До кінця дня постачання гарячої води споживачам підприємства буде відновлено в повному обсязі.
Завдяки втручанню керівництва Полтавської обласної державної адміністрації та Обласної ради вдалося домовитись про повернення гарячої води до осель споживачів «Полтаватеплоенерго».
На розширеній нараді в Полтавській обласній державній адміністрації, за участі представників АТ «Полтавагаз», ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго», обласної ради та керівництва Полтавської ОДА досягнуто домовленості з врегулювання ситуації із газопостачанням об’єктів критичної інфраструктури міст Полтава та Карлівка.
Тож, вже сьогодні, до кінця дня, блакитне паливо знову почне надходити до всіх котелень «Полтаватеплоенерго», а отже в повному обсязі буде відновлено і гаряче водопостачання до осель споживачів послуг підприємства.
Пресслужба «Полтаватеплоенерго».
Щоб завжди бути у курсі подій на підприємстві і новин від його структурних підрозділів, підписуйтесь на нас у Facebook, Instagram, Viber чи Telegram.
можна ознайомитися за допомогою інфо-ботів та в «Особистому кабінеті споживача»
Кожен календарний місяць для «Полтаватеплоенерго» починається із того, що фахівці абонентської служби підприємства проводять нарахування за спожиті упродовж розрахункового періоду послуги. Результати цієї роботи відображаються у щомісячних рахунках, які надсилаються мешканцям багатоповерхівок поштою. Проте вже зараз електронні версії платіжок за серпень 2021 року можна побачити скориставшись інфо-ботами «Полтаватеплоенерго» у Viber чи Telegram, а також як і раніше — у «Особистому кабінеті споживача».
Нагадаємо, навесні цього року ми інформували споживачів послуг «Полтаватеплоенерго», про запровадження нового покоління чат-ботів підприємства — інфо-ботів. На відміну від попередніх, нові — є багатофункціональними і багато у чому можуть замінити навіть сервіс «Особистий кабінет споживача» (https://abon.poltavateplo.memo.ua/), до якого вже встигли звикнути понад 31 тис. полтавців.
Тож аби ознайомитись із нарахуваннями за спожиті упродовж серпня поточного року послуги, радимо скористатись інфо-ботами «Полтаватеплоенерго» у Viber та Telegram. Для цього достатньо, перебуваючи у головному меню інфо-бота, обрати сервіс «Рахунки на оплату»:
А потім, із запропонованого переліку обрати потрібний вам місяць, за який збираєтесь переглядати нарахування.
Однак, якщо серед різноманіття он-лайн інструментів офіційного сайту «Полтаватеплоенерго» ви віддаєте перевагу вже звичному — «Особистий кабінет споживача» (https://abon.poltavateplo.memo.ua/), то і він також залишається добрим вашим помічником. Тож ви, як і раніше, можете задовго до надходження паперового варіанту рахунку до поштової скриньки ознайомитися із їх електронними версіями. Докладну інструкцію по використанню для цього сервісу «Особистий кабінет споживача» можна знайти тут: https://bit.ly/34RmZ8q
І, наостанок, хочемо наголосити — «Полтаватеплоенерго» постійно працює задля налагодження ефективної взаємодії зі споживачем! Саме тому, шановні споживачі, ви маєте змогу обрати для користування зручний саме для вас інструмент і користуватися ним у зручний саме вам час!
«Полтаватеплоенерго» — завжди на відстані одного кліка!
Пресслужба «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО».
Щоб завжди бути у курсі подій на підприємстві і новин від його структурних підрозділів, підписуйтесь на нас у Facebook, Instagram, Viber чи Telegram.
Щороку, ось вже понад 10 років поспіль, напередодні свята Першого дзвоника на «Полтаватеплоенерго» традиційно проводять урочистості для дітей працівників підприємства, які йдуть у перший клас і тих хто стали студентами вищих навчальних закладів. Лише минулий рік став винятком, коли через карантинні обмеження в зв’язку з поширенням в Україні коронавірусної інфекції, першачків вітали дистанційно. Цей же початок нового навчального року, все таки вдалося традиційно відсвяткувати в дружньому колі «Полтаватеплоенерго».
Ось і промайнуло літо, а осінь вже стоїть на порозі. На календарі 1 вересня — а значить школярі і студенти розпочинають новий навчальний рік. Для когось це буде чергова сходинка на шляху до знань, однак є й ті, хто цьогорічний День знань зустрічає з приємним хвилюванням. Звісно, це першокласники та першокурсники, для них 1 вересня розпочинається новий етап у житті.
В останні серпневі дні профспілковий комітет «Полтаватеплоенерго» зібрав дітей працівників підприємства, які цього року вперше сядуть за шкільні парти або стануть студентами. Загалом, — це 15 першачків та 12 новоспечених студентів.
Як зазначили у профспілковому комітеті «Полтаватеплоенерго», — такі зустрічі перед початком нового навчального року на підприємстві є традиційними і довгоочікуваними. Дітям завжди цікаво побувати в батьків на роботі, а для керівництва — це гарна нагода подбати про колектив та показати працівникам, що їхня праця цінна для підприємства.
На святковій зустрічі діти отримали вітальні листівки та подарунки, придбані за профспілкові внески полтавських теплоенергетиків.
Прес-служба «Полтаватеплоенерго».
Щоб завжди бути у курсі подій на підприємстві і новин від його структурних підрозділів, підписуйтесь на нас у Facebook,Instagram, Viber чи Telegram.
Уже вдруге цього року полтавці можуть залишитися без гарячої води.
Вже з найближчого понеділка, 6 вересня, газопостачання об’єктів критичної інфраструктури міста — котелень та теплогенераторних «Полтаватеплоенерго» — може бути припинено. Про це офіційним листом полтавських тепловиків повідомило АТ «Полтавагаз».
Через багаторазове поетапне збільшення АТ «Полтавагаз» вартості розподілу природного газу, упродовж останніх 2,5 років відбулося трикратне зростання вартості розподілу природного газу для ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго». Порівняно із вартістю розподілу природного газу у 0,67 грн/куб. (без ПДВ), закладеного у чинні тарифи «Полтаватеплоенерго» для надання послуг населенню, що набули чинності 1 січня 2019 року, його нинішня вартість тривалий час складає — 1,78 грн/куб.м (без ПДВ).
Тож упродовж 2019-2021 років через таку незбалансованість тарифів у полтавських теплоенергетиків перед газорозподільчою організацією в особі АТ «Полтавагаз», утворилася заборгованість у розмірі майже 55 млн грн, коштів на погашення якої у «Полтаватеплоенерго» немає.
Через наявну заборгованість, користуючись монопольним становищем, АТ «Полтавагаз» має намір відключити газоспоживаюче обладнання «Полтаватеплоенерго» від мереж газопостачання.
Окремо хочемо зауважити, 29 серпня набув чинності, нещодавно підписаний Президентом України Закон України «Про заходи, спрямовані на подолання кризових явищ та забезпечення фінансової стабільності на ринку природного газу». Цей Закон визначає процедуру врегулювання заборгованості теплопостачальних та теплогенеруючих організацій за спожитий природний газ, послуги з його розподілу та транспортування шляхом проведення взаєморозрахунків, реструктуризації та списання заборгованості.
Фактично, набуття чинності цим законом означає недопущення перерв у теплопостачанні і постачанні гарячої води через наявну заборгованість підприємств теплоенергетики перед газопостачальними і газорозподільними організаціями.
Проте, всупереч рішенню Президента та із порушенням чинного законодавства України, АТ «Полтавагаз» здійснює тиск на комунальних теплоенергетиків Полтавщини і, вдаючись до шантажу залишити без гарячої води полтавців та населення і соціальну інфраструктуру області, намагається отримати борг «живими грошима».
Полтавські теплоенергетики таке ставлення оператора газорозподільної системи до ситуації що склалася вважають неприйнятним. Оскільки в умовах щоденного збільшення захворюваності на Covid-19 і прогнозованим із настанням осені загостренням епідситуації, гаряча вода для полтавців — це не просто зручність, а ПЕРШОЧЕРГОВА НЕОБХІДНІСТЬ!
До того ж, постійний ризик відключення, через наявні борги викликані незбалансованістю тарифів на теплопостачання, зайвий раз підтверджує необхідність приведення їх до економічно обґрунтованого рівня. І дуже прикро, що на практиці це означає необхідність їх підвищення.
З огляду на вищевикладене, та з метою забезпечення безперебійного надання послуг гарячого водопостачання, звертаємося до топ-менеджменту міста та області, а також до небайдужих представників ЗМІ і громадськості, — не залишатися осторонь в цій ситуації і висловитися на підтримку дотримання законності та недопущення реалізації протиправних намірів АТ «Полтавагаз».
ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго».
Щоб завжди бути у курсі подій на підприємстві і новин від його структурних підрозділів, підписуйтесь на нас уFacebook ,Instagram, Viber чи Telegram.
ГРАФІК РОБОТИ АБОНЕНТСЬКОЇ СЛУЖБИ ПІДПРИЄМСТВА В ПЕРІОД ФОРМУВАННЯ РАХУНКІВ
Шановні споживачі!
У середу, 1 вересня, у зв’язку з проведенням розрахунків спожитих протягом червня цього року послуг підприємства з надання гарячої води абонентська служба ПОКВПТГ «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» прийом споживачів здійснювати не буде. Потрапити до абонентської служби можна буде наступного дня: у четвер, 2 вересня.
Нагадаємо, абонентська служба в умовах діючих у державі карантинних обмежень проводить прийом споживачів відповідно до рекомендацій Міністерства охорони здоров’я України. Отже відвідувати абонентську службу можна із дотриманням обмежень МОЗ.
Уже вдруге цього року полтавці можуть залишитися без гарячої води.
Вже з найближчого понеділка, 6 вересня, газопостачання об’єктів критичної інфраструктури міста — котелень та теплогенераторних «Полтаватеплоенерго» — може бути припинено. Про це офіційним листом полтавських тепловиків повідомило АТ «Полтавагаз».
Через багаторазове поетапне збільшення АТ «Полтавагаз» вартості розподілу природного газу, упродовж останніх 2,5 років відбулося трикратне зростання вартості розподілу природного газу для ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго». Порівняно із вартістю розподілу природного газу у 0,67 грн/куб. (без ПДВ), закладеного у чинні тарифи «Полтаватеплоенерго» для надання послуг населенню, що набули чинності 1 січня 2019 року, його нинішня вартість тривалий час складає — 1,78 грн/куб.м (без ПДВ).
Тож упродовж 2019-2021 років через таку незбалансованість тарифів у полтавських теплоенергетиків перед газорозподільчою організацією в особі АТ «Полтавагаз», утворилася заборгованість у розмірі майже 55 млн грн, коштів на погашення якої у «Полтаватеплоенерго» немає.
Через наявну заборгованість, користуючись монопольним становищем, АТ «Полтавагаз» має намір відключити газоспоживаюче обладнання «Полтаватеплоенерго» від мереж газопостачання.
Окремо хочемо зауважити, 29 серпня набув чинності, нещодавно підписаний Президентом України Закон України «Про заходи, спрямовані на подолання кризових явищ та забезпечення фінансової стабільності на ринку природного газу». Цей Закон визначає процедуру врегулювання заборгованості теплопостачальних та теплогенеруючих організацій за спожитий природний газ, послуги з його розподілу та транспортування шляхом проведення взаєморозрахунків, реструктуризації та списання заборгованості.
Фактично, набуття чинності цим законом означає недопущення перерв у теплопостачанні і постачанні гарячої води через наявну заборгованість підприємств теплоенергетики перед газопостачальними і газорозподільними організаціями.
Проте, всупереч рішенню Президента та із порушенням чинного законодавства України, АТ «Полтавагаз» здійснює тиск на комунальних теплоенергетиків Полтавщини і, вдаючись до шантажу залишити без гарячої води полтавців та населення і соціальну інфраструктуру області, намагається отримати борг «живими грошима».
Полтавські теплоенергетики таке ставлення оператора газорозподільної системи до ситуації що склалася вважають неприйнятним. Оскільки в умовах щоденного збільшення захворюваності на Covid-19 і прогнозованим із настанням осені загостренням епідситуації, гаряча вода для полтавців — це не просто зручність, а ПЕРШОЧЕРГОВА НЕОБХІДНІСТЬ!
До того ж, постійний ризик відключення, через наявні борги викликані незбалансованістю тарифів на теплопостачання, зайвий раз підтверджує необхідність приведення їх до економічно обґрунтованого рівня. І дуже прикро, що на практиці це означає необхідність їх підвищення.
З огляду на вищевикладене, та з метою забезпечення безперебійного надання послуг гарячого водопостачання, звертаємося до топ-менеджменту міста та області, а також до небайдужих представників ЗМІ і громадськості, — не залишатися осторонь в цій ситуації і висловитися на підтримку дотримання законності та недопущення реалізації протиправних намірів АТ «Полтавагаз».
ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго».
Щоб завжди бути у курсі подій на підприємстві і новин від його структурних підрозділів, підписуйтесь на нас уFacebook ,Instagram, Viber чи Telegram.
Кінець кожного місяця для абонентської служби «Полтаватеплоенерго» — гаряча пора, адже в цей час необхідно зібрати всі показники індивідуальних лічильників, щоб потім коректно провести нарахування за підсумками розрахункового періоду.
Щоб суми у платіжках відповідали фактичному обсягу спожитих послуг у розрахунковому періоді, споживачам слід вчасно передавати показники індивідуальних лічильників. Цього місяця це слід зробити не пізніше 30 серпня включно.
Для зручності споживачів «Полтаватеплоенерго» розробило кілька шляхів передачі показників:
3. Зателефонувавши на цілодобовий багатоканальний автовідповідач на номер (0532) 510-445.
4. Зателефонувавши на багатоканальну інформаційно-довідкову лінію: (0532) 510-455 (у робочий час).
Шановні споживачі! Звертаємо вашу увагу, що в період передачі показників телефонні лінії підприємства можуть бути перевантажені. Якщо вам не вдалось додзвонитися, щоб передати показники, рекомендуємо скористатися будь-яким іншим способом. Усі варіанти перевірені та дієві!
Пресслужба «Полтаватеплоенерго».
Щоб завжди бути у курсі подій на підприємстві і новин від його структурних підрозділів, підписуйтесь на нас у Facebook, Instagram, Viber чи Telegram.
Сім років уже триває війна на сході України, яка забрала тисячі життів і ще більше людських доль зруйнувала. Наш обов’язок пам’ятати усіх, кого ворожі обстріли навіки вирвали з обіймів рідних.
Щороку 29 серпня в нашій країні відзначається День пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.
Цей день увійшов до нашої історії як один із найчорніших. Сім років минуло від Іловайської трагедії, яка стала точкою неповернення у боротьбі української нації за єдність своєї країни.
У цей день ми згадуємо тих, хто загинув на полі бою, кого замучили в полоні, хто помер від ран. Ми вшановуємо військових, добровольців, полонених, волонтерів — усіх тих, хто день за днем наближає нашу Перемогу. Своїми грудьми вони закрили країну від ворожих «градів», і наш обов’язок перед ними — зробити все, щоб ці тисячні жертви не були марними.
Життєписи цих людей — уроки істинної мужності та патріотизму для нас, живих.
Ми пам’ятаємо кожного, і це найменше, чим ми можемо віддячити загиблим захисникам за мир у наших домівках. Адже герої живі, поки жива пам’ять про них.
Адміністрація, профспілковий
комітет та трудовий колектив
ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго».
Щоб завжди бути у курсі подій на підприємстві і новин від його структурних підрозділів, підписуйтесь на нас у Facebook, Instagram, Viber чи Telegram.
Добігає свого завершення календарне літо, а отже невдовзі усіх нас чекає поступове зниження температури і прихід осені. Тож, все частіше жителі Полтавської громади ставлять собі питання, чи розпочнеться опалювальний сезон 2021/2022 років в обласному центрі та інших населених пунктах області, теплопостачання яких забезпечує Полтавське обласне комунальне виробниче підприємство теплового господарства «Полтаватеплоенерго», своєчасно та на всіх об’єктах. Щоб отримати відповідь на це та низку інших питань, редакція «Полтавського вісника» звернулася до технічного директора «Полтаватеплоенерго» Володимира ПАСІЧКА.
Увага – теплогенеруючому обладнанню й аварійним ділянкам тепломереж
— Володимире Степановичу, які роботи підприємству необхідно було виконати, щоб забезпечити своєчасний старт опалювального сезону з настанням холодів цього року?
— Як завжди до початку ремонтного періоду ми склали плани й графіки підготовки до опалювального сезону. Графік зупинки котелень було узгоджено з органами місцевого самоврядування. Відповідно до цього й проводимо наразі роботи. Нещодавно, наприклад, зупинили дві останні, передбачені графіком, котельні, щоб підготувати їх до роботи в холоди. Дата завершення ремонту по останньому зі згаданих вище об’єктів – 3 вересня, тобто ми розраховуємо, що на початок осені закінчимо всі планові роботи й можна буде оформляти акт про готовність теплового господарства до опалювального сезону 2021/2022 років.
Загалом на сьогодні повністю виконано поточний ремонт понад 70 котелень, що становить майже 90% від загальної кількості. Окрім того, ми відремонтували понад 20 центральних теплових пунктів, а це близько 90% від загальної кількості. Велику увагу серед цьогорічних заходів приділили ремонту теплогенеруючого обладнання та заміні аварійних ділянок мереж теплопостачання. Так, нинішнього літа ми провели ремонт понад 200 км тепломереж, тобто 95% від загальної кількості. Виконали заміну 2,8 км труб у двотрубному вимірі на аварійних ділянках, реконструкцію 510 м теплових мереж із застосуванням попередньо ізольованих трубопроводів, які мають більший термін експлуатації та майже вдвічі менші втрати теплової енергії при транспортуванні. Нашими фахівцями відновлено теплоізоляцію на 1,9 км теплових мереж, а також на майже 2,5 тис.кв.м – поновлено асфальтобетонне покриття, пошкоджене під час розкопок, які проводили для заміни аварійних ділянок. У планах підприємства – заміна ділянки центрального трубопроводу вздовж вул. Івана Мазепи, біля приміщення виконавчого комітету Шевченківської районної ради. Окрім того, цьогоріч нам вдалося облаштувати резервне електроживлення на найбільшій у Полтаві котельні (по вул. Ціолковського, 36). Це дасть змогу не лише істотно підвищити надійність і безперебійність теплопостачання мешканцям мікрорайонів Алмазний, Сади-1 і 2 та Огнівка, а й зменшити витрати на придбання електричної енергії, що, погодьтесь, дуже важливо з огляду на постійне підвищення її вартості.
— Як показує досвід «Полтаватеплоенерго», суттєво заощаджувати допомагає і осучаснення котелень. Раніше підприємство займалося їх реконструкцією. Чи планується продовжувати таку діяльність?
— 2021-го вперше за кілька останніх років ми змогли повернутися до реконструкції котелень. Наразі, наприклад, такі роботи тривають по розташованій за адресою вул. Шведська Могила, 24, що обслуговує школу, багатоквартирний житловий будинок, Інститут свинарства і агропромислового виробництва Національної академії аграрних наук України, а також розташовану неподалік Самсонівську церкву. На цій котельні вже встановлено два сучасних енергоощадних котла потужністю 500 кВт кожен із коефіцієнтом корисної дії понад 94%. Ефективність цих котлів майже на 20% вища, ніж у тих, що були до цього. Роботи з реконструкції котельні на сьогодні виконані на понад 70%. Залишилося встановити димову трубу, провести монтаж систем автоматизації та електропостачання. Плануємо зробити все це до 1 жовтня поточного року. Котельня працюватиме повністю в автоматизованому режимі, без постійної присутності персоналу для обслуговування. Даний проєкт, за нашими оцінками, окупиться за два-три роки. Також у планах підприємства – реконструкція центрального теплового пункту «Сади-3» (на Огнівці).
— Скільки плануєте вкласти в модернізацію об’єктів?
— Інвестиційна програма в нас розроблена в розрахунку на фінансування в обсязі 60 млн грн. Але, за попередніми оцінками, більше ніж 10-12 млн грн витратити ми не зможемо. Ті кошти, що передбачені в тарифі на інвестиції (найперше реконструкцію, модернізацію об’єктів «Полтаватеплоенерго»), змушені будемо заплатити як за енергоносії, так і у вигляді заробітної плати, у тій частині, що не передбачена чинним тарифом за цінами осені 2018 року. Наразі ми застосовуємо саме цей тариф, схвалений Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, що набув чинності 1 січня 2019 року. На сьогодні він економічно необґрунтований і не покриває собівартості виробництва, транспортування і постачання теплової енергії на понад 40%. Саме це й призводить до отримання так званих «планових збитків» «Полтаватеплоенерго» на понад 300 млн грн на рік. Це можна прослідкувати навіть за окремими показниками. Наприклад, плата за розподіл природного газу на сьогодні фактично майже втричі перевищує закладену у тарифі. І в таких умовах, за економічно необґрунтованого тарифу, підприємство змушене працювати вже кілька років. Наслідком цього стало те, що нині «Полтаватеплоенерго» вкрай обмежене в обсягах обігових коштів, які може виділити на ремонти. А ще в нас виникла значна заборгованість за енергоносії та їх розподіл.
Які перспективи?
— Кому ви завинили та якими можуть бути наслідки такої заборгованості? Чи не стане це на заваді своєчасному початку опалювального сезону 2021/2022 років?
— Маємо борг перед нашими колегами, підприємствами надавачами комунальних послуг. Наприклад, АТ «Полтавагаз» ми завинили за розподіл природного газу майже 55 млн грн. Така заборгованість виникла з об’єктивних причин – у тарифі на оплату послуг із розподілу природного газу було закладено 66 коп., а по факту це майже 2 грн за 1 куб. м. 413 млн грн становить заборгованість «Полтаватеплоенерго» газопостачальній компанії НАК «Нафтогаз України». За цих умов формально як газопостачальна організація, так і розподільна, згідно з чинними нормативними актами, мають усі підстави припинити надання послуг нашій компанії. Із початком опалювального сезону ситуація може погіршитися, адже договір, який НАК «Нафтогаз» нав’язав «Полтаватеплоенерго» і решті підприємств ТеплоКомунЕнерго України, фактично передбачає щомісячну попередню оплату за весь необхідний обсяг природного газу. В опалювальний сезон сума такої передоплати вимірюється сотнями мільйонів гривень на місяць. За нашими розрахунками, у жовтні розмір попередньої плати може сягнути 100 млн грн. Зрозуміло, що таких коштів у нашого підприємства просто немає, тож у постачальника блакитного палива можуть бути всі підстави припинити газопостачання «Полтаватеплоенерго».
— За таких умов чи достатньо тих робіт, які вже виконало й виконує підприємство, аби стверджувати, що до нового опалювального сезону «Полтаватеплоенерго» буде повністю готове?
— Ми робимо все, щоб підтримати теплове господарство в нинішньому стані, таким, що працює. Єдине, чого, мабуть, нам не вдасться уникнути, – це збільшення кількості аварійних ситуацій. Вона прямо залежить від обсягів замінених теплових мереж. Якщо в кращі часи наше підприємство могло щороку виконувати повну заміну до 20 км (у двотрубному вимірі) трубопроводів теплопостачання, то цього року будемо намагатися перетнути позначку у 5-6 км. Іще на початку ремонтної кампанії, відповідно до бюджету «Полтаватеплоенерго», на підготовку до холодного періоду було заплановано близько 49 млн грн. Станом на сьогодні вдалося акумулювати та спрямувати на ремонтну кампанію близько 25 млн грн. Це трохи більше від 50%. Скоріше за все, той обсяг коштів, які планували, нам не вдасться залучити на ремонти. Проте, вважаю, що обсяг робіт, які вже виконали та виконуватимуть наші фахівці до приходу холодів, буде достатнім для того, аби розпочати опалювальний сезон своєчасно по всіх об’єктах. Навіть попри те, що наразі на підприємстві виникла критична ситуація з кадрами.
Середня заробітна плата в нас у Полтаві неконкурентна – нижча, ніж у середньому по промисловості, ніж у будівництві. Це призводить до того, що постійно йде відтік такого висококваліфікованого персоналу, як зварювальники, машиністи екскаваторів, машиністи автокранів, інженерно-технічні працівники. І знайти робітників на вакантні місця з нашими зарплатами майже неможливо. Нині, наприклад, із п’яти наявних на підприємстві екскаваторів на об’єкти можуть виїхати тільки два. Решта – справні, готові працювати, але… Є в нас і роботи, які потрібно виконати, зокрема аварійні пориви після гідравлічних випробувань ще до цього часу не всі ліквідовані — але за кермо сідати просто нікому!..
— І все-таки ми зможемо говорити про готовність «Полтаватеплоенерго» до опалювального сезону 2021/2022 років?
— Так. Закінчення робіт із поточного ремонту планується на початок вересня, тобто, умовно кажучи, уже на початку осені ми будемо готові до опалювального сезону. Однак на 100% підтвердити готовність теплового господарства можна буде лише тоді, коли відбудуться пробні топки. Традиційно ми проводимо їх наприкінці вересня – на початку жовтня.
За матеріалами пресслужби
«Полтаватеплоенерго».
Щоб завжди бути у курсі подій на підприємстві і новин від його структурних підрозділів, підписуйтесь на нас у Facebook, Instagram, Viber чи Telegram.
Добігає свого завершення календарне літо, а отже невдовзі усіх нас чекає поступове зниження температури і прихід осені. Тож, все частіше жителі Полтавської громади ставлять собі питання, чи розпочнеться опалювальний сезон 2021/2022 років в обласному центрі та інших населених пунктах області, теплопостачання яких забезпечує Полтавське обласне комунальне виробниче підприємство теплового господарства «Полтаватеплоенерго», своєчасно та на всіх об’єктах. Щоб отримати відповідь на це та низку інших питань, редакція «Полтавського вісника» звернулася до технічного директора «Полтаватеплоенерго» Володимира ПАСІЧКА.
Увага – теплогенеруючому обладнанню й аварійним ділянкам тепломереж
— Володимире Степановичу, які роботи підприємству необхідно було виконати, щоб забезпечити своєчасний старт опалювального сезону з настанням холодів цього року?
— Як завжди до початку ремонтного періоду ми склали плани й графіки підготовки до опалювального сезону. Графік зупинки котелень було узгоджено з органами місцевого самоврядування. Відповідно до цього й проводимо наразі роботи. Нещодавно, наприклад, зупинили дві останні, передбачені графіком, котельні, щоб підготувати їх до роботи в холоди. Дата завершення ремонту по останньому зі згаданих вище об’єктів – 3 вересня, тобто ми розраховуємо, що на початок осені закінчимо всі планові роботи й можна буде оформляти акт про готовність теплового господарства до опалювального сезону 2021/2022 років.
Загалом на сьогодні повністю виконано поточний ремонт понад 70 котелень, що становить майже 90% від загальної кількості. Окрім того, ми відремонтували понад 20 центральних теплових пунктів, а це близько 90% від загальної кількості. Велику увагу серед цьогорічних заходів приділили ремонту теплогенеруючого обладнання та заміні аварійних ділянок мереж теплопостачання. Так, нинішнього літа ми провели ремонт понад 200 км тепломереж, тобто 95% від загальної кількості. Виконали заміну 2,8 км труб у двотрубному вимірі на аварійних ділянках, реконструкцію 510 м теплових мереж із застосуванням попередньо ізольованих трубопроводів, які мають більший термін експлуатації та майже вдвічі менші втрати теплової енергії при транспортуванні. Нашими фахівцями відновлено теплоізоляцію на 1,9 км теплових мереж, а також на майже 2,5 тис.кв.м – поновлено асфальтобетонне покриття, пошкоджене під час розкопок, які проводили для заміни аварійних ділянок. У планах підприємства – заміна ділянки центрального трубопроводу вздовж вул. Івана Мазепи, біля приміщення виконавчого комітету Шевченківської районної ради. Окрім того, цьогоріч нам вдалося облаштувати резервне електроживлення на найбільшій у Полтаві котельні (по вул. Ціолковського, 36). Це дасть змогу не лише істотно підвищити надійність і безперебійність теплопостачання мешканцям мікрорайонів Алмазний, Сади-1 і 2 та Огнівка, а й зменшити витрати на придбання електричної енергії, що, погодьтесь, дуже важливо з огляду на постійне підвищення її вартості.
— Як показує досвід «Полтаватеплоенерго», суттєво заощаджувати допомагає і осучаснення котелень. Раніше підприємство займалося їх реконструкцією. Чи планується продовжувати таку діяльність?
— 2021-го вперше за кілька останніх років ми змогли повернутися до реконструкції котелень. Наразі, наприклад, такі роботи тривають по розташованій за адресою вул. Шведська Могила, 24, що обслуговує школу, багатоквартирний житловий будинок, Інститут свинарства і агропромислового виробництва Національної академії аграрних наук України, а також розташовану неподалік Самсонівську церкву. На цій котельні вже встановлено два сучасних енергоощадних котла потужністю 500 кВт кожен із коефіцієнтом корисної дії понад 94%. Ефективність цих котлів майже на 20% вища, ніж у тих, що були до цього. Роботи з реконструкції котельні на сьогодні виконані на понад 70%. Залишилося встановити димову трубу, провести монтаж систем автоматизації та електропостачання. Плануємо зробити все це до 1 жовтня поточного року. Котельня працюватиме повністю в автоматизованому режимі, без постійної присутності персоналу для обслуговування. Даний проєкт, за нашими оцінками, окупиться за два-три роки. Також у планах підприємства – реконструкція центрального теплового пункту «Сади-3» (на Огнівці).
— Скільки плануєте вкласти в модернізацію об’єктів?
— Інвестиційна програма в нас розроблена в розрахунку на фінансування в обсязі 60 млн грн. Але, за попередніми оцінками, більше ніж 10-12 млн грн витратити ми не зможемо. Ті кошти, що передбачені в тарифі на інвестиції (найперше реконструкцію, модернізацію об’єктів «Полтаватеплоенерго»), змушені будемо заплатити як за енергоносії, так і у вигляді заробітної плати, у тій частині, що не передбачена чинним тарифом за цінами осені 2018 року. Наразі ми застосовуємо саме цей тариф, схвалений Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, що набув чинності 1 січня 2019 року. На сьогодні він економічно необґрунтований і не покриває собівартості виробництва, транспортування і постачання теплової енергії на понад 40%. Саме це й призводить до отримання так званих «планових збитків» «Полтаватеплоенерго» на понад 300 млн грн на рік. Це можна прослідкувати навіть за окремими показниками. Наприклад, плата за розподіл природного газу на сьогодні фактично майже втричі перевищує закладену у тарифі. І в таких умовах, за економічно необґрунтованого тарифу, підприємство змушене працювати вже кілька років. Наслідком цього стало те, що нині «Полтаватеплоенерго» вкрай обмежене в обсягах обігових коштів, які може виділити на ремонти. А ще в нас виникла значна заборгованість за енергоносії та їх розподіл.
Які перспективи?
— Кому ви завинили та якими можуть бути наслідки такої заборгованості? Чи не стане це на заваді своєчасному початку опалювального сезону 2021/2022 років?
— Маємо борг перед нашими колегами, підприємствами надавачами комунальних послуг. Наприклад, АТ «Полтавагаз» ми завинили за розподіл природного газу майже 55 млн грн. Така заборгованість виникла з об’єктивних причин – у тарифі на оплату послуг із розподілу природного газу було закладено 66 коп., а по факту це майже 2 грн за 1 куб. м. 413 млн грн становить заборгованість «Полтаватеплоенерго» газопостачальній компанії НАК «Нафтогаз України». За цих умов формально як газопостачальна організація, так і розподільна, згідно з чинними нормативними актами, мають усі підстави припинити надання послуг нашій компанії. Із початком опалювального сезону ситуація може погіршитися, адже договір, який НАК «Нафтогаз» нав’язав «Полтаватеплоенерго» і решті підприємств ТеплоКомунЕнерго України, фактично передбачає щомісячну попередню оплату за весь необхідний обсяг природного газу. В опалювальний сезон сума такої передоплати вимірюється сотнями мільйонів гривень на місяць. За нашими розрахунками, у жовтні розмір попередньої плати може сягнути 100 млн грн. Зрозуміло, що таких коштів у нашого підприємства просто немає, тож у постачальника блакитного палива можуть бути всі підстави припинити газопостачання «Полтаватеплоенерго».
— За таких умов чи достатньо тих робіт, які вже виконало й виконує підприємство, аби стверджувати, що до нового опалювального сезону «Полтаватеплоенерго» буде повністю готове?
— Ми робимо все, щоб підтримати теплове господарство в нинішньому стані, таким, що працює. Єдине, чого, мабуть, нам не вдасться уникнути, – це збільшення кількості аварійних ситуацій. Вона прямо залежить від обсягів замінених теплових мереж. Якщо в кращі часи наше підприємство могло щороку виконувати повну заміну до 20 км (у двотрубному вимірі) трубопроводів теплопостачання, то цього року будемо намагатися перетнути позначку у 5-6 км. Іще на початку ремонтної кампанії, відповідно до бюджету «Полтаватеплоенерго», на підготовку до холодного періоду було заплановано близько 49 млн грн. Станом на сьогодні вдалося акумулювати та спрямувати на ремонтну кампанію близько 25 млн грн. Це трохи більше від 50%. Скоріше за все, той обсяг коштів, які планували, нам не вдасться залучити на ремонти. Проте, вважаю, що обсяг робіт, які вже виконали та виконуватимуть наші фахівці до приходу холодів, буде достатнім для того, аби розпочати опалювальний сезон своєчасно по всіх об’єктах. Навіть попри те, що наразі на підприємстві виникла критична ситуація з кадрами.
Середня заробітна плата в нас у Полтаві неконкурентна – нижча, ніж у середньому по промисловості, ніж у будівництві. Це призводить до того, що постійно йде відтік такого висококваліфікованого персоналу, як зварювальники, машиністи екскаваторів, машиністи автокранів, інженерно-технічні працівники. І знайти робітників на вакантні місця з нашими зарплатами майже неможливо. Нині, наприклад, із п’яти наявних на підприємстві екскаваторів на об’єкти можуть виїхати тільки два. Решта – справні, готові працювати, але… Є в нас і роботи, які потрібно виконати, зокрема аварійні пориви після гідравлічних випробувань ще до цього часу не всі ліквідовані — але за кермо сідати просто нікому!..
— І все-таки ми зможемо говорити про готовність «Полтаватеплоенерго» до опалювального сезону 2021/2022 років?
— Так. Закінчення робіт із поточного ремонту планується на початок вересня, тобто, умовно кажучи, уже на початку осені ми будемо готові до опалювального сезону. Однак на 100% підтвердити готовність теплового господарства можна буде лише тоді, коли відбудуться пробні топки. Традиційно ми проводимо їх наприкінці вересня – на початку жовтня.
За матеріалами пресслужби
«Полтаватеплоенерго».
Щоб завжди бути у курсі подій на підприємстві і новин від його структурних підрозділів, підписуйтесь на нас у Facebook, Instagram, Viber чи Telegram.
Інфо-боти у Viber і Telegram — найзручніший спосіб передати показники індивідуальних лічильників
Швидко, зручно і надійно — саме так характеризують інфо-боти у месенджерах споживачі, які вже вподобали цей спосіб передачі показників індивідуальних лічильників. Чому ж саме через месенджери найзручніше передавати показники — читайте нижче.
Коли настає остання декада місяця, полтавські теплоенергетики традиційно звертаються до споживачів з проханням вчасно передати показники квартирних лічильників гарячої води. Цього місяця передати показники індивідуальних приладів обліку (гарячої води) слід не пізніше 30 серпня включно. Зробити це можна кількома способами, однак найбільш зручний (особливо серед власників смартфонів) — через інфо-боти у месенджерах Viber і Telegram.
Здавалося б, лише недавно на офіційному сайті підприємства та його сторінках у соціальних мережах і інформаційних каналах месенджерів, «Полтаватеплоенерго»інформувало про розширення взаємодії зі споживачами шляхом запровадження багатофункціональних інформаційних чат-ботів — інфо-ботів. Проте, вже тисячі полтавців стали постійними користувачами цими сервісами. До того ж, кожного дня їх число невпинно зростає.
Нагадаємо, ідентифікація споживача інфо-ботами відбувається виключно за номером контактного телефону. Тож, аби стати користувачем інфо-ботів «Полтаватеплоенерго» у Viber та/чи Telegram, необхідно, щоб номер вашого телефону (на який зареєстровано месенджери) було внесено до облікової бази підприємства, як контактний для відповідного особового рахунку.
Для тих із наших споживачів, котрі ще тільки збираються стати користувачем інфо-ботів, хочемо дати кілька корисних підказок по користуванню цими програмними продуктами «Полтаватеплоенерго».
Тож, як передати показники лічильників за допомогою інфо-ботів?
Алгоритм користування ними однаковий як для Viber, так і для Telegram:
Крок 4. Якщо із вашим контактним номером телефона, на якому зареєстровано месенджер, у обліковій базі «Полтаватеплоенерго» пов’язаний лише один особовий рахунок — інфо-бот відразу відобразить інформацію по останнім з переданих раніше показникам індивідуальних приладів обліку і запропонує обрати потрібний лічильник (навіть якщо він один!) і ввести його поточні показники. Якщо ж ваш телефонний номер є контактним для кількох особових рахунків, то перед внесенням показників потрібно буде спочатку обрати необхідний особовий рахунок, а вже потім переходити до етапу передачі показників індивідуальних приладів обліку.
Крок 5. Після внесення вами даних і їх передачі інфо-ботом до облікової бази підприємства, останній поінформує користувача про обсяги спожитої послуги.
Крок 6. Оберіть наступну дію у чат-боті, якщо є така необхідність, перейшовши у «Головне меню» інфо-бота.
Очевидними перевагами передачі показників індивідуальних приладів обліку через інфо-боти є автоматичне опрацювання введених даних із покроковою їх перевіркою. Отримані від користувача відомості відразу вносяться в облікову базу абонентської служби без участі персоналу. А оскільки людський фактор, під час отримання показників від споживачів відсутній, це гарантує уникнення можливих затримок, помилок чи неточностей.
«Полтаватеплоенерго» — завжди на відстані одного кліка!
Прес-служба «Полтаватеплоенерго».
Щоб завжди бути у курсі подій на підприємстві і новин від його структурних підрозділів, підписуйтесь на нас у Facebook ,Instagram , Viber чи Telegram.
Інфо-боти у Viber і Telegram — найзручніший спосіб передати показники індивідуальних лічильників
Швидко, зручно і надійно — саме так характеризують інфо-боти у месенджерах споживачі, які вже вподобали цей спосіб передачі показників індивідуальних лічильників. Чому ж саме через месенджери найзручніше передавати показники — читайте нижче.
Коли настає остання декада місяця, полтавські теплоенергетики традиційно звертаються до споживачів з проханням вчасно передати показники квартирних лічильників гарячої води. Цього місяця передати показники індивідуальних приладів обліку (гарячої води) слід не пізніше 30 серпня включно. Зробити це можна кількома способами, однак найбільш зручний (особливо серед власників смартфонів) — через інфо-боти у месенджерах Viber і Telegram.
Здавалося б, лише недавно на офіційному сайті підприємства та його сторінках у соціальних мережах і інформаційних каналах месенджерів, «Полтаватеплоенерго»інформувало про розширення взаємодії зі споживачами шляхом запровадження багатофункціональних інформаційних чат-ботів — інфо-ботів. Проте, вже тисячі полтавців стали постійними користувачами цими сервісами. До того ж, кожного дня їх число невпинно зростає.
Нагадаємо, ідентифікація споживача інфо-ботами відбувається виключно за номером контактного телефону. Тож, аби стати користувачем інфо-ботів «Полтаватеплоенерго» у Viber та/чи Telegram, необхідно, щоб номер вашого телефону (на який зареєстровано месенджери) було внесено до облікової бази підприємства, як контактний для відповідного особового рахунку.
Для тих із наших споживачів, котрі ще тільки збираються стати користувачем інфо-ботів, хочемо дати кілька корисних підказок по користуванню цими програмними продуктами «Полтаватеплоенерго».
Тож, як передати показники лічильників за допомогою інфо-ботів?
Алгоритм користування ними однаковий як для Viber, так і для Telegram:
Крок 4. Якщо із вашим контактним номером телефона, на якому зареєстровано месенджер, у обліковій базі «Полтаватеплоенерго» пов’язаний лише один особовий рахунок — інфо-бот відразу відобразить інформацію по останнім з переданих раніше показникам індивідуальних приладів обліку і запропонує обрати потрібний лічильник (навіть якщо він один!) і ввести його поточні показники. Якщо ж ваш телефонний номер є контактним для кількох особових рахунків, то перед внесенням показників потрібно буде спочатку обрати необхідний особовий рахунок, а вже потім переходити до етапу передачі показників індивідуальних приладів обліку.
Крок 5. Після внесення вами даних і їх передачі інфо-ботом до облікової бази підприємства, останній поінформує користувача про обсяги спожитої послуги.
Крок 6. Оберіть наступну дію у чат-боті, якщо є така необхідність, перейшовши у «Головне меню» інфо-бота.
Очевидними перевагами передачі показників індивідуальних приладів обліку через інфо-боти є автоматичне опрацювання введених даних із покроковою їх перевіркою. Отримані від користувача відомості відразу вносяться в облікову базу абонентської служби без участі персоналу. А оскільки людський фактор, під час отримання показників від споживачів відсутній, це гарантує уникнення можливих затримок, помилок чи неточностей.
«Полтаватеплоенерго» — завжди на відстані одного кліка!
Прес-служба «Полтаватеплоенерго».
Щоб завжди бути у курсі подій на підприємстві і новин від його структурних підрозділів, підписуйтесь на нас у Facebook ,Instagram , Viber чи Telegram.
Перевірте показання перед відправкою
LImit
Напишіть нам
ШАНОВНІ СПОЖИВАЧІ!
Згідно із законом України «Про звернення громадян» звернення повинно бути підписано заявником із зазначенням дати. Звернення, оформлене без дотримання зазначених вимог, не розглядається.
Звернення розглядаються і вирішуються у термін не більше одного місяця від дня їх надходження.
Подання громадянином звернення, яке містить наклеп і образи, дискредитацію органів державної влади, органів місцевого самоврядування, об'єднань громадян та їхніх посадових осіб, керівників та інших посадових осіб підприємств, установ і організацій незалежно від форм власності, заклики до розпалювання національної, расової, релігійної ворожнечі та інших дій, тягне за собою відповідальність, передбачену чинним законодавством.