Гаряча вода повертається в крани осель мешканців Алмазного
Профілактичні роботи на котельні по вул. Ціолковського, 36 завершені, і вона відновлює свою роботу. А це для мешканців мікрорайону Алмазний хороша новина, адже із ранку п’ятниці, 14 червня, вони знову будуть з гарячою водою.
Протягом цього часу працівники «Полтаватеплоенерго» провели гідравлічні випробування теплових мереж, ліквідацію поривів, виявлених у процесі випробувань, повірку приладів обліку та контрольно-вимірювальних приладів, ремонт технологічного обладнання.
Звертаємо увагу мешканців мікрорайону на те, що продовжуються роботи із заміни ділянки магістрального трубопроводу підприємства від ЦТП-40. У зв’язку з цим постачання гарячої води буде тимчасово відсутнім у будинках за адресами:
— вул. Героїв АТО, 75;
— вул. Героїв АТО, 77;
— вул. Героїв АТО, 79;
— вул. Ціолковського, 40;
— вул. Ціолковського, 42;
— вул. 23 вересня, 23/83, корп. 1, 2, 3.
Про час завершення робіт і відновлення послуги з централізованого постачання гарячої води мешканцям зазначених будинків підприємство повідомить додатково.
Нагадуємо, що у зв’язку з проведенням монтажу нової теплової мережі на території ринку «Мотель»тимчасово відсутня послуга з централізованого постачання гарячої води мешканцям будинку по вул. Грушевського, 13. Про час завершення робіт і відновлення послуги мешканцям будинку підприємство повідомить додатково.
Проведення планових робіт з підготовки решти об’єктів теплового господарства міста відбувається в штатному режимі відповідно до графіка, затвердженого виконавчим комітетом Полтавської міської ради, ознайомитися з яким можна тут: https://bit.ly/2FJcTtd
Сердечно вітаємо журналістів з професійним святом!
Шановні колеги-журналісти!
Щиро вітаємо вас із професійним святом! Зичимо вам натхнення, цікавих сюжетів та зустрічей з непересічними персонажами. Нехай вам легко пишеться, а диктофони, мікрофони й камери завжди фіксують позитивні емоції. Хай ваші ефіри і статті будуть сповнені лише приємних новин.
Дякуємо вам за вашу незаангажованість, за вміння об’єктивно висвітлювати події, за ваш професіоналізм і талант володіти словом. Хай ваше перо завжди залишається гострим, а аудиторія вдячних читачів, глядачів та слухачів незмінно зростає.
Прес-служба «Полтаватеплоенерго».
Щоб завжди бути у курсі подій на підприємстві і новин від його структурних підрозділів, підписуйтесь на нас у Facebook, Instagram, Viber чи Telegram.
«ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» ІНФОРМУЄ: Травневі рахунки — уже в «Особистому кабінеті споживача»
Хоча опалювальний сезон і лишився позаду, споживачі послуг «Полтаватеплоенерго» продовжують отримувати від підприємства рахунки — за постачання гарячої води. Однак фахівці підприємства, як завжди, пропонують не чекати візиту листоноші. З розміром нарахувань можна ознайомитися в цілодобовому он-лайн сервісі «Особистий кабінет споживача».
На час проведення нарахувань «Особистий кабінет споживача» призупиняє свою роботу, щоб фахівці абонентської служби підприємства мали змогу синхронізувати внесені в нього дані з абонентською базою «Полтаватеплоенерго». Однак зараз доступ до цього сервісу відновлено, тож кожен зареєстрований користувач може увійти до нього й переглянути рахунок за отриману в травні послугу з постачання гарячої води.
«Особистий кабінет споживача» містить два варіанти, як ознайомитися з рахунком: завантажити його в PDF-форматі на комп’ютер або ж переглянути он-лайн. І те, й інше можна зробити, увійшовши до розділу «Рахунки на оплату» (цей розділ відкривається першим після введення користувачем даних для входу). Рахунок за травень прикріплений до відповідного місяця в таблиці. А поряд з назвою місяця споживач знайде дві позначки, які демонструють операції, що їх можна виконувати з рахунком: «око» — для перегляду он-лайн, «стрілка вниз» — для завантаження.
Зверніть увагу: в опалювальний сезон назви місяців дублювалися і до кожної з них був прикріплений окремий рахунок — за централізоване опалення та за постачання гарячої води. Уже з травня й аж до початку наступного опалювального періоду цифри в таблиці будуть лише біля однієї назви місяця, тому що рахунок формується тільки один — за гаряче водопостачання (за умови, що ця послуга споживачеві надається).
Ще один із способів отримувати інформацію про нарахування, не чекаючи поштової доставки паперових рахунків, — замовлення щомісячної доставки рахунка на електронну скриньку.
Щоб кожного місяця отримувати електронну версію рахунка на e-mail, споживачеві необхідно в розділі «Обліковий запис» клікнути на «Редагувати обліковий запис», знайти опцію «Рахунок на електронну пошту» і клікнути на «Так». Щоб зміни почали діяти, слід натиснути «Надіслати». Після цього рахунки від «Полтаватеплоенерго» незалежно від традиційної доставки на початку кожного місяця надходитимуть на вказану при реєстрації електронну адресу.
Якщо ж споживач замовив доставку рахунків на електронну скриньку, однак вони не надходять, варто перевірити папку «Спам». Листи з рахунками «Полтаватеплоенерго» надсилає всім споживачам з однієї адреси, а такі масові розсилки поштові сервіси нерідко розцінюють як шкодочинні. Тому й відправляють рахунки у спам. Щоб у майбутньому не мати проблем з такими листами, рекомендуємо зробити підказку своєму поштовику: позначити лист від підприємства як «Не спам» і додати адресу abon@pte.poltava.ua до адресної книги.
Відео з детальними інструкціями, як переглянути рахунки від «Полтаватеплоенерго» та замовити їх доставку на e-mail, можна знайти на офіційному сайті підприємства і на його сторінці у Facebook.
«ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» ПРОВОДИТЬ РЕКОНСТРУКЦІЮ ТЕПЛОВОЇ МЕРЕЖІ НА ТЕРИТОРІЇ РИНКУ «МОТЕЛЬ»
Історія пошкодженої торік у результаті гідравлічних випробувань теплової мережі під ринком «Мотель» нарешті завершується. На території ринку тривають роботи з її заміни.
Мешканці багатоповерхівок поблизу ринку «Мотель» уже котрий день поспіль змушені чути під вікнами гуркіт зварювальних апаратів та важкої техніки. Однак до незручностей ставляться з розумінням, адже знають: це «Полтаватеплоенерго» проводить заміну аварійної ділянки теплової мережі на території ринку.
Торік порив усе-таки вдалося ліквідувати, однак полтавські теплоенергетики констатували: цю ділянку мережі необхідно міняти. Тож цьогоріч уже 14 травня стартували роботи з її реконструкції.
— Цього року підприємству вдалося дійти згоди з адміністрацією ринку і погодити прийнятний для всіх варіант ремонту мережі, — розповідає заступник генерального директора з централізованих ремонтів та транспорту «Полтаватеплоенерго» Андрій Чернявський. — Щоб уникнути ситуацій, подібних до минулорічної, ми вирішили замінити аварійну ділянку теплової мережі і прокласти її над поверхнею землі. Для цього використовуємо якісні попередньоізольовані труби, термін служби яких набагато довший, ніж був у старих мереж. Кошти на придбання матеріалів та виконання робіт були закладені в інвестиційній програмі підприємства, затвердженій Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг.
Прогнозований термін введення цієї ділянки теплової мережі в експлуатацію — серпень цього року.
Водночас на районній котельні по вул. Ціолковсьокго, 36, до якої належить згадана мережа, нині також тривають ремонтні роботи. Начальник цієї котельні Роман Конюший наголошує: проведення підготовки котельні до наступного опалювального сезону та заміни частини мережі під ринком «Мотель» збіглися в часі випадково. Проте це навіть на краще, адже в період здійснення профілактичних робіт на котельні, що розпочалися 27 травня і триватимуть до 13 червня включно, послугу з постачання гарячої води мешканцям Алмазного призупиняють.
— Відновлення гарячого водопостачання мешканцям Алмазного відбудеться уже з 14 червня, — говорить Роман Конюший. — Однак роботи із заміни ділянки мережі ще триватимуть. Торік з цієї причини без гарячої води лишилося близько 25 житлових багатоповерхівок, однак цього року підприємство зробило все, щоб мінімізувати незручності для споживачів. Тож зараз до завершення монтажу нової теплової мережі на території ринку «Мотель» без гарячої води буде лише один будинок — по вул. Грушевського, 13.
Також начальник найбільшої котельні міста повідомив, що нині на ній проводяться масштабні роботи із капітального ремонту котла ПТВМ-50, що був встановлений ще в 1979 році і вже повністю вичерпав свій ресурс. Зараз там відбувається заміна трубної частини і пальників.
Щойно завершиться ремонт теплової мережі на ринку «Мотель» і постачання гарячої води споживачам буде відновлено, підприємство повідомить про це через офіційний сайт та засоби масової інформації.
Прес-служба «Полтаватеплоенерго».
Щоб завжди бути у курсі подій на підприємстві і новин від його структурних підрозділів, підписуйтесь на нас у Facebook, Instagram, Viber чи Telegram.
виробничо-метрологічній лабораторії «Полтаватеплоенерго» — 45 років
На виробничих об’єктах «Полтавателпоенерго» — безліч вимірювальних приладів. І від точності роботи кожного з них чимало залежить, адже саме за їхніми параметрами працівники підприємства судять про коректність роботи обладнання. Тож, щоб ці прилади завжди функціонували безвідмовно і максимально точно, на підприємстві працює виробничо-метрологічна лабораторія. Цьогоріч цей структурний підрозділ зустрічає свій 45-літній ювілей.
Виробничо-метрологічна лабораторія була заснована 1974 року як обласна метрологічна лабораторія для комунальних підприємств.
Спочатку вона базувалася на вул. Ціолковського, пізніше переїхала на 48-й тепловий пункт, що по вул. Івана Мазепи (Калініна), 5. Тоді до складу лабораторії входили дільниці водолічильників, контрольно-вимірювальних приладів, дільниці замірів і стандартизації, які охоплювали колектив у тридцять працівників. А коли 1990 року на цьому теплопункті знайшли ртуть і його зачинили на демеркуризацію, лабораторія «оселилася» на вул. 23 Вересня, 15. Через два роки дільницю контрольно-вимірювальних приладів перенесли на вул. Генерала Духова, 5. А в 2010 році лабораторію знову об’єднали — на вул. 23 Вересня, 15.
— Першим начальником лабораторії був Марк Поляков, після нього її очолив Володимир Охотніков, який більше двадцяти років віддав цій справі. У 1999 році йому на зміну прийшов Віталій Сергєєв, а з 2012 року цю посаду обіймаю я, — розповідає про історію виробничо-метрологічної лабораторії її начальник Людмила Єршова.
Її особиста трудова історія на підприємстві розпочалася 1991 року, коли після інституту недосвідченим дівчам прийшла підкорювати вершини метрології. У 1999 році відбулася реорганізація лабораторії, після якої Людмила Єршова стала працювати майстром дільниці з ремонту КВПіА. Сьогодні, крім цієї дільниці, до складу лабораторії входять дільниці з ремонту лічильників та з елекровимірювання.
Колектив значно зменшився порівняно із першими роками життя лабораторії. Нині його складають три слюсарі, чия кількість улітку зростає до семи, два електромонтери, технік, прибиральниця і начальник.
— Роботи менше не стало, якщо не побільшало, — розповідає начальник виробничо-метрологічної лабораторії. — Тому ми не можемо дозволити собі непрофесіоналізм, на вагу золота наші досвідчені кадри. Це слюсарі КВПіА Олена Мінчева, котра працює тут з 1987 року, і Олександр Глушко, чий трудовий стаж на рік більший. Зовсім недавно провели на заслужений відпочинок Людмилу Курбатову, за плечима якої сорок два роки праці в лабораторії. Вона пройшла метрологічною стежкою від слюсаря до техніка, а тоді й до майстра. Добру пам’ять про себе залишив і Валерій Подгорич, який з 1980 року працював слюсарем КВПіА в нашій лабораторії. А Віталій Сергєєв, який був моїм попередником, узагалі працював у лабораторії з першого дня її створення. То хто ж, як не він, знав усі підводні течії метрології і шляхи правильної організації роботи?
Також Людмила Михайлівна хвалить своїх електромонтерів Тетяну Савченко, що вже двадцять четвертий рік виконує електровимірювання на котельні, і її молодшу колегу Оксану Могильну. Не обійтися лабораторії і без техніка Ксенії Гайдіної, яка приймає замовлення. А слюсар КВПіА Олег Бадула має настільки високий професійний рівень, що для нього не існує такий прилад, у якому він не зміг би розібратися, щоб налагодити його роботу.
Міжопалювальний період — гаряча пора для працівників лабораторії. Саме в цей час котельні зупиняються на ремонт, тож до лабораторії вишиковується черга — на повірку і ремонт вимірювальних приладів.
— Я люблю літо, — зізнається Людмила Єршова. — У цей час, як ніколи, відчувається повнота життя. З квітня по жовтень у нас робота кипить, усі зайняті, зосереджені. Кожного дня нові завдання, час розписаний похвилинно. Бувають і непрості випадки, для нас це виклик, який треба прийняти і подолати. Це нормально, це робота.
Через руки слюсарів щороку проходить понад 4000 приладів: безліч манометрів, термометрів, лічильників води (усіх типів, марок і діаметрів). Найбільше роботи з тепловими лічильниками, адже треба перевірити кожну складову окремо: термоперетворювач, теплообчислювач і водомір. Самих лічильників води можуть перевіряти по 200-250 на місяць. У цьому дуже допомагає оновлена проливна установка для лічильників. На її придбання, пригадує Людмила Михайлівна, у 2012 році було потрачено 400 тис. гривень. Але вона вже давно відпрацювала ці кошти. На цій установці водолічильники перевіряються за трьома параметрами, і якщо хоча б за одним із них програма показує негативний результат, лічильник відправляється на розбирання та ремонт.
Водночас Людмила Михайлівна зізнається і в тому, що не з усіма поломками працівникам метрологічної лабораторії вдається впоратися самотужки. У такому разі відправляють прилади в сервісні центри, розташовані в Сумах, Харкові. Та в будь-якому випадку вимірювальні прилади повертаються на котельні повірені та справні.
— Метрологія — це дуже цікава наука, — захоплено підсумовує Людмила Єршова. — І помиляється той, хто вважає, що ми тут просто копирсаємося в залізі. Ми повертаємо приладам точність, а отже, тримаємо якість роботи всього підприємства на максимальній позначці.
Прес-служба «Полтаватеплоенерго».
Щоб завжди бути у курсі подій на підприємстві і новин від його структурних підрозділів, підписуйтесь на нас у Facebook, Instagram, Viber чи Telegram.
«ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО»: ЗАПРОШУЄМО НА ПОСТІЙНУ РОБОТУ
Обласне виробниче комунальне підприємство «Полтаватеплоенерго» на постійну роботу запрошує:
— майстра Карлівської майстерської дільниці. Головні посадові обов’язки: безпечна експлуатація та ремонт теплотехнічного обладнання і теплових мереж Карлівської та Машівської майстерських дільниць. Зарплата від 7 тис. грн;
— слюсаря з контрольно-вимірювальних приладів та автоматики (електроніка).
Офіційне працевлаштування, постійна зайнятість, повний соцпакет.
По більш детальну інформацію щодо працевлаштування звертайтеся до відділу кадрів ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго» телефонами: (0532) 510-427, (0532) 510-428 або особисто на адресу: м. Полтава, вул. Комарова, 2-А.
Адміністрація ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго».
Щоб завжди бути у курсі подій на підприємстві і новин від його структурних підрозділів, підписуйтесь на нас у Facebook, Instagram, Viber чи Telegram.
Діти і внуки працівників «Полтаватеплоенерго» малювали на асфальті літо
Щороку напередодні Дня захисту дітей профспілковий комітет «Полтаватеплоенерго» організовує для дітей і внуків працівників підприємства розважальний захід «Ура! Канікули!». Цьогоріч свято видалось особливо масовим, адже охочих проявити свої художні таланти зібралося чимало.
Яскраве літнє сонечко уже в травні натякало: «Іще трішечки — і літо!» Як можна в таку погоду сидіти над книжками і зошитами, коли всі думки тягнуться до прохолодної ворсклянської водички і гарячого піску на пляжі? Недарма всі школярі з таким нетерпінням чекають завершення навчального року, адже попереду — цілих три місяці канікул і безтурботного життя.
Саме в таку пору, коли літо тільки-но розпочалося і дітвора насолоджується відпочинком, на «Полтаватеплоенерго» традиційно проходить захід для малечі «Ура! Канікули!», що поєднує в собі святкування і завершення навчального року, і Дня захисту дітей. Ось і минулої п’ятниці, 31 травня, подвір’я виробничої бази підприємства перетворилося на гральний майданчик: стільки дітвори тут ще не збиралося.
— Цього року близько 150 діток зареєструвалося для участі в нашому традиційному конкурсі малюнку на асфальті, — розповідає голова профспілкового комітету підприємства Тетяна Бібікова. — Причому вік учасників зовсім різний: є в нас маленькі художники, які тільки-но навчились говорити, і ті, яким скоро закінчувати школу. Для всіх них ми підготували подарунки, придбані за кошти профспілкових внесків їхніх батьків.
Кожен учасник старанно переносив на асфальт свої мрії та фантазії, однак найпопулярнішою темою незмінно лишається літо. Цікаво було спостерігати, як найменшеньким конкурсантам допомагали тата й мами, дідусі й бабусі: досвідчені теплоенергетики, серйозні та зосереджені на роботі, самі на хвилинку стали дітьми і захоплено виводили кольоровою крейдою «шедеври».
— Ми залюбки щороку беремо участь у цьому конкурсі. Для діток це ще один спосіб цікаво провести час, знайти нових друзів, та ще й приз отримати. А нам, батькам, просто приємно спостерігати, як розважається наша малеча, — ділиться інженер абонентської служби підприємства Юлія Шурпач.
Після того, як подвір’я виробничої бази «Полтаватеплоенерго» перетворилося на художнє полотно, юних митців запросили позмагатися в спритності та кмітливості аніматори — артисти Полтавського міського будинку культури. Свято завершилось на позитивній ноті, і маленькі таланти залишали територію підприємства, уже маючи ідеї малюнків на наступний рік.
Прес-служба «Полтаватеплоенерго».
Щоб завжди бути у курсі подій на підприємстві і новин від його структурних підрозділів, підписуйтесь на нас у Facebook, Instagram, Viber чи Telegram.
КОНКУРСНА КОМІСІЯ ВИЗНАЧИЛАСЬ ІЗ ГОЛОВНИМ ПРЕТЕНДЕНТОМ НА ПОСАДУ ГЕНЕРАЛЬНОГО ДИРЕКТОРА ПОКВПТГ «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО»
На заключному етапі конкурсного відбору на заміщення вакантної посади генерального директора Полтавського обласного комунального виробничого підприємства теплового господарства «Полтаватеплоенерго» конкурсна комісія підтримала одного з двох основних претендентів на посаду керівника.
У понеділок, 3 червня, в обласній раді відбулось заключне засідання конкурсної комісії, яка мала визначитись із кандидатом на посаду генерального директора обласного комунального підприємства «Полтаватеплоенерго». На цьому етапі члени комісії обирали між двома претендентами: в.о. генерального директора Олександром Олексенком та заступником генерального директора із збуту Романом Кашиним.
Голова конкурсної комісії та його заступник на засіданні з поважних причин були відсутні. Тому члени комісії обирали головуючого шляхом відкритого голосування. Ним став депутат обласної ради Геннадій Коваленко.
— Хоча на засіданні й відсутні три члени комісії (це голова, заступник голови комісії та один депутат), відповідно до положення, комісія не може працювати без головуючого або без заступника, — зазначив Геннадій Коваленко. — Тому сьогодні роль головуючого виконував я.
Спочатку конкурсна комісія заслухала програми претендентів щодо плану перспективного розвитку підприємства та його подальшого функціонування на наступні 5 років.
Першим власне бачення розкрив чинний виконувач обов’язків генерального директора підприємства Олександр Олексенко. Одним з пріоритетних напрямків діяльності «Полтаватеплоенерго», на його думку, є використання альтернативних джерел енергії, у тому числі й побутових відходів. Це дасть змогу постійно зменшувати собівартість генерації теплової енергії, а отже, мінімізувати фінансове навантаження на споживачів.
— Найбільш перспективним, найбільш вдалим і найбільш стратегічним є використання побутових відходів, — зазначив Олександр Олексенко. — Ми активно працюємо в цьому напрямку: замовлено попереднє технічно-економічне обґрунтування, я особисто провів зустріч з представниками Європейського банку реконструкції та розвитку. За попередні підрахунками, економія природного газу складе близько 25 мільйонів куб. м. А це призведе і до зниження тарифів, приблизно на 10–12%.
Наступним своє бачення майбутнього розвитку підприємства презентував другий претендент на посаду очільника «Полтаватеплоенерго» — заступник генерального директора підприємства із збуту Роман Кашин. Він зазначив:
— Стратегія розвитку «Полтаватеплоенерго» спрямована на те, щоб підприємство стало технологічним та прозорим, надаючи при цьому якісні послуги з опалення та гарячого водопостачання. Стратегічний план в першу чергу ставить завдання в межах існуючих тарифних умов поліпшити якість, надійність і безпеку функціонування об’єктів підприємства.
Свою думку щодо майбутнього керівника на засіданні висловив і представник колективу «Полтаватеплоенерго» Сава Бабенко. На його думку, обидва претенденти могли б обійняти цю посаду.
— Роман Олександрович може відбутися як генеральний директор, адже він як професіонал виріс на підприємстві і знає всі нюанси його роботи. Олександр Сергійович виконує обов’язки генерального директора уже півтора року і протягом цього часу зарекомендував себе знаючим та вмілим керівником, тобто вже відбувся як генеральний директор. Така думка працівників підприємства. Тому трудовий колектив звернувся до членів комісії з проханням при голосуванні врахувати його думку і підтримати кандидатуру Олександра Олексенка, — зазначив Сава Бабенко.
Після обговорення кожної з програм претендентів на посаду очільника обласного комунального підприємства «Полтаватеплоенерго» члени конкурсної комісії більшістю голосів підтримали Олександра Олексенка. Результати голосування головуючий на засіданні комісії Геннадій Коваленко прокоментував так:
— Я вважаю, що сьогодні ми можемо допомогти підприємству й області отримати не виконуючого обов’язки, а керівника «Полтаватеплоенерго». Усе ж таки це дуже важливо не тільки для підприємства та його працівників, а й для споживачів його послуг.
Наступний крок — винесення питання затвердження Олександра Олексенка як генерального директора «Полтаватеплоенерго» на порядок денний сесії обласної ради.
Залишається лише дочекатися, щоб це господарське рішення депутатів обласної ради, які входять до складу конкурсної комісії, підтримали їхні колеги в сесійній залі.
Прес-служба «Полтаватеплоенерго».
Щоб завжди бути у курсі подій на підприємстві і новин від його структурних підрозділів, підписуйтесь на нас у Facebook, Instagram, Viber чи Telegram.
ГРАФІК РОБОТИ АБОНЕНТСЬКОЇ СЛУЖБИ ПІДПРИЄМСТВА В ПЕРІОД ФОРМУВАННЯ РАХУНКІВ
Шановні споживачі!
У понеділок, 3 червня 2019 року, у зв’язку з проведенням розрахунків спожитих протягом травня цього року послуг підприємства абонентська служба ПОКВПТГ «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» прийом споживачів здійснювати не буде (крім юридичних осіб).
Шановні споживачі, звертаємо вашу увагу, що на час проведення нарахувань і формування рахунків за послуги підприємства, отримані споживачами у травні цього року, роботу цілодобового он-лайн сервісу офіційного сайту «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО»«Особистий кабінет споживача»буде призупинено.
Протягом цього міжопалювального періоду багатоповерхівки Полтави буде обладнано будинковими лічильниками гарячої води
Як здійснюватиметься комерційний облік гарячої води у житлових будинках обласного центру та що у зв’язку з цим зміниться для споживачів послуг «Полтаватеплоенерго», розповів начальник служби контролю за збутом теплової енергії підприємства Віктор ІВАНЧЕНКО.
— У зв’язку з чим виникла необхідність встановлювати будинкові (комерційні) лічильники гарячої води?
— Відповідно до Закону України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» на «Полтаватеплоенерго» покладено обов’язок забезпечити оснащення будівель вузлами комерційного обліку гарячої води до серпня цього року. У зв’язку з цим протягом цьогорічного міжопалювального періоду в житлових будинках, що отримують послугу з централізованого гарячого водопостачання від центральних теплових пунктів (ЦТП) підприємства, буде встановлено вузли комерційного обліку гарячої води (будинкові лічильники). Ці вузли встановлюються для обліку фактичної кількості гарячої води, спожитої мешканцями будинку. У свою чергу власники (співвласники) приміщень у них (квартир), відповідно до чинного законодавства, зобов’язані забезпечити оснащення цих приміщень вузлами розподільного обліку (індивідуальними лічильниками) гарячої води протягом трьох років з дня набрання чинності законом, тобто до 2 серпня 2020 року.
— Чи є альтернативні джерела фінансування встановлення будинкових лічильників гарячої води, крім зазначених в адресних повідомленнях, розісланих підприємством споживачам?
— Згідно з законом витрати на встановлення комерційних вузлів обліку покладаються на власників (співвласників) усіх приміщень у будівлі шляхом сплати внеску за встановлення вузла комерційного обліку виконавцеві відповідної послуги. Вартість комплексу робіт на встановлення розраховується для кожної будівлі окремо. Однак, як показує досвід інших міст України, існує й інший варіант. Фінансування встановлення будинкових лічильників гарячої води повністю або частково можуть взяти на себе органи місцевої влади. Підприємство вже звернулося до полтавських і карлівських органів влади з відповідним проханням. Це б дозволило і виконати вимоги закону, й уникнути додаткових витрат з боку полтавців та карлівців, де підприємство надає свої послуги з централізованого постачання гарячої води. На сьогодні відповідей на ці звернення «Полтаватеплоенерго» не отримало. Ми розраховуємо на підтримку споживачів послуги з централізованого постачання гарячої води (а їх тільки в Полтаві — понад 150 тисяч), громадських організацій та небайдужих посадовців. Адже в такі фінансово скрутні часи, на наше глибоке переконання, не можна додатково обтяжувати населення.
— На сьогодні чимало полтавців вже облаштувало свої помешкання бойлерами і частково або повністю готує гарячу воду для власних потреб самостійно. Або ж є інша категорія містян, помешкання яких обладнані індивідуальним опаленням. Також існує чимало житлових багатоповерхівок, у яких розташовуються офіси та нежитлові приміщення. Як бути цим споживачам і мешканцям таких будинків?
— Відповідно до Закону України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» мешканці, чиї квартири обладнані бойлерами чи автономним опаленням, власники нежитлових приміщень також беруть участь у встановленні вузлів комерційного обліку гарячої води в житлових будинках, тобто сплачують відповідні внески. Хочу наголосити: це норма чинного законодавства, а не забаганка фахівців підприємства, і ми позбавлені юридичного права трактувати її з позиції «справедливо» чи «несправедливо».
— У яких будинках буде здійснюватися комерційний облік обсягів споживання гарячої води в першу чергу та про які терміни облаштування йдеться?
— Протягом цьогорічного міжопалювального періоду «Полтаватеплоенерго» має намір встановлювати комерційні вузли обліку гарячої води на житлових будинках, що отримують гарячу воду від ЦТП підприємства, тобто там, де холодна та гаряча вода подаються окремо. Іншими словами, на першому етапі облаштовуватимуться будинковими лічильниками гарячої води багатоповерхівки, які отримують гарячу воду, що підігрівається за межами житлового будинку. На наступному етапі відбуватиметься облаштування комерційного обліку гарячої води у решті будинків. У них приготування гарячої води здійснюється в індивідуальних теплових пунктах (ІТП), тобто всередині будівлі наявна теплообмінна установка. У таких багатоповерхівках будинкові вузли обліку гарячої і холодної води згодом будуть встановлюватися одночасно.
— Як будуть співіснувати будинковий (комерційний) і квартирні (розподільчі) лічильники гарячої води? Як враховуватимуться різні людські фактори (наприклад, кількість осіб, що користуються послугою) при розподілі «небалансу»?
У будинку, що отримує гарячу воду від ЦТП підприємства, де 100% приміщень оснащені розподільчими (індивідуальними) лічильниками гарячої води, розподіл гарячої води відбувається пропорційно до обсягів споживання кожного споживача. «Обсяги небалансу» спожитої гарячої води визначають як різницю між визначеним за показаннями комерційного (будинкового) приладу обліку та сумарним обсягом спожитої гарячої води за показаннями вузлів розподільного обліку (індивідуальними).
Обсяги гарячої води в приміщенні, не оснащеному приладами обліку гарячої води, розраховуються як різниця між загальним обсягом спожитої гарячої води у будівлі (зафіксованим будинковим лічильником гарячої води) та обсягом спожитої гарячої води в приміщеннях за показаннями індивідуальних лічильників пропорційно до кількості зареєстрованих осіб.
Для розподільного обліку визначається кількість осіб у приміщенні, які фактично користуються комунальною послугою (для житлових приміщень — зареєстрованих у приміщенні, а для нежитлових — працівників за штатним розкладом).
Розподіл «небалансу» (у разі його наявності) може відбуватися за принципом, погодженим рішенням співвласників будівлі, за одним з варіантів:
— пропорційно до кількості осіб у приміщенні, яким надається комунальна послуга з централізованого постачання гарячої води;
— пропорційно до кількості санітарно-технічного обладнання, яким у приміщенні здійснюється водорозбір гарячої води;
— пропорційно до кількості стояків гарячого водопостачання, що проходять через приміщення споживачів;
— для нежитлових приміщень — пропорційно до площі ванних кімнат/санвузлів.
У такому разі рішення щодо варіанту розподілу співвласники багатоквартирного будинку ухвалюють на зборах у порядку, передбаченому Законом України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку», і надають «Полтаватеплоенерго» як виконавцю комунальної послуги усі вихідні дані для застосування обраного принципу розподілу.
— Які взагалі причини виникнення «небалансу» і які шляхи для його мінімізації?
— Однією з причин виникнення «небалансу» є невчасно передані показники вузлів розподільного обліку (індивідуального лічильника) гарячої води мешканцями житлового будинку. Тому хочеться звернутися до споживачів з проханням регулярно (щомісяця) до 25 числа звітного місяця передавати до абонентської служби «Полтаватеплоенерго» показання квартирних засобів обліку гарячої води.
При виявленні суттєвого необґрунтованого об’єму «небалансу» гарячої води в житловому будинку фахівці підприємства перевірятимуть коректність роботи вузла комерційного обліку гарячої води та за ініціативи і коштом мешканців виконуватимуть його перевірку або повірку в виробничо-метрологічній лабораторії підприємства.
У випадку «небалансу», не пов’язаного з функціонуванням приладу комерційного обліку, який встановлено на межі балансової належності інженерних мереж, представники «Полтаватеплоенерго» за запрошенням балансоутримувача житлового будинку можуть брати участь у комісійному обстеженні внутрішньобудинкової системи гарячого водопостачання з метою виявлення причини «небалансу».
— Чи планує підприємство разом зі встановленням будинкового лічильника гарячої води вживати якихось додаткових заходів усередині житлового будинку для запобігання появі «небалансу»?
— Для запобігання безобліковому споживанню води підприємство поступово на водолічильниках вузлів розподільного обліку гарячої води встановлює антимагнітний індикатор (пломбу). Як правило, це відбувається під час зняття показників та після чергової повірки чи в момент первинного пломбування водомірів гарячої води.
— Що буде, якщо мешканці багатоповерхівки не зможуть вчасно організуватись і прийняти консолідоване рішення про варіант встановлення лічильника гарячої води у своєму будинку?
— Якщо мешканці будинків не зможуть вчасно прийняти рішення про встановлення вузлів комерційного обліку гарячої води, монтаж лічильників буде здійснюватися на запропонованих «Полтаватеплоенерго» умовах, зазначених у повідомленнях, які нещодавно отримали наші споживачі, чиї житлові будинки у першу чергу облаштовуватимуться будинковими (комерційними) лічильниками гарячої води.
Хочу наголосити, що підприємство не має власних коштів для проведення робіт зі встановлення будинкових лічильників гарячої води у житловому фонді міста. Тому в разі встановлення на умовах, запропонованих підприємством, «Полтаватеплоенерго» буде змушене звернутися до банківських установ для отримання кредитних коштів. Необхідно розуміти, що цей крок та наступне абонентське обслуговування, пов’язане зі щоквартальною доставкою споживачам рахунків на сплату внесків і обліком сплачених ними коштів, у підсумку за п’ять років збільшать первинну вартість облаштування житлового будинку лічильником гарячої води в середньому в 2-2,5 рази. Тому підприємство рекомендує відповідально поставитися до вибору варіанту встановлення будинкового лічильника гарячої води. А з метою економії коштів мешканці можуть узагалі облаштувати комерційний облік гарячої води в своєму будинку самостійно.
На першому етапі повідомлення отримали мешканці житлових будинків міста, що отримують послугу з централізованого постачання гарячої води від центральних теплових пунктів (ЦТП) підприємства. Їх перелік можна знайти тут.
Підприємство звертає увагу споживачів, що сплата внесків відповідно до Закону «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» необхідно здійснювати лише після затвердження їхнього розміру органами місцевого самоврядування, про що підприємство повідомить додатково.
А отже, «Полтаватеплоенерго» звертається до споживачів, котрі отримали адресні повідомлення, з проханням не проводити передчасних платежів за реквізитами, зазначеними у повідомленнях.
— Чи можна відмовитися від встановлення лічильника гарячої води в будинку або від послуги з централізованого постачання гарячої води в окремій квартирі?
— Можливість відмови від встановлення вузлів комерційного обліку гарячої води не передбачена жодним нормативно-правовим актом.
Хочу нагадати, що відповідно до Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення відключення від послуги з гарячого водопостачання можливе лише тимчасово — на період непроживання — одночасно з відключенням послуги з централізованого постачання холодної води.
— Коли варто очікувати початку робіт зі встановлення будинкових лічильників гарячої води?
— Монтаж вузлів комерційного обліку гарячої води буде проведено після затвердження органами місцевого самоврядування розмірів внесків за їх встановлення та після отримання підприємством кредитних коштів. Про завершення підготовчого етапу та початок цих робіт підприємство обов’язково повідомить своїх споживачів усіма доступними способами: на сайті підприємства, його сторінках у соціальних мережах (Facebook, Instagram, Twitter) і месенджерах (Viber, Telegram) та за допомогою місцевих ЗМІ.
Прес-служба «Полтаватеплоенерго».
Щоб завжди бути у курсі подій на підприємстві і новин від його структурних підрозділів, підписуйтесь на нас у Facebook, Instagram, Viber чи Telegram.
Протягом цього міжопалювального періоду багатоповерхівки Полтави буде обладнано будинковими лічильниками гарячої води
Як здійснюватиметься комерційний облік гарячої води у житлових будинках обласного центру та що у зв’язку з цим зміниться для споживачів послуг «Полтаватеплоенерго», розповів начальник служби контролю за збутом теплової енергії підприємства Віктор ІВАНЧЕНКО.
— У зв’язку з чим виникла необхідність встановлювати будинкові (комерційні) лічильники гарячої води?
— Відповідно до Закону України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» на «Полтаватеплоенерго» покладено обов’язок забезпечити оснащення будівель вузлами комерційного обліку гарячої води до серпня цього року. У зв’язку з цим протягом цьогорічного міжопалювального періоду в житлових будинках, що отримують послугу з централізованого гарячого водопостачання від центральних теплових пунктів (ЦТП) підприємства, буде встановлено вузли комерційного обліку гарячої води (будинкові лічильники). Ці вузли встановлюються для обліку фактичної кількості гарячої води, спожитої мешканцями будинку. У свою чергу власники (співвласники) приміщень у них (квартир), відповідно до чинного законодавства, зобов’язані забезпечити оснащення цих приміщень вузлами розподільного обліку (індивідуальними лічильниками) гарячої води протягом трьох років з дня набрання чинності законом, тобто до 2 серпня 2020 року.
— Чи є альтернативні джерела фінансування встановлення будинкових лічильників гарячої води, крім зазначених в адресних повідомленнях, розісланих підприємством споживачам?
— Згідно з законом витрати на встановлення комерційних вузлів обліку покладаються на власників (співвласників) усіх приміщень у будівлі шляхом сплати внеску за встановлення вузла комерційного обліку виконавцеві відповідної послуги. Вартість комплексу робіт на встановлення розраховується для кожної будівлі окремо. Однак, як показує досвід інших міст України, існує й інший варіант. Фінансування встановлення будинкових лічильників гарячої води повністю або частково можуть взяти на себе органи місцевої влади. Підприємство вже звернулося до полтавських і карлівських органів влади з відповідним проханням. Це б дозволило і виконати вимоги закону, й уникнути додаткових витрат з боку полтавців та карлівців, де підприємство надає свої послуги з централізованого постачання гарячої води. На сьогодні відповідей на ці звернення «Полтаватеплоенерго» не отримало. Ми розраховуємо на підтримку споживачів послуги з централізованого постачання гарячої води (а їх тільки в Полтаві — понад 150 тисяч), громадських організацій та небайдужих посадовців. Адже в такі фінансово скрутні часи, на наше глибоке переконання, не можна додатково обтяжувати населення.
— На сьогодні чимало полтавців вже облаштувало свої помешкання бойлерами і частково або повністю готує гарячу воду для власних потреб самостійно. Або ж є інша категорія містян, помешкання яких обладнані індивідуальним опаленням. Також існує чимало житлових багатоповерхівок, у яких розташовуються офіси та нежитлові приміщення. Як бути цим споживачам і мешканцям таких будинків?
— Відповідно до Закону України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» мешканці, чиї квартири обладнані бойлерами чи автономним опаленням, власники нежитлових приміщень також беруть участь у встановленні вузлів комерційного обліку гарячої води в житлових будинках, тобто сплачують відповідні внески. Хочу наголосити: це норма чинного законодавства, а не забаганка фахівців підприємства, і ми позбавлені юридичного права трактувати її з позиції «справедливо» чи «несправедливо».
— У яких будинках буде здійснюватися комерційний облік обсягів споживання гарячої води в першу чергу та про які терміни облаштування йдеться?
— Протягом цьогорічного міжопалювального періоду «Полтаватеплоенерго» має намір встановлювати комерційні вузли обліку гарячої води на житлових будинках, що отримують гарячу воду від ЦТП підприємства, тобто там, де холодна та гаряча вода подаються окремо. Іншими словами, на першому етапі облаштовуватимуться будинковими лічильниками гарячої води багатоповерхівки, які отримують гарячу воду, що підігрівається за межами житлового будинку. На наступному етапі відбуватиметься облаштування комерційного обліку гарячої води у решті будинків. У них приготування гарячої води здійснюється в індивідуальних теплових пунктах (ІТП), тобто всередині будівлі наявна теплообмінна установка. У таких багатоповерхівках будинкові вузли обліку гарячої і холодної води згодом будуть встановлюватися одночасно.
— Як будуть співіснувати будинковий (комерційний) і квартирні (розподільчі) лічильники гарячої води? Як враховуватимуться різні людські фактори (наприклад, кількість осіб, що користуються послугою) при розподілі «небалансу»?
У будинку, що отримує гарячу воду від ЦТП підприємства, де 100% приміщень оснащені розподільчими (індивідуальними) лічильниками гарячої води, розподіл гарячої води відбувається пропорційно до обсягів споживання кожного споживача. «Обсяги небалансу» спожитої гарячої води визначають як різницю між визначеним за показаннями комерційного (будинкового) приладу обліку та сумарним обсягом спожитої гарячої води за показаннями вузлів розподільного обліку (індивідуальними).
Обсяги гарячої води в приміщенні, не оснащеному приладами обліку гарячої води, розраховуються як різниця між загальним обсягом спожитої гарячої води у будівлі (зафіксованим будинковим лічильником гарячої води) та обсягом спожитої гарячої води в приміщеннях за показаннями індивідуальних лічильників пропорційно до кількості зареєстрованих осіб.
Для розподільного обліку визначається кількість осіб у приміщенні, які фактично користуються комунальною послугою (для житлових приміщень — зареєстрованих у приміщенні, а для нежитлових — працівників за штатним розкладом).
Розподіл «небалансу» (у разі його наявності) може відбуватися за принципом, погодженим рішенням співвласників будівлі, за одним з варіантів:
— пропорційно до кількості осіб у приміщенні, яким надається комунальна послуга з централізованого постачання гарячої води;
— пропорційно до кількості санітарно-технічного обладнання, яким у приміщенні здійснюється водорозбір гарячої води;
— пропорційно до кількості стояків гарячого водопостачання, що проходять через приміщення споживачів;
— для нежитлових приміщень — пропорційно до площі ванних кімнат/санвузлів.
У такому разі рішення щодо варіанту розподілу співвласники багатоквартирного будинку ухвалюють на зборах у порядку, передбаченому Законом України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку», і надають «Полтаватеплоенерго» як виконавцю комунальної послуги усі вихідні дані для застосування обраного принципу розподілу.
— Які взагалі причини виникнення «небалансу» і які шляхи для його мінімізації?
— Однією з причин виникнення «небалансу» є невчасно передані показники вузлів розподільного обліку (індивідуального лічильника) гарячої води мешканцями житлового будинку. Тому хочеться звернутися до споживачів з проханням регулярно (щомісяця) до 25 числа звітного місяця передавати до абонентської служби «Полтаватеплоенерго» показання квартирних засобів обліку гарячої води.
При виявленні суттєвого необґрунтованого об’єму «небалансу» гарячої води в житловому будинку фахівці підприємства перевірятимуть коректність роботи вузла комерційного обліку гарячої води та за ініціативи і коштом мешканців виконуватимуть його перевірку або повірку в виробничо-метрологічній лабораторії підприємства.
У випадку «небалансу», не пов’язаного з функціонуванням приладу комерційного обліку, який встановлено на межі балансової належності інженерних мереж, представники «Полтаватеплоенерго» за запрошенням балансоутримувача житлового будинку можуть брати участь у комісійному обстеженні внутрішньобудинкової системи гарячого водопостачання з метою виявлення причини «небалансу».
— Чи планує підприємство разом зі встановленням будинкового лічильника гарячої води вживати якихось додаткових заходів усередині житлового будинку для запобігання появі «небалансу»?
— Для запобігання безобліковому споживанню води підприємство поступово на водолічильниках вузлів розподільного обліку гарячої води встановлює антимагнітний індикатор (пломбу). Як правило, це відбувається під час зняття показників та після чергової повірки чи в момент первинного пломбування водомірів гарячої води.
— Що буде, якщо мешканці багатоповерхівки не зможуть вчасно організуватись і прийняти консолідоване рішення про варіант встановлення лічильника гарячої води у своєму будинку?
— Якщо мешканці будинків не зможуть вчасно прийняти рішення про встановлення вузлів комерційного обліку гарячої води, монтаж лічильників буде здійснюватися на запропонованих «Полтаватеплоенерго» умовах, зазначених у повідомленнях, які нещодавно отримали наші споживачі, чиї житлові будинки у першу чергу облаштовуватимуться будинковими (комерційними) лічильниками гарячої води.
Хочу наголосити, що підприємство не має власних коштів для проведення робіт зі встановлення будинкових лічильників гарячої води у житловому фонді міста. Тому в разі встановлення на умовах, запропонованих підприємством, «Полтаватеплоенерго» буде змушене звернутися до банківських установ для отримання кредитних коштів. Необхідно розуміти, що цей крок та наступне абонентське обслуговування, пов’язане зі щоквартальною доставкою споживачам рахунків на сплату внесків і обліком сплачених ними коштів, у підсумку за п’ять років збільшать первинну вартість облаштування житлового будинку лічильником гарячої води в середньому в 2-2,5 рази. Тому підприємство рекомендує відповідально поставитися до вибору варіанту встановлення будинкового лічильника гарячої води. А з метою економії коштів мешканці можуть узагалі облаштувати комерційний облік гарячої води в своєму будинку самостійно.
На першому етапі повідомлення отримали мешканці житлових будинків міста, що отримують послугу з централізованого постачання гарячої води від центральних теплових пунктів (ЦТП) підприємства. Їх перелік можна знайти тут.
Підприємство звертає увагу споживачів, що сплата внесків відповідно до Закону «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» необхідно здійснювати лише після затвердження їхнього розміру органами місцевого самоврядування, про що підприємство повідомить додатково.
А отже, «Полтаватеплоенерго» звертається до споживачів, котрі отримали адресні повідомлення, з проханням не проводити передчасних платежів за реквізитами, зазначеними у повідомленнях.
— Чи можна відмовитися від встановлення лічильника гарячої води в будинку або від послуги з централізованого постачання гарячої води в окремій квартирі?
— Можливість відмови від встановлення вузлів комерційного обліку гарячої води не передбачена жодним нормативно-правовим актом.
Хочу нагадати, що відповідно до Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення відключення від послуги з гарячого водопостачання можливе лише тимчасово — на період непроживання — одночасно з відключенням послуги з централізованого постачання холодної води.
— Коли варто очікувати початку робіт зі встановлення будинкових лічильників гарячої води?
— Монтаж вузлів комерційного обліку гарячої води буде проведено після затвердження органами місцевого самоврядування розмірів внесків за їх встановлення та після отримання підприємством кредитних коштів. Про завершення підготовчого етапу та початок цих робіт підприємство обов’язково повідомить своїх споживачів усіма доступними способами: на сайті підприємства, його сторінках у соціальних мережах (Facebook, Instagram, Twitter) і месенджерах (Viber, Telegram) та за допомогою місцевих ЗМІ.
Прес-служба «Полтаватеплоенерго».
Щоб завжди бути у курсі подій на підприємстві і новин від його структурних підрозділів, підписуйтесь на нас у Facebook, Instagram, Viber чи Telegram.
Передати показники лічильників необхідно до 30 травня включно
Кінець кожного місяця для абонентської служби «Полтаватеплоенерго» — гаряча пора, адже в цей час необхідно зібрати всі показники індивідуальних лічильників, щоб потім коректно провести нарахування за підсумками розрахункового періоду.
Щоб суми у платіжках відповідали фактичному споживанню гарячої води і теплової енергії, що знадобилася на опалення помешкань, споживачам слід вчасно передавати показники індивідуальних лічильників. Цього місяця це слід зробити до 30 травня включно.
Для зручності споживачів «Полтаватеплоенерго» розробило кілька шляхів передачі показників:
1. Через чат-боти у месенджерах Viber і Telegram (можна перейти за посиланням або самостійно знайти бот за іменем PoltavaTE_Bot).
3. Зателефонувавши на цілодобовий багатоканальний автовідповідач на номер (0532) 510-445.
4. Зателефонувавши на багатоканальну інформаційно-довідкову лінію: (0532) 510-455 (у робочий час).
Шановні споживачі! Звертаємо вашу увагу, що в період передачі показників телефонні лінії підприємства можуть бути перевантажені. Якщо вам не вдалось додзвонитися, щоб передати показники, рекомендуємо скористатися будь-яким іншим способом. Усі варіанти перевірені та дієві!
У разі відсутності показників приладів обліку за поточний місяць підприємство буде позбавлене можливості нарахувати споживачеві суму пільгової знижки.
Прес-служба «Полтаватеплоенерго».
Щоб завжди бути у курсі подій на підприємстві і новин від його структурних підрозділів, підписуйтесь на нас у Facebook, Instagram, Viber чи Telegram.
Перевірте показання перед відправкою
LImit
Напишіть нам
ШАНОВНІ СПОЖИВАЧІ!
Згідно із законом України «Про звернення громадян» звернення повинно бути підписано заявником із зазначенням дати. Звернення, оформлене без дотримання зазначених вимог, не розглядається.
Звернення розглядаються і вирішуються у термін не більше одного місяця від дня їх надходження.
Подання громадянином звернення, яке містить наклеп і образи, дискредитацію органів державної влади, органів місцевого самоврядування, об'єднань громадян та їхніх посадових осіб, керівників та інших посадових осіб підприємств, установ і організацій незалежно від форм власності, заклики до розпалювання національної, расової, релігійної ворожнечі та інших дій, тягне за собою відповідальність, передбачену чинним законодавством.