Людям із порушенням зору

«ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» ІНФОРМУЄ…

2013-09-20

 

 

Полтавське обласне комунальне підприємство «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» інформує

Сьогодні, 20 вересня 2013 року, всі котельні підприємства, що забезпечують полтавців послугою гарячого водопостачання, відновили свою роботу.
Зокрема, тільки за сьогодні включилися в роботу котельні за адресами: вул. Рози Люксембург, 14, вул. Леніна, 91, вул. Фрунзе, 124 та ще одинадцять дахових котелень та теплогенераторних підприємства.
Це стало можливим завдяки наполегливій та послідовній позиції обласної державної адміністрації і особистій участі голови Полтавської ОДА Удовіченко Олександра Васильовича у вирішенні питання відновлення газопостачання об’єктів підприємства.
На сьогоднішній день всі споживачі «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО», а це – понад 151 тисяча полтавців, забезпечені послугою гарячого водопостачання. 

Адміністрація «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО»

 

ДО УВАГИ СПОЖИВАЧІВ ПОСЛУГ ПІДПРИЄМСТВА

2013-09-19

До уваги споживачів послуг обласного комунального підприємства «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО»
 
Сьогодні, 19 вересня 2013 року, після тривалої вимушеної зупинки, відновлюють свою роботу котельні підприємства за адресами:
 
 
 
  1. вул. Гребінки, 26;
  2. пров. Шевченка, 4;
  3. пров. Інтернаціональний, 5 (разом зі споживачами, що отримують гаряче водопостачання від котелень по вул. Неч. Левицького, 9 та вул. Уютна, 29);
  4. вул. М. Бірюзова, 90-А;
  5. вул. Квітуча, 6;
  6. вул. Старий Поділ, 12;
  7. вул. Степана Кондратенко, 5/9;
  8. вул. Пролетарська, 27-В.


Інформація, щодо відновлення гарячого водопостачання решти споживачів міста, буде оголошена додатково.

Адміністрація «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО»

 

Віктор Животенко: «Ми вступили у легальну фазу відносин із НАК «Нафтогазом України»

2013-09-19

 

Полтавська область нарешті домовилась із компанією НАК  «Нафтогаз України», і днями почали підписувати угоди з теплопостачальними підприємствами регіону. Про це розповів перший заступник голови Полтавської ОДА Віктор Животенко, який повернувся з переговорів з керівництвом НАКу.
«Позавчора ми нарешті домовились, і відразу наші теплопостачальні підприємства уклали угоди із НАК «Нафтогазом», яких у нас не було 9 місяців. При чому уклали угоди на наших умовах, які ми пропонували ще у грудні 2012 року. Тож сьогодні ми вступили у легальну фазу відносин із НАК «Нафтогазом України». Бо нас раніше звинувачували, що ми газ отримуємо «неправильним» способом», — сказав Животенко під час робочої поїздки у Чутівський район.
Полтавщина вже почала проплачувати кошти, які акумулювала на газ.
«Ми починаємо проплачувати кошти НАКу, які ми обіцяли і накопичували. Тому вважаю, що ситуація з НАК Нафтогазом розблокована», — переконаний Животенко.
Проте є одне питання, яке непокоїть.
«Єдиним питанням, яке ще залишається, і його має вирішити Уряд — збільшення лімітів газу для населення. Справа в тому, що раніше, у червні, були установлені ліміти газу на виробіток тепла населенню. По Україні — це 6,3 млрд куб м, але практика останніх років показує, що потрібно державі, як мінімум, 8,7 млрд куб м. Так само і по області ми в минулому році в тому ж НАКу  захистили цифру 305 млн куб м для Полтавщини, але нам дали тільки 185 млн куб м. На сьогоднішній день у нас 167 млн куб м використано, і до кінця року залишилось 16 млн куб м. Нам цього вистачить лише до кінця жовтня», – розповів Животенко.
Але уже скоро і це мають вирішити на державному рівні:
«Є проект постанови Уряду відповідний, і, нібито, досягнуто домовленість НАКу, Мінпаливенерго і Мінрегіонрозвитку стосовно того, щоб цей ліміт для України збільшити до 8,1 млрд куб. Тоді ми вийдемо майже на фактичне споживання газу, і областям, думаю, внесуть корективи та дадуть ліміт», – зазначив Животенко.
У те, що Уряд такий крок може не зробити, Животенко не вірить:
«Я думаю, що цю постанову приймуть, інакше Україна перетвориться у «великий Алчевськ». Я думаю, що ні один політик провладний не допустить, щоб територія України в таке перетворилась», – підсумував Животенко.
 
 
За матеріалами: Обласне інформаційне агентство
«НОВИНИ ПОЛТАВЩИНИ»
Адреса ресурсу: http://np.pl.ua/
Адреса матеріалу: http://np.pl.ua/2013/09/viktor-zhyvotenko-my-vstupyly-u-lehalnu-fazu-vidnosyn-iz-nak-naftohazom-ukrajiny/


 

Відбулася нарада з питань розрахунків теплопостачальних підприємств області за спожитий природний газ

2013-09-17

 

16 вересня 2013 року, в НАК «Нафтогаз України» відбулася нарада з питань розрахунків теплопостачальних підприємств області за спожитий природний газ та завершення договірної компанії.

В нараді взяли участь перший заступник голови облдержадміністрації Віктор Животенко, директор Департаменту житлово-комунального господарства О.М.Тонков та директори теплопостачальних підприємств міст Полтава, Лубни, Миргород, Кременчук, Комсомольськ, Гадяч.

Вів нараду перший заступник голови правління НАК «Нафтогаз України» В.Франчук .

Учасниками наради проведено обговорення проблемних питань, що виникли під час підписання договорів на постачання природного газу для вироблення теплової енергії населенню в 2013 році. В ході наради газопостачальною компанією було запропоновано теплопостачальним підприємствам області укласти договори на ресурсне та поточне споживання природного газу. Станом на 10.09.2013 р., за даними НАК «Нафтогаз України» заборгованість теплопостачальних підприємств області за природний газ спожитий в 2013 році становить 183,2 млн грн. Теплопостачальні підприємства мають достатньо джерел для погашення даної заборгованості, основне з яких, зареєстрована заборгованість з різниці в тарифах на теплову енергію.

За результатами наради підприємствам комунальної теплоенергетики області доручено терміново завершити кампанію з підписання договорів на постачання природного газу в 2013 році та забезпечити скорочення заборгованості за спожитий природний газ за рахунок спрямування коштів, що з акумульовані на реєстраційних рахунках підприємств.
 
 
За матеріалами: Сайт ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ
Адреса ресурсу: http://www.adm-pl.gov.ua/
Адреса матеріалу: http://www.adm-pl.gov.ua/news/vidbulasya-narada-z-pitan-rozrahunkiv-teplopostachalnih-pidpriiemstv-oblasti-za-spozhitiy-priro


До осінньо-зимового періоду в області готуються краще, ніж минулого року

2013-09-09

 

  

 

Наскільки готовий житлово-комунальний фонд Полтавської області до осінньо-зимового періоду, говорили під час спільного засідання одразу двох профільних комісій: обласної та міської. Згадали учасники зібрання і про підвищення тарифів у Полтаві, і ситуацію з відключенням котелень та відсутність гарячої води у деяких будинках. Як оцінюють готовність до зими представники влади та на яких проблемах загострюють увагу керівники комунальних підприємств – у нашому наступному сюжеті.
 
 
Перший заступник голови обласної державної адміністрації Віктор Животенко відповів на питання: як готуються цьогоріч до осінньо-зимового періоду порівняно з минулим.
/Віктор Животенко, перший заступник голови Полтавської ОДА
Краще. Не в тому плані, що на 3,5 метри довше чогось зробили. А тому, що проблем в області стало менше. Декілька років тому їх було море/
Під час засідання постійної комісії з питань житлово-комунального господарства обговорювали питання забезпечення твердим паливом. Воно нині залишається невирішеним, переконаний голова комісії Степан Бульба.
/Степан Бульба, голова постійної комісії з питань житлово-комунального господарства Полтавської ОДА
Тобто, не створено ще той запас, який необхідно для того, щоб гарантувати: наші міста області будуть з теплом цього року/
Свою думку щодо готовності до осінньо-зимового періоду висловив і керманич комунального підприємства «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО».
/Володимир Чернявський, генеральний директор КП «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО»
Прийомка будинків житлових і підтвердження готовності зводиться до прийому вузлів вводу в будинки. Там якісь роботи мінімальні проводяться, а саме: антикорозійне покриття трубопроводів, запірної арматури і підготовлюються місця для встановлення контрольно-вимірювальних приладів. За фактом це все/
Пріоритети ж у підготовці до зими, запевнив голова обласної ради, залишаться незмінними.
/Іван Момот, голова Полтавської обласної ради
Так робили і будемо надалі робити, а об’єкти соціально-культурного побуту: лікарні, школи, дитсадки – сьогодні готові. Все, що стосується обласної комунальної власності, теж на 99% готове, бо 100% навіть там не дають/
Що ж до забезпечення гарячого постачання у Полтаві, очільник «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» зазначив: усі їх звернення залишаються без відповідей.
/Володимир Чернявський, генеральний директор КП «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО»
В усному форматі, в письмовому ми звертались до НАК «Нафтогаз». Віктор Федорович звертався з проханням укласти хоча б тимчасовий договір. На жаль, нас не хочуть чути абсолютно. Станом на сьогоднішній день жодна з котелень, які перелічені в ухвалі суду, не включена/
Обговорювали під час зібрання і введення з 1 вересня нових тарифів на обслуговування житлово-комунального фонду в Полтаві. Запрошені представники міської ради на засідання не з’явилися. А за підсумком роботи обласної комісії з цих питань прийнято рішення рекомендувати виконкому відмінити рішення щодо встановлення тарифів у зміненому вигляді.
Інна Безугла
 
За матеріалами: ПОЛТАВСЬКА ТЕЛЕВІЗІЙНА СТУДІЯ «МІСТО»
Адреса ресурсу: http://www.misto-tv.poltava.ua/
Адреса матеріалу: http://www.misto-tv.poltava.ua/news/15153/


 

 


Споживачі отримають право самостійно визначати тип опалення та обирати постачальника послуг з опалення

 2013-09-06

 

НАЦКОМПОСЛУГ пропонує ухвалити єдині, прозорі та зрозумілі правила встановлення індивідуального опалення та передбачити відповідальність за їх порушення.

На розгляд Верховної Ради України внесений законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення відносин у сфері теплопостачання, надання послуг з централізованого опалення та централізованого постачання гарячої води» (№ 3142). Документ дозволить врегулювати питання несанкціонованого відключення від централізованого теплопостачання.

Згідно запропонованим змінам кожне місто буде зобов’язано розробити та затвердити схему теплопостачання свого населеного пункту. Це документ, в якому описані всі аспекти (господарські, економічні та технологічні) та дана характеристика всіх джерел теплової енергії й теплових мереж, закріплені плани їх розвитку.

На підставі цього документа споживачі отримують право легально (просто та прозоро), якщо є відповідні технічні можливості, від’єднатися від централізованого опалення та перейти на індивідуальне. Також споживачі отримають право обирати та змінювати теплопостачальну організацію, з тих, що діють на певній території.

Важливим є той факт, що споживачі, які вже перейшли на індивідуальне опалення і мають всі дозвільні документи можуть користуватися ним і надалі. Штрафні санкції та обов’язок повернутися до централізованого опалення на них розповсюджуватися не буде. Але якщо відключення було проведено самовільно і без дозвільних документів – будуть застосовуватися штрафи. Також такі споживачі будуть зобов’язані за власний рахунок повернутися до централізованого опалення.

У разі самовільного від’єднання від теплових мереж сума штрафу може складати для громадян у розмірі від двадцяти (340 грн) до вісімдесяти (1 360 грн) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і для посадових осіб ― від п’ятдесяти (850 грн) до ста (1 700 грн) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Самовільне відключення споживача послуг з централізованого опалення та централізованого постачання гарячої води буде тягнути за собою накладання штрафу на громадян від двадцяти (340 грн) до вісімдесяти (1 360 грн) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб ― від п’ятдесяти (850 грн) до ста (1 700 грн) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Необхідно нагадати, що індивідуальне газове опалення само по собі небезпечне. І небезпека значно збільшується, якщо обладнання встановлено без дозвільних документів та з порушенням технічних вимог. Наприклад, тільки за сім місяців 2013 року при використанні газу у багатоквартирних будинках сталося 40 нещасних випадків. В них постраждало 78 осіб, в тому числі – 28 людей загинуло (дані ДЕРЖГІРПРОМНАГЛЯДУ). За висновками ДЕРЖГІРПРОМНАГЛЯДУ основною причиною аварій є самовільне встановлення газових приладів та недотримання вимог безпеки під час їх експлуатації.

Законопроект розроблений з урахуванням досвіду країн Північної Європи та Прибалтики. З дилемою переходу на індивідуальне опалення чи збереження централізованого теплопостачання раніше зіткнулися країни північної Європи, зокрема, Швеція, Данія, Німеччина, Литва. І їх досвід переконливо свідчить, що саме централізоване теплопостачання дешевше за будь-який інший доступний на сьогодні вид індивідуального опалення.
 
За матеріалами: Офіційний сайт НАЦКОМПОСЛУГ
Адреса ресурсу: http://www.nkp.gov.ua/
Адреса матеріалу: http://www.nkp.gov.ua/ukr/nportal/view/1360#

 

До початку жовтня комунальні підприємства мають завершити підготовку до зими

2013-09-06

 

 

Підготовка до роботи в осінньо-зимовий період – тема наради, яку провів перший заступник голови облдержадміністрації Віктор Животенко. Про хід виконання робіт звітували представники водоканалів області. У 15% полтавців досі немає гарячої води, наголошували під час зустрічі, і прогнози невтішні. Воду, скоріш за все, мешканці отримають з початком опалювального сезону. Про цю та інші проблеми, а також шляхи їх вирішення – у нашому наступному сюжеті.
 
«ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» отримало вимогу від «Полтавагазу» відключитись від газу, поки що – добровільно-примусово” – повідомив на нараді з питань підготовки до осінньо-зимового сезону перший заступник голови облдержадміністрації Віктор Животенко. 15% полтавцям досі не надали гарячої води, зауважив Віктор Федорович, і, скоріш за все, чекати людям доведеться до початку опалювального сезону. Нині НАК «Нафтогаз України» проводить співбесіди з регіонами. Кожну область заслуховують один день. Проблемні питання Полтавщини вирішуватимуть 16 вересня. Тож раніше говорити про 100% включення гарячої води немає підстав, зазначив Віктор Животенко. Що ж до найближчих перспектив, до 1 жовтня до зими мають підготувати увесь житловий фонд.
/Віктор Животенко, перший заступник голови Полтавської ОДА
Після першого жовтня – готовність №1, звичайно, залежно від погодних умов. Як сказав віце-прем’єр: 4-5 жовтня усі повинні бути готові/
4-5 жовтня об’єкти соціальної сфери, наголосив Віктор Животенко, вже повинні опалюватись. Що ж до роботи водоканалів області, нині готують до зими водозабірні й очисні споруди, водопровідні мережі, каналізаційні насосні станції. «Полтававодоканал» вже підготував свої водогони на 96%, а каналізаційні системи – на 62%. Не секрет, що водопровідно-каналізаційне господарство області не в кращому стані. Замість того, щоб займатися плановими ремонтами, комунальники ліквідують численні аварії.
/Олександр Тонков, начальник Департаменту житлово-комунального господарства Полтавської ОДА
Є загальна проблема, це стан колекторів, які підлягають негативному впливу корозії, але це питання вирішується, наші підприємства працюють в режимі, в якому повинні працювати/
Нині на профільних комунальних підприємствах запасаються матеріалами, які дозволять пережити зиму без серйозних проблем. Аварій не уникнути, вони трапляються щосезону, у попередні роки їх ліквідували без серйозних втрат.
Марина Молька
 
За матеріалами: ПОЛТАВСЬКА ТЕЛЕВІЗІЙНА СТУДІЯ «МІСТО»
Адреса ресурсу: http://www.misto-tv.poltava.ua/
Адреса матеріалу: http://www.misto-tv.poltava.ua/news/15154/

 

23 ТИСЯЧІ ПОЛТАВЦІВ БЕЗ ГАРЯЧОЇ ВОДИ — ЦЕ ЗЛОЧИН

2013-09-05

 

в цьому переконані на підприємстві ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго»

— Адміністрація обласного комунального підприємства «Полтаватеплоенерго» вкрай занепокоєна відвертим порушенням прав понад 23 тисяч мешканців Полтави, говорить прес-секретар «Полтаватеплоенерго» Олександр Циганок, — з цього приводу ми звертаємося до ІВ “Полтавщина” з проханням донести до громади нові обставини щодо питання гарячого водопостачання у місті та своє офіційне бачення проблеми. 

2 вересня 2013 року Октябрським районним судом м. Полтави, в рамках цивільної справи за позовом фізичної особи — споживача послуг гарячого водопостачання, постановлено ухвалу про зобов’язання ПАТ «Полтавагаз» відновити газопостачання на всі котельні ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго», які опломбовані по газу.
Відповідно до норм чинного законодавства ухвала про забезпечення позову виконується негайно. Крім того, оскарження ухвали не зупиняє її виконання.
3 вересня поточного року, з метою примусового виконання вимог ухвали про забезпечення позову, Октябрським відділом Державної виконавчої служби м. Полтави, було відкрито виконавче провадження. Постанова про відкриття виконавчого провадження невідкладно була доведена до відома ПАТ «Полтавагаз».
Попри це, ПАТ «Полтавагаз», свідомо ігноруючи вимоги ухвали, на момент підготовки цього матеріалу газопостачання на котельні підприємства не відновило.
Зважаючи на наведені факти та погодні умови, що створюють ще більші незручності місцевій громаді, обласне комунальне підприємство «Полтаватеплоенерго» заявляє — вся відповідальність за позбавлення споживачів можливості у повному обсязі отримувати послугу гарячого водопостачання, за яке вони справно розраховуються, порушуючи тим самим їх права, повною мірою лягає на плечі ПАТ «Полтавагаз» та його керівництва.

Ми ж, в свою чергу, сподіваємося на те, що компетентні органи дадуть відповідну оцінку діям керівництва ПАТ «Полтавагаз» щодо фактів наведених у матеріалі.

“Полтавщина”
 
За матеріалами: ІВ «ПОЛТАВЩИНА»
Адреса ресурсу: http://www.poltava.pl.ua/
Адреса матеріалу: http://www.poltava.pl.ua/news/23951/

Комунальники готують «рукавиці про запас»

2013-08-30

 

Хоч до перших заморозків ще досить далеко, полтавці не могли не помітити: дедалі прохолодніше стає вранці та ввечері. Жителі Полтави до зміни погоди завжди готові, але чи так просто підготувати до холодів будинки?

Із цими запитаннями ми звернулися до управління комунального господарства міста. Серед компетенції цієї служби – всі питання, що стосуються комунальної сфери Полтави, тож і в будинках, які готують до зими, ремонтують не тільки системи опалення.
У комунальній власності міста перебувають 1 925 будинків, із них 1 026 мають центральне опалення. До зими будівлі почали готувати ще у квітні, і на сьогодні 82% вже готові до нового опалювального сезону, повідомили в управлінні. Для цього провели 400 поточних ремонтів систем гарячого водопостачання і 632 – холодного. Також до зими лагодили й електромережі – відремонтували 362 електрощитові.
За статистикою управління непокоїтися не варто: темпи підготовки цього року від торішніх відрізняються мало і причин для змін поки немає. Будинки, в яких працівники ГЖЕДів завершили роботи, ще не остаточно готові до зими: нині їх мають перевірити робітники контролюючих організацій. Якщо нарікань системи будівлі не викличуть – дім «отримає» паспорт про готовність до опалювального сезону.
Одні з перших такі перевірки проводять працівники ПОКВПТГ «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» – організації, яка відповідає за «доставку» тепла до будинків, у їх віданні перебувають практично всі міські котельні централізованого опалення.
Роботи тут завершуються: станом на 25 серпня загальний рівень готовності становив 90%. Докладніше про те, з чим тепловики зустрінуть зиму, повідомили у прес-службі підприємства:
Щоб підвищити якість послуг з теплопостачання та їх стабільність, підприємство цілеспрямовано проводить роботи і реконструкції та автоматизації котельних, монтажу енергоощаднішого нового обладнання і капітального ремонту наявного. У процесі підготовки вже виконано реконструкцію котельні у Полтаві по вул. Енгельса, 27, та 3,4 км теплових мереж, капітальний ремонт 17 котлів різної потужності, монтаж 23 сучасних насосних агрегатів. Нині завершується автоматизація котельні по вул. Леніна, 112, в обласному центрі.
Наводять тепловики статистику й щодо готовності освітніх і лікувальних закладів: на сьогодні належним чином підготовлені 82% шкіл і 36 із 42-х дошкільних закладів (86%). Із медичних установ стовідсоткову готовність пока¬зали на сьогодні лише 10 із 43-х (23%) по місту.
Та якщо в модернізації та ремонті устаткування справи йдуть добре, то з актуальною й досі проблемою – остаточним відновленням гарячого водопостачання до будинків майже 15% полтавців, усе не так просто. І хоча прогрес у справі вже намітився, але точних прогнозів щодо термінів відновлення послуги, зазначають у «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО», робити просто не мають можливості. Проте вкотре зауважують – полтавці, які на сьогодні потерпають через відсутність послуги гарячого водопостачання у своїх оселях, матимуть гарячу воду вже через півгодини з того моменту, як підприємством ПАТ «Полтавагаз» будуть зняті пломби з системи газопостачання відповідних котелень комунального підприємства «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО».
Натомість представники обласної влади переконані: незабаром гаряча вода має з’явитися в усіх полтавців, про це на апаратній нараді ще 19 серпня повідомив перший заступник голови облдержадміністрації Віктор Животенко:
Минулого тижня завершилися розгляди судових справ. НАК «Нафтогаз України» програв в Апеляційному суді. Рішення суду набере чинності сьогодні чи завтра. Найближчим часом Полтавська область підпише договір з НАК «Нафтогаз України» на умовах, які ми пропонували ще в жовтні місяці.
Поки тривають переговори з «Нафтогазом», тепловики серед найактуальніших проблем виділяють поганий технічний стан відомчих і безгосподарських теплових мереж, які протягом тривалого часу не обслуговуються і не ремонтуються. Ще однією з проблем є несвоєчасність повірки і ремонту приладів обліку теплової енергії власниками будинків. Щорічно підприємство знімає з розрахунків за тепловими лічильниками два-три житло¬вих будинки.
Та попри проблеми, без яких у комунальній сфері, на жаль, не обходиться, принаймні нині можемо констатувати: темпів підготовки до нового опалювального сезону наше місто, у порівнянні з минулим роком, не зменшило.
Сергій ЛЕЩЕНКО
 
За матеріалами: Обласна щотижнева ГАЗЕТА
«ПОЛТАВСЬКИЙ ВІСНИК»
Адреса ресурсу: http://www.visnyk.poltava.ua/
Адреса матеріалу:

 

ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО СЬОГОДНI: АКТУАЛЬНІ ТЕМИ ДНЯ

  2013-08-14

  

Питання послуги централізованого гарячого водопостачання протягом останніх трьох місяців залишається болючим і актуальним для мешканців обласного центру

Перебої з гарячим водопостачанням у м. Полтаві, які розпочалися 14 травня поточного року й залишаються актуальними для майже половини мешканців обласного центру й сьогодні, потребують винятково об’єктивного висвітлення. При цьому необхідно відкинути емоції і упередження, а зупинитися на фактах. А факти, як відомо, річ уперта. Тож факти.

Починаючи з 7-ї години ранку 14 травня поточного року, посилаючись на Постанову Кабінету Міністрів України від 08.12.2006 р. щодо пооб’єктового припинення газопостачання та керуючись дорученням НАК «Нафтогаз України», ПАТ «Полтавагаз» одномоментно припинило постачання блакитного палива на всі котельні обласного комунального підприємства «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО». Як наслідок — все місто залишилося без послуги гарячого водопостачання. Причина примусової зупинки котелень, що на той момент озвучувалася газопостачальною організацією місцевій громаді, — заборгованість за природний газ «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» перед НАК «Нафтогаз України». І байдуже, що половину від загальної суми заборгованості складала не відшкодована державою різниця в тарифах на теплопостачання для населення, а іншу — традиційний «касовий розрив», пов’язаний із одноставковим тарифом на опалення. До того ж, до уваги взагалі не брався і той факт, що підприємство «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» є одним із лідерів серед підприємств галузі у питаннях розрахунків за блакитне паливо.

Протягом травня-червня, озвучуючи звинувачення у «боргах теплоенерго», ПАТ «Полтавагаз» вочевидь глузувало над мешканцями обласного центру та підприємством-теплопостачальником, то вмикаючи, то відключаючи котельні останнього, створюючи незручності для споживачів послуг і, тим самим, посилюючи соціальну напругу в регіоні.

Зрештою, липень поточного року почався з нового масштабного відключення котелень комунального підприємства «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО», але вже через «неукладений Договір та несанкціонований відбір природного газу».
Зазначена тематика вже занадто широко висвітлена в ЗМІ — тому тільки факти:
  • Перша пропозиція щодо укладення Договору на постачання природного газу для виробництва теплової енергії на потреби населення була направлена підприємством на адресу НАК «Нафтогаз України» ще 12 грудня 2012 року й містила належним чином оформлені та підписані з боку підприємства примірники Договору. Протягом січня-лютого 2013 року аналогічні пропозиції щодо укладення Договору на постачання природного газу для забезпечення теплопостачання населення (розроблені на підставі Типового Договору на постачання природного газу за регульованим тарифом, затвердженого Постановою НКРЕ) ще тричі направлялися до НАК «Нафтогаз України», і всі вони були проігноровані.

  • На початку 2013 року між НАК «Нафтогаз України» та ПОКВПТГ «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» було укладено Договір купівлі-продажу природного газу для виробництва теплової енергії на потреби бюджетних установ та інших споживачів. Умови цього Договору щодо своєчасної оплати спожитих обсягів природного газу належним чином виконуються підприємством. Загальна сума оплати за цим Договором з початку поточного року складає понад 75 млн грн, і станом на 01.08.2013 року заборгованість відсутня.

  • Нарешті, після неодноразових намагань укласти Договір на купівлю природного газу для виробництва теплової енергії на потреби населення, численних звернень підприємства до органів державної влади, органів місцевого самоврядування, прокуратури міста та області підприємству «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» тільки 25 лютого поточного року вдалось отримати від НАК «Нафтогаз України» офіційну пропозицію щодо укладення Договору купівлі-продажу природного газу для виробництва теплової енергії на потреби населення.
Зважаючи на те, що умови запропонованого НАК «Нафтогаз України» Договору вимагають майже тридцятивідсоткового збільшення фінансового навантаження на споживачів теплової енергії за рахунок підвищення собівартості її виробництва, Договір був підписаний підприємством з протоколом розбіжностей (посилання на протокол розбіжностей до ДОГОВОРУ ТЕ) та 28 лютого 2013 року направлений до НАК «Нафтогаз України».
Неприйнятною для підприємства у Договорі купівлі-продажу природного газу для виробництва теплової енергії на потреби населення є вимога здійснювати закупівлю частини природного газу, що покриває втрати теплової енергії при її транспортуванні кінцевому споживачеві, за ціною 4 661,74 грн за 1 000 куб м, проти затвердженої Постановою НКРЕ №813 від 13.07.2010 р. у розмірі 1 309,20 грн за 1 000 куб м. Згода на такі дискримінаційні умови НАК «Нафтогаз України» неминуче призведе до підвищення тарифу на послуги теплопостачання для населення більш ніж на третину.
На вимогу НАК «Нафтогаз України» справа про врегулювання розбіжностей, що виникли при укладанні Договору на купівлю природного газу для виробництва теплової енергії на потреби населення, була передана на розгляд у господарський суд м. Києва. 
Але і тут НАК «Нафтогаз України» вдався до практики максимального затягування прийняття рішення — представники НАК «Нафтогаз України» не завжди з’являлися на слухання справи в господарському суді, що спричинило додаткове відстрочування прийняття остаточного рішення.
Рішенням господарського суду міста Києва від 03.07.2013 року позов НАК «Нафтогаз України» в питанні цінових розбіжностей вирішено на користь підприємства «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО».

Договір вважався б укладеним із моменту набрання чинності рішення суду, але, через свою не конструктивну позицію не погоджуючись з рішенням суду, НАК «Нафтогаз України» подав апеляційну скаргу, дата розгляду якої на момент підготовки даного матеріалу залишається невизначеною…

Останнім часом все частіше лунають непристойні заяви та безпідставні звинувачення з боку керівництва ПАТ «Полтавагаз» щодо «перекручування фактів» при висвітленні причин виникнення перебоїв із гарячим водопостачанням у місті. І що обурює найбільше — за неприхованими спробами нав’язати «зручний» для ПАТ «Полтавагаз» сценарій виходу із цієї ситуації, газовики взагалі пропонують «по новому» поглянути на неї.

Тож, як і більшість полтавців, підприємство «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» лише кілька днів тому із здивуванням дізналося, що саме припиненням газопостачання об’єктів теплового господарства обласного центру ПАТ «Полтавагаз» дбало, передусім, про інтереси місцевої громади та дуже переймалося через відсутність гарячої води в соціально значущих об’єктах міста — лікарнях, дитячих садках тощо. Ймовірно, саме тому газотранспортне підприємство ПАТ «Полтавагаз» лише під тиском обласної влади та адміністрації підприємства врешті-решт відновило газопостачання на окремих котельнях «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО». Але й після відновлення епопея з «пломбуванням -розпломбуванням» котелень зрештою закінчилася тим, що окремі мікрорайони обласного центру залишилися без гарячої води. Щоправда, ПАТ «Полтавагаз» так «справно дбало» про відключення окремих районів обласного центру, що не помітило, як разом із мікрорайонами «Алмазний», «Сади-2» та «Сади-3» залишило без гарячого водопостачання Обласний перинатальний центр і цілу низку закладів охорони здоров’я та дошкільних освітніх закладів. І на сьогодні без гарячого водопостачання залишається цілий ряд закладів освіти та охорони здоров’я, зокрема й дитячі садочки.

Ми переконані, що документи, які супроводжують дану публікацію, допоможуть пролити світло на ситуацію та краще зрозуміти хто саме ставить свої інтереси вище за потреби полтавців і позбавляє їх елементарного комфорту, за який вони справно розраховуються. 

Не маємо жодного сумніву і щодо не конструктивності позиції ПАТ «Полтавагаз» у нинішній ситуації — намагання будь-що нав’язати «свої компроміси», вдаючись при цьому до публічних безпідставних та надуманих звинувачень, — навряд чи розв’яже саму ситуацію і вже точно не поліпшить діалогу між сторонами. 

Зі свого боку, ми докладаємо максимум зусиль для якнайшвидшого відновлення гарячого водопостачання до домівок всіх мешканців обласного центру. Так, наприкінці минулого тижня, вдалося відновити газопостачання ще однієї з котелень підприємства, що забезпечує гарячою водою оселі понад 9 тис полтавців. Але, нажаль, ще значна частина міста залишається без гарячої води…

Хочемо ще раз наголосити: основним і єдиним пріоритетом діяльності Полтавського обласного комунального виробничого підприємства теплового господарства «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» є споживач і енергетична безпека регіону. Ця відповідальність у свою чергу не залишає місця для будь-якого прояву авантюризму й популізму в прийнятті рішень щодо забезпечення наших споживачів послугою теплопостачання протягом усього року. І, звичайно ж, ми добре розуміємо, що зараз нам необхідно буде докласти неабияких зусиль, щоб повернути довіру своїх споживачів, які майже стовідсотково розраховувалися за послуги з теплопостачання.

Адміністрація ПОКВПТГ «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО»

 

НАК «Нафтогаз України» не погодився із пропозиціями полтавських чиновників укласти тимчасовий договір на постачання газу

2013-08-08

  

 

НАК «Нафтогаз України» категорично відхилив пропозиції полтавської влади щодо врегулювання ситуації із постачанням газу. З такою невтішною звісткою з Києва повернувся перший заступник голови Полтавської облдержадміністрації Віктор Животенко. Аби обговорити ситуацію, що склалася, а також віднайти інші шляхи взаєморозуміння із постачальником газу, в облдержадміністрації провели відповідну нараду.

 

 
Проблема із відсутністю гарячої води на Полтавщині вже кілька тижнів поспіль не дає спокійно спати ні звичайним мешканцям, ні представникам органів місцевого самоврядування. Лише вчора перший заступник голови Полтавської облдержадміністрації Віктор Животенко зустрічався із керівництвом НАК «Нафтогаз України». До них посадовець мав конкретні пропозиції – на період судових розглядів укласти тимчасову угоду, за якою область мала б змогу отримувати газ та сплачувати за нього. Утім ці раціональні думки іншою стороною так почутими і не були.
/Віктор Животенко, перший заступник голови Полтавської облдержадміністрації
Пропозиції, які ми відпрацювали і прийшли до них, були неприйняті категорично. Ми зараз будемо думати над тим, щоб інші пропозиції внести/
Протягом свого київського візиту Віктор Животенко заручився підтримкою Міністра регіонального розвитку, який обіцяв порушити це питання на найближчому засіданні Кабміну. Адже через відсутність гарячої води нині потерпає не одна область в Україні. Полтавським посадовцям керівництво НАК «Нафтогаз України» обіцяло повернутися до цієї розмови після закінчення засідань апеляційних судів.
/Віктор Животенко, перший заступник голови Полтавської облдержадміністрації
Завтра-післязавтра відбудуться апеляційні суди. Якщо ми їх виграємо, як запевняє керівництво НАК, ми зможемо за рішенням суду заключити договори і вони вимушені будуть подавати газ, а ми вже давним-давно готові за це платити/
Полтавська область готова впродовж півгодини надіслати на рахунки «Нафтогазу» 30 млн гривень. Наразі ж переговори з ним продовжуються у площині судових розглядів. А полтавська влада не втрачає надію, що по закінченню всіх судових тяганин відповідний договір таки буде укладений та гаряча вода надійде до осель полтавців.
Крістіна Брігіда
 
За матеріалами: ПОЛТАВСЬКА ТЕЛЕВІЗІЙНА СТУДІЯ «МІСТО»
Адреса ресурсу: http://www.misto-tv.poltava.ua/
Адреса матеріалу: http://www.misto-tv.poltava.ua/news/14957/


 

Наші пропозиції були категорично відхилені «НАФТОГАЗОМ»

2013-08-07

 

 

 
 
Ситуація з відсутністю гарячої води на Полтавщині через відключення ПАТ «Полтавагаз» котелень теплопостачальних підприємств, яка хвилює і обласну владу, і мешканців, стала предметом розгляду учасників наради, перед початком якої перший заступник голови облдержадміністрації Віктор Животенко прокоментував свою зустріч із першим заступником керівника НАК «Нафтогаз України» Валентином Франчуком, яка відбулася напередодні, 6 серпня, у Києві.
– Пропозиції, з якими ми приїхали до «Нафтогазу», були категорично відхилені. Вони полягали в можливості підписати тимчасову угоду на період судових розглядів, отримувати газ і платити за нього. На рахунках «Нафтогазу» висять 33 мільйони, але використати він їх не може. У нас є ще 30 мільйонів, які ми готові перерахувати за півгодини. Але керівництво компанії це не зацікавило. Завтра-післязавтра відбудуться засідання апеляційних судів, перспективи виграти яких у «Нафтогазу» фактично немає. Мене запевнили, що рішення суду на нашу користь компанія виконає.
Віктор Животенко відзначив підтримку Мінрегіонбуду, адже проблеми з гарячою водою характерні для багатьох регіонів України.
Окремо Віктор Животенко зупинився на  позиції керівництва ПАТ «Полтавагаз»:
– Там зайняли найлегшу позицію – спостерігача. А ми не маємо права залишити поза увагою звернення мешканців – на це нас спрямовує Президент України Віктор Янукович. Тож усіма силами намагаємося вирішити питання із забезпеченням їх гарячою водою, забезпеченням дитсадків і медичних закладів, а людям, які працюють у «Полтавагазі», все це абсолютно байдуже.

 

 

За матеріалами: Сайт ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ
Адреса ресурсу: http://www.adm-pl.gov.ua/
Адреса матеріалу: http://www.adm-pl.gov.ua/news/viktor-zhivotenko-nashi-propoziciyi-buli-kategorichno-vidhileni-naftogazom

 

 

LImit