Людям із порушенням зору

Елементарні заходи, щоб зберегти тепло в оселях

2014-02-06

 

 

Всього за місяць 2014-го в області сталося 173 вогняні пригоди. Більшість – у житловому секторі. Нерідко причинами займання стають і спроби людей підвищити температуру в оселі. Як зігрітися і при цьому не спалити помешкання, фахівці радять у наступному сюжеті.
 

Зниження температури повітря, констатують МНС-ники, з року в рік спричиняє збільшення кількості виникнення пожеж: люди лише хочуть прогріти оселі, та через власну необачність залишаються на згарищах.

/Світлана Рибалко, помічник начальника управління ДС НС у Полтавській області
Причини цих пожеж – це в основному необережне поводження з вогнем, порушення правил пожежної безпеки при користуванні електронагрівачами, печами, а також перевантаження електромережі/

Відтак, рятівники вкотре закликають перевіряти канали та труби у печах, вчасно вичищати з них сажу та не розпалювати легкозаймистими речовинами, не використовувати газові плити для обігріву приміщення. Тим, хто гріється електрообігрівачами, теж не завадить нагадати собі елементарні правила – не перевантажувати мережу, вмикаючи одразу кілька електроприладів, користуватися несправними та саморобними обігрівачами та в жодному разі не використовувати каміни для сушіння одягу й взуття. Додати оселі тепла можна і не наражаючи себе на небезпеку.

/Роман Кашин, начальник служби контролю за якістю теплопостачання та експлуатацією теплових лічильників ПОКВПТГ «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО»
В багатьох випадках зниження температури в приміщеннях є невиконання елементарних заходів з утеплення вікон та дверей. Додатковою причиною є загородження опалювальних приладів меблями, оздоблювальними матеріалами, що зменшує їх ККД/

Заклейте вікна, не забувайте закривати двері та звільніть радіатори від захаращення. Навіть просто виконуючи тільки ці прості правила, запевняють фахівці «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО», ви зможете підвищити температуру у приміщенні на 1-2 градуси.

Альона В’язнікова
 
За матеріалами: ПОЛТАВСЬКА ТЕЛЕВІЗІЙНА СТУДІЯ «МІСТО»
Адреса ресурсу: http://www.misto-tv.poltava.ua/
Адреса матеріалу: http://www.misto-tv.poltava.ua/news/16185/


 

Шановні споживачі послуг теплопостачання!

2014-01-30

 ШАНОВНІ СПОЖИВАЧІ ПОСЛУГ ТЕПЛОПОСТАЧАННЯ!


У зв’язку з впровадженням на підприємстві з 16 вересня 2013 року оновленої форми Договору про надання послуг з централізованого опалення та підігріву води, просимо власника квартири (наймача або інших зареєстрованих повнолітніх членів сім’ї) звернутися до абонентської служби для переукладання (укладання) Договору.
При собі необхідно мати:
  • паспорт;
  • ідентифікаційний код;
  • розрахункову книжку;
  • технічний паспорт на квартиру.

Адреса абонентської служби: м. Полтава, вул. Генерала Духова, 1.

Режим роботи: 
  • понеділок-четвер – з 8.00 до 17.00, черговий – з 17.00 до 19.00;
  • п’ятниця – з 8.00 до 16.00; 
  • суботу черговий – з 8.00 до 15.00, без перерви.
Першого числа кожного місяця прийом споживачів не здійснюється.

Довідки за телефонами: 510-455, 510-456.

Споживачів, які не мають змоги особисто з’явитись до абонентської служби, просимо повідомити за вищезазначеними телефонами. Такі споживачі будуть ознайомлені з проектом Договору контролерами підприємства на дому або отримають його поштою.
Щиро дякуємо за співпрацю!

ПОКВПТГ «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО»

Голова Полтавської ОДА проінспектував роботу теплоенерго

2014-01-30

 

 

Підприємства теплоенерго в області працюють у штатному режимі. У цьому особисто переконався голова ОДА Олександр Удовіченко під час робочої поїздки Полтавою.
 
Голова ОДА Олександр Удовіченко особисто пересвідчився у безперебійній роботі закладів, установ та підприємств, від яких залежить нормальне життєзабезпечення мешканців Полтави. Наприклад, котельня теплоенерго у мікрорайоні Алмазний є однією з найбільших в області. Вона забезпечує теплом третину міста і тому її роботу особливо важливо контролювати за нинішньої погоди.

Олександр Удовіченко, голова Полтавської ОДА:
– Ситуація штатна. Забезпечуємо подачу тепла по всій області, всі теплоенерго працюють в штатному режимі. Безумовно, ми готові до форсмажорів. Що ж до цієї котельні, тут важливо , щоб був штатний нормальний тиск газу. Бо якщо немає тиску, є проблеми на котельні.

Саме так сталося і під ранок 29 січня. Несподівано знизився тиск газу і завдяки тому, що оператори відразу відключили 2 горілки, жителі не відчули жодних перебоїв ні з теплом, ні з гарячою водою. За кілька годин ситуація стабілізувалася.

За матеріалами: ПОЛТАВСЬКА ОДТРК «ЛТАВА»
Адреса ресурсу: http://www.ltava.poltava.ua/
Адреса матеріалу: Голова Полтавської ОДА Олександр Удовіченко особисто проінспектував роботу теплоенерго

 

В усьому винні тепломережі?

2014-01-22

 

 

Причиною цього питання послужили постанови Кабінету Міністрів України № 630 «Про затвердження Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води й водовідведення та типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води й водовідведення» і № 151 «Про затвердження Порядку проведення перерахунків розміру плати за надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води й водовідведення в разі ненадання їх або надання не в повному обсязі, зниження якості».

Почнемо з назви цих постанов. Відкриваємо настільну книгу фахівців «Довідник проектувальника. Опалення» за редакцією І.Г. Старовєрова, відкриваємо підручники «Опалення» А.І. Сканаві, А.К. Андрієвського або А.Я. Ткачука й не знаходимо застосованого в постанові терміна «централізоване опалення». Є місцеве, поквартирне, центральне, районне опалення. Відкриваємо «Довідковий посібник. Водяні теплові мережі» під ред. Н.К. Громова, Е.П. Шубіна й також не знаходимо терміна «централізоване опалення». Є словосполучення «централізоване теплопостачання». Можливо, хтось колись десь не навмисно об’єднав або підмінив терміни «централізоване теплопостачання» і «центральне опалення», отримавши «централізоване опалення». Але при цьому весь вантаж проблем опалення переклали на централізоване теплопостачання…

Межею розподілу централізованого теплопостачання й центрального опалення є тепловий пункт. Усе, що відбувається до нього й у ньому, — це питання до теплопостачання. Усе, що відбувається в ньому й після нього, — це питання до опалення. Відкриваємо будь-які підручники, довідники, будівельні норми. Знаходимо, що опалення — підтримка в приміщеннях нормованої температури повітря. Як так відбулося, що за зниження якості послуги опалення, тобто при холодних квартирах, завжди винувато централізоване теплопостачання. Адже згідно до постанови № 151 знижується оплата за опалення при температурі повітря у квартирі нижче нормативної. Отже, знижується оплата й за теплопостачання.

Чи винне теплопостачання в зниженні температури повітря у квартирах? За Постановами № 630 та № 151 відповідь однозначна — ТАК. Якщо шукати відповідь по суті цього питання, то вона не така вже й однозначна.

Припустимо, у нас ідеальні тепломережі. До теплового пункту подається достатня кількість теплової енергії. У квартирах холодно. У відповідності до Постанов № 630 та № 151, незважаючи на достатність поставленої теплової енергії в будинок, населення повинне заплатити за теплопостачання менше, ніж належить. Чому? Адже теплопостачання впоралося зі своїм завданням. Звичайно, не будемо ідеалізувати наші тепломережі. Їм ще дуже далеко до ідеальних не тільки з технічної, але й з ментальної точок зору. Вони ще не мислять категоріями європейських тепломереж такими як: зниження викидів в атмосферу, зниження енергоспоживання кінцевими споживачами, задоволеність кінцевого споживача надаваними послугами та ін.

Якість послуги опалення, безумовно, залежить від якості теплопостачання. Жодних сумнівів, з цього приводу, бути не може. Але, теплопостачання — далеке не єдиний фактор, що впливає на якість послуги опалення.

Нікого вже не дивують факти заміни опалювальних приладів, запірно-регулювальної арматури на них, заміни трубопроводів, встановлення додаткових насосів, приєднання до стояків обладнання підігріву підлоги, виносу опалювального приладу на балкон, збільшення площі кімнати за рахунок площі балкону, збільшення площі кухні за рахунок зменшення товщини наріжної стіни з середини та багато іншого. Усе це є несанкціонованим втручанням користувачів як у систему опалення так, і в теплову оболонку будинку. Результат: повне гідравлічне й теплове розбалансування системи опалення — комусь тепло, а комусь не дуже. Кому холодно, — той має можливість, у відповідності до Постанов № 630 та № 151, зменшити оплату за опалення, тобто недоплачувати за теплопостачання. Чи винне теплопостачання? Однозначно — НІ.

А чи відповідає система опалення проектним даним? Це проблема систем опалення не тільки порівняно нових будинків, де нерідко зустрічаються випадки повної невідповідності комплектації системи й невідповідності будівельним нормам. Це також проблема систем опалення старих будинків, де замість запроектованої системи з верхнім розведенням застосована П -подібна, та й ще з радіаторами, які в таких системах не варто використовувати. Результат: невідповідність температури повітря у квартирах нормативним значенням. Чи винні в цьому тепломережі? Однозначно — НІ.

При будівництві використані: не двокамерні, а однокамерні вікна; зменшена або зовсім відсутня теплоізоляція; у старих будинках протяги гуляють у міжпанельних швах. Результат: невідповідність температури повітря у квартирах нормативним значенням. Чи винне теплопостачання? Однозначно — НІ.

Ще одну «болячку» опалення — тарифи — повісили на теплопостачання. Адже жодна із систем опалення Радянського Союзу не відповідала радянським нормам проектування. Не була забезпечена вимога по тепловій і гідравлічній стійкості систем. Результат: системи споконвічно приречені споживати на 20…30 % більше теплової енергії, ніж їм потрібно. Відповідно й плата за опалення вище. Чи винне теплопостачання? Однозначно — НІ.

Що старіша система опалення, то більше у ній проблем, навіть якщо ніхто в неї не втручався. Причина тому — внутрішня корозія трубопроводів і опалювальних приладів. Гідравлічний опір системи опалення за тридцять років може збільшитися у кілька разів (у відповідності до згаданого вище довідника проектувальника). Результат: теплоносій у меншій кількості циркулює в системі й, відповідно, знижується температура повітря в приміщеннях. Чи винне теплопостачання? Двозначно — і ТАК, і НІ. Практика спорожнювання систем опалення від теплоносія у міжопалювальний період, що застосовувалася раніше, а іноді й зараз, тільки погіршує ситуацію. Але, навіть без спорожнювання системи, не уникнути корозії. Отже, не уникнути зменшення температури повітря у квартирах. Тим більше, якщо систему не промивати десятиліттями.

Таким чином, необхідно, насамперед, встановити причини погіршення якості опалення. Потім на підставі причин ухвалювати рішення щодо зниження плати. Головне — приймати рішення не стільки про зменшення плати, скільки про усунення цих причин.

Спрощено, розглядати причинно-наслідкові зв’язки неякісної послуги опалення варто в такий спосіб:
  • якщо на вході у будинок і в систему опалення не дотримуються необхідні параметри теплоносія, необхідно встановити відповідальність теплопостачальних / теплорозподіляючих організацій;
  • якщо дії кого-небудь із сусідів призвели до погіршення температури повітря в інших квартирах, необхідно встановити відповідальність сусіда;
  • якщо вікна, балконні двері, теплоізоляція будинку, система опалення не відповідають проектній документації й будівельним нормам, необхідно встановити відповідальність будівельної компанії й тих, хто прийняв будинок в експлуатацію;
  • якщо визначена сукупність перерахованих вище причин, необхідно встановити консолідовану відповідальність організацій і осіб.

Аналогічна ситуація і з системами гарячого водопостачання (ГВП). Ті ж причини: втручання користувачів (заміна приладів сушіння рушників, приєднання до системи ГВП обладнання опалення підлоги і таке ін.), невідповідність систем будівельним нормам (за температурою води, за балансуванням системи, за теплоізоляцією трубопроводів і т.д.). Чи Винне теплопостачання у всьому цьому? Однозначно — НІ.

Встановити причини неякісного опалення й гарячого водопостачання — це складно. Треба проводити організаційні перетворення. Треба поліпшувати нормативно-законодавчу базу або, хоча б, виконувати існуючу. Куди простіше всі проблеми повісити на теплопостачання. Але це не правильно. Теплопостачальним / теплорозподіляючим організаціям треба більш активно відстоювати свої інтереси. Не забуваючи, звичайно ж, поліпшувати якість теплопостачання.

Міжгалузева Асоціація «Укртеплокомуненерго»

За матеріалами: Інформаційне агентство УК «УКРАЇНА КОМУНАЛЬНА»
Адреса ресурсу: http://jkg-portal.com.ua/ua
Адреса матеріалу: http://blog.jkg-portal.com.ua/ua/blog/one/vo-vsem-vinovaty-teploseti

 

 

Модернізація об’єктів теплопостачання Полтавської області

2014-01-20

 

Мінрегіон продовжує інформувати щодо досвіду впровадження заходів зі зменшення споживання природного газу для виробництва теплової енергії у регіонах України.

Ще одним яскравим прикладом оформлення паспортів котелень, де були здійсненні заходи щодо впровадження новітніх енергозберігаючих та енергоефективних технологій є паспорти котелень Полтавської області.

З метою розповсюдження досвіду впровадження заходів з підвищення енергоефективності систем теплопостачання та оптимізації роботи котелень, надаємо до перегляду «Позитивний досвід впровадження енергозберігаючих заходів у сфері комунальної теплоенергетики Полтавської області».
 
Позитивний досвід Полтавської області.pdf
 
За матеріалами: Офіційний сайт МІНРЕГІОНу
Адреса ресурсу: http://minregion.gov.ua
Адреса матеріалу: http://minregion.gov.ua/zhkh/teplopostachannya/modernizaciya-obektiv-teplopostachannya-poltavskoyi-oblasti-747800/

До відома споживачів послуг підприємства (крім населення)

2014-01-20

 

До відома споживачів послуг підприємства
(крім населення)

Постановою № 506 від 31.12.2013 р. Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг внесено зміни до Постанови № 235 від 22.11.2013 р., тарифи для потреб бюджетних установ та інших споживачів (крім населення) з 1 січня 2014 року встановлені на наступному рівні:

І. Для потреб бюджетних установ:
  • тариф на теплову енергію — 627,50 грн/Гкал (без ПДВ) 

ІІ. Для потреб інших споживачів (крім населення):
  • тариф на теплову енергію — 743,47 грн/Гкал (без ПДВ) 

Текст постанови наведено на офіційному сайті підприємства poltavateplo.memo.ua.

Адміністрація ПОКВПТГ «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО»

 

Про хід опалювального сезону йшлося на всеукраїнській селекторній нараді

2014-01-17

 

На Полтавщині добросовісно розраховуються за спожитий природний газ . Про це сказав віце-прем’єр-міністр України Олександр Вілкул на всеукраїнській селекторній нараді. Крім розрахунків за блакитне паливо, йшлося про хід опалювального сезону, стан автомобільних доріг та готовність в Україні до попередження надзвичайних ситуацій.
 
З початку опалювального сезону в Україні сталося 5 аварій на тепломережах у Тернопільській, Кіровоградській, Донецькій областях та Києві. Ще було 340 менших пошкоджень тепломереж. Проте за словами віце-прем’єр-міністра України Олександра Вілкула, їх вдавалося локалізувати буквально за добу. На Полтавщині, на щастя, нічого надзвичайного поки що не траплялося — запевнив голова ОДА Олександр Удовіченко.

На нараді Олександр Вілкул нагадав, а головний синоптик країни Микола Кульбіда підтвердив, що з 19 січня в Україні буде різке зниження температури. Тож дорожники уже зараз повинні подбати про поповнення матеріалів та техніки для розчищення доріг та попередження ожеледиці, а рятувальники — розгорнути пункти обігріву.

Та чи не найбільше уваги на селекторній нараді приділили питанням економії спожитого природного газу та розрахункам за нього. У 2013-му підприємства теплоенерго використали на 6% менше природного газу, ніж у 2012-му, наголосив Олександр Вілкул.

І Полтавщина тут не відстає, зауважив Олександр Вілкул. У 2013-му в області зекономили газу на 9 цілих і 8 десятих відсотка. Та й за спожитий природний газ область розраховується чи не найкраще — на 94%.

А от у Криму, Луганській та Херсонській областях розрахунки ледь сягають від 61 до 77 відсотків.

До 20 січня усі регіони повинні подати звіти про вжиті заходи для погашення заборгованості за спожитий газ, наголосив Олександр Вілкул. 
 
За матеріалами: ПОЛТАВСЬКА ОДТРК «ЛТАВА»
Адреса ресурсу: http://www.ltava.poltava.ua/
Адреса матеріалу: http://www.ltava.poltava.ua/index.php?option=com_content&view=article&id=5899:-20———–&catid=5:2011-03-10-11-07-49&Itemid=1

 

Щодо обладнання підприємств теплокомуненерго приладами технологічного обліку відпуску теплової енергії

2014-01-16

 

Продовжується моніторинг виконання завдань щодо обладнання підприємств теплокомуненерго приладами технологічного обліку відпуску теплової енергії

На виконання доручення Кабінету Міністрів України від 06.07.2009 р. №149/79/1-09 до листа Мінпаливенерго від 30.06.2009 р. №КМ/2-31-1561 щодо виконання пункту 3 протоколу наради під головуванням Прем’єр–міністра України від 23.01.2009 р. з питань скорочення споживання природного газу та збільшення частки альтернативних джерел енергії Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово – комунального господарства України продовжується щомісячний моніторинг технологічного обліку джерел теплогенерації у регіонах України.

Станом на 01.01.2014 року роботи по оснащенню технологічними приладами обліку відпуску теплової енергії по країні виконані на 97,3%. В АР Крим на 94,8%, у Донецькій області на 96,9%, у Запорізькій області на 92,6%, у Київській області на 99,2%, у Луганській області на 95,4%, у Одеській області на 67,2%, у Сумській області на 82,5%, у м. Києві на 97,6%.

На початку підготовчого періоду регіонам було поставлене завдання завершити обладнання підприємств теплокомуненерго приладами технологічного обліку відпуску теплової енергії.
 

Щодо обладнання підприємств теплокомуненерго приладами технологічного обліку відпуску теплової енергії

Звертаємо увагу на те, що роботи по встановленню приладів технологічного обліку на джерелах теплогенерації мають бути завершені не пізніше ІІ-го кварталу 2014 року. 
 
 
За матеріалами:
Офіційний сайт МІНРЕГІОНу
Адреса ресурсу:
http://minregion.gov.ua
Адреса матеріалу:
Продовжується моніторинг 



 

Новорічне свято для найменших

2013-12-24

 

 

Подарунки, розваги, дитячі посмішки – таким запам’яталося новорічне свято для малечі на підприємстві «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО». Поєднали його з підбиттям підсумків конкурсу дитячого малюнка.
 

День Святого Миколая дав старт новорічним святам. Одне з таких для дітей та онуків співробітників влаштували на підприємстві «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО». Щойно усі зібралися у великій прикрашеній залі – настав час кликати Діда Мороза. Зимовий чарівник на забарився.

Разом із Дідом Морозом та Снігуронькою діти танцювали, співали, брали участь у розвагах, змагалися у веселих естафетах.

Цього ж дня на підприємстві «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» підбили підсумки конкурсу дитячого малюнка, який розпочався восени. Відтоді роботи на участь у ньому подало більше 60 дітей. Малечі запропонували намалювати робоче місце своїх батьків. Кожен по-своєму підійшов до виконання завдання.

/Бліци
– Там було, як моя мама працювала.
– Ми малювали котельню мамину, там, де раніше вона працювала. Вона знаходиться на Ціолковського, між Садами-2 з трьома трубами.
– Там були намальовані будинки, вкриті снігом.
– Клумби, будиночок, травичку, дерево/

Не обійшлося і без малюнків на новорічну тематику.

/Бліц
Снігуронька з ялинкою/

Члени журі в першу чергу звертали увагу на дотримання та розкриття запропонованої теми, а також на творчий підхід учасників конкурсу.

/Тетяна Бібікова, голова профспілкового комітету ПОКВПТГ «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО»
Журі було дуже важко визначитися на кращі роботи. І ми розділили на 3 вікові категорії. Адже не можна сказати, як дитина малює в 7 років і в 15 років. Тому в нас перша вікова категорія – діти до 7 років, друга – до 10 років, третя – до 15 років/

Порадами підтримували маленьких художників батьки. Останні говорять: їхнім дітям до вподоби проведення таких конкурсів. А коли малеча задоволена, радіють і дорослі.

/Тетяна Поливода, інженер виробничої служби ПОКВПТГ «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО»
Ми традиційно і літні, і зимові свята відвідуємо, малюємо. Звичайно, дуже подобається. Дитина завжди з радістю на них іде, завжди багато позитивних емоцій, багато подарунків. Звичайно, дітям подобається/

Усі учасники та переможці отримали солодкі подарунки. А для найкращих малюнків минулорічного конкурсу відвели почесне місце на центральних сходах адміністративної будівлі підприємства «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО».

Крістіна Брігіда

 

 

За матеріалами:
ПОЛТАВСЬКА ТЕЛЕВІЗІЙНА СТУДІЯ «МІСТО»
Адреса ресурсу: http://www.misto-tv.poltava.ua/
Адреса матеріалу: http://www.misto-tv.poltava.ua/news/15938/

 

 

Засідання постійної комісії обласної ради з питань ЖКГ

2013-12-23

 

Хід виконання програми модернізації комунальної теплоенергетики Полтавської області на 2012-2014 роки проаналізували на засіданні постійної комісії обласної ради з питань житлово-комунального господарства.
 
 
Як розповів директор профільного Департаменту, заміна застарілого обладнання на більш сучасне та перехід котелень на альтернативне природному газу паливо, а також переведення їх роботи в автоматизований режим, проходить поетапно. У 2013 році провели роботи на 32 теплогенеруючих установках, на які залучили близько 17 з половиною мільйонів гривень.

Один з кроків реформації – створення об’єднань співвласників багатоквартирних будинків. Як розповіли на засіданні, цього року в області було заплановано створити 2900 ОСББ, а створили – лише 282. Головна причина – розповідає Олександр Тонков – ще й досі невизначене питання щодо проведення перших капітальних ремонтів, адже останні 20 років сферу ЖКГ системно не фінансували.

Олександр Тонков, директор Департаменту ЖКГ ОДА
“Питання щодо приведення до сучасних вимог, а це стосується і термомодернізації, і заміни внутрішніх інженерних мереж – це дуже актуально, і цим треба займатись. Разом з тим, по розрахункам нашого Департаменту для вирішення цих питань необхідно не менше, чим декілька мільярдів гривень”

На засіданні розглянули і звернення від громадських організацій щодо створення ресурсного центру для співвласників багатоквартирних будинків, які вже створили ОСББ, або тільки планують це зробити.

Степан Бульба, голова постійної комісії ОР з питань ЖКГ
“Ресурсний центр міг би допомогти вже діючим ОСББ, але основне його завдання – все-таки донести інформацію до населення з тим, щоб вони відчували і розуміли вигоду створення ОСББ”

На сьогодні – зазначили на засіданні, вже 94% житлового фонду приватизовані, то ж єдиний спосіб для власників квартир утримувати свої будинки в належному стані – це власні інвестиції у це.
 
За матеріалами: Телеканал «ІРТ-Полтава»
Адреса ресурсу: http://irt.pl.ua/
Адреса матеріалу: http://irt.pl.ua/video/1645


 

 

Ліквідація наявної заборгованості

2013-12-10

 

«ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» звертається до споживачів з проханням забезпечити своєчасну та повну оплату за отримані послуги. А в разі, якщо заборгованість все ж виникла, одразу звертатися до абонентської служби підприємства, аби вирішити питання поступового погашення боргу. Не зволікайте, адже в гіршому випадку ви просто можете втратити нажите майно.
 
 
Майже на 99% розрахувалися полтавці за послуги теплопостачання за 11 місяців поточного року. Такий показник, наголошують у «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО», заслуговує на слова вдячності сумлінним платникам. На жаль, у цієї медалі є й інший бік – заборгованість населення за послуги підприємства залишається, і що найгірше – продовжує зростати. Станом на початок грудня тільки у 2013-му борг населення перед підприємством зріс на понад 2 млн грн і склав майже 58 млн грн. Відтак, питання ліквідації заборгованості є першочерговим.

/Станіслав Шпількін, юрисконсульт юридичної служби ПОКВПТГ «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО»
Після того, як у судовому порядку було присуджено відшкодувати заборгованість за послуги, які надає підприємство, у випадку, якщо боржник добровільно не виконує це рішення, підприємство звертається до виконавчої служби, яка у примусовому порядку стягує цю заборгованість. Першочергово стягується з джерела доходу боржника. Якщо офіційного доходу немає, стягується майно/

До переліку майна, що підлягає вилученню в рахунок погашення заборгованості, входить: побутова, комп’ютерна, аудіо- , відео- та оргтехніка, а також готівкові кошти у гривнях та іноземній валюті. В гіршому випадку справа може дійти і до нерухомості – власне квартири чи будинку боржника. Ховатися – немає сенсу. Зачинені двері може врятують раз чи два, поки відчинити їх не змусить суд.

/Марина Кумечко, старший державний виконавець Октябрського відділу державної виконавчої служби Полтавського міського управління юстиції
Боржники не надають добровільного дозволу потрапити до помешкання для перевірки майнового стану, відмовляються виплачувати заборгованість, в подальшому будемо звертатися до суду для примусового входження до даного помешкання і все ж таки для погашення заборгованості/

Подібні методи впливу є вимушеним заходом і стосуються споживачів, які мають значну заборгованість, розміри якої подекуди сягають від 4 до 10 тис грн – наголошують у «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО». Але попереджають, що заходи щодо примусового виконання рішень суду про стягнення заборгованості за послуги теплопостачання триватимуть і надалі. Відтак, підприємство звертається до споживачів з проханням забезпечити своєчасну та повну оплату за отримані послуги. А у разі, якщо заборгованість все ж виникла, – не зволікати і одразу звертатися до абонентської служби підприємства, аби вирішити питання поступового погашення боргу.
Альона В’язнікова
 
За матеріалами: ПОЛТАВСЬКА ТЕЛЕВІЗІЙНА СТУДІЯ «МІСТО»
Адреса ресурсу: http://www.misto-tv.poltava.ua/
Адреса матеріалу: http://www.misto-tv.poltava.ua/news/15828/


 

 

Борги позбавляють майна

2013-12-05

 

За 11 місяців поточного року рівень розрахунків населення міста за послуги теплопостачання становив майже 99%, що, безумовно, заслуговує на слова вдячності з боку підприємства на адресу наших споживачів. Але, попри такі показники, заборгованість за послуги підприємства є, і, на жаль, вона зростає. Так, станом на початок грудня, тільки за поточний рік заборгованість населення перед підприємством зросла на 2,1 млн грн і становила майже 57,9 млн грн. Тому питання ліквідації заборгованості є першочерговим.

Якщо споживач послуг підприємства має заборгованість і не вживає жодних заходів щодо її погашення та не реагує на попередження з боку теплопостачальника про необхідність ліквідації боргу, підприємство вимушене звертатися до суду. У рамках чинного законодавства України суд приймає рішення про стягнення заборгованості за послуги теплопостачання. Якщо ж боржник ігнорує і рішення суду, то за справу береться державна виконавча служба.

Наприкінці листопада поточного року державні виконавці Октябрського ВДВС провели заходи з вилучення майна боржників. Його метою було примусове виконання рішень суду про стягнення заборгованості за послуги теплопостачання.

У першу чергу, звичайно, мова йде про споживачів, що мають значну заборгованість, розміри якої подекуди сягають від 4 до 10 тис грн.

До переліку майна громадян, що підлягає вилученню в рахунок погашення заборгованості, належать: побутова, комп’ютерна, аудіо-, відео- та оргтехніка, а також готівкові кошти у гривнях та іноземній валюті, у тому числі і кошти на рахунках і вкладах боржника у банках та інших фінансових установах.

Загалом, протягом листопада тільки у Октябрському районі міста Полтави державні виконавці за участі представників юридичної служби комунального підприємства «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» здійснили спільні виїзди за одинадцятьма адресами. За їх результатами було проведено опис та вилучення майна боржників. Зокрема до переліку вилученого майна потрапили телевізори, оргтехніка та інша побутова техніка.

На сьогодні частина майна, після сплати його власниками заборгованості, разом з відшкодуванням індексу інфляції, пені, судового збору та суми виконавчого збору, вже повернута власникам. Щодо решти — державними виконавцями підготовлені матеріали на призначення експертизи з визначення вартості вилученого майна для його подальшої реалізації.

Досвід показує, що існуюча методика оцінки вартості майна (з врахуванням його стану та строку експлуатації тощо), при його подальшій реалізації не покриває всю суму заборгованості, але точно позбавляє боржника таких важливих і необхідних у побуті речей. А от відновлення побутової, аудіо- та відеотехніки тощо — обійдеться боржникові, напевно, дорожче ніж становить сама заборгованість. От і виходить, що боржник при примусовому вилученні майна втрачає двічі — і сума боргу змінюється несуттєво, і значні кошти необхідні для відновлення комфорту у побуті.

Подібні методи впливу на несумлінних споживачів є вимушеними, але заходи щодо примусового виконання рішень суду про стягнення заборгованості за послуги теплопостачання триватимуть і надалі.

Підприємство ж звертається до споживачів з проханням забезпечити своєчасну та повну оплату за отримані послуги. У тому разі, якщо заборгованість все ж таки виникла — не зволікати і відразу звертатися до абонентської служби підприємства, щоб вирішити питання поступового погашення боргу.

Адміністрація ПОКВПТГ «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО»
 
За матеріалами: Обласна щотижнева ГАЗЕТА
«ПОЛТАВСЬКИЙ ВІСНИК»
Адреса ресурсу: http://www.visnyk.poltava.ua/
Адреса матеріалу:


LImit