Минулої п’ятниці, 5 жовтня, у Полтавському обласному театрі імені М. В. Гоголя відбулися урочистості з нагоди 50-річчя обласного комунального підприємства «Полтаватеплоенерго». На захід були запрошені працівники і ветерани підприємства, представники обласної влади та Міжгалузевої асоціації «Укртеплокомуненерго». Ветеранів та кращих працівників нагородили почесними грамотами і подяками за сумлінну працю та вагомий внесок у розвиток підприємства.
Зі сцени лунали урочисті вітання та щирі побажання. Для усіх присутніх виступили камерний оркестр, солісти і танцювальні колективи Полтавської обласної філармонії.
За словами виконувача обов’язків генерального директора «Полтаватеплоенерго» Олександра Олексенка, 50 років – дуже важлива подія в житті підприємства.
— Уже півстоліття «Полтаватеплоенерго» разом з полтавцями. Завдяки злагодженій праці нашого колективу в оселях містян завжди тепло та затишно. Починали ми свою роботу далекого 1968 року з невеликих малопотужних котелень, які розташовувалися у підвалах житлових будинків. Пізніше вони були об’єднані в єдину мережу та автоматизовані, – розповів Олександр Олексенко.
«Полтаватеплоенерго» уже не перший рік входить до трійки кращих підприємств комунальної теплоенергетики України за досягненнями, технічними рішеннями, економічними показниками.
— На нашому підприємстві завжди своєчасно і в повному обсязі виплачується заробітна плата. Ми досягли значної економії паливно-енергетичних ресурсів. Постійно запроваджуємо новітні технології. Тому, озираючись назад, можу з певністю сказати: нам є чим пишатися, – поділився Олександр Олексенко.
Ветеран підприємства Микола Гладченко пропрацював у «Полтаватеплоенерго» 21 рік. Прийшов у 1987-му на посаду начальника дільниці з ремонту котелень і тепломереж.
— У мене в підрозділі були зварювальники, столяри, теслі. Ми займалися усуненням аварій на тепломережах. Пізніше мене перевели в метрологічну лабораторію на посаду інженера-технолога. Працював я і у виробничому відділі. Ремонтував насоси та різне обладнання. Уже 10 років на пенсії, – розповів Микола Гладченко.
За його словами, за останні десятиліття підприємство далеко пішло вперед:
— Дуже багато чого змінилося на краще. Зараз на підприємстві є сучасна техніка, котли, нове обладнання, нова автоматика безпеки та керування. Раніше автоматика була доволі умовною, бо потребувала присутності людини. Також істотно покращилася система обліку споживання енергоносіїв та відпуску теплової енергії, – пояснив Микола Гладченко.
Марина Шах – провідний бухгалтер «Полтаватеплоенерго». Працює на підприємстві вже понад 16 років. Розповідає, що дуже любить свою роботу.
— Найбільше подобається те, що в нас прекрасний дружний колектив. Ми стрімко розвиваємося. Узагалі, 50 років для нашого підприємства і його працівників – це ціле життя, – поділилася Марина Шах.
Однак, зізнаються полтавські теплоенергетики, 50-ліття – не привід зупинятися на досягнутому. Серед першочергових завдань – заміна теплових мереж на більш сучасні, які дозволять мінімізувати втрати тепла при його транспортуванні, а також реконструкція джерел теплової енергії.
— Ще одним важливим завданням є підтримка належного рівня кваліфікації кожного працівника й мотивація на ще сумлінніше ставлення до роботи. Наприклад, оператор котельні мусить відповідати за її якісне обслуговування. Слюсар – за якісний ремонт теплових мереж, – пояснив Олександр Олексенко.
Шанобливим словом під час святкування згадали і тих полтавських теплоенергетиків, які попри урочистості перебували на робочих місцях та своєю працею забезпечували комфорт і затишок в оселях земляків.
ВІТАЄМО ПРАЦІВНИКІВ ЮРИДИЧНОЇ СЛУЖБИ ПІДПРИЄМСТВА З ПРОФЕСІЙНИМ СВЯТОМ!
8 жовтня своє професійне свято відзначають працівники юридичної служби «Полтаватеплоенерго».
Бути юристом – значить не тільки постійно відслідковувати всі зміни в законодавстві, але й бачити за кожним рядком законів долі звичайних людей. А для цього необхідно бути не лише майстром своєї справи, а й гарним психологом.
Ірина Сотник, начальник юридичної служби ПОКВПТГ «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО»:
— Юристи «Полтаватеплоенерго» — це люди надзвичайної ерудиції з гнучким розумом та сталевою витримкою. Наша місія — слідкувати за дотриманням законності навіть у найдрібніших деталях і відстоювати інтереси підприємства всюди, де виникне така необхідність.
Тож щирі вітання з професійним святом надсилаємо юристам «Полтаватеплоенерго». Нехай у вашій щоденній роботі панує порядок і коректність. Щиро бажаємо вам професійних успіхів, міцного здоров’я, благополуччя і натхнення.
ВЖЕ У П’ЯТДЕСЯТИЙ РАЗ «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» ГОТОВЕ РОЗПОЧАТИ ОПАЛЮВАЛЬНИЙ СЕЗОН
П’ятдесят років тому «Полтаватеплоенерго» починало свій перший опалювальний сезон. На той час воно інакше називалося, функціонувало зовсім в інших економічних та соціальних умовах, кількість його працівників була мізерно малою, а спектр завдань – надзвичайно широким. Подолавши шлях у півстоліття, сьогодні «Полтаватеплоенерго» озирається на свою історію з ностальгією і подивуванням: скільки всього довелося пережити, які труднощі перебороти. Кожна декада років несла з собою нові завдання і перемоги, додавала досвіду і розкривала горизонти. Та, досягаючи нових виробничих висот, полтавські теплоенергетики завжди пам’ятали, для кого вони працюють, – для своїх земляків. В оселях полтавців завжди має бути тепло – з таким девізом «Полтаватеплоенерго» вже у п’ятдесятий раз готове розпочати черговий опалювальний сезон.
«ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» – 50 ОПАЛЮВАЛЬНИХ СЕЗОНІВ ТОМУ
Ось уже п’ятдесят років обласне підприємство «Полтаватеплоенерго» зігріває оселі полтавців. У його історії були й успіхи, і невдачі. Воно утворювалось у зовсім іншій країні, ніж та, в котрій усі ми живемо нині. І пізнало всі радощі та печалі перехідного періоду. Разом з Україною воно переступило поріг незалежності й мусило виживати в скрутні 90-ті. Змінивши кілька назв, структуру й стратегічні напрямки діяльності, воно рухалось у бік інновацій та стабільних виробничих показників. Однак незмінним залишалося основне завдання його роботи – стабільне, вчасне і якісне теплопостачання. Сьогодні, на порозі свого золотого ювілею, «Полтаватеплоенерго» озирається в 60-ті роки минулого століття і дивується тому непростому шляху, яке воно подолало.
У серпні 1968 року в Полтаві утворилася «Дирекція об’єднаних котелень і теплових мереж» – саме так називалося підприємство, що нині носить назву «Полтаватеплоенерго». До його першого складу входили всього чотири працівники. Один із них – Георгій Заборовець.
– 8 серпня 1968 року мене прийняли на роботу в «Дирекцію» на посаду майстра другої дільниці, – розповідає Георгій Васильович. – Ця дільниця охоплювала всю вулицю Європейську і частину мікрорайону Алмазний, який тоді ще тільки починав будуватися. Завдань перед нами стояло багато: окрім основної роботи, займались перспективною роботою по теплових мережах. Готували списки, плани робіт. Організовували першочергові заходи. Важливим питанням була й комплектація штату. Для цього треба було ознайомитися з працівниками ЖЕКів: когось взяти, когось не взяти.
Горизонт робіт, що відкривався перед теплоенергетиками, був широким: усі котельні міста треба було забрати в ЖЕКів й об’єднати в одне підприємство. Нарікань на роботу цих котелень на той час було чимало: переважна більшість із них мала малопотужні, неавтоматизовані чавунні котли і розташовувалась у підвалах будинків. Аварії у ті часи на них не були дивиною і траплялися найчастіше з двох причин: або через збої в роботі обладнання, або через людський фактор. Тож, крім виробничих питань, доводилося дбати про постійне навчання операторів котелень та всього персоналу.
Умови для праці, зізнається Георгій Заборовець, були вкрай складними: без спеціально відведених виробничих приміщень для окремих структурних підрозділів, без необхідного технічного оснащення робочих місць працівників, навіть без звичайного канцелярського приладдя. Лише з часом «Дирекція об’єднаних котелень» оселилася на пров. Романа Шухевича (а тоді Піонерському), 4. І в цей же час почалося будівництво адміністративної бази підприємства на вулиці Комарова.
Свій перший опалювальний сезон «Дирекція об’єднаних котелень і теплових мереж» розпочинала не без труднощів. Оскільки підприємство утворилося буквально на порозі осені, підготуватися до холодів воно просто не мало можливості. Не обійшлося і без позаштатних ситуацій. Проте роботу котелень полтавські теплоенергетики відновлювали в найкоротші терміни, подеколи працюючи навіть у вихідні.
У 1968 році почалося й будівництво найбільшої котельні міста по вул. Ціолковського, 36. На ній було встановлено два котли ПТВМ-50 румунського виробництва. Третій аналогічний котел встановили вже через десять років, у 1979-му, коли почався етап активної розбудови мікрорайону Алмазний. А останній з наявних на сьогодні котлів, ПТВМ-100, – у 1985-му. Необхідність його встановлення виникла через розширення географії надання послуг у бік нинішніх мікрорайонів Сади-1, Сади-2 та Огнівка. Сьогодні ця котельня забезпечує послугами з централізованого опалення та постачання гарячої води третину міста.
У 1974 році до команди полтавських теплоенергетиків приєднався слюсар Олексій Бажан. Перед цим Олексій Михайлович п’ять років трудився в ЖЕКу, опікуючись саме централізованим опаленням.
– Організовувало підприємство міське управління ЖКГ. Бувало, що вдень ми працювали в ЖЕКу, а на ніч ішли чергувати в «Тепломережу», – пригадує ветеран.
Порівнюючи нинішній стан оснащення підприємства із колишнім, Олексій Бажан зізнається:
– Звичайно, сьогодні підприємство більш потужне, автоматизоване. На перший план вийшли інженерно-технічні працівники, спеціалісти з контрольно-вимірювальних приладів. А коли я починав, найбільше уваги приділялось саме робітникам – слюсарям, зварювальникам.
За плечима Олексія Михайловича – майже сорок років роботи в «Полтаватеплоенерго». І весь цей час він трудився на одній посаді, не зраджуючи своєму покликанню.
– Молодим фахівцям, які сьогодні приходять на підприємство, – говорить Олексій Бажан, – я б хотів побажати полюбити свою роботу, свою спеціальність. І, звичайно, колектив. Бо коли колектив дружний, згуртований, тоді й працюється легше, і всі негаразди можна перебороти.
Сьогодні «Полтаватеплоенерго» уже готове розпочати свій п’ятдесятий опалювальний сезон. Воно пам’ятає, скільки труднощів довелося подолати на шляху до нинішніх потужностей. І водночас упевнено дивиться в майбутнє: воно вистояло в буревіях історії та з радістю приймає до свого кола молодь.
КРАЩІ ЕЛЕКТРОМОНТЕРИ «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» ЗМАГАЛИСЯ В ПРОФЕСІЙНІЙ МАЙСТЕРНОСТІ
Уже втретє в «Полтаватеплоенерго» провели конкурс «Кращий за професією». У ньому взяли участь дев’ять електромонтерів з різних виробничих підрозділів підприємства. Змагання провели в механічній майстерні виробничої бази підприємства.
Це вже традиційний конкурс, який щороку проходить на підприємстві. У 2016-му за звання кращого змагалися слюсарі-ремонтники, торік конкурс провели серед зварювальників, які виконували завдання на реальному об’єкті під час заміни тепломережі. До участі в конкурсі завжди залучаються представники різних виробничих підрозділів, які зарекомендували себе як сумлінні та високопрофесійні працівники.
— У першу чергу, береться до уваги характеристика працівника від його майстра, керівника. Враховується обсяг виконаних робіт, якість і витрачений час. Чим краще і швидше працівник справляється із щоденними завданнями, тим більше у нього шансів потрапити на змагання, – розповів головний інженер «Полтаватеплоенерго» Володимир Пасічко.
Мета конкурсу «Кращий за професією» – стимулювати працівників до підвищення їхньої майстерності та покращення якості роботи на підприємстві. До того ж, зізнаються теплоенергетики, такі заходи завжди цікаві для решти членів трудового колективу. Вони активно вболівають за своїх колег, і їхня підтримка додає конкурсантам упевненості.
Цьогоріч змагання провели у 2 етапи. Учасники мали спочатку накреслити, а потім змонтувати схему підключення електродвигуна насоса. Цю роботу вони регулярно виконують на котельнях підприємства.
— Тому, думаю, ніяких проблем із виконанням цього завдання у них не виникне. Після завершення монтажу і підключення стенду до електромережі має загорітися зелена лампочка, що означатиме правильність збору схеми. Якби на місці лампочки був електродвигун, він би почав працювати, – пояснив Володимир Пасічко.
На першому етапі оцінювалася відповідність схеми вимогам ДСТУ, точність її креслення. На другому — акуратність виконання робіт і час збору цієї схеми.
Анатолій Білецький працює електромонтером другого теплового району «Полтаватеплоенерго» лише півроку. Проте він намагається якомога швидше набувати досвіду і переконаний: його професія суспільно важлива та перспективна.
— Галузь енергетики щороку стрімко розвивається. Постійно постають нові завдання, над якими цікаво працювати. Саме тому я обрав цю професію, – ділиться фахівець.
Анатолій зізнається, що відчуває сильну конкуренцію під час змагань:
— Я чи не наймолодший серед учасників, маю менше досвіду. Але мені є чому повчитися у більш досвідчених фахівців підприємства. І цей конкурс – одна з можливостей поспостерігати за роботою професіоналів.
Федір Ковбасинський уже 18 років працює на Карлівській майстерській дільниці «Полтаватеплоенерго». Говорить, що про свій професійний вибір не шкодує:
— Люблю свою роботу, адже починає крутитися і світитися те, що не крутилося і не світилося до мене. Наприклад, люди сиділи на роботі без світла. Я прийшов, усе відремонтував – і вони почали спокійно працювати.
Найкраще в конкурсі, каже електромонтер, – це спілкування:
— Тут ми ділимося досвідом. Я знайомлюся з колегами, яких досі не знав. Усі сюди зійшлися і на людей подивитися, і себе показати. Ну і, звичайно, упоратись із завданнями.
Незважаючи на формат конкурсу, який передбачає протистояння, атмосфера на заході була дружньою, позитивною. І ті, хто на короткий час став суперниками, після оголошення результатів пліч-о-пліч повернулися до своїх робочих місць.
КРАЩІ ЕЛЕКТРОМОНТЕРИ «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» ЗМАГАЛИСЯ В ПРОФЕСІЙНІЙ МАЙСТЕРНОСТІ
Уже втретє в «Полтаватеплоенерго» провели конкурс «Кращий за професією». У ньому взяли участь дев’ять електромонтерів з різних виробничих підрозділів підприємства. Змагання провели в механічній майстерні виробничої бази підприємства.
Це вже традиційний конкурс, який щороку проходить на підприємстві. У 2016-му за звання кращого змагалися слюсарі-ремонтники, торік конкурс провели серед зварювальників, які виконували завдання на реальному об’єкті під час заміни тепломережі. До участі в конкурсі завжди залучаються представники різних виробничих підрозділів, які зарекомендували себе як сумлінні та високопрофесійні працівники.
— У першу чергу, береться до уваги характеристика працівника від його майстра, керівника. Враховується обсяг виконаних робіт, якість і витрачений час. Чим краще і швидше працівник справляється із щоденними завданнями, тим більше у нього шансів потрапити на змагання, – розповів головний інженер «Полтаватеплоенерго» Володимир Пасічко.
Мета конкурсу «Кращий за професією» – стимулювати працівників до підвищення їхньої майстерності та покращення якості роботи на підприємстві. До того ж, зізнаються теплоенергетики, такі заходи завжди цікаві для решти членів трудового колективу. Вони активно вболівають за своїх колег, і їхня підтримка додає конкурсантам упевненості.
Цьогоріч змагання провели у 2 етапи. Учасники мали спочатку накреслити, а потім змонтувати схему підключення електродвигуна насоса. Цю роботу вони регулярно виконують на котельнях підприємства.
— Тому, думаю, ніяких проблем із виконанням цього завдання у них не виникне. Після завершення монтажу і підключення стенду до електромережі має загорітися зелена лампочка, що означатиме правильність збору схеми. Якби на місці лампочки був електродвигун, він би почав працювати, – пояснив Володимир Пасічко.
На першому етапі оцінювалася відповідність схеми вимогам ДСТУ, точність її креслення. На другому — акуратність виконання робіт і час збору цієї схеми.
Анатолій Білецький працює електромонтером другого теплового району «Полтаватеплоенерго» лише півроку. Проте він намагається якомога швидше набувати досвіду і переконаний: його професія суспільно важлива та перспективна.
— Галузь енергетики щороку стрімко розвивається. Постійно постають нові завдання, над якими цікаво працювати. Саме тому я обрав цю професію, – ділиться фахівець.
Анатолій зізнається, що відчуває сильну конкуренцію під час змагань:
— Я чи не наймолодший серед учасників, маю менше досвіду. Але мені є чому повчитися у більш досвідчених фахівців підприємства. І цей конкурс – одна з можливостей поспостерігати за роботою професіоналів.
Федір Ковбасинський уже 18 років працює на Карлівській майстерській дільниці «Полтаватеплоенерго». Говорить, що про свій професійний вибір не шкодує:
— Люблю свою роботу, адже починає крутитися і світитися те, що не крутилося і не світилося до мене. Наприклад, люди сиділи на роботі без світла. Я прийшов, усе відремонтував – і вони почали спокійно працювати.
Найкраще в конкурсі, каже електромонтер, – це спілкування:
— Тут ми ділимося досвідом. Я знайомлюся з колегами, яких досі не знав. Усі сюди зійшлися і на людей подивитися, і себе показати. Ну і, звичайно, упоратись із завданнями.
Незважаючи на формат конкурсу, який передбачає протистояння, атмосфера на заході була дружньою, позитивною. І ті, хто на короткий час став суперниками, після оголошення результатів пліч-о-пліч повернулися до своїх робочих місць.
ГРАФІК РОБОТИ АБОНЕНТСЬКОЇ СЛУЖБИ ПІДПРИЄМСТВА В ПЕРІОД ФОРМУВАННЯ РАХУНКІВ
Шановні споживачі!
У понеділок, 1 жовтня 2018 року, у зв’язку з проведенням розрахунків спожитих протягом вересня цього року послуг підприємства абонентська служба ПОКВПТГ «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» прийом споживачів здійснювати не буде (крім юридичних осіб).
Шановні споживачі, звертаємо вашу увагу, що на час проведення нарахувань і формування рахунків за послуги підприємства, отримані споживачами у вересні цього року, роботу цілодобового он-лайн сервісу офіційного сайту «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО»«Особистий кабінет споживача»буде призупинено.
У Полтаві триває перевірка теплового господарства на готовність до початку опалювального сезону.
Щороку перед початком опалювального періоду, відповідно до графіка, погодженого в органах місцевого самоврядування, «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» проводить пробні пуски котелень. Цьогоріч у Полтаві вони стартували 24-го вересня. Однією з перших перевірили готовність до опалювального сезону котельню на вулиці Квітучій, 6-К.
Олег Баюн, заступник головного інженера з експлуатації ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго»
— Це холодна прокрутка всієї системи, яку готували і наші підприємства, ЖЕКи, кооперативи і ОСББ. Проводиться для того, щоб уже перед самим пуском мати якусь картину з того, що дійсно об’єкти готові.
Котельня обслуговує частину житлового фонду і дитячий садочок у районі інституту зв’язку.
Валерій Бородавка, начальник третього теплового району ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго»
— Тут п’ять котлів ВK по 2.5 Гкал котел. Майже 13 Гкал потужність котельні. За інші котельні, ті що ми провели пробні топки, на даний час поки, що проблем нема, але до п’ятниці ще три дні. Тобто залишилась частина котелень, в яких ще не проводились пробні топки.
За словами Олега Баюна, котельні у Полтаві готові до початку опалювального сезону практично на 100%. А їх у підпорядкуванні «Полтаватеплоенерго» — 90. Проте труднощів, зізнаються полтавські теплоенергетики, вистачає.
Олег Баюн, заступник головного інженера з експлуатації ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго»
— Фінансовий стан підприємства не дає змоги реалізувати всі наші задуми і по інвестиційній програмі , і по тим, які ми планували зробити за власні кошти.
Теплоенергетики попереджають полтавців — якщо найближчими днями споживачі почують короткочасний шум води у трубах або батареї в оселях тимчасово стануть гарячими, не поспішати з висновками. Опалювальний сезон ще не розпочався, це лише перевірка систем опалення.
Заступник головного інженера підприємства Олег Баюн наголошує: підставою для початку опалювального сезону є температурний режим зовнішнього повітря. Якщо середньодобова температура повітря протягом 3-х діб поспіль буде нижчою за +8С°, тоді органи місцевого самоврядування приймають рішення про початок опалювального сезону. А фахівці «Полтаватеплоенерго», відповідно, протягом двох днів пускають в роботу теплове господарство Полтави та 4-х районних центрів області де підприємство надає свої послуги.
Об’єкти соціальної сфери,— продовжує Олег Баюн, а саме лікарні, школи, дитячі садочки традиційно у разі необхідності зможуть отримати тепло достроково: для цього їм необхідно лише звернутися з відповідним листом до «Полтаватеплоенерго».
У разі відсутності показників приладів обліку за поточний місяць підприємство буде позбавлене можливості нарахувати споживачеві суму пільгової знижки.
Шановні споживачі, звертаємо вашу увагу, що сервіси «Viber» і «Telegram»призначені тільки для передачі повідомлень про обсяги спожитих послуг підприємства. У разі виникнення запитань радимо скористатися цілодобовим сервісом офіційного сайту підприємства «НАДІСЛАТИ НАМ ЛИСТА».
ВПЕРШЕ У ПОЛТАВІ ВІДБУВСЯ МІЖНАРОДНИЙ СЕМІНАР «ЕНЕРГОЕФЕКТИВНІ ПРОЕКТИ В СЕКТОРІ ТЕПЛОПОСТАЧАННЯ УКРАЇНИ»
Теплоенергетики ділилися досвідом щодо модернізації централізованого теплопостачання у своїх містах. Більше про це – далі.
Цього року уперше в Полтаві провели щорічний семінар Міжгалузевої асоціації «Укртеплокомуненерго». У ньому взяли участь близько сімдесяти теплоенергетиків з усієї України та представників міжнародних фінансових організацій.
Олександр Олексенко, в.о. генерального директора ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго»
— Це сходинка у розвитку взаємодії між міжнародними фінансовими організаціями, між донорами, партнерами Європейського банку реконструкції та розвитку, а також спілкування енергетиків, обмін позитивним досвідом, обговорення проблематики, яка існує в галузі.
Асоціація «Укртеплокомуненерго» об’єднує понад 60% теплопостачальних підприємств і виробників обладнання для галузі комунальної теплоенергетики в Україні. Вона є проміжною ланкою між підприємствами та виконавчою владою, працює над удосконаленням законодавчої і нормативно-правової бази, котрою керуються регіональні теплопостачальники, і допомагає їм знайти джерела фінансування для інвестиційних проектів. Одним з факторів, що допомагає асоціації зберегти централізоване теплопостачання в Україні, є співпраця з європейськими країнами.
Арсентій Блащук, президент Міжгалузевої асоціації з розвитку систем теплопостачання «Укртеплокомуненерго»
— На сьогодні залишилося 48% централізованого, що з року в рік люди відключаються не дивлячись на те, що газ в квартирі – це небезпечно і замінити в квартирі газ немає чим. В нас проблем є ще багато тому, що є енергонеефективні. Є труби, які 70% зношені. Котельні в принципі з ними можна жити.
Альона Бабак, депутат ВРУ, заступник голови комітету ВРУ з питань будівництва, містобудування і ЖКГ
— Ми підняли питання зміни ціни газу, яке оголошено урядом, що воно буде. Водночас формально ми не бачимо ні механізму ціни, не бачимо точних відсотків. Але попередньо ми чуємо, що це може призвести до 20% збільшення вартості теплової енергії. Без масової програми енергозбереження. Це просто виглядає убиванням нашої централізованої системи теплопостачання.
Учасникам семінару презентували фінансову програму DemoUkrainаDH, яку ініціювала Північна екологічна фінансова корпорація НЕФКО.
Ронні Нільссон, старший радник корпорації NEFKO
— Основна мета НЕФКО – це реалізація екологічних проектів. НЕФКО працює дуже активно в Східній Європі, але серед країн Східної Європи Україна – це країна, в якій НЕФКО реалізувала найбільшу кількість проектів.
Завдяки фінансовій програмі реалізували близько 20-ти демонстраційних проектів у різних містах України. Обласне підприємство «Полтаватеплоенерго» стало одним із перших, котре втілило проект програми DemoUkrainа. За рахунок міжнародних інвестицій, а це більше 500 тисяч євро, у місті реконструювали котельню по вулиці Європейській, 48, замінили теплові мережі та встановили індивідуальні теплові пункти у житлових будинках.
Володимир Пасічко, головний інженер ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго»
— Головною метою було впровадження регулювання процесів як виробництва, так і споживання теплової енергії автоматично, в залежності від погодних умов. Також суттєво підвищилася якість послуг, особливо це стосується гарячого водопостачання, коли в перехідний період не завжди була якісна гаряча вода.
У рамках семінару обговорили питання енергоефективності, економії ресурсів та зменшення споживання теплової енергії споживачами. Учасники мали змогу поспілкуватися з постачальниками обладнання для виробництва і транспортування теплової енергії, обговорити Концепцію державної політики у сфері теплопостачання та почути позицію представників Європейського Союзу з обговорюваних питань.
ВПЕРШЕ У ПОЛТАВІ ВІДБУВСЯ МІЖНАРОДНИЙ СЕМІНАР «ЕНЕРГОЕФЕКТИВНІ ПРОЕКТИ В СЕКТОРІ ТЕПЛОПОСТАЧАННЯ УКРАЇНИ»
Теплоенергетики ділилися досвідом щодо модернізації централізованого теплопостачання у своїх містах. Більше про це – далі.
Цього року уперше в Полтаві провели щорічний семінар Міжгалузевої асоціації «Укртеплокомуненерго». У ньому взяли участь близько сімдесяти теплоенергетиків з усієї України та представників міжнародних фінансових організацій.
Олександр Олексенко, в.о. генерального директора ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго»
— Це сходинка у розвитку взаємодії між міжнародними фінансовими організаціями, між донорами, партнерами Європейського банку реконструкції та розвитку, а також спілкування енергетиків, обмін позитивним досвідом, обговорення проблематики, яка існує в галузі.
Асоціація «Укртеплокомуненерго» об’єднує понад 60% теплопостачальних підприємств і виробників обладнання для галузі комунальної теплоенергетики в Україні. Вона є проміжною ланкою між підприємствами та виконавчою владою, працює над удосконаленням законодавчої і нормативно-правової бази, котрою керуються регіональні теплопостачальники, і допомагає їм знайти джерела фінансування для інвестиційних проектів. Одним з факторів, що допомагає асоціації зберегти централізоване теплопостачання в Україні, є співпраця з європейськими країнами.
Арсентій Блащук, президент Міжгалузевої асоціації з розвитку систем теплопостачання «Укртеплокомуненерго»
— На сьогодні залишилося 48% централізованого, що з року в рік люди відключаються не дивлячись на те, що газ в квартирі – це небезпечно і замінити в квартирі газ немає чим. В нас проблем є ще багато тому, що є енергонеефективні. Є труби, які 70% зношені. Котельні в принципі з ними можна жити.
Альона Бабак, депутат ВРУ, заступник голови комітету ВРУ з питань будівництва, містобудування і ЖКГ
— Ми підняли питання зміни ціни газу, яке оголошено урядом, що воно буде. Водночас формально ми не бачимо ні механізму ціни, не бачимо точних відсотків. Але попередньо ми чуємо, що це може призвести до 20% збільшення вартості теплової енергії. Без масової програми енергозбереження. Це просто виглядає убиванням нашої централізованої системи теплопостачання.
Учасникам семінару презентували фінансову програму DemoUkrainаDH, яку ініціювала Північна екологічна фінансова корпорація НЕФКО.
Ронні Нільссон, старший радник корпорації NEFKO
— Основна мета НЕФКО – це реалізація екологічних проектів. НЕФКО працює дуже активно в Східній Європі, але серед країн Східної Європи Україна – це країна, в якій НЕФКО реалізувала найбільшу кількість проектів.
Завдяки фінансовій програмі реалізували близько 20-ти демонстраційних проектів у різних містах України. Обласне підприємство «Полтаватеплоенерго» стало одним із перших, котре втілило проект програми DemoUkrainа. За рахунок міжнародних інвестицій, а це більше 500 тисяч євро, у місті реконструювали котельню по вулиці Європейській, 48, замінили теплові мережі та встановили індивідуальні теплові пункти у житлових будинках.
Володимир Пасічко, головний інженер ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго»
— Головною метою було впровадження регулювання процесів як виробництва, так і споживання теплової енергії автоматично, в залежності від погодних умов. Також суттєво підвищилася якість послуг, особливо це стосується гарячого водопостачання, коли в перехідний період не завжди була якісна гаряча вода.
У рамках семінару обговорили питання енергоефективності, економії ресурсів та зменшення споживання теплової енергії споживачами. Учасники мали змогу поспілкуватися з постачальниками обладнання для виробництва і транспортування теплової енергії, обговорити Концепцію державної політики у сфері теплопостачання та почути позицію представників Європейського Союзу з обговорюваних питань.
А ВИ ЦЬОГО МІСЯЦЯ ВЖЕ ОТРИМАЛИ ПАПЕРОВИЙ РАХУНОК ПІДПРИЄМСТВА ДО СВОЄЇ ПОШТОВОЇ СКРИНЬКИ?
ШАНОВНІ СПОЖИВАЧІ!
На адресу підприємства продовжують надходити поодинокі звернення від споживачів зі скаргами на відсутність доставки рахунків на оплату послуг теплопостачання до поштових скриньок за адресами їх проживання.
Нагадаємо, з травня 2015 року щомісячну доставку рахунків на оплату послуг теплопостачання здійснює УДППЗ «Укрпошта».
У зв’язку з цим абонентською службою підприємства проводиться постійний моніторинг та контроль доставки споживачам паперових рахунків ПОКВПТГ «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО».
Отже, звертаємося до вас, шановні наші споживачі, з проханням: якщо до 20 вересня цього року ви не отримали рахунка за послуги підприємства, отримані в серпні цього року, або у майбутньому потрапите в ситуацію, коли до 20-го числа місяця, наступного за звітним, на вашу адресу не надійшов паперовий рахунок за послуги підприємства, — не будьте байдужими і повідомте про цей факт до абонентської служби підприємства будь-яким зручним для вас шляхом:
Звертаємо вашу увагу, що повідомлення обов’язково має містити вашу повну адресу, контактний телефон, прізвище та ініціали отримувача послуг.
Користуючись нагодою, хочемо нагадати: для щомісячного отримання рахунків на оплату послуг на персональну електронну скриньку необхідно стати користувачем цілодобового on-line сервісу «Особистий кабінет споживача» та встановити відповідні налаштування профілю у розділі «Редагувати профіль». Звертаємо вашу увагу, ця послуга діє незалежно від традиційного способу доставки щомісячних рахунків.
«Полтаватеплоенерго» постійно працює над підвищенням якості обслуговування своїх споживачів. Будемо вдячні за вашу небайдужість.
Абонентська служба ПОКВПТГ «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО».
Перевірте показання перед відправкою
LImit
Напишіть нам
ШАНОВНІ СПОЖИВАЧІ!
Згідно із законом України «Про звернення громадян» звернення повинно бути підписано заявником із зазначенням дати. Звернення, оформлене без дотримання зазначених вимог, не розглядається.
Звернення розглядаються і вирішуються у термін не більше одного місяця від дня їх надходження.
Подання громадянином звернення, яке містить наклеп і образи, дискредитацію органів державної влади, органів місцевого самоврядування, об'єднань громадян та їхніх посадових осіб, керівників та інших посадових осіб підприємств, установ і організацій незалежно від форм власності, заклики до розпалювання національної, расової, релігійної ворожнечі та інших дій, тягне за собою відповідальність, передбачену чинним законодавством.