії», «Про ринок природного газу», Кодексу газорозподільних мереж в частині повного проведення перегляду величин штрафних санкцій, які можуть накладатися постачальниками енергоресурсів на підприємства ТКЕ, через невиконання договірних зобов’язань, і які не можуть бути більшими ніж розмір штрафних санкцій, які може застосувати ТКЕ до своїх боржників за категоріями споживачів. Як приклад, категорія споживачів «населення». В структурі споживачів теплової енергії вона займає 80-85%. Згідно з чинним законодавством, ТКЕ може застосувати до споживача лише пеню у розмірі 0,01% від суми заборгованості, за кожний день прострочки платежу. Тобто, якщо споживач заборгував 1000 грн за спожиту теплову енергію, то за місяць ТКЕ нарахує пені всього 3 грн. Однак, якщо ТКЕ заборгує НАК «Нафтогаз України» 1000 грн, то останній нарахує штрафних та інших фінансових санкцій від 380 до 520 грн, залежно від розміру облікової ставки Національного банку. Оператор ГРМ, на аналогічну заборгованість за послугу з розподілу, нарахує так званих санкцій в два рази більше — 1200 грн.

Вважаємо, що співрозмірні величини штрафних санкцій, які можуть застосовуватися учасниками договірних відносин у сфері теплопостачання, повинні бути зафіксовані в окремих спеціальних Законах вказаних вище», — зазначив віце-президент Міжгалузевої асоціації з розвитку систем теплопостачання «Укртеплокомуненерго» Сергій Дунайло.

Учасники конференції також відзначили, що рішення Уряду про припинення дії ПСО з 20 травня 2021р. і перехід підприємств ТКЕ на роботу в умовах відкритого ринку газу, без вирішення питання реструктуризації чи списання заборгованості теплопостачальників за спожитий природний газ (понад 50 млрд грн станом на 01.05.2021р.), є абсолютно непідготовленим і призведе до зупинки роботи ТКЕ в найближчі місяці і, відповідно, до неможливості вчасно розпочати новий опалювальний сезон.

[ТЕКСТ ЗВЕРНЕННЯ]

Враховуючи вкрай напружену ситуацію та з метою недопущення зриву підготовки і початку нового опалювального сезону 2021-2022рр., одноголосним рішенням учасників конференції створено Організаційний комітет з підготовки та проведення мирних акцій протесту виробників тепла.

Міжгалузева асоціація
«УКРТЕПЛОКОМУНЕНЕРГО».


Щоб завжди бути у курсі подій на підприємстві і новин від його структурних підрозділів, підписуйтесь на нас у Facebook, Instagram, Viber чи Telegram.

«Укртеплокомуненерго» звернулась до Уряду

2021-05-21  
 
 


«УКРТЕПЛОКОМУНЕНЕРГО»
ЗВЕРНУЛАСЬ ДО УРЯДУ

Підприємства теплопостачання на межі виживання: асоціація «Укртеплокомуненерго» звернулась до Уряду з проханням терміново внести зміни до чинного законодавства.
«Укртеплокомуненерго» звернулась до Уряду

У зв’язку з надзвичайним фінансово-економічним станом підприємств теплокомуненерго (далі — ТКЕ) Міжгалузева асоціація з розвитку систем теплопостачання «Укртеплокомуненерго» звернулась до Прем’єр-міністра України. Асоціація наголошує на необхідності нагального внесення змін до чинних нормативно-правових актів. В іншому випадку — наступний опалювальний сезон 2021-2022рр. в українських містах може і не розпочатися.

12 травня 2021 року у місті Житомирі відбулась науково-практична конференція «Підведення підсумків проведення опалювального сезону 2020-2021рр.». На ній учасники —народні депутати України, науковці, керівники підприємств-виробників енергетичного обладнання, директори підприємств теплоенергетики усіх регіонів України — визнали, що фінансово-економічна ситуація на підприємствах ТКЕ на сьогодні є надкритичною. Основна проблема — постійно зростаюча заборгованість перед постачальником природного газу та операторами газорозподільних мереж (далі – оператори ГРМ). Причиною її утворення є економічно необґрунтовані тарифи на теплову енергію, які протягом останніх років встановлювалися підприємствам теплопостачання НКРЕКП, недоліки законодавства та низька платоспроможність населення, спричинена недостатнім рівнем доходів.

При цьому погіршують ситуацію нарахування астрономічних штрафних санкцій на заборгованість за газ. Станом на 01.05.2021р. сума виставлених підприємствам ТКЕ, збоку постачальників газу та операторів ГРМ за його розподіл, штрафних санкцій перевищила 10 млрд грн.

«Для виведення підприємств ТКЕ з найгострішої фінансово-економічної кризи за останнє десятиріччя, необхідне термінове прийняття Верховною Радою зареєстрованих у ВРУ законопроєктів №3508 або №3800-1 щодо питання реструктуризації або списання заборгованості підприємствам ТКЕ за спожитий газ. Потребує розгляду питання віднесення підприємств теплопостачання до окремого переліку підприємств, для яких передбачити встановлення окремого порядку визначення ціни на газ та внести відповідні зміни до Постанови КМУ від 19.10.2018р. №867. Необхідно терміново, з метою здешевлення вартості теплової енергії, вирішити питання постачання підприємствам ТКЕ українського газу, власного видобутку, ціна якого суттєво нижча, ніж пропонується сьогодні НАК «Нафтогаз України».

Також потрібно скасувати дію постанови від 18.06.2014р. №217 та внести зміни до Законів України «Про теплопостачання», «Про питну воду», «Про житлово-комунальні послуги», «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання», «Про ринок електроенергії», «Про ринок природного газу», Кодексу газорозподільних мереж в частині повного проведення перегляду величин штрафних санкцій, які можуть накладатися постачальниками енергоресурсів на підприємства ТКЕ, через невиконання договірних зобов’язань, і які не можуть бути більшими ніж розмір штрафних санкцій, які може застосувати ТКЕ до своїх боржників за категоріями споживачів. Як приклад, категорія споживачів «населення». В структурі споживачів теплової енергії вона займає 80-85%. Згідно з чинним законодавством, ТКЕ може застосувати до споживача лише пеню у розмірі 0,01% від суми заборгованості, за кожний день прострочки платежу. Тобто, якщо споживач заборгував 1000 грн за спожиту теплову енергію, то за місяць ТКЕ нарахує пені всього 3 грн. Однак, якщо ТКЕ заборгує НАК «Нафтогаз України» 1000 грн, то останній нарахує штрафних та інших фінансових санкцій від 380 до 520 грн, залежно від розміру облікової ставки Національного банку. Оператор ГРМ, на аналогічну заборгованість за послугу з розподілу, нарахує так званих санкцій в два рази більше — 1200 грн.

Вважаємо, що співрозмірні величини штрафних санкцій, які можуть застосовуватися учасниками договірних відносин у сфері теплопостачання, повинні бути зафіксовані в окремих спеціальних Законах вказаних вище», — зазначив віце-президент Міжгалузевої асоціації з розвитку систем теплопостачання «Укртеплокомуненерго» Сергій Дунайло.

Учасники конференції також відзначили, що рішення Уряду про припинення дії ПСО з 20 травня 2021р. і перехід підприємств ТКЕ на роботу в умовах відкритого ринку газу, без вирішення питання реструктуризації чи списання заборгованості теплопостачальників за спожитий природний газ (понад 50 млрд грн станом на 01.05.2021р.), є абсолютно непідготовленим і призведе до зупинки роботи ТКЕ в найближчі місяці і, відповідно, до неможливості вчасно розпочати новий опалювальний сезон.

[ТЕКСТ ЗВЕРНЕННЯ]

Враховуючи вкрай напружену ситуацію та з метою недопущення зриву підготовки і початку нового опалювального сезону 2021-2022рр., одноголосним рішенням учасників конференції створено Організаційний комітет з підготовки та проведення мирних акцій протесту виробників тепла.

Міжгалузева асоціація
«УКРТЕПЛОКОМУНЕНЕРГО».


Щоб завжди бути у курсі подій на підприємстві і новин від його структурних підрозділів, підписуйтесь на нас у Facebook, Instagram, Viber чи Telegram.

«ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО»: А ви цього місяця вже отримали паперовий рахунок підприємства до своєї поштової скриньки?..

2021-05-20  
 
«ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО»:
А ВИ ЦЬОГО МІСЯЦЯ ВЖЕ ОТРИМАЛИ ПАПЕРОВИЙ РАХУНОК ПІДПРИЄМСТВА ДО СВОЄЇ ПОШТОВОЇ СКРИНЬКИ?

ПОКВПТГ «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» 

ШАНОВНІ СПОЖИВАЧІ!

На адресу підприємства продовжують надходити поодинокі звернення від споживачів зі скаргами на періодичну відсутність чи несвоєчасність доставки рахунків на оплату послуг з теплопостачання та підігріву води до поштових скриньок за адресами їх проживання. 

Нагадаємо, з травня 2015 року щомісячну доставку рахунків на оплату послуг теплопостачання здійснює УДППЗ «Укрпошта».

У зв’язку з цим абонентська служба підприємства проводить постійний моніторинг та контроль доставки споживачам паперових рахунків ПОКВПТГ «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО».
Отже, звертаємося до вас, шановні наші споживачі, з проханням: якщо до 20 травня  цього року ви не отримали рахунка за послуги підприємства, отримані впродовж квітня, або в майбутньому потрапите в ситуацію, коли до 20-го числа місяця, наступного за звітним, на вашу адресу не надійшов паперовий рахунок за послуги підприємства, — не будьте байдужими і повідомте про цей факт до абонентської служби підприємства будь-яким зручним для вас шляхом:

— за допомогою сервісів офіційного сайту підприємства poltavateplo.memo.ua:
   — «Надіслати нам листа»;
   — «Особистий кабінет споживача».
— надіславши електронного листа на адресу поштової скриньки info@pte.poltava.ua.
Звертаємо вашу увагу, що повідомлення обов’язково має містити вашу повну адресу, контактний телефон, прізвище та ініціали отримувача послуг.
 
Користуючись нагодою, хочемо нагадати: для щомісячного отримання рахунків на оплату послуг на персональну електронну скриньку необхідно стати користувачем цілодобового on-line сервісу «Особистий кабінет споживача» та встановити відповідні налаштування профілю у розділі «Редагувати профіль». Звертаємо вашу увагу, ця послуга діє незалежно від традиційного способу доставки щомісячних рахунків. 
 
«Полтаватеплоенерго» постійно працює над підвищенням якості обслуговування своїх споживачів. Будемо вдячні за вашу небайдужість. 
Абонентська служба ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго».
 
Щоб завжди бути в курсі подій на підприємстві і новин від його структурних підрозділів — підписуйтесь на нас у Facebook, Instagram, Viber чи Telegram

«ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО»: Усіх метрологів — із професійним святом.

ПОКВПТГ «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО»2021-05-20  


«ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО»:
Усіх метрологів — із професійним святом.

У Всесвітній День метрології вітання надсилаємо всім, хто працює у цій галузі і, зокрема, нашим колегам із виробничо-метрологічної лабораторії підприємства.

Сьогодні, 20 травня, своє професійне свято відзначають працівники сфери метрології!

На виробничих об’єктах «Полтаватеплоенерго» — безліч вимірювальних приладів. Щоб вони завжди були справними та відображали лише точні дані, на підприємстві уже понад 45 років функціонує виробничо-метрологічна лабораторія. 

Нині, коли триває міжопалювальний період, у її працівників своєрідні «жнива»: з численних котелень підприємства, його насосних станцій та теплових пунктів до лабораторії надходять вимірювальні прилади. Щороку, через руки полтавських метрологів проходить понад 4 тис. приладів: безліч лічильників, манометрів, термометрів. Самих тільки лічильників води можуть щомісяця перевіряти по 200-250 одиниць. Кожен з них треба повірити і за потреби відремонтувати, щоб у наступному опалювальному сезоні вони служили без збоїв.

Тож своє професійне свято метрологи «Полтаватеплоенерго» проводять у напруженій праці. А ми, їхні колеги-теплоенергетики, адресуємо їм та всім працівникам сфери метрології найщиріші вітання. 

Адміністрація, профспілковий комітет
і весь колектив «Полтаватеплоенерго».


Щоб завжди бути у курсі подій на підприємстві і новин від його структурних підрозділів, підписуйтесь на нас у Facebook, Instagram, Viber чи Telegram.

«ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» НАГАДУЄ: Своєчасна оплата послуг підприємства — запорука його стабільного функціонування

2021-05-19  


«ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» НАГАДУЄ:

Своєчасна оплата послуг підприємства — запорука його стабільного функціонування

Карантинні обмеження — не привід забувати оплачувати отримані комунальні послуги. Попри те, що прострочені оплати поки не загрожують штрафними санкціями, закликаємо споживачів бути відповідальними і вчасно розраховуватись із підприємством. 
ПОКВПТГ «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО»
 
Щомісяця, в перших числах, «Полтаватеплоенерго» проводить нарахування за отримані в попередньому розрахунковому періоді послуги. Так, з платіжками за квітень  можна ознайомитись в «Особистому кабінеті споживача», це один з найзручніших способів дистанційного керування особовим рахунком, які пропонує підприємство. І він буде особливо корисним для тих відповідальних споживачів, які прагнуть розраховуватись за отримані послуги, не чекаючи, поки платіжки надійдуть до них поштою.

Отримані від споживачів кошти «Полтаватеплоенерго» спрямовує передусім на оплату енергоносіїв і на проведення поточних та капітальних ремонтів.

Увага!Однак, на жаль, далеко не всі споживачі «Полтаватеплоенерго» своєчасно оплачують рахунки від підприємства. Протягом карантину рівень оплати послуг «Полтаватеплоенерго» знизився до критичного рівня. Через брак обігових коштів упродовж минулорічного міжопалювального періоду підприємство змушене було переходити на 4-денний робочий тиждень. І  зараз також полтавські теплоенергетики не в змозі своєчасно розраховуватися з постачальниками за енергоносії, а це  створює загрозу зупинки виробничих потужностей підприємства, а отже, і обмеження надання послуг його споживачам

Багато споживачів сприймає карантин як звільнення від оплати житлово-комунальних послуг, але це не так. На законодавчому рівні дійсно гарантується, що в разі несвоєчасної оплати рахунків за «комуналку» протягом карантинного періоду і ще впродовж місяця після нього до споживачів не буде застосовано жодних штрафних санкцій (пені, припинення надання послуг тощо). Однак це не означає, що віднині оплачувати послуги «Полтаватеплоенерго» не потрібно. Карантин скінчиться, а борги залишаться. Тому просимо відповідально ставитися до питань розрахунків і своєчасно оплачувати спожиті послуги

Увага!
Підприємство створило всі умови, щоб споживачі могли, не наражаючи себе на небезпеку, розраховуватися за отримане теплопостачання прямо з дому, і пропонує кілька електронних платіжних систем на вибір:

EasyPay.

Не забувайте не тільки оплачувати власні рахунки, а й допомагати проводити он-лайн розрахунки своїм рідним, які перебувають у зоні ризику захворіти на коронавірус COVID-19.
Подбайте про своїх рідних і близьких,
а ми потурбуємося про комфорт і затишок у ваших оселях!
Пресслужба «Полтаватеплоенерго».


Щоб завжди бути у курсі подій на підприємстві і новин від його структурних підрозділів, підписуйтесь на нас у Facebook, Instagram, Viber чи Telegram.

«ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» НАГАДУЄ: Своєчасна оплата послуг підприємства — запорука його стабільного функціонування

2021-05-19  


«ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» НАГАДУЄ:

Своєчасна оплата послуг підприємства — запорука його стабільного функціонування

Карантинні обмеження — не привід забувати оплачувати отримані комунальні послуги. Попри те, що прострочені оплати поки не загрожують штрафними санкціями, закликаємо споживачів бути відповідальними і вчасно розраховуватись із підприємством. 
ПОКВПТГ «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО»
 
Щомісяця, в перших числах, «Полтаватеплоенерго» проводить нарахування за отримані в попередньому розрахунковому періоді послуги. Так, з платіжками за квітень  можна ознайомитись в «Особистому кабінеті споживача», це один з найзручніших способів дистанційного керування особовим рахунком, які пропонує підприємство. І він буде особливо корисним для тих відповідальних споживачів, які прагнуть розраховуватись за отримані послуги, не чекаючи, поки платіжки надійдуть до них поштою.

Отримані від споживачів кошти «Полтаватеплоенерго» спрямовує передусім на оплату енергоносіїв і на проведення поточних та капітальних ремонтів.

Увага!Однак, на жаль, далеко не всі споживачі «Полтаватеплоенерго» своєчасно оплачують рахунки від підприємства. Протягом карантину рівень оплати послуг «Полтаватеплоенерго» знизився до критичного рівня. Через брак обігових коштів упродовж минулорічного міжопалювального періоду підприємство змушене було переходити на 4-денний робочий тиждень. І  зараз також полтавські теплоенергетики не в змозі своєчасно розраховуватися з постачальниками за енергоносії, а це  створює загрозу зупинки виробничих потужностей підприємства, а отже, і обмеження надання послуг його споживачам

Багато споживачів сприймає карантин як звільнення від оплати житлово-комунальних послуг, але це не так. На законодавчому рівні дійсно гарантується, що в разі несвоєчасної оплати рахунків за «комуналку» протягом карантинного періоду і ще впродовж місяця після нього до споживачів не буде застосовано жодних штрафних санкцій (пені, припинення надання послуг тощо). Однак це не означає, що віднині оплачувати послуги «Полтаватеплоенерго» не потрібно. Карантин скінчиться, а борги залишаться. Тому просимо відповідально ставитися до питань розрахунків і своєчасно оплачувати спожиті послуги

Увага!
Підприємство створило всі умови, щоб споживачі могли, не наражаючи себе на небезпеку, розраховуватися за отримане теплопостачання прямо з дому, і пропонує кілька електронних платіжних систем на вибір:

EasyPay.

Не забувайте не тільки оплачувати власні рахунки, а й допомагати проводити он-лайн розрахунки своїм рідним, які перебувають у зоні ризику захворіти на коронавірус COVID-19.
Подбайте про своїх рідних і близьких,
а ми потурбуємося про комфорт і затишок у ваших оселях!
Пресслужба «Полтаватеплоенерго».


Щоб завжди бути у курсі подій на підприємстві і новин від його структурних підрозділів, підписуйтесь на нас у Facebook, Instagram, Viber чи Telegram.

«УКРТЕПЛОКОМУНЕНЕРГО»: В умовах недосконалого газового ринку вже в липні очікується масове банкрутство підприємств теплоенергетики

2021-05-18  


 
 
 
«УКРТЕПЛОКОМУНЕНЕРГО»:
В умовах недосконалого газового ринку вже в липні очікується масове банкрутство підприємств теплоенергетики

Запровадження ринку газу в Україні без вирішення таких нагальних проблем галузі як «політичні» тарифи на тепло та гарячу воду, борги населення призвело до гострої кризи в теплоенергетиці.

Загальний борг підприємств теплокомуненерго за природний газ, використаний для виробництва теплової енергії, перевищив 50 млрд грн. Це — результат неефективного державного регулювання галузі, використання застарілих методів тарифоутворення, політичної залежності тарифів та їх несвоєчасного перегляду.

Починаючи з 2016 р., борг держави з компенсації різниці у тарифах на теплову енергію перевищив 27 млрд грн. Не виконуються положення підписаного з Асоціацією міст України Меморандуму про взаємопорозуміння, зокрема в частині компенсації різниці у вартості газу, закладеної у тарифах на теплову енергію, та фактичної вартості газу у минулому опалювальному сезоні. 

Так, в минулому опалюваному сезоні між КМУ та Асоціацією українських міст був укладений Меморандум про взаєморозуміння, згідно з яким тарифи на тепло до закінчення опалювального сезону 2020-2021рр. не підвищуватимуться, а залишаться на рівні опалювального сезону 2019-2020рр. Держава взяла на себе зобов’язання з компенсації різниці в ціні на газ, а також вирішення питання компенсації різниці в тарифах на теплову енергію.

Хоча усі ці питання лишились неврегульованими, ТКЕ перейшли до роботи в умовах ринку газу. А ціна природного газу у тарифах теплових компаній, як і раніше, лишається нижчою майже на 30%, ніж фактично запропонована НАК підприємствам теплокомуненерго (далі — ТКЕ) на травень місяць поточного року.

«Через економічно необґрунтовані тарифи на теплоенергію, тривалу кризу неплатежів населення за опалення та гарячу воду, а також невирішені питання з погашення заборгованості за спожитий газ, робота усіх підприємств ТКЕ фактично заблокована численними судовими спорами за позовами газопостачальників зі стягнення заборгованості, додаткових інфляційних нарахувань, штрафів, пені та річних процентів, арештів рахунків підприємств. Загальна сума штрафних санкцій, які вже сьогодні стягуються за судовими рішеннями на користь газопостачальників, перевищує 10 млрд грн. Щоб оздоровити фінансовий стан ТКЕ, які є підприємствами критичної інфраструктури і життєзабезпечення, не допустити зриву підготовки до нового опалювального сезону 2021-2022рр., треба терміново прийняти законодавчі акти, які б забезпечили реструктуризацію боргів ТКЕ, накопичених через економічно необґрунтовані тарифи впродовж останніх 5 років. Відміна ж ПСО і перехід підприємств до роботи в ринку газу в умовах колосальних боргів призведе до колапсу в галузі вже в найближчі місяці та зриву опалювального сезону», — зазначив віце-президент Міжгалузевої асоціації з розвитку систем теплопостачання «Укртеплокомуненерго» Сергій Дунайло.
Українські виробники та постачальники тепла  прогнозують збільшення газових боргів та повне припинення облгазами газопостачання підприємств вже на початку липня цього року.

Міжгалузева асоціація
«УКРТЕПЛОКОМУНЕНЕРГО».


Щоб завжди бути у курсі подій на підприємстві і новин від його структурних підрозділів, підписуйтесь на нас у Facebook, Instagram, Viber  чи Telegram.

«УКРТЕПЛОКОМУНЕНЕРГО»: В умовах недосконалого газового ринку вже в липні очікується масове банкрутство підприємств теплоенергетики

2021-05-18  


 
 
 
«УКРТЕПЛОКОМУНЕНЕРГО»:
В умовах недосконалого газового ринку вже в липні очікується масове банкрутство підприємств теплоенергетики

Запровадження ринку газу в Україні без вирішення таких нагальних проблем галузі як «політичні» тарифи на тепло та гарячу воду, борги населення призвело до гострої кризи в теплоенергетиці.

Загальний борг підприємств теплокомуненерго за природний газ, використаний для виробництва теплової енергії, перевищив 50 млрд грн. Це — результат неефективного державного регулювання галузі, використання застарілих методів тарифоутворення, політичної залежності тарифів та їх несвоєчасного перегляду.

Починаючи з 2016 р., борг держави з компенсації різниці у тарифах на теплову енергію перевищив 27 млрд грн. Не виконуються положення підписаного з Асоціацією міст України Меморандуму про взаємопорозуміння, зокрема в частині компенсації різниці у вартості газу, закладеної у тарифах на теплову енергію, та фактичної вартості газу у минулому опалювальному сезоні. 

Так, в минулому опалюваному сезоні між КМУ та Асоціацією українських міст був укладений Меморандум про взаєморозуміння, згідно з яким тарифи на тепло до закінчення опалювального сезону 2020-2021рр. не підвищуватимуться, а залишаться на рівні опалювального сезону 2019-2020рр. Держава взяла на себе зобов’язання з компенсації різниці в ціні на газ, а також вирішення питання компенсації різниці в тарифах на теплову енергію.

Хоча усі ці питання лишились неврегульованими, ТКЕ перейшли до роботи в умовах ринку газу. А ціна природного газу у тарифах теплових компаній, як і раніше, лишається нижчою майже на 30%, ніж фактично запропонована НАК підприємствам теплокомуненерго (далі — ТКЕ) на травень місяць поточного року.

«Через економічно необґрунтовані тарифи на теплоенергію, тривалу кризу неплатежів населення за опалення та гарячу воду, а також невирішені питання з погашення заборгованості за спожитий газ, робота усіх підприємств ТКЕ фактично заблокована численними судовими спорами за позовами газопостачальників зі стягнення заборгованості, додаткових інфляційних нарахувань, штрафів, пені та річних процентів, арештів рахунків підприємств. Загальна сума штрафних санкцій, які вже сьогодні стягуються за судовими рішеннями на користь газопостачальників, перевищує 10 млрд грн. Щоб оздоровити фінансовий стан ТКЕ, які є підприємствами критичної інфраструктури і життєзабезпечення, не допустити зриву підготовки до нового опалювального сезону 2021-2022рр., треба терміново прийняти законодавчі акти, які б забезпечили реструктуризацію боргів ТКЕ, накопичених через економічно необґрунтовані тарифи впродовж останніх 5 років. Відміна ж ПСО і перехід підприємств до роботи в ринку газу в умовах колосальних боргів призведе до колапсу в галузі вже в найближчі місяці та зриву опалювального сезону», — зазначив віце-президент Міжгалузевої асоціації з розвитку систем теплопостачання «Укртеплокомуненерго» Сергій Дунайло.
Українські виробники та постачальники тепла  прогнозують збільшення газових боргів та повне припинення облгазами газопостачання підприємств вже на початку липня цього року.

Міжгалузева асоціація
«УКРТЕПЛОКОМУНЕНЕРГО».


Щоб завжди бути у курсі подій на підприємстві і новин від його структурних підрозділів, підписуйтесь на нас у Facebook, Instagram, Viber  чи Telegram.

«Полтаватеплоенерго» знову стало кращим теплопостачальним підприємством України

2021-05-17  


«ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО»
ЗНОВУ СТАЛО КРАЩИМ ТЕПЛОПОСТАЧАЛЬНИМ ПІДПРИЄМСТВОМ УКРАЇНИ

Днями в Житомирі відбулась Міжнародна науково-практична конференція, організована Міжгалузевою асоціацією «Укртеплокомуненерго», на тему «Підведення підсумків опалювального сезону 2020-2021 рр.» 
 
Традиційно, по завершенню опалювального сезону в Україні Міжгалузева асоціація «Укртеплокомуненерго»  організувала конференцію для підприємств теплового господарства нашої країни. Нині асоціація налічує 49 членів, серед яких і ті, що забезпечують теплом найбільші міста нашої країни — Київ, Харків, Полтаву, Львів, Миколаїв, Одесу та інші.

Захід відбувся за участю міського голови міста Житомир, президента асоціації «Укртеплокомуненерго», заступника Міністра розвитку громад та територій України, Виконавчого директора Асоціації міст України. Серед гостей заходу був присутній і колишній Міністр ЖКГ, а нині визнаний експерт галузі, Олексій Кучеренко.

«Полтаватеплоенерго» знову стало кращим теплопостачальним підприємством України

Учасниками заходу було підведено підсумки попереднього опалювального сезону в цілому по Україні, а також по окремих підприємствах.

Наприкінці конференції, за підсумками аналізу економічних та виробничих показників діяльності підприємств ТКЕ упродовж 2020 року, визначено лідерів у галузі комунальної теплової енергетики України.

«Полтаватеплоенерго» знову стало кращим теплопостачальним підприємством України


Так на всеукраїнському рівні було відзначено успіхи Полтавського обласного  комунального підприємства «Полтаватеплоенерго» за підсумками 2020 року. Полтавські тепловики посіли перше місце серед найбільших теплопостачальних підприємств України із обсягом річної генерації теплової енергії у понад 300 тис. ГКал.

«Полтаватеплоенерго» знову стало кращим теплопостачальним підприємством України

За підсумками обговорення проблем галузі, учасники заходу розробили дорожню карту подальших дій, які б дозволили Україні без остраху чекати на початок наступного опалювального сезону.

Пресслужба «Полтаватеплоенерго».


Щоб завжди бути у курсі подій на підприємстві і новин від його структурних підрозділів, підписуйтесь на нас у Facebook, Instagram, Viber чи Telegram.

«ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» ІНФОРМУЄ: Нарахування за квітень 2021 року дивіться в «Особистому кабінеті споживача»

2021-05-12  

«ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» ІНФОРМУЄ:
Нарахування за квітень 2021 року дивіться в «Особистому кабінеті споживача» 
Кожен місяць для «Полтаватеплоенерго» починається однаково: фахівці підприємства проводять нарахування за спожиті протягом розрахункового періоду послуги. Результати цієї роботи відображаються у щомісячних рахунках, які надсилаються мешканцям багатоповерхівок поштою. Проте вже зараз електронні версії платіжок за квітень 2021 року можна побачити в «Особистому кабінеті споживача».

«Особистий кабінет споживача» — найбільш популярний он-лайн сервіс офіційного сайту підприємства. І це підтверджує кількість зареєстрованих користувачів, яка перевищила 30 тисяч. Одна з можливостей, що приваблює споживачів «Полтаватеплоенерго» до цього сервісу, — перегляд рахунків задовго до того, як вони надійдуть поштою.

«Особистий кабінет споживача» пропонує два варіанти ознайомлення з рахунками: перегляд у режимі он-лайн або завантаження PDF-версії на комп’ютер (пристрій). Й обидві ці можливості можна реалізувати в одному розділі сервісу. Найзручніше те, що користувач потрапляє у цей розділ, тільки-но заходить на сервіс. 

Короткий алгоритм, як переглянути рахунки за квітень он-лайн у сервісі «Особистий кабінет споживача»:

 

Крок 1. Зайдіть на сторінку сервісу.
Крок 2. Увійдіть у сервіс, ввівши логін та пароль.
Крок 3. У розділі «Рахунки на оплату» знайдіть таблицю з назвами місяців.
Крок 4. Щоб переглянути рахунок, клікніть на кнопці «Переглянути» (у вигляді ока) праворуч від назви місяця.
Крок 5. Щоб завантажити платіжку на комп’ютер, клікніть на кнопці «Завантажити» (у вигляді стрілочки вниз). 

 

Зверніть увагу, що рахунки «Полтаватеплоенерго» розділені за послугами: окремо за централізоване опалення (ЦО) й окремо за централізоване постачання гарячої води (ЦГВ). Тому в таблиці назва місяця буде написана двічі — окремо для кожної з послуг.

 
«Особистий кабінет споживача» також дозволяє замовити щомісячну доставку рахунків підприємства на електронну скриньку незалежно від традиційної доставки поштою. Для цього, перебуваючи у сервісі, необхідно виконати такий порядок дій:

Крок 1. Клікніть на прізвище, ім’я та по батькові зареєстрованого користувача сервісу.
Крок 2. У розділі «Обліковий запис» оберіть «Редагувати обліковий запис».
Крок 3. Знайдіть опцію «Рахунок на електронну пошту» і клікніть «Так».
Увага!

Щоб рахунки регулярно надходили у вашу електронну скриньку, необхідно прослідкувати, аби листи з платіжками не потрапляли в спам. Це може статися, оскільки усі платіжки відправляються з однієї електронної адреси, а окремі поштові сервіси можуть розцінювати таку масову розсилку як потенційно небезпечну. Тому, якщо ви помітили, що замовлені рахунки на ваш email не надходять, перевірте папку зі спамом. Знайдіть там лист від «Полтаватеплоенерго», позначте його як «Не спам» і додайте адресу abon@pte.poltava.ua до списку контактів. Надалі всі листи від підприємства ви вже бачитимете в папці «Вхідні».
 
 
Увага!
 
Нагадуємо, віднедавна ознайомитись із нарахуваннями та переглянути рахунки за послуги підприємства можна за допомогою багатофункціональних інфо-ботів. 
 
Пресслужба «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО».
 
 
Щоб завжди бути у курсі подій на підприємстві і новин від його структурних підрозділів, підписуйтесь на нас у Facebook, Instagram, Viber чи Telegram

«ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» НАГАДУЄ: Із 11 травня за графіком починаються тимчасові призупинення постачання гарячої води

2021-05-11  


«ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» НАГАДУЄ:
Із 11 травня за графіком починаються тимчасові призупинення постачання гарячої води

У Полтаві триває підготовка до наступного опалювального періоду. Для споживачів підприємства це означає, що згідно з графіком починаються тимчасові призупинення постачання гарячої води. Де дізнатися, коли у вашому будинку буде відсутнє гаряче водопостачання, читайте нижче.
12 квітня у Полтаві завершився опалювальний сезон 2020-2021 років. І цього ж дня «Полтаватеплоенерго» розпочало міжопалювальний період, який за ступенем важливості не поступається опалювальному.

Саме у міжсезоння полтавські теплоенергетики готуються до наступних холодів, аби обласний і чотири районних центри Полтавщини, мешканці яких отримують послуги з централізованого опалення і постачання гарячої води, залишалися з комфортом навіть у найлютіші морози. Міжопалювальний сезон — це насамперед час, коли необхідно перевірити на надійність усі виробничі потужності. Для «Полтаватеплоенерго» це напружений період, що вимагає від працівників і концентрації уваги, і прискіпливості, і наполегливості в ліквідації потенційних несправностей. А для споживачів цей час пов’язаний із традиційними короткочасними незручностями через відсутність централізованого постачання гарячої води.

Полтавські теплоенергетики розуміють важливість комфорту для містян. Однак обійтися без зупинки котелень, теплогенераторних і центральних теплових пунктів ніяк не можна. Тільки за умови повної зупинки вдасться виконати низку необхідних робіт: провести гідравлічні випробування, ліквідувати пориви, якщо вони виникнуть, повірити прилади обліку та контрольно-вимірювальні прилади і відремонтувати технологічне обладнання. Це дасть змогу звести до мінімуму ризики позаштатних ситуацій узимку. Адже, говорячи мовою медицини, краще запобігти хворобі, ніж її лікувати.

Фахівці підприємства підготували й оприлюднили два графіки тимчасової відсутності послуги з постачання гарячої води у цьогорічний міжопалювальний період: у розрізі адрес житлових будинків та в розрізі адрес об’єктів підприємства (котелень, ЦТП тощо).

Як і в минулі роки, щоб дізнатися, коли в їхньому будинку не буде гарячої води, споживачі можуть скористатися цілодобовим он-лайн сервісом «Мапа комерційного обліку» (http://poltavateplo.memo.ua/gmap.html) офіційного сайту підприємства. Нещодавно сервіс оновився, і поряд з інформацією про споживання теплової енергії в березні поточного року в ньому є розділ про припинення і відновлення гарячого водопостачання. Наприклад, якщо у формі адреси ввести: м.Полтава, вул.Баленка,4, то на карті з’явиться мітка, що вказує на місце розташування будинку, і розгорнута інформація про нього: факт встановлення в ньому будинкового лічильника тепла, дані про споживання теплової енергії і період відсутності гарячої води влітку цього року.
 

 

«ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» НАГАДУЄ: Із 11 травня за графіком починаються тимчасові призупинення постачання гарячої води

 

У будинках, мешканці яких не отримують послуги з постачання гарячої води, ця інформація буде відсутня. Також у переліку багатоповерхівок, на які чекає призупинення постачання гарячої води, є такі, коли періодів без послуги не один, а два. Як правило, вони розташовані в мікрорайонах Алмазний, Сади-1, Сади-2 та Огнівка. Є й одиничні будинки, в яких послуга з постачання гарячої води буде надаватися без перерв. Ця інформація також зазначена на мапі.

Про графік зупинок у постачанні гарячої води в розрізі адрес об’єктів підприємства на сайті підприємства уже писалося раніше. Самі ж графіки окремо для кожного з населених пунктів, які обслуговує «Полтаватеплоенерго», розміщені в розділі головного меню «Споживачам»:

м. Полтава;
м. Карлівка;
м. Решетилівка;
смт Машівка;
смт Котельва.

Наголошуємо, що терміни відсутності гарячої води були зведені до мінімуму, і сподіваємося на розуміння та підтримку споживачів.

Пресслужба «Полтаватеплоенерго».


Щоб завжди бути у курсі подій на підприємстві і новин від його структурних підрозділів, підписуйтесь на нас у Facebook, Instagram, Viber чи Telegram.
LImit