Людям із порушенням зору

ЩОДО РУШНИКОСУШНИКІВ: «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» ІНФОРМУЄ…

2014-08-27

 

«ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» ІНФОРМУЄ…

До відома споживачів підприємства, що отримують послугу централізованого постачання гарячої води

У зв’язку з чисельними зверненнями споживачів послуг підприємства щодо застосування тарифів на послугу централізованого постачання гарячої води, в залежності від наявності або відсутності підключення рушникосушників до мережі гарячого водопостачання, підприємство повідомляє — починаючи з вересня поточного року, за наявними у підприємствами зверненнями, фахівцями підприємства будуть проведені відповідні перевірки з наступним уточненням розрахунків.

Довідки за тел. 510-481 (понеділок – четвер з 8:00 до 16:45, у п’ятницю — з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45).

Адміністрація ПОКВПТГ «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО»

ГРАФІК РОБОТИ: «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» ІНФОРМУЄ…

2014-08-26

 

«ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» ІНФОРМУЄ…

До відома споживачів послуг підприємства
З 26 серпня 2014 року змінено графік прийому споживачів абонентською службою підприємства, що розташована за адресою м. Полтава, вул. Генерала Духова, 1 (зуп. «5 школа»).
Відтепер споживачі матимуть змогу звернутися до абонентської служби:
  • Понеділок – Четвер — з 8:00 до 17:00
Перерва: з 12:00 до 13:00 (працюють чергові оператори)
Чергові оператори: з 17:00 до 18:00
  • П’ятниця — з 8:00 до 16:00
Перерва: з 12:00 до 13:00 (працюють чергові оператори)
  • Субота: з 10:00 до 14:00 без перерви (чергові оператори).

Увага! У перший робочий день кожного місяця прийом споживачів не здійснюється.

Нагадуємо, якщо Ви є споживачем послуг підприємства і маєте питання до підприємства, вирішення яких не потребує Вашої особистої присутності, то Ви маєте можливість отримати відповідь на своє запитання за телефонами довідкової служби 510-455 та 510-456 (понеділок – четвер з 8-ї до 17-ї години, у п’ятницю — з 8-ї до 16-ї, перерва з 12:00 до 13:00) або ж скориставшись цілодобовим он-лайн сервісом «Надіслати нам листа» безпосередньо на офіційному сайті підприємства за адресою poltavateplo.memo.ua.

Адміністрація ПОКВПТГ «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО»

 

Щодо порядку нарахувань за послугу централізованого постачання гарячої води

2014-08-12

 

«ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» ІНФОРМУЄ…

Роз’яснення щодо порядку нарахувань
за послугу централізованого постачання гарячої води
в умовах її постачання протягом 3-х днів на тиждень

У зв’язку з необхідністю жорсткого дотримання встановлених лімітів на споживання природного газу, з 11 серпня 2014 року обласне комунальне підприємство «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» змушене було перейти на триденний графік централізованого постачання гарячої води.

Отже, відтепер полтавці матимуть змогу користуватися послугою централізованого гарячого водопостачання щотижня — у п’ятницю, суботу та неділю.

Для запобігання непорозумінь у питаннях розрахунків споживачів за спожиті послуги, підприємство надає наступні роз’яснення щодо порядку розрахунків за послугу централізованого постачання гарячої води:

І. Порядок розрахунків за наявності засобів обліку гарячої води

Оплата вартості послуг гарячого водопостачання здійснюється за показаннями засобів обліку з розрахунку вартості 1 куб. м гарячої води. Підставою для розрахунків є своєчасне повідомлення споживачами показань індивідуальних засобів обліку гарячої води теплопостачальній організації. 

УВАГА! Прохаємо не користуватися холодною водою з мережі гарячого водопостачання у дні відсутності послуги з постачання гарячої води.

ІІ. Порядок розрахунків за відсутності засобів обліку гарячої води

Оплата вартості послуг здійснюється з розрахунку норми водоспоживання для мешканців багатоквартирних житлових будинків у 120 літрів/добу на кожну зареєстровану у помешканні особу (норма затверджена рішенням виконавчого комітету Полтавської міської ради № 354 від 28.12.2012 року), кількості діб надання послуги у відповідному місяці та вартості послуги централізованого постачання 1 куб. м гарячої води.

Нарахування плати за спожиту послугу централізованого гарячого водопостачання, за відсутності засобу обліку гарячої води, на одну особу за місяць здійснюється наступним чином:
120 л * Кількість діб / 1 000 л * Тариф ,
де
120 л — добова норма гарячого водоспоживання на кожного мешканця для багатоквартирних житлових будинків;
Кількість діб — кількість діб у календарному місяці, коли надавалася послуга;
Тариф — тариф (вартість 1 куб. м гарячої води у Вашому конкретному випадку);
1 000 л — кількість літрів у 1 куб. м.

НАПРИКЛАД:
У серпні поточного року в м. Полтава до 10 серпня включно послуга централізованого постачання гарячої води надавалася у повному обсязі. Кількість діб10.

Починаючи з 11 серпня і до кінця поточного місяця, централізоване постачання гарячої води здійснюватиметься тричі на тиждень — у п’ятницю, суботу та неділю. Кількість діб9.

Загальна кількість діб, коли надавалася послуга — 10 + 9 = 19.

Отже, якщо, наприклад, Ваш тариф — 26,43 грн (за умови відсутності рушникосушника, підключеного до системи гарячого водопостачання), то вартість послуги централізованого постачання гарячої води у серпні поточного року на кожні зареєстровану у помешканні особу становить:
120 л * 19 діб / 1 000 л * 26,43 грн = 60,26 грн


Про зняття обмеження на постачання гарячої води мешканцям обласного центру та повернення до щоденного забезпечення міста послугою централізованого гарячого водопостачання, підприємством буде оголошено додатково.

Адміністрація ПОКВПТГ «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО»

ГАРЯЧА ВОДА: «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» ІНФОРМУЄ…

2014-08-08

 

«ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» ІНФОРМУЄ…

До відома споживачів послуг централізованого постачання гарячої води
На виконання Постанови Кабінету Міністрів України від 9 липня 2014 року № 296 і доручення Антикризового енергетичного штабу від 27 червня поточного року та у зв’язку з необхідністю жорсткого дотримання встановлених лімітів на споживання природного газу, з 11 серпня 2014 року підприємство «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» змушене перейти на триденний графік централізованого постачання гарячої води — у п’ятницю, суботу та неділю

Підприємство звертається до споживачів послуг із проханням з розумінням поставитися до цього вимушеного, але вкрай необхідного на сьогодні кроку.

Адміністрація ПОКВПТГ «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО»

Полтавщина готується до економії газу і важкої зими

2014-08-04

 

ПОЛТАВЩИНА ГОТУЄТЬСЯ ДО ЕКОНОМІЇ ГАЗУ І ВАЖКОЇ ЗИМИ

Безпрецедентні заходи з економії природного газу можуть бути запроваджені в області уже найближчими днями. Влада звертається до власників будинків і квартир — максимально подбайте про утеплення своїх осель.

Агресія з боку Росії може вилитися у те, що доведеться зимувати в умовах жорсткої економії газу. Про це, у понеділок 4 серпня, говорили на апаратній нараді у обласній державній адміністрації. Уряд ставить вимогу скоротити споживання газу на третину. Така економія має забезпечити можливість опалювати оселі взимку навіть у випадку, якщо постачання газу з боку РФ припиниться.

Незважаючи на декларовані протягом багатьох років програми з енергозбереження, реально комунальне господарство області на сьогодні споживає природного газу в чотири рази більше ніж у європейських країнах. Заходи з модернізації котелень, особливо в бюджетній сфері, проводяться, але вони не здатні дати такого швидкого ефекту, як того вимагає сьогоднішня ситуація, зауважили на апаратній нараді комунальники.

«Заходи, розроблені підприємствами комунальної теплоенергетики, дають можливість заощадити в 2014 році 3,04% природного газу», — зауважив Олександр Тонков, керівник Департаменту житлово-комунального господарства Полтавської ОДА. За його словами, подібна ситуація і в інших областях. Тож доведеться іти на більш радикальні, хоча й непопулярні кроки.

До початку опалювального сезону доведеться припинити постачання гарячої води уже з серпня. За винятком окремо визначених закладів охорони здоров’я, вважає О. Тонков.

Крім того департамент УЖКГ пропонує скоротити тривалість опалювального сезону, тобто почати його не традиційно 15 жовтня, а лише 1 листопада, а завершити 1 квітня.

Також пропонується до двох місяців продовжити шкільні канікули у січні-лютому (за умови, що в дні канікул навчальні заклади будуть опалюватися на мінімумі, аби не розмерзлася система).

Ще один радикальний захід: повітря в житлових приміщеннях в опалювальний період пропонують знизити на 2˚С (тобто переглянути санітарні норми з 18 до 16 градусів за Цельсієм).

На нараді розглядався і варіант обмежити постачання газу для опалення для сільського населення. 

Поки що остаточного рішення про те, які саме заходи будуть запроваджені, прийнято не було. Однак, влада уже звертається до власників приватних будинків та квартир підготуватися до зими, утеплити стіни, змінити вікна та двері, заклеїти шпарини, житлово-експлуатаційні компанії мають вжити заходів для утеплення під’їздів, підсобних приміщень тощо.

Підсумовуючи обговорення, голова Полтавської ОДА Віктор Бугайчук дав розпорядження найближчим часом провести нараду за участі комунальних підприємств і газових служб, щоб відпрацювати різні варіанти економії газу і дій на випадок значного зниження тиску у газопроводі.

ДОВІДКА:
На сьогодні попри нестачу бюджетних коштів, у рамках виконання Програми з енергозбереження комунальні підприємства продовжують поетапну реконструкцію котелень з заміною застарілого технологічного обладнання на більш сучасне та переобладнання котелень на альтернативне природному газу паливо, переведення в автоматизований режим роботи без постійного перебування обслуговуючого персоналу тощо.

Заходи, передбачені програмою, виконано на 36 теплогенеруючих установках, із них: реконструкцію котелень із заміною застарілого технологічного обладнання та можливим переведенням їх в автоматизований режим роботи — 23, переведення котелень на альтернативні види палива — 2, комплексна еколого – технологічна наладка котлів, підвищення ККД насосів до паспортних значень — 15 тощо.

Крім того, переведено на альтернативні види палива 7 котелень, виконано заміну теплогенеруючого обладнання на 18 котельнях, підвищено ККД насосів до паспортних значень та здійснено комплексну еколого – технологічну наладку на 11 котельнях.

На це залучено додаткові кошти в сумі 12,86 млн грн, у тому числі: із Державного бюджету — 7,39 млн грн, місцевих бюджетів – 4,27 млн грн, коштів підприємств — 26,65 млн грн, інших коштів — 16,6 млн грн.

Це дало змогу досягти економії 7,3 млн куб. метрів природного газу, 1,1 млн кВт.*год. електроенергії або в грошовому виразі — понад 17,5 млн грн.

За матеріалами:
Сайт ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ
Адреса ресурсу:
http://www.adm-pl.gov.ua/
Адреса матеріалу:
Полтавщина готується до економії газу і важкої зими

Ще раз про нові тарифи на тепло та постачання гарячої води

2014-07-31

 

 

Володимир СЕМИРОТ:
Ще раз про нові тарифи на тепло та постачання гарячої води

Частина нових тарифів на тепло та постачання гарячої води вже вступили у дію, частина ж почне діяти вже з 1 серпня 2014 року. Проте нарахування, які будуть у платіжках за серпень, дещо відрізнятимуться від липневих. Чому так і що слід знати про порядок нарахування і розрахунки за послуги централізованого теплопостачання, розповів заступник генерального директора підприємства «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» Володимир Семирот.

— Тарифи, що діють у липні й серпні, справді відрізняються між собою, — розпочав Володимир Георгійович. — 3 1 липня Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг, (далі Нацкомпослуг) змінила тарифи на постачання гарячої води. На опалення ж залишили їх на попередньому рівні, тобто 3,04 грн за кв. м опалювальної площі протягом року.

Отже, з 1 липня за наявності рушникосушників, приєднаних до системи гарячого водопостачання, вартість одного кубічного метра гарячої води склала 25,60 грн, а при їх відсутності — 23,88 грн.

— З 1 серпня тарифи зміняться, — зазначає Володимир Семирот. — При відсутності рушникосушників громадяни сплачуватимуть за гарячу воду по 26,43 грн за кубічний метр, а за їх наявності — 28,15 грн відповідно. Фактично це подорожчання порівняно з липнем поточного року пов’язане зі збільшенням вартості самої води, котра, як відомо, входить до складу тарифу на централізоване постачання гарячої води.

Подорожчає з 1 серпня і тепло. Вартість 1 гігакалорії теплової енергії складатиме для будинків, що обладнані загальнобудинковими або квартирними лічильниками теплової енергії, 394,07 грн проти 290,08 грн у минулому році. Для тих же споживачів, котрі проживають у будинках без лічильників тепла, вартість послуги централізованого опалення становитиме 8,83 грн за 1 кв. м опалюваної площі протягом опалювального періоду.

З 1 липня у тариф на гарячу воду включено і вартість холодної води, за яку до цього полтавці сплачували безпосередньо водоканалу.

— Щоб було більш зрозуміло, візьмемо наступний приклад, — роз’яснив особливості подальших розрахунків за послуги Володимир Семирот. — Родина за місяць спожила, наприклад, 10 куб. м води (гарячої і холодної разом). При оплаті треба врахувати, що з цих 10 куб. м було спожито 4 куб. м гарячої води. Тому за водовідведення необхідно сплачувати водоканалу за всі 10 куб. м (тобто за весь обсяг спожитої води) і за 6 куб. м водопостачання холодної води (за «холодну воду»). До «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» абонент сплачує за 4 куб. м гарячої води за тарифами, діючими з 1 липня та 1 серпня відповідно. Забігаючи наперед, хочу зазначити, що відразу після встановлення Нацкомпослуг нових тарифів, де величина тарифу залежить від наявності або відсутності рушникосушника, приєднаного до системи гарячого водопостачання, ми відразу ж звернулися до ЖЕДів Полтави з проханням надати нам інформацію щодо проектних рішень наявності чи відсутності у житлових будинках міста на системах водопостачання рушникосушників. На сьогодні ми вже маємо понад 300 звернень наших споживачів, у яких, на відміну від даних ЖЕДів щодо рушникосушників, останні або не працюють, або ж взагалі відсутні. Тому наступним нашим кроком стало звернення до профільного міністерства з питанням, які ж тарифи застосовувати в таких випадках. Поки що відповіді немає. Тож як тільки ми її отримаємо, відразу будуть внесені й відповідні корективи до тарифів у кожному з цих випадків невідповідності.

У світлі підвищення вартості комунальних послуг дуже актуальним залишається питання економії коштів. Саме з цією метою полтавці встановлюють індивідуальні прилади обліку води (гарячої та холодної) і, за наявності технічної можливості, тепла. Сьогодні у Полтаві понад 97 тисяч споживачів гарячої води вже користуються лічильниками.

— Мешканці осель, не обладнаних лічильниками гарячої води, сплачують за гарячу воду, виходячи зі щоденної норми споживання води на кожну зареєстровану в помешканні особу, а це 120 літрів, — пояснює Володимир Георгійович. — Практика ж показує, що споживачі, котрі отримують послуги гарячого водопостачання й обліковують їх за допомогою лічильника, споживають, а отже, і сплачують менше. Причому інколи ця різниця досить значна.

Але, поза всякими сумнівами, усе залежить від конкретного споживача. Якщо людина звертає увагу на кількість використаної води, вона буде вживати заходів, аби зменшити обсяги її споживання і відповідно менше за неї сплачувати.

За словами заступника генерального директора «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО», при наявності лічильника від щоденної норми у 120 літрів пересічний полтавець споживає від 50 до 70%.

Слід згадати й про нове в питанні повірки лічильників.

— Повірка лічильників гарячої води починаючи з 1 липня поточного року проводиться без стягнення якоїсь додаткової оплати, — наголосив Володимир Георгійович. — Вона включає демонтаж лічильника гарячої води, його доставку в лабораторію, перевірку (і ремонт при потребі), доставку назад та остаточний монтаж. Сьогодні ми тісно працюємо з «ПОЛТАВАВОДОКАНАЛОМ», що має достатню матеріальну базу та технічну можливість проводити повірку. Готується відповідний договір, що регулюватиме ці питання. Усі лічильники гарячої води, повірені підприємством «ПОЛТАВАВОДОКАНАЛ», будуть проплачені коштами «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО». Чому так?.. Бо вартість повірки квартирного лічильника гарячої води з 1 липня введена в структуру тарифу на централізоване постачання гарячої води.

Малозабезпечені громадяни, як і повідомлялося раніше, мають право на соціальний захисту питанні оплати комунальних послуг.

— Сьогодні система соціального захисту в частині оплати житлово-комунальних послуг складається із субсидій, пільг та компенсацій зростання вартості послуг, — підкреслив Семирот. — Тобто якщо родина малозабезпечена і не має інших доходів, крім задекларованих, за розрахунками держави збільшення вартості послуг буде відшкодовуватися за рахунок цієї компенсації. Це нова сторінка в роботі служб соціального захисту. Коли буде напрацьовано конкретний досвід, тоді вже можна буде говорити про обсяги компенсації. Що ж стосується питань визначення права на оформлення субсидії чи компенсації, рекомендуємо звернутися до районного управління праці та соціального захисту населення за місцем реєстрації або за телефонами:

— Октябрський район — 63-55-38
— Київський район — 2-14-45
— Ленінський район — 51-30-59
— Полтавський район — 7-36-17

— Карлівський район — (246) 2-30-05
— Машівський район — (264) 9-13-85
— Котелевський район — (250) 2-13-07
— Решетилівський район — (263) 2-11-58

Оксана ХАНАС
 
За матеріалами: Обласна щотижнева ГАЗЕТА
«ПОЛТАВСЬКИЙ ВІСНИК»
Адреса ресурсу: http://www.visnyk.poltava.ua/

 

Що слід знати про порядок нарахувань і розрахунки за послуги підприємства

2014-07-31

 

Що слід знати про порядок нарахувань і розрахунки за послуги підприємства…

З 1 серпня набувають чинності нові тарифи на послуги централізованого гарячого водопостачання та опалення. Де в чому змінюється і порядок сплати за них до комунальних підприємств. Як відтепер полтавці розраховуватимуться за послуги опалення та централізованого постачання гарячої води, дізнавалися наші журналісти.
 



З 1 липня змінилися тарифи на послугу централізованого постачання гарячої води. Відтак при розрахунках за липень вартість 1 кубічного метра гарячої води складає 25,60 грн за наявності рушникосушника, який приєднано до мережі гарячого водопостачання, та 23,88 грн без нього. На черзі — наступне підвищення. З 1 серпня, у зв’язку з підвищенням вартості самої води, що входить до складу тарифу,та у відповідності з постановою Національної комісії, що здійснює регулювання у сфері комунальних послуг, встановлені наступні тарифи: 1 кубічний метр гарячої води, за умови наявності рушникосушника приєднаного до мережі гарячого водопостачання, коштуватиме 28,15 грн. А в разі його відсутності полтавці сплачуватимуть — 26,43 грн. З 1 серпня також очікується підвищення вартості послуг централізованого опалення. Для абонентів житлових будинків з будинковими та квартирними приладами обліку теплової енергії вона складатиме 394,07 грн за 1 Гкал. Вартість послуг у житлових будинках без будинкових та квартирних приладів обліку становитиме — 8,83 грн за 1 кв. м опалювальної площі протягом опалювального періоду.

Нововведенням цього літа стало й те, що відтепер до складу тарифу на гаряче водопостачання для населення разом з підігрівом води вже включена і її вартість, за виключенням водовідведення.

/Володимир Семирот, заступник генерального директора із збуту та реформування підприємства ПОКВПТГ «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО»
Сім’я спожила 20 кубів води і гарячої і холодної за певний місяць. При розрахунку треба враховувати, що з цих 20 кубів було спожито 10 гарячої води, тому до «Водоканалу» треба сплатити за 20 кубів загального обсягу за водовідведення, і за 10 кубів холодної води — «Водоканалу». «Теплоенерго» споживач має сплатити вартість 10 кубів спожитої на підігрів води у вигляді гарячої води./

За відсутності засобів обліку гарячої води плата стягуватиметься виходячи із щоденної норми у 120 літрів на добу для кожного зареєстрованого мешканця, продовжує Володимир Семирот. У разі наявності лічильників споживачі мають розраховуватися із підприємством відповідно до показів останніх. Прилади обліку за умови раціонального використання гарячої води, як показує практика, говорять на комунальному підприємстві, дозволяють сплачувати за послуги дещо менше, інколи навіть 50-70% від щоденної норми. На сьогоднішній день понад 97 тисяч полтавців вже користуються індивідуальними лічильниками гарячої води. Починаючи з 1 липня поточного року здійснити повірку останніх, розповідає Володимир Семирот, можна вже без стягнення додаткової оплати.  

/Володимир Семирот, заступник генерального директора із збуту та реформування підприємства ПОКВПТГ «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО»
На сьогодні підприємство у цьому напрямку співпрацює з підприємством «ПОЛТАВАВОДОКАНАЛ», яке фактично має достатню матеріальну базу для проведення повірок. Всі лічильники гарячої води, які будуть повірені підприємством «ПОЛТАВАВОДОКАНАЛ» будуть проплачені підприємством «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО»./

Вартість повірки індивідуальних лічильників гарячої води з 1 липня поточного року вже включена до складу нових і на сьогодні діючих тарифів.

Що ж стосується питань визначення права на оформлення субсидії чи компенсації, на підприємстві рекомендують звернутися до районного управління праці та соціального захисту населення за місцем реєстрації або за телефонами:

— Октябрський район — 63-55-38
— Київський район — 2-14-45
— Ленінський район — 51-30-59
— Полтавський район — 7-36-17

Крістіна БРІГІДА

За матеріалами: ПОЛТАВСЬКА ТЕЛЕВІЗІЙНА СТУДІЯ «МІСТО»
Адреса ресурсу: http://www.misto-tv.poltava.ua/

 

ТАРИФ: До уваги споживачів послуг підприємства (крім населення)

2014-07-31 

 

До уваги споживачів послуг підприємства
(крім населення)

Постановою № 1047 від 11.07.2014 р. Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг встановлені тарифи на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання для потреб релігійних організацій (крім обсягів, що використовуються для провадження виробничо-комерційної діяльності) з 1 серпня 2014 року на рівні 582,35 грн/Гкал (без ПДВ).

Текст постанови наведено на офіційному сайті підприємства poltavateplo.memo.ua.

Адміністрація ПОКВПТГ «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО»

 

ДО ВІДОМА ПОЛТАВЦІВ ТА ГОСТЕЙ МІСТА

2014-07-30

 

Обласне комунальне підприємство
«ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» повідомляє:

У зв’язку з проведенням ремонтних робіт на ділянці трубопроводу, рух транспорту по вул. Генерала Духова (між перехрестями вул. Жовтневої та вул. Рєпіна) починаючи з 1 серпня поточного року буде повністю перекрито.
Період проведення робіт: з 1 серпня по 8 серпня поточного року включно.
Приносимо вибачення за тимчасові незручності.

Адміністрація ПОКВПТГ «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО»

Економія енергоресурсів як ніколи на часі

2014-07-29 

Економія енергоресурсів як ніколи на часі

Полтавщині, за попередніми підрахунками департаменту житлово-комунального господарства облдержадміністрації, через підвищення ціни на газ необхідно зекономити щонайменше 28 мільйонів кубометрів природного палива. Саме тому модернізація систем теплопостачання, переобладнання котелень як ніколи на часі.
 

Минулого 2013 року на Полтавщині витратили більше 200 мільйонів гривень на технічне переоснащення підприємств житлово-комунальної галузі. Здебільшого це — власні кошти підприємств, — зазначають у профільному департаменті облдержадміністрації. Частково фінансують ці витрати і місцеві  бюджети. На реалізацію ж регіональної програми реформування та розвитку житлово-комунального господарства з державного бюджету з початку 2014-го виділили мізерну суму.

На реконструкцію об’єктів теплопостачання «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» цього року планує витратити майже 30 мільйонів власних коштів. Більшість грошей піде на встановлення більш економних котлів і газових пальників.

Нині на балансі «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» 91 котельня. Третину з них уже переобладнано і ці котельні тепер працюють в автоматичному режимі. Цього року нові котли встановлять ще на 2 котельнях.

З початку року власним коштом підприємство замінило на нові понад 14 кілометрів теплових мереж.

Загалом торік комунальні підприємства області залучили близько 40 мільйонів доларів іноземних інвестицій. У профільному департаменті облдержадміністрації підрахували: мінімальна потреба для наведення ладу у житлово-комунальному господарстві Полтавщини — до 20 мільярдів гривень, або приблизно 2 мільярди доларів. 

Костянтин ЯХНОВСЬКИЙ

За матеріалами: ПОЛТАВСЬКА ОДТРК «ЛТАВА»
Адреса ресурсу: http://www.ltava.poltava.ua/
Адреса матеріалу: Економія енергоресурсів як ніколи на часі

 

Для сплати «комуналки» за понад 10 років гроші знайшлися тільки після вилучення автомобіля

2014-07-28 

 

Для сплати «комуналки» за понад 10 років гроші знайшлися тільки після вилучення автомобіля

У червні поточного року державні виконавці Октябрського та Ленінського відділів Державної виконавчої служби спільно з працівниками ПОКВПТГ «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» вчергове провели спільні заходи по примусовому виконанню рішень суду про стягнення заборгованості за послуги теплопостачання. Заходи були направлені на розшук ліквідного майна боржників та його вилучення.
Цього разу заходи проводились за понад двадцятьма адресами боржників. Як повідомили у прес-службі комунального підприємства, описано та вилучено:
сучасні LED та LCD-телевізори;
побутову техніку;
автомобіль Opel «Sintra V 3.0».

Власники автомобіля, на момент опису та вилучення транспортного засобу, мали заборгованість за централізоване теплопостачання у сумі майже 20 тис. грн, що накопичувалася протягом більше ніж 10-ти років. 
Протягом 3-х діб після вилучення майна, в рахунок погашення заборгованості за вже отримані послуги підприємства отримано понад 25 тис. грн та складено договори на реструктуризацію боргу на строк до 6 місяців на суму понад 8 тис. грн.

Після сплати боргу в повному обсязі або частково (з укладанням договору на реструктуризацію боргу на строк до 6 місяців на залишок суми) майно боржникам було повернуто.

До сімох квартир потрапити не вдалося, через перешкоджання боржниками у вільному доступі до квартири для розшуку ліквідного майна. У зв’язку з тим, що не було забезпечено вільного доступу до житла боржників, державні виконавці готують документи на суд для примусового входження в квартири боржників.

Ян ПРУГЛО, «Полтавщина»
 
За матеріалами: ІВ «ПОЛТАВЩИНА»
Адреса ресурсу: http://www.poltava.pl.ua/
Адреса матеріалу: http://www.poltava.pl.ua/news/29149/

Заощаджувати можна на всьому. І витрати на тепло — не виняток

2014-07-17

 

 

Заощаджувати можна на всьому. І витрати на тепло — не виняток

Завершуючи серію публікацій, у яких видання розповідало про причини та наслідки цьогорічного підвищення тарифів на теплову енергію, ми зустрілися з генеральним директором підприємства «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» Володимиром Чернявським, котрий, зрештою, і розставив остаточно всі крапки над «і» у такому болючому для багатьох полтавців питанні, як зростання нарахувань у щомісячних платіжках підприємства.
Зекономити на гарячому водопостачанні допоможуть лічильники

— Тарифи вже встановлені, затверджені і частково набрали чинності, але цей процес відбуватиметься у декілька етапів, — розпочав Володимир Олександрович.

Нагадаємо, з 1 липня зросли тарифи на теплову енергію та послугу централізованого гарячого водопостачання.

Протягом багатьох років у розрахунках за гарячу воду споживачі сплачували окремо: водоканалу, власне за воду, що потім підігрівалась, а теплоенерго — за її підігрів.

— З 1 липня цього року населення розраховуватиметься за гарячу воду як за товар: тобто і за воду, і за її підігрів оплата здійснюватиметься одним платежем на рахунок «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО», — пояснив Володимир Чернявський. — Якщо ж говорити про вартість гарячої води, то вона сукупно зросла більш ніж у два рази. З одного боку, до тарифу була включена вартість самої води, з іншого, — майже на 46 відсотків зросла вартість теплової енергії, за рахунок якої відбувається підігрів. Третій чинник — застосування нашим підприємством при розрахунках з населенням, за умови відсутності лічильника гарячої води, норм обсягів її споживання, затверджених рішенням виконавчого комітету Полтавської міської ради. У відповідності із зазначеним рішенням добова норма споживання гарячої води становить 120 літрів на кожну зареєстровану особу. У загальному підсумку всі ці зміни і дали таке суттєве для кожного полтавця підвищення вартості послуги. Тому сьогодні споживачам без лічильника нарахування за гарячу воду становлять майже 93 грн на кожну людину протягом місяця. На моє глибоке переконання, найраціональнішим кроком для тих полтавців, у кого до сьогодні не було лічильників на воду, має стати їх встановлення, до того ж це стане гарним стимулом до ощадного використання гарячої води. Практика показує, що попри нормативно встановлену добову норму у 120 літрів, середньостатистичний полтавець, котрий отримує послугу підприємства з наявністю лічильника гарячої води, за добу споживає не більше 40 літрів. Таким чином період окупності лічильника становить 2-3 місяці, в залежності від кількості зареєстрованих осіб. До того ж з’являється реальна можливість суттєво скоротити витрати на оплату послуг.

За опалення необхідно буде платити багато, але тільки півроку

Що стосується опалення, то зростання його вартості становило майже 46 відсотків. На сьогодні понад 95 відсотків споживачів підприємства розраховуються за централізоване теплопостачання за нормами споживання, тобто в розрахунку на квадратний метр опалювальної площі.

— У Полтаві протягом багатьох років діяв і дотепер поки що продовжує діяти так званий одноставковий тариф на опалення — коли населення за тепло, спожите в опалювальному періоді, розраховувалося рівними частинами протягом усього календарного року, — продовжив генеральний директор «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО». — Тобто значною мірою підприємство кредитувало своїх споживачів, надаючи послугу опалення протягом шести місяців, а оплату за неї отримувало протягом дванадцяти місяців. З початком нового опалювального періоду ми, на вимогу Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг (далі Нацкомпослуг), будемо змушені перейти на так званий сезонний тариф. На практиці це означає, що нарахування, а отже і розрахунки полтавців за спожите тепло, проводитимуться тільки протягом опалювального періоду. І якщо опалення квадратного метра до сьогодні коштувало 3,04 грн щомісяця протягом року, то з подорожчанням з 1 серпня воно вже мало б коштувати — 4,42 грн. Але з 1 серпня наше підприємство вже не матиме щомісячного тарифу. А новий тариф передбачає нарахування за послугу опалення тільки в опалювальному сезоні. Тобто, відтепер протягом шести місяців населення буде змушене сплачувати 8,83 грн за кожний квадратний метр опалювальної площі. Зауважу, що це не наша ідея, а вимога Нацкомпослуг.

Істотне покращення якості послуг теплопостачання — робота не одного дня

Підприємство вже кілька років докладає постійних і досить значних зусиль, щоб якість послуг централізованого теплопостачання, передусім житлового сектора та об’єктів соціального спрямування, відчутно покращувалася. Але навіть попри величезний обсяг виконаних робіт, рапортувати вже сьогодні про «видатні досягнення» на цьому поприщі поки що зарано. І, на превеликий жаль, цьогорічна зміна тарифів на послуги теплопостачання жодним чином не пов’язана зі значним поліпшенням якості самих послуг.

— Наш першочерговий обов’язок — забезпечення стабільного надання послуг належного рівня і якості, — наголошує Володимир Чернявський. — Проблема ж полягає у тому, що підвищення рівня тарифів жодним чином не впливає на рівень фінансових надходжень до підприємства та, відповідно, збільшення об’єму коштів, які «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» може спрямувати на модернізацію і реконструкцію технологічного обладнання та впровадження інноваційних технологій. Протягом багатьох років тарифи на теплову енергію залишалися дотаційними, тобто значну частину загальної вартості послуг дотувала держава шляхом виділення субвенцій на покриття різниці в тарифах. По нашому підприємству рівень відшкодування собівартості виробництва теплової енергії діючими на сьогодні тарифами становить менше 80 відсотків. Різниця донедавна накопичувалася за рахунок збільшення заборгованості за спожитий газ, і держава щороку компенсувала власними коштами цю суму газопостачальним підприємствам. У зв’язку з цим, обсяги фінансування підприємств галузі комунальної теплоенергетики, за рахунок яких забезпечувалася безаварійна експлуатація виробничих потужностей та проведення оновлення і модернізації виробничого процесу, залишалися практично незмінними. Щоправда, витратна частина на проведення поточних ремонтів щороку за таких обставин тільки зростає. Тому розраховувати на те, що одночасно зі збільшенням тарифу відбудуться суттєві зміни у питаннях якості послуг, на жаль, ми не можемо. Але це та робота, якою ми займаємося постійно, проте розрахована вона навіть не на місяці, а на роки.

Із багатьох причин ситуація в галузі сьогодні така, що потребує дуже серйозних інвестицій, щоб одномоментно привести технічний стан технологічного обладнання до рівня, який би надав можливість забезпечити послуги належної якості в оселі у кожного споживача.

Індивідуальне опалення: економія за рахунок інших

Щодо питань самовільного облаштування окремими власниками помешкань індивідуального поквартирного опалення у багатоквартирних житлових будинках, які від початку проектувалися під централізоване опалення (далі ЦО), Володимир Чернявський залишається його категоричним противником.

— Є кілька причин цього, – говорить він. — По-перше, система ЦО має високу надійність і ефективність. Багатоквартирні будинки спроектовані і розраховані передусім на те, що у кожному під’їзді по кожному зі «стояків» експлуатуються виключно ті радіатори, котрі передбачені у проектній документації і підтверджені відповідними розрахунками. Якщо ж кілька мешканців цього будинку відключаються від ЦО, це автоматично створює незручності, а інколи і проблеми іншим мешканцям житлового будинку, бо система не була розрахована на такі конструктивні зміни. І виправити їх або компенсувати якимись технічними заходами далеко не завжди є можливим. Як наслідок, в одних оселях температура теплоносія у батареях підвищується і вони страждають від «перетопу», а от у інших навпаки — стає прохолодніше. І, звичайно, з’являються нарікання на якість теплопостачання. Тобто мова йде про технічні наслідки самовільного втручання у внутрішньобудинкову систему ЦО.

Керівник наголошує на тому, що у переважній більшості випадків оселі, де встановлюють «автономку», оточені з усіх боків іншими квартирами, які опалюються через систему ЦО.

— У нас у Полтаві і в інших містах України кілька разів проводилися дослідження, коли окремі квартири багатоквартирного житлового будинку взимку просто відключали від системи ЦО, — говорить Володимир Олександрович. — І в цих помешканнях, навіть попри відсутність опалення та значне зниження температури зовнішнього повітря, температура в приміщенні залишалася вищою за +10 градусів за шкалою Цельсія. Фактично ці «відключені» квартири опалювалися сусідами, а значить і теплопостачальним підприємством. Тому коли, «ентузіасти індивідуального опалення» говорять про те, що у них є економія, треба розуміти, що ця економія відбувається виключно за рахунок їх сусідів.

Наступний аспект полягає у тому, що газові мережі, якими обладнані житлові будинки, розраховані на невелике навантаження: в обсягах сумарного споживання газу через конфорки газових плит усього житлового будинку.

— Обсяги споживання газу побутовими котлами системи індивідуального опалення у рази перевищують ті розрахункові потужності, під які будувалися газові мережі, — деталізує Володимир Олександрович. — Тобто якщо в будинку один, два, три споживачі встановлять таке обладнання, то візуально різниці начебто і не видно, але дуже швидко збільшується ймовірність того, що при підключенні наступного котла газу не вистачить не тільки для котлів, а й для газових плит. І це, повірте, не перебільшення.

До всього, слід зауважити, що будинки, які проектувалися з використанням ЦО, не мають ні димоходів, ні каналів для відведення значних обсягів продуктів згоряння. Аматори «викидають» димохід у кватирку або виводять «димову» трубу в отвір у стіні поряд із котлом. Внаслідок цього всі продукти згоряння з нижніх поверхів через відчинені кватирки та вікна потрапляють у помешкання сусідів, які мешкають вище.

За словами Володимира Чернявського, уявна економія при використанні індивідуального поквартирного опалення значною мірою ґрунтується і на суттєвій різниці між вартістю газу для населення та для підприємств галузі теплокомуненерго на потреби того ж таки населення.

— Вартість газу для населення донедавна становила 725 гривень за тисячу кубометрів, а для комунальних підприємств теплопостачання 1 309 гривень, — пояснює він. — Різниця майже двократна — нерозумний підхід з боку держави. Зрозуміло, що при такій різниці вартості газу для власного споживання населенням у побуті і для спалювання в котельних теплоенерго на потреби населення — «економія» буде очевидною. Я переконаний, що вартість газу для роздрібних побутових споживачів має бути вищою, ніж для теплопостачальних підприємств. В усьому світі так і працюють: оптові ціни нижчі за роздрібні. До того ж часу, поки у нас буде така неузгодженість між вартістю газу для населення і для підприємств теплоенерго на потреби того ж населення, ця проблема не втрачатиме своєї гостроти, спокушаючи окремих ентузіастів «пограти в економіку».

Ще раз про енергозбереження

Платити менше за теплопостачання можливо, але можливо це тільки за рахунок підвищення енергоефективності та широкого впровадження енергозбереження. І ці заходи повинні проводитися системно.

— Системність заходів підвищення енергоефективності складається передусім з двох взаємопов’язаних і взаємодоповнюючих частин: по-перше, заходів на етапі виробництва (заміна неефективного теплогенеруючого обладнання на сучасне, з високим коефіцієнтом ККД, автоматичним регулюванням та іншими технічними інноваціями, які дозволяють з максимальною ефективністю використовувати енергоносії та мінімізувати втрати тепла на так звані власні потреби) і, по-друге, на етапі транспортування (заміна теплових мереж на високотехнологічні з попередньою ізоляцією, щоб зменшити рівень втрат тепла в мережі на шляху до споживача), — підкреслює генеральний директор «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО». 
Проте основні втрати теплової енергії, а отже і коштів, все ж фіксуються на боці споживача: голі незаізольовані трубопроводи у підвалах багатоповерхівок, розбиті вікна, неутеплені двері під’їздів, які ніколи не закриваються, тощо.

Звичайно, ідеальна, з точки зору енергоефективності та енергоощадності, економія можлива тільки після повної термомодернізацїї самих житлових будинків, тобто їх утеплення. Очевидно, що це дуже дорого… Проте сидіти склавши руки все одно не можна — необхідно виконувати хоча б ті заходи, які не потребують таких значних коштів. Хоча все одно обійтися без залучення до¬даткових кредитних ресурсів не вийде.

— Вже більше року ми системно працюємо над залученням закордонних інвестицій, зокрема на модернізацію найбільшої котельні у місті по вулиці Ціолковського, 8, разом з її інфраструктурою, — резюмує Володимир Чернявський. — Буквально зараз проводяться консультації з представниками Європейського банку реконструкції та розвитку. Ці інвестиції якраз і будуть спрямовані на підвищення енергоефективності за рахунок заміни котельного обладнання, теплових мереж, установлення індивідуальних теплових пунктів безпосередньо у житлових будинках. Очікуваний загальний обсяг інвестицій — 15 мільйонів євро. Перші транші цих кредитних коштів ми розраховуємо отримати вже через рік.

У довгостроковій перспективі успішна економія за рахунок зменшення обсягів споживання газу, мінімізації втрат тепла у мережах, підвищення енергоефективності систем централізованого опалення будинків надасть можливість підприємству істотно знизити собівартість послуги централізованого опалення та суттєво підвищити її якість.

Оксана ХАНАС

За матеріалами: Обласна щотижнева ГАЗЕТА
«ПОЛТАВСЬКИЙ ВІСНИК»
Адреса ресурсу: http://www.visnyk.poltava.ua/
Адреса матеріалу: Заощаджувати можна на всьому. І витрати на тепло — не виняток

LImit