Людям із порушенням зору

У Полтаві розпочинається опалювальний сезон 2017-2018 рр.

2017-10-19

У ПОЛТАВІ РОЗПОЧИНАЄТЬСЯ ОПАЛЮВАЛЬНИЙ СЕЗОН 2017-2018рр.
 
РІШЕННЯ
ВИКОНАВЧОГО КОМІТЕТУ
ПОЛТАВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ
від 19.10.2017 р. № 220
Про початок опалювального сезону 2017-2018 рр.

У зв’язку зі зниженням середньодобової температури зовнішнього повітря на території міста Полтава, відповідно до Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 21 липня 2005 року №630 (зі змінами), керуючись ст.30 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», виконавчий комітет Полтавської міської ради

ВИРІШИВ:

1. Розпочати з 20 жовтня 2017 р. опалювальний сезон 2017-2018рр. 

2. Теплопостачальним організаціям, управлінню житлово-комунального господарства, головам житлово-будівельних кооперативів, ОСББ, відомчим житлово-експлуатаційним дільницям та іншим експлуатуючим організаціям забезпечити, в межах повноважень, виконання цього рішення.

3. Контроль за виконанням цього рішення покласти на заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів Ляміна А.Ю.

Міський голова                            О. Мамай
 

У Полтаві розпочинається опалювальний сезон 2017-2018 рр.

 

 Адміністрація ПОКВПТГ «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО»

Боєць АТО Олександр Запорожець відзначає День українського козацтва серед колег-тепловиків

ПОКВПТГ 'Полтаватеплоенерго'2017-10-12

Боєць АТО Олександр Запорожець відзначає День українського козацтва серед колег-тепловиків

Боєць АТО Олександр Запорожець відзначає День українського козацтва серед колег-тепловиків 

Де взяти сил, щоб забути, щоб перестати здригатися під вибухи феєрверків, щоб не прокидатися серед ночі в холодному поту? У який закуток заховати військову форму, щоб вона не нагадувала про пережите? Як навчитися жити так, як колись – гратися з дітьми, вигулювати собаку, займатися повсякденними справами – і не думати про тих, кого і досі накривають «гради», кого чекають удома згорьовані рідні? Тим, хто не відчув, яка війна на смак, не збагнути, які ще питання бентежать душі воїнів. Їм відлунює страшна абревіатура АТО – болить ранами, кричить голосами бойових побратимів, пахне кров’ю і багном. Хтось старається повернути життя у звичну колію, хтось не витримує і повертається на схід України – волонтером, добровольцем, байдуже ким, аби тільки допомогти «своїм», аби не стояти осторонь. Хтось скаже: «Війна», інший заперечить: «Операція». Та нині, на четвертому році бойових дій, це вже не так важливо: герої повертаються додому, герої продовжують боротися за цілісність Батьківщини, герої пакують речі, збираючись у невідому путь. Тож у День українського козацтва, на Покрову, яку зустрічаємо 14 жовтня, уже вкотре Україна схиляє коліно перед своїми захисниками.

Не оминула мобілізація і комунального підприємства «Полтаватеплоенерго»: одинадцять його працівників пройшли крізь горнило військового протистояння на Донеччині та Луганщині. Перебування на сході об’єднало людей різних професій: водіїв Андрія Вархола, Андрія Ландаря і слюсарів-ремонтників Віталія Гладченка, Віталія Зельського, Миколу Каліновського, Павла Лінського, інженера 2 категорії Віктора Паливоду і машиніста екскаватора Сергія Перекопського, машиніста автокрана Олександра Запорожця, інженера Віктора Козака й електрозварника ручного зварювання Олександра Трикура.

Незадовго до Дня захисника України, 12 жовтня, підприємство вшановує своїх бійців: для них організовано дружню зустріч, а профспілковий комітет за підтримки адміністрації подбав про невелике заохочення, щоб хоч трішки пом’якшити спогади АТОвців. І хоча ці чоловіки – люди, які не люблять привертати зайву увагу до себе і скромно відмовчуються про свій пекельний досвід, такий захід покликаний іще раз нагадати: їх цінують і поважають.

До когорти працівників ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго» – учасників АТО належить і чоловік із дійсно козацьким прізвищем – Олександр Запорожець. Його пам’ять теж тривожать спогади про події на сході України, бо на власні очі переконався: військовий конфлікт на Донбасі – справа страшна і болюча.

Його було мобілізовано за п’ятою хвилею – 12 травня 2015 року, і це стало чималим випробуванням для рідних Олександра Петровича, як, зрештою, і для всіх сімей, що мусили проводжати своїх братів, синів, чоловіків, коханих на війну. Не лишилося осторонь і підприємство, виділило кошти на придбання берців, а колеги з автотранспортного цеху купили інструменти для ремонту бойових машин.

Після місяця тренувального табору, який Олександр Запорожець проходив у Василькові Київської області і на Житомирщині, він потрапив до 43-ї артилерійської бригади, що дислокувалася у Переяславі-Хмельницькому. А у вересні бійців перекинули у зону АТО, артилеристи стояли поблизу Донецька.

Олександр Запорожець пригадує:
– На щастя, усіх жахів передової я не бачив, але й нам діставалося. Удень над нами кружляли безпілотники, а вночі прилітали уже з «подарунками» – скидали заряди, які детонували прямо над бліндажами. Тільки в укритті ми й були у безпеці. Сказати, що було страшно… Хіба зовсім трішечки, – гірко іронізує чоловік.

Разом з Олександром служив і його друг та колега Андрій Ландар. Обидва були водіями, а Запорожець іще й командував відділенням підвозу боєприпасів. Чоловіки і до того спілкувалися та приятелювали, однак перебування в зоні проведення антитерористичної операції їх більше зблизило.

 

Боєць АТО Олександр Запорожець відзначає День українського козацтва серед колег-тепловиків  

А ще в Олександра Петровича з’явилися нові друзі, з якими звела війна:

– У нашому дивізіоні було двісті бійців – із Закарпаття, Київської, Рівненської, Черкаської, Донецької областей. З більшістю з них ми тримаємо зв’язок, періодично телефонуємо один одному, вітаємо зі святами. На підприємстві також тримаємося гурту з колишніми АТОвцями.

Олександр Запорожець зізнається, що йому як людині мирної професії (він працює машиністом автомобільного крана) було важко призвичаїтися до воєнних буднів, хоча й має за плечима строкову військову службу. Страшенно хотілося додому, а коли в липні 2016 року його демобілізували і він повернувся, відчуття були двоякі: спершу здавалося, що нічого й не відбулося, а потім стало надзвичайно важко психологічно.

Зараз він продовжує трудитися на комунальному підприємстві, вносячи свою лепту в загальну справу «Полтаватеплоенерго» – нести тепло та затишок у домівки полтавців. Нині для Олександра Запорожця гаряча пора: до початку опалювального сезону лишилися лічені дні. Тож кожна зміна проходить у праці, і хай краще так, ніж не знати сну та відпочинку там, де і досі точаться бої за Україну, за її єдність.

Прес-служба ПОКВПТГ «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО».

Тепло повертається до лікарень та дитячих садочків нашого міста

2017-10-09

ТЕПЛО ПОВЕРТАЄТЬСЯ ДО ЛІКАРЕНЬ ТА ДИТЯЧИХ САДОЧКІВ НАШОГО МІСТА

Полтава стоїть на порозі опалювального сезону, адже ранки стають усе прохолоднішими, хоча вдень іще доволі тепло. Провісниками масового ввімкнення котелень, як завжди, є заклади соціальної сфери, котрі традиційно отримують тепло першими.

Відучора до дитячих садочків та лікарень, де наявна така технічна можливість, почало надходити перше цієї осені тепло. Так, на сьогодні затишніше вже стало в 94% дошкільних навчальних закладів і 40% лікувальних установ. Приводом для ввімкнення опалення став лист від виконавчого комітету Полтавської міської ради з проханням розпочати опалювальний сезон 2017-2018 років в об’єктах соціально-культурного призначення.

Фактично цей процес стартував іще минулого тижня, коли до підприємства почали надходити поодинокі звернення про дострокове ввімкнення опалення. Тож першими цієї осені тепло отримали три полтавські лікарні: Територіальне медичне об’єднання МВС України в Полтавській області по вул. С. Петлюри, 64; обласний протитуберкульозний диспансер по вул. Короленка, 3 та інфекційна лікарня по Першотравневому проспекту, 22. 

Щодо шкіл нашого міста, то поки що температурний режим у навчальних класах дозволяє більшості з них не поспішати вмикати опалення. Проте до освітніх закладів із цілодобовим перебуванням вихованців тепло вже надійшло. 

Стосовно ж житлового фонду, то на сьогодні звернень від полтавців щодо необхідності ввімкнення опалення підприємство практично не отримує. Нагадаємо, що рішення про початок опалювального сезону ухвалюють органи місцевого самоврядування, коли середньодобова температура зовнішнього повітря протягом трьох днів поспіль не перевищує +8°С. Аналіз погодних умов кількох останніх днів свідчить, що середньодобова температура не опускалася нижче за +10°С. Тож підстави для розгляду питання про ввімкнення опалення у житлових будинках міста відсутні.

Цими останніми погожими днями підприємство звертається до своїх споживачів: подбайте про те, щоб з увімкненням опалення тепло залишалося в ваших оселях, перевірте підвальні та горішні приміщення будинків, пересвідчіться, що внутрішньобудинкові мережі здатні без втрат донести тепло до ваших квартир. 

Прес-служба ПОКВПТГ «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО».

ЗАПИТАННЯ-ВІДПОВІДІ: Коли починається опалювальний період?

2017-10-06

ЗАПИТАННЯ-ВІДПОВІДІ: КОЛИ ПОЧИНАЄТЬСЯ ОПАЛЮВАЛЬНИЙ ПЕРІОД?


Рішення про початок опалювального сезону приймається виконавчими органами відповідних сільських, селищних та міських рад або місцевими державними адміністраціями за умови, що середньодобова температура зовнішнього повітря, за даними відповідного центру з гідрометеорології, протягом трьох діб поспіль не вища за +8°С.

Цей порядок визначений пунктом 5 Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затверджених Постановою КМУ №630 від 21.07.2005 року

Абонентська служба
ПОКВПТГ «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО».

«ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» ІНФОРМУЄ: Щодо графіку пуску котелень підприємства з початком опалювального періоду 2017-2018 рр.

2017-10-02

«ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» ІНФОРМУЄ:
ЩОДО ГРАФІКУ ПУСКУ КОТЕЛЕНЬ ПІДПРИЄМСТВА
З ПОЧАТКОМ ОПАЛЮВАЛЬНОГО ПЕРІОДУ 2017-2018 рр.

ПОКВПТГ «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» розробило та погодило в органах місцевого самоврядування графік пуску котелень підприємства з початком опалювального періоду 2017-2018 рр. 

Адміністрація підприємства звертається до балансоутримувачів житлових будинків (у т.ч. відомчих, ЖБК, ОСББ), розташованих у містах Полтаві та Карлівці і селищах Решетилівці, Машівці та Котельві, із проханням до початку опалювального періоду перевірити працездатність внутрішньобудинкових систем опалення, заповнення їх водою та готовність прийняти теплоносій.

Для уникнення непорозумінь, які можуть призвести до аварійних зупинок котелень, просимо завчасно повідомляти підприємство про будь-які роботи на внутрішньобудинкових мережах, а також узгоджувати дії обслуговуючого персоналу із фахівцями підприємства.

Графік включення опалення у розрізі котелень підприємства наведений нижче.

«ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» ІНФОРМУЄ: Щодо графіку пуску котелень підприємства з початком опалювального періоду 2017-2018 рр.

«ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» ІНФОРМУЄ: Щодо графіку пуску котелень підприємства з початком опалювального періоду 2017-2018 рр.

«ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» ІНФОРМУЄ: Щодо графіку пуску котелень підприємства з початком опалювального періоду 2017-2018 рр.

[ЗАВАНТАЖИТИ]

Адміністрація ПОКВПТГ «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО».

«ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» НАГАДУЄ: Щодо графіку роботи абонентської служби підприємства

2017-09-28

«ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» НАГАДУЄ:
ЩОДО ГРАФІКУ РОБОТИ АБОНЕНТСЬКОЇ СЛУЖБИ ПІДПРИЄМСТВА

Шановні споживачі!

У понеділок, 2 жовтня 2017 року, у зв’язку з проведенням розрахунків спожитих протягом вересня цього року послуг підприємства абонентська служба ПОКВПТГ «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» прийом споживачів здійснювати не буде (крім юридичних осіб).

Приносимо вибачення за можливі незручності.

Абонентська служба
ПОКВПТГ «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО».

Передавати показники приладів обліку гарячої води та/або теплової енергії відтепер можна і за допомогою додатка «Viber»

2017-09-26

ПЕРЕДАВАТИ ПОКАЗНИКИ ПРИЛАДІВ ОБЛІКУ ГАРЯЧОЇ ВОДИ ТА/АБО ТЕПЛОВОЇ ЕНЕРГІЇ ВІДТЕПЕР МОЖНА І ЗА ДОПОМОГОЮ ДОДАТКА «VIBER»

ШАНОВНІ СПОЖИВАЧІ —
власники квартирних лічильників гарячої води (водомірів) та/або теплової енергії!

У зв’язку з необхідністю щомісячної передачі до абонентської служби підприємства показників квартирних лічильників для проведення нарахувань за фактично спожиті послуги ПОКВПТГ «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» розширило перелік інтерактивних сервісів передачі даних від споживачів підприємству. Відтепер передавати показники приладів обліку гарячої води та/або теплової енергії можна і за допомогою додатка «Viber».

Спеціальний номер «Viber» (050) 303-34-02 призначений винятково для прийому показників у вигляді повідомлень. Дзвінки на цей номер у месенджері «Viber» недоступні. У повідомленні необхідно вказати свої адресу та особовий рахунок абонента, а також показники приладів обліку із зазначенням місць їх встановлення у випадку, якщо приладів обліку декілька.

Шановні споживачі, звертаємо вашу увагу, що сервіс «Viber» призначений тільки для передачі повідомлень про обсяги спожитих послуг підприємства. У разі виникнення запитань радимо скористатися цілодобовим сервісом офіційного сайту підприємства «НАДІСЛАТИ НАМ ЛИСТА».

Додатково зазначаємо, що всі раніше активні сервіси для передачі показників приладів обліку також доступні і працюють у штатному режимі.

Абонентська служба ПОКВПТГ «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» нагадує: для коректних нарахувань за послуги централізованого опалення та централізованого постачання гарячої води споживачам послуг підприємства показники індивідуальних (квартирних) приладів обліку слід передавати до 25 числа кожного місяця.

Абонентська служба
ПОКВПТГ «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО».

Час згадати про передачу показників квартирних лічильників гарячої води!!!

2017-09-25

  

 ЧАС ЗГАДАТИ ПРО ПЕРЕДАЧУ ПОКАЗНИКІВ КВАРТИРНИХ ЛІЧИЛЬНИКІВ ГАРЯЧОЇ ВОДИ!!!


ШАНОВНІ СПОЖИВАЧІ!

Абонентська служба ПОКВПТГ «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» нагадує власникам квартирних лічильників гарячої води (водомірів), що для проведення нарахувань за фактично спожиті послуги, необхідно передати до абонентської служби підприємства показники лічильників.

Зробити це слід ВЧАСНО — до 28-го вересня включно, аби забезпечити коректні нарахування у платіжних квитанціях за вересень поточного року.

Передати показники квартирних приладів обліку (лічильників) можна будь-яким зручним для Вас способом: 

510-455 (багатоканальний) — з понеділка по четвер із 08:00 до 17:00 та у п’ятницю — з 08:00 до 15:45;
(050) 303-34-02 (Vodafone Україна – МТС Україна) — з понеділка по четвер із 08:00 до 17:00 та у п’ятницю — з 08:00 до 15:45;
(067) 503-00-35 (Київстар) — з понеділка по четвер із 08:00 до 17:00 та у п’ятницю — з 08:00 до 15:45;
510-445 — автовідповідач — цілодобово;
(050) 303-34-02 (Vodafone Україна – МТС Україна) — SMS-повідомлення — цілодобово;
— (050) 303-34-02 (Viber) — Viber-повідомлення — цілодобово;
poltavateplo.memo.ua«Передати показники лічильника» — цілодобовий он-лайн сервіс офіційного сайту підприємства;
abon.poltavateplo.memo.ua«Особистий кабінет споживача» — цілодобовий он-лайн сервіс офіційного сайту підприємства.

У разі відсутності показників приладів обліку за поточний місяць, підприємство буде позбавлене можливості нарахувати споживачеві суму пільгової знижки.
 

Завчасно Вам вдячні.

Абонентська служба
ПОКВПТГ «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО»

Майже 80% житлових будинків Полтави оснащені приладами обліку теплової енергії

2017-09-22

МАЙЖЕ 80% ЖИТЛОВИХ БУДИНКІВ ПОЛТАВИ ОСНАЩЕНІ ПРИЛАДАМИ ОБЛІКУ ТЕПЛОВОЇ ЕНЕРГІЇ

Обласне комунальне підприємство «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» продовжує активну підготовку теплового господарства міста до нового опалювального сезону. І якщо підготовка теплового господарства майже завершена, то роботи зі встановлення будинкових вузлів обліку теплової енергії тривають. У планах підприємства — до кінця року обладнати тепловими лічильниками 90% житлового фонду нашого міста.

Так, нещодавно бригада ПОКВПТГ «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» завершила встановлення будинкового вузла обліку теплової енергії у будинку на вулиці Івана Мазепи, 19. Тут установлено безпосередньо обчислювач, нову запірну арматуру, фільтрувальні елементи, а також замінено частину трубопроводів до теплообмінника. Мешканці будинку впевнені, що тепловий лічильник допоможе їм контролювати обсяги споживання теплової енергії і вживати всіх заходів, щоб зменшити суми в платіжках за опалення. Як зазначають полтавські теплоенергетики, роботи по облаштуванню житлового будинку приладом обліку займають у середньому один-три дні, хоча винятки, звичайно, також бувають.

Про облік споживання теплової енергії та стан оснащеності житлового фонду міста будинковими приладами обліку теплової енергії розповів головний інженер ПОКВПТГ «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» Володимир ПАСІЧКО.

— Володимире Степановичу, тож який стан оснащеності міста приладами обліку теплової енергії? Скільки лічильників уже вдалося встановити?

— Варто зазначити, що загалом наше підприємство у Полтаві опалює 1 244 багатоквартирні житлові будинки. Із них на середину вересня оснащено лічильниками понад 960 будинків. Більш ніж 460 з них були встановлені цього року, а загалом на нинішній рік заплановано обладнати тепловими лічильниками ще майже 200 полтавських житлових будинків.
На жаль, мушу визнати той факт, що графік встановлення лічильників у міжопалювальний період не виконаний у повному обсязі. Причиною цього став складний фінансовий стан підприємства через суттєву заборгованість державного бюджету по виплатах пільг і субсидій за надання житлово-комунальних послуг, розмір якої на початок вересня 2017 року перевищував 144 млн грн. Але ми розраховуємо, що врешті-решт питання про виділення коштів із держбюджету на відшкодування пільг та субсидій вирішиться, до того ж із настанням опалювального періоду активніше почнуть надходити кошти від споживачів — так зможемо надолужити згаяне і до кінця цього року реалізувати задумане.

— А звідки взагалі беруться кошти на облаштування полтавських багатоповерхівок лічильниками теплової енергії?

— Фінансування встановлення теплових лічильників здійснюється винятково за рахунок тарифних коштів у складі інвестиційної програми підприємства — інших джерел немає. Звичайно, підприємство неодноразово зверталося до органів місцевого самоврядування щодо надання бюджетного фінансування на зазначені заходи, але прохання залишилися без відповіді, принаймні поки що.

— У які строки планує вкластися ваше підприємство по облаштуванню житлового фонду міста будинковими лічильниками теплової енергії?

— У планах нашого підприємства до кінця поточного року досягти 90% рівня оснащеності житлових будинків тепловими лічильниками. Для цього, як зазначалося раніше, необхідно забезпечити облік споживання послуги з централізованого опалення ще майже у 200 полтавських багатоповерхівках. Облаштування тепловими лічильниками решти житлового фонду міста буде завершено вже у наступному році. До цих 10% відносяться будинки, мешканці яких з різних причин не допустили фахівців підприємства до виконання робіт по монтажу лічильників, а також будинки, які мають незначну поверховість, невелику кількість квартир і в загальному обсязі реалізованої теплової енергії займають мінімальну частку.

— Нещодавно набув чинності Закон України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання». Як він вплине на проходження цьогорічного опалювального періоду та як його реалізація позначиться на кожному з полтавців?

— Із 2 серпня цього року набув чинності закон про комерційний облік житлово-комунальних послуг. Насамперед він зобов’язує теплопостачальні організації протягом року обладнати вузлами комерційного обліку теплової енергії будівлі, приєднані до зовнішніх інженерних мереж, а вузлами комерційного обліку гарячої води — протягом двох років з дня набрання чинності цим законом. Загалом же запровадження норм цього закону дозволить не лише контролювати ефективність реалізації заходів з підвищення енергоефективності, а й спонукатиме мешканців житлових будинків до раціонального використання енергоресурсів у побуті. Адже завдяки обліку послуг населення сплачуватиме лише за спожиті ресурси. У підсумку все це має сприяти поступовому зменшенню витрат на оплату комунальних послуг. Окрім цього, згаданий закон визначає порядок встановлення приладів обліку, висуває нові вимоги до розподілу теплової енергії, а також встановлює організаційно-правові засади щодо оформлення рахунків споживачам за спожиті послуги.
Узагалі цей закон містить багато нових положень, які раніше в Україні не застосовувалися. Серед важливих можна виділити такі. Комерційним (той, по якому нараховується обсяг наданої послуги) є вузол обліку, який встановлюється на вводі житлового будинку. Вводиться поняття «розподільчого обліку» або «приладів-розподілювачів», тобто після того, як комерційний вузол обліку зафіксував обсяг спожитої послуги, розподіл здійснюється відповідно до показників приладів розподільчого обліку або приладів-розподілювачів. А загалом принцип закону такий: облік здійснюється на вводі до житлового будинку, і всі його мешканці повинні сплачувати за той обсяг послуги, який зафіксував будинковий обліковий прилад. Але показники приладів-розподілювачів (квартирних лічильників за умови їх наявності) також враховуються.

— Полтавці вже давно звикли, що на початку кожного місяця до їхніх поштових скриньок надходить повідомлення від абонентської служби вашого підприємства про кількість і вартість спожитих ними послуг за попередній місяць. Скажіть, як устигають ваші працівники наприкінці кожного місяця зібрати дані про те, скільки кожен житловий будинок у нашому місті спожив теплової енергії для його опалення? Багатьох також турбує питання, чи можуть і вони контролювати обсяги споживання тепла їхнім житловим будинком?

— Коли ми тільки розпочинали встановлювати будинкові теплові лічильники, то вже тоді розуміли, що зняти показники з такої великої кількості облікових приладів за кілька днів просто фізично неможливо. Тому ми відразу заклали в проектну документацію і реалізували можливість дистанційного збору даних показників теплових лічильників. На сьогодні понад 400 теплових лічильників уже обладнані модемами для передачі даних, тобто всю інформацію про їхню роботу можна отримувати дистанційно. Ті ж лічильники, які на сьогодні не обладнані такою системою, поки що будуть обслуговуватися фахівцями підприємства, так би мовити, у ручному режимі. Тобто показники вони зніматимуть безпосередньо у місці встановлення лічильника в присутності представників споживача. Але в планах підприємства вже в найближчому майбутньому всі встановлені будинкові теплові лічильники обладнати засобами дистанційної передачі даних.
Щодо контролю за обсягами спожитої теплової енергії, то ми пропонуємо мешканцям усіх житлових будинків обрати уповноважену особу, котра володіє відповідними знаннями й може контролювати роботу облікового приладу, проводити аналіз даних. І в переважній більшості житлових багатоповерхівок така особа вже є (окрім усього, вона здійснює й регулювання обсягів споживання будинком теплової енергії). На початковому етапі (одразу ж після облаштування вузла обліку теплової енергії) фахівці підприємства встановлюють розрахункові витрати теплоносія, ознайомлюють із ними відповідну особу й пояснюють, яким чином можна здійснювати регулювання теплової енергії залежно від потреб житлового будинку, щоб і суми в платіжках не шокували, і ніхто не нарікав на занизьку температуру у квартирі.

— Незабаром розпочнеться опалювальний сезон 2017-2018 рр. Яка взагалі ситуація з обліком споживання тепла та гарячої води у нашому місті? Як змінилася чисельність полтавців, що в опалювальному періоді 2017-2018 рр. буде розраховуватися за послугу з централізованого опалення за показниками індивідуальних/будинкових лічильників теплової енергії?

— Що стосується теплової енергії, то вже тепер мешканці понад 77% житлових будинків нашого міста на початок опалювального сезону будуть сплачувати за опалення, виходячи з обсягів фактично спожитої їхнім житловим будинком теплової енергії (за показниками теплового лічильника). А до кінця цього року їх частка зросте до 90%. Що ж стосується встановлення квартирних приладів обліку теплової енергії, то майже 73% (або понад 2800 квартир) із тих осель, де існує така технічна можливість, на сьогодні це вже зробили. А квартирний облік гарячої води в нашому місті завжди був на високому рівні — споживачі встановлюють такі прилади обліку за власний кошт, розуміючи, що за їхньої наявності сплачуватимуть за фактично використану воду і таким чином не залежатимуть від норм споживання. До речі, Закон «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» покладає обов’язок на споживачів протягом трьох років обладнати свої приміщення приладами обліку гарячої води. Це по-перше. А по-друге, механізм розподілу кількості води за будинковим лічильником такий, що він стимулюватиме людей встановлювати облікові прилади, адже так розраховуватися за гарячу воду значно вигідніше.
Щодо нарахування плати за спожиту теплову енергію, то цей порядок чітко оговорений у правилах надання населенню послуг із теплопостачання. Усе дуже просто: за основу беруться показники будинкового теплового лічильника. Нарахування ж здійснюються пропорційно до опалювальної площі споживачів, а у квартирах, де є розподільчі прилади, — з урахуванням показників останніх. Стосовно інформації про обсяг спожитої теплової енергії, то її ми щомісяця доводимо до споживача в рахунку за спожиту послугу.

— А як бути решті полтавців, у яких лічильники ще не встановлені? Як вони цього року будуть розраховуватися за опалення своїх осель?

— Мешканцям житлових будинків, не обладнаних вузлами комерційного обліку, нарахування за послугу з централізованого теплопостачання відбуватимуться відповідно до вимог правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення згідно з установленими нормативами (нормами) споживання з розрахунку за 1кв.м опалюваної площі квартири та з урахуванням фактичної температури зовнішнього повітря і фактичної кількості днів надання послуги в місяці, який є розрахунковим.

— В уявленні багатьох українців існує переконання, що для того, аби заощаджувати на опаленні, достатньо встановити лічильник тепла — і відразу після його встановлення вже автоматично починаєш економити. Чи відповідає таке уявлення дійсності й що реально може посприяти економії коштів споживачів?

— Не всі споживачі розуміють, що прилад обліку — це не засіб економії чи засіб зменшення споживання. Він лише фіксує фактичну кількість спожитих послуг. А для того, щоб сплачувати по лічильнику менше, необхідно насамперед вжити певних заходів зі зменшення споживання теплової енергії, а також вчитися раціонально використовувати теплову енергію в побуті. Найперше — це утеплення і ще раз утеплення як власних осель, так і місць загального користування, ізоляція розподільчих трубопроводів системи опалення всередині житлового будинку. По-друге, важливо зменшити обсяги споживання теплової енергії за рахунок встановлення у квартирах температури, близької до нормативної (18-20°С). Якщо в оселях мешканців багатоповерхівки температура становитиме 22-25°С, то зрозуміло, що після встановлення теплового лічильника будинки, де у квартирах температура вище норми, будуть сплачувати більше. Тобто головне — ощадливе ставлення до теплової енергії. Тоді й суми в платіжках мешканців таких будинків будуть вигідно відрізнятися від нарахувань за нормою споживання.

Вікторія БІЛОКІНЬ, Газета «ПОЛТАВСЬКИЙ ВІСНИК»

Відтепер показання квартирних лічильників гарячої води і теплової енергії потрібно передавати щомісяця

2017-09-21

ВІДТЕПЕР ПОКАЗАННЯ КВАРТИРНИХ ЛІЧИЛЬНИКІВ ГАРЯЧОЇ ВОДИ І ТЕПЛОВОЇ ЕНЕРГІЇ ПОТРІБНО ПЕРЕДАВАТИ ЩОМІСЯЦЯ

Постановою Кабінету Міністрів України №633 від 18.08.2017 внесено зміни до Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення (далі — Правила) та Типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення. Зокрема:

— Пунктом 11 передбачено, що мешканцям квартир, які не передали підприємству показання квартирних засобів обліку гарячої води, нарахування за послугу з централізованого постачання гарячої води будуть проводитись за показаннями будинкового засобу обліку гарячої води, пропорційно кількості мешканців квартири. У випадку відсутності загальнобудинкового приладу обліку гарячої води — за нормами споживання.

— Пунктом 12 передбачено, що мешканцям квартир, які не передали підприємству показання квартирного засобу обліку теплової енергії, нарахування за послугу з централізованого опалення будуть проводитись за показаннями будинкового засобу обліку теплової енергії, пропорційно опалюваній площі квартири. У випадку відсутності загальнобудинкового приладу обліку тепла — за нормами споживання (з розрахунку за 1 кв.м опалюваної площі квартири з урахуванням фактичної температури зовнішнього повітря і фактичної кількості днів надання послуги в місяці, який є розрахунковим). 

Нагадуємо, споживачам необхідно щомісяця, до 25-го числа, передавати постачальнику послуг показання квартирних лічильників гарячої води та/або тепла будь-яким зручним для них способом

Згідно пункту 18 Правил, після отримання підприємством від споживача показань квартирних засобів обліку, нарахування за надану послугу будуть зкореговані у відповідності до переданих даних.


Рішення Уряду спрямоване на врегулювання питання нарахування споживачам плати за послуги водо-, теплопостачання у разі встановлення будинкових засобів обліку води та теплової енергії у багатоквартирному будинку, де окремі або всі квартири обладнані квартирними засобами обліку, та невчасної передачі частиною споживачів показань квартирних засобів обліку надавачам послуг.

Абонентська служба
ПОКВПТГ «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО»

До серпня 2018-го року кожна гігакалорія теплової енергії, що надходить до споживача, буде на обліку

2017-09-15

ДО СЕРПНЯ 2018-ГО РОКУ КОЖНА ГІГАКАЛОРІЯ ТЕПЛОВОЇ ЕНЕРГІЇ, ЩО НАДХОДИТЬ ДО СПОЖИВАЧА, БУДЕ НА ОБЛІКУ

Відповідно до Закону «Про комерційний облік теплової енергії», який набув чинності на початку серпня, протягом року усі житлові будинки країни мають бути обладнані тепловими лічильниками. Встановлення цих приладів обліку триває і в нашому місті. На сьогодні вже понад 960 об’єктів житлового фонду Полтави забезпечені загальнобудинковими тепловими лічильниками.

Другого серпня цього року в Україні набув чинності закон «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання». Запровадження норм цього Закону дозволить не лише контролювати ефективність реалізації заходів з підвищення енергоефективності, а й спонукатиме мешканців житлових будинків до раціонального використання енергоресурсів у побуті. Адже завдяки обліку послуг населення сплачуватиме виключно за спожиті ресурси. У підсумку все це має сприяти поступовому зменшенню витрат на оплату комунальних послуг.

Володимир Пасічко, головний інженер ПОКВПТГ «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО»
— Цей закон в першу чергу зобов’язує операторів зовнішніх мереж, тобто, це – постачальні підприємства – протягом року обладнати всі вводи в будівлі лічильниками теплової енергії, і протягом двох років обладнати усі вводи гарячої води лічильниками гарячої води. Крім цього, зазначений закон визначає порядок встановлення теплового лічильника, обслуговування, встановлює вимоги до розподілу теплової енергії.

На сьогоднішній день у нашому місті обласне комунальне підприємство «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» надає послугу з централізованого опалення мешканцям 1244 будинків. У понад 960-ти з них теплові лічильники вже встановлені. Ця цифра перевищує 77% від загальної кількості будинків. У поточному році найбільший теплопостачальник області обладнав приладами обліку понад 450 об’єктів житлового фонду нашого міста. Будинок по вулиці Івана Мазепи також потрапив до цього переліку.

Олександр Струтовський, старший майстер ПОКВПТГ «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО»
— Сьогодні тут встановлюють загальнобудинковий вузол обліку теплової енергії. Він в себе включає сам обліковий елемент. Потім будинок отримує нову запірну арматуру, фільтруючі елементи і деякі трубопроводи замінюємо прив’язки до теплообмінника.

До кінця поточного року підприємство має амбітні плани наблизити рівень оснащеності тепловими лічильниками житлового фонду до 90%, а це означає, що ще майже 200 багатоповерхівок нашого міста будуть обладнані відповідними приладами обліку. Встановлювати їх, кажуть полтавські теплоенергетики, будуть продовжувати і після початку цьогорічного опалювального періоду. Завдяки збільшенню фінансових надходжень в рахунок оплати за опалення роботи у цьому напрямку пожвавляться.

Володимир Пасічко, головний інженер ПОКВПТГ «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО»
— Фінансування встановлення лічильників здійснюється за тарифні кошти підприємства. Це – інвестиційна програма підприємства, інших джерел, на жаль, немає. Ми зверталися до органів місцевого самоврядування з проханням допомогти нам у цьому питанні, що дало б можливість прискорити встановлення лічильників, але, на жаль, необхідної допомоги не отримали, тому встановлюємо за власні кошти.

Фахівці «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» кажуть: лічильник сам по собі не є засобом економії – за його показниками обліковується фактична кількість теплової енергії, спожита житловим будинком. Для зменшення ж кількості отриманого тепла, і як наслідок – зменшення сум за опалення у платіжках, необхідно вже зараз подбати про енергозбереження у власному помешканні, а також вчитися раціонально використовувати теплову енергію в побуті. Зокрема, утеплювати стіни, підвальні та горішні приміщення, відновлювати теплову ізоляцію трубопроводів опалення всередині житлового будинку та замінювати вікна і двері в місцях загального користування.

Крістіна БРІГІДА, телеканал «Місто»
LImit