Людям із порушенням зору

За рахунок чого економитиме газ Полтавщина?

2014-11-14

 

 

ЗА РАХУНОК ЧОГО ЕКОНОМИТИМЕ ГАЗ ПОЛТАВЩИНА?

У липні цього року Кабінет Міністрів України ухвалив Постанову «Про заходи щодо забезпечення населення, підприємств, установ та організацій природним газом до кінця опалювального сезону 2015 року». Згідно з цим документом, з 1 серпня, кожна область мала на 30 відсотків скоротити використання природного газу. Чи впораються із цим завданням на Полтавщині і за рахунок чого економитимуть?
 

За матеріалами: ПОЛТАВСЬКА ОДТРК «ЛТАВА»
Адреса ресурсу: http://www.ltava.poltava.ua/
Адреса матеріалу: За рахунок чого економитиме газ Полтавщина?

 

Модернізовані та повністю реконструйовані котельні Полтави зекономлять сотні тисяч кубометрів газу

2014-11-13

 

 

Модернізовані та повністю реконструйовані котельні Полтави зекономлять сотні тисяч кубометрів газу


У Полтаві триває опалювальний сезон, який розпочався 21 жовтня. Про те, скільки всього було зроблено для того, аби у квартири містян прийшло тепло, розповів головний інженер підприємства «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» Володимир Пасічко.
Розмова проходила на території повністю реконструйованої котельні підприємства по вулиці Червоноармійській, 7.

— Володимире Степановичу, розкажіть, будь ласка, про підготовку до опалювального сезону 2014-2015рр.

– Протягом цьогорічного «ремонтного» періоду наше підприємство виконало значний обсяг робіт з реконструкції, капітального та поточного ремонту обладнання котельних і теплових мереж. Серед основних заходів, що були реалізовані протягом 2014 року, — повна реконструкція двох котелень підприємства за адресами вул. Червоноармійська, 7, і Майдан Незалежності, 16. На зазначених котельнях були замінені не лише застарілі котли, а й насосне обладнання та системи автоматизації, завдяки чому ми змогли перевести обидві котельні на роботу в автоматизованому режимі, що при експлуатації не потребують постійної присутності обслуговуючого персоналу. Крім того, була проведена часткова модернізація котельні за адресою вул. Жовтнева, 42, із заміною газопальникових блоків і систем автоматики на сучасні, від провідних європейських виробників. Зазначені заходи дали змогу забезпечити роботу і цієї котельні вже у нинішньому опалювальному періоді у повністю автоматизованому режимі. Загалом наше підприємство у новий опалювальний період увійшло із 43-ма автоматизованими котельнями, що, погодьтеся, досить непоганий показник, враховуючи їх загальну чисельність на підприємстві у 94 одиниці.

Якщо ж говорити про транспортування теплової енергії, то фахівці підприємства «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» протягом міжопалювального періоду провели реконструкцію майже 6 км теплових мереж, використавши для цього попередньо ізольовані трубопроводи (Авт. – із пінополіуретановою ізоляцією). Окрім цього виконано і ряд інших щорічних заходів з підготовки до опалювального сезону. До них входить оновлення систем хімводопідготовки та насосного парку підприємства, заміна аварійних ділянок теплових мереж, налаштування котельного обладнання, відновлення теплової ізоляції, встановлення перетворювачів частоти тощо.

Відповідно до затверджених планів і графіків 22 вересня поточного року всі роботи з підготовки теплового господарства до зими були завершені. Представниками Департаменту житлово-комунального господарства та інспекції Держенергонагляду підписано акт готовності теплового господарства нашого підприємства до роботи в опалювальний період 2014-2015 рр.

— Перелік зробленого вражає. Скільки коштів знадобилося, аби все це реалізувати?

— Загальна вартість заходів, що були реалізовані цього року, перевищує 27 мільйонів гривень.

— Вкладення таких коштів передбачає якусь віддачу. Скільки плануєте зекономити чи вже зекономили?

— Якщо вести розмову про очікувані обсяги економії від робіт, виконаних лише цього року на всіх об’єктах підприємства (Авт. – як у обласному центрі, так і за його межами), то вони такі: економія природного газу — на рівні 720 тисяч кубічних метрів, відповідно електроенергії — близько 400 тисяч кіловат-годин. Загальна вартість ресурсів, що планується зекономити, перевищує два мільйони гривень.

— Володимире Степановичу, а 720 тисяч кубічних метрів природного газу — це багато чи мало?

— Фактично цих обсягів достатньо, наприклад, для опалення житлового будинку на 360 квартир протягом усього опалювального періоду. Але хочу окремо зазначити — це внесок тільки цьогорічних робіт у сукупну економію енергоресурсів нашим підприємством. Роботою ж у цьому напрямку ми планомірно займаємося вже кілька років поспіль.

— Ми з вами знаходимось у реконструйованій котельні (Авт. – котельня за адресою вул. Червоноармійська, 7). Розкажіть, що було зроблено саме тут.

— Так, це один з об’єктів, де була проведена дуже велика робота. Ще навесні цього року тут знаходилися морально і фізично застарілі котли НІІСТУ-5 із коефіцієнтом корисної дії (ККД) менше 81%. Протягом ремонтного періоду виконана повна реконструкція зі встановленням сучасних котлів Viessmann із ККД 95%. Сучасна система автоматизації котельні дозволяє здійснювати контроль та управління віддалено — без постійної присутності обслуговуючого персоналу. Очікувана економія природного газу тільки на зазначеній котельні становить 13%, у середньому обсязі споживання це близько 165 тисяч кубічних метрів природного газу на рік. Також розраховуємо зекономити близько 80 тисяч кіловат-годин електричної енергії. Крім того, зменшаться витрати і на фонд заробітної плати. Загалом по цій котельні ми очікуємо на рівень економії не менше одного мільйона гривень на рік. Загальна ж вартість реконструкції даного об’єкта становила майже 3,5 мільйона гривень. Тобто, якщо говорити про термін окупності інвестицій, то він не перевищує чотири роки — а це досить гарний показник.
 

Модернізовані та повністю реконструйовані котельні Полтави зекономлять сотні тисяч кубометрів газу

Модернізовані та повністю реконструйовані котельні Полтави зекономлять сотні тисяч кубометрів газу

Модернізовані та повністю реконструйовані котельні Полтави зекономлять сотні тисяч кубометрів газу

 

— А чи є регулювання подачі тепла з огляду на температуру на вулиці? Раніше обладнання навряд чи враховувало, що вночі, як зараз, наприклад, мороз, а вдень — температура із позначкою «+». Саме тому часто люди відкривали вікна і кватирки, бо в квартирах було дуже жарко, опалювали вулицю фактично.

— Котельня, на якій ми знаходимося, має сучасну систему автоматизації, що автоматично цілодобово відслідковує температуру зовнішнього повітря і в залежності від зміни цієї температури встановлює температуру теплоносія, що необхідна для забезпечення оптимального рівня опалення в оселях споживачів наших послуг. Тобто змінюється температура — автоматично змінюються параметри теплоносія, а це, в свою чергу, дає змогу значно підвищити раціональність споживання енергоносіїв і, звісно, насамперед природного газу.

— Ви також сказали, що котельня не потребує постійної присутності обслуговуючого персоналу, чи означає це зменшення кількості операторів у котельні?

— Так. До реконструкції цілодобову роботу котельні протягом опалювального періоду забезпечувало чотири оператори, після реконструкції потреба у них повністю відсутня, оскільки все автоматизовано. Управління ж котельнею виведене на центральний диспетчерський пункт підприємства і диспетчер, який там постійно чергує, має можливість дистанційно контролювати її роботу, а в разі потреби навіть включити її чи, наприклад, зупинити.

— Нині багато говориться про котельні на альтернативному паливі. Чи буде щось подібне у нашому місті?

— Уже кілька років на території обласного центру працюють дві котельні підприємства, котрі у якості енергоносія використовують пелети та тріску із деревини. Зараз же на фінішну пряму виходить планування робіт в рамках підготовки теплового господарства підприємства до наступного опалювального періоду 2015-2016 рр. І серед іншого передбачається реконструкція котельні підприємства за адресою вул. Сільськогосподарська, 21, де планується встановлення сучасних твердопаливних котлів. Наразі виготовляється проектна документація, оголошений тендер на закупівлю котельного обладнання. Вибір саме цієї котельні викликаний тим, що, по-перше, вона знаходиться не в центральній частині міста із дуже великою щільністю забудови, і, по-друге, основним споживачем теплової енергії цієї котельні є геріатричний інтернат для людей похилого віку, тобто споживач, який сплачує за опалення і природний газ за цінами значно вищими, ніж для населення. Зміна ж енергоносія у цьому конкретному випадку дозволить чи не вдвоє знизити фінансове навантаження на цю соціально важливу бюджетну установу міста.

— Незважаючи на ремонти та реконструкцію, ми все одно спостерігаємо чимало розритих мереж у дворах і на дорогах нашого міста.

— Так, на жаль, на початку опалювального сезону не вдалося уникнути поривів на теплових магістралях. Вони і зараз ще періодично виникають, хоч і набагато рідше. Але хочу запевнити, що термін ліквідації цих поривів, як правило, не перевищує 12-ти годин, а ліквідація більшості з них узагалі займає лише кілька годин. А взагалі хотілося б зазначити, що попри наші багаторічні роботи по заміні зношених теплових мереж, з понад 200 кілометрів трубопроводів опалення та гарячого водопостачання, що перебувають на балансі підприємства, нам, незважаючи на брак коштів, усе одно вдалося оновити майже чверть, причому вже з використанням попередньо ізольованих труб. Зрозуміло, що на їх цілковиту заміну потрібно дуже багато коштів, які, на жаль, у підприємства відсутні. Але ми щороку робимо те, що у наших силах, і продовжуватимемо поступову заміну старих комунікацій на нові і сучасні, із терміном експлуатації понад 25 років. З іншого ж боку, підприємство продовжує виконання цьогорічних поточних планових ремонтів, і виконання робіт на окремих ділянках теплових мереж у нашому місті зовсім не є ознакою ліквідації аварійної ситуації.

— Скільки газу споживають полтавці за рік?

— Насамперед необхідно зазначити, що обсяги споживання природного газу населенням нашого міста, як і будь-якого іншого, напряму залежать від температури зовнішнього повітря. Тому рік у рік цей показник, звичайно, змінюється. Так у 2013 році на потреби населення Полтави та чотирьох районних центрів області (смт. Котельва, смт. Машівка, смт. Решетилівка та м. Карлівка) протягом усього календарного року підприємством використано майже 100 мільйонів кубічних метрів природного газу. З іншого боку, від початку нинішнього опалювального періоду середньодобова температура коливається у межах від -4 до +7 градусів за шкалою Цельсія. Централізоване теплопостачання в такому температурному проміжку, на тлі проведених робіт по підвищенню енергоефективності технологічного обладнання підприємства, дає нам усі підстави очікувати у цьому році істотного зниження річних обсягів споживання природного газу котельнями підприємства.

Користуючись нагодою та від імені всього трудового колективу обласного комунального підприємства «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО», Володимир Пасічко зазначив, що на підприємстві переконані — полтавці не мають жодних підстав для хвилювання щодо готовності підприємства нести тепло і затишок до кожної оселі нашого міста, незважаючи на примхи природи, і цієї зими, як і завжди, ніхто із полтавців не залишиться сам на сам із холодом!

Оксана ХАНАС

За матеріалами: Обласна щотижнева ГАЗЕТА
«ПОЛТАВСЬКИЙ ВІСНИК»
Адреса ресурсу: http://www.visnyk.poltava.ua/
Адреса матеріалу: https://yadi.sk/i/UJ4QKFFachsHL

 

Актуальне інтерв’ю: Олександр Тонков, директор департаменту ЖКГ Полтавської ОДА

2014-11-12

 

Актуальне інтерв’ю:

Олександр Тонков,

директор департаменту ЖКГ Полтавської ОДА

 

 

 

За матеріалами: ПОЛТАВСЬКА ТЕЛЕВІЗІЙНА СТУДІЯ «МІСТО»
Адреса ресурсу: http://www.misto-tv.poltava.ua/
Адреса матеріалу: Гість міста

 

ЩОДО ПЕРЕДАЧІ ПОКАЗНИКІВ ЛІЧИЛЬНИКІВ: «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» НАГАДУЄ…

 2014-11-11
«ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» НАГАДУЄ…
Шановні споживачі послуг підприємства!
Нагадуємо Вам про необхідність і важливість щомісячної передачі на підприємство (до 25 числа звітного місяця) показників індивідуальних приладів обліку споживання гарячої води та теплової енергії. Зробити це можна будь-яким зручним для Вас шляхом:
  • за допомогою сайту підприємства poltavateplo.memo.ua — цілодобово;
  • за телефонами:  
510 – 472
510 – 455
510 – 456 понеділок – четвер з 08:00 до 17:00,

(067) 503 – 00 – 35 *

п’ятниця – з 08:00 до 16:00;

(050) 303 – 34 – 02 *

510 – 445 автовідповідач — цілодобово;

(067) 503 – 00 – 35 *

SMS – повідомлення — цілодобово, із

(050) 303 – 34 – 02 *

зазначенням особового рахунку та/або адреси;

 

* Вартість хвилини розмови та відправки SMS — за тарифами оператора 

  • або будь-яким іншим, зручним для Вас шляхом.
 
Звертаємо увагу споживачів послуг підприємства, що користуються пільгою: у разі відсутності інформації про фактичні показники обсягів споживання гарячої води підприємство буде позбавлене можливості відшкодування суми пільгової знижки по Вашому особовому рахунку.
Абонентська служба ПОКВПТГ «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» 

Із 21 жовтня у Полтаві офіційно розпочався опалювальний період

2014-11-10

 

Із 21 жовтня у Полтаві офіційно розпочався опалювальний період

Із 21 жовтня у Полтаві офіційно розпочався опалювальний період. Утім цього року чи не найголовнішим завданням теплоенергетиків стало досягнення максимальної енергоефективності виробництва і транспортування теплової енергії. І цілком природно, що, готуючись до зими, комунальники розширили перелік об’єктів теплопостачання міста, які зазнали модернізації або навіть повної реконструкції. Останні, переконані на підприємстві «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО», мають допомогти заощадити енергоресурси та істотно підвищити ефективність використання енергоносіїв, вартість яких на сьогодні є досить відчутною.



Котельня, що знаходиться за адресою Червоноармійська, 7 початок нового опалювального сезону зустріла в оновленому вигляді. Ще минулої весни тут розташовувалися котли з коефіцієнтом корисної дії менше 81%. Нині, завдяки проведеній реконструкції, тут встановлено сучасне котельне обладнання від провідних європейських виробників. А самі котлоагрегати, розповідають фахівці підприємства «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО», дозволяють не лише збільшити коефіцієнт корисної дії до 95%, а й істотно скоротити споживання і природного газу, і електроенергії.

/Володимир Пасічко, головний інженер ПОКВПТГ «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО»
Економія природного газу по зазначеній котельні складає 13%, в середньому це близько 165 тисяч куб метрів на рік. Також розраховуємо зекономити 80 тисяч кВт*год електричної енергії і, крім того, зменшуються витрати на фонд заробітної плати. Всього по даній котельні плануємо зекономити не менше 1 млн гривень на рік/

На реконструкцію котельні на Червоноармійській, 7 витратили близько 3,5 млн гривень. Термін окупності цих інвестицій, говорить Володимир Пасічко, не перевищує 4 років. Модернізація об’єктів теплопостачання у Полтаві торкнулася також низки інших котелень. Серед проведених у них робіт — заміна застарілих котлів, насосного обладнання, системи автоматизації. Крім цього, вдалося замінити майже 6 км теплових мереж. Загальна вартість усіх цих робіт складає більше 27 млн гривень. Заходи із модернізації та реконструкції об’єктів теплопостачання, переконані на підприємстві, здатні істотно підвищити енергоефективність виробництва теплової енергії. Фахівці «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» підрахували, що тільки цьогорічні заходи з оновлення обладнання та переведення котельних підприємства в автоматизований режим роботи вцілому по місту дадуть змогу зекономити понад 720 тисяч кубічних метрів природного газу та 400 тисяч кВт*год електричної енергії. Фактично, обсягів очікуваної економії тільки природного газу достатньо для опалення майже 360 осель полтавців протягом всього опалювального періоду. Разом із цим, з метою часткового заміщення природного газу у Полтаві планують розширювати впровадження обладнання на альтернативних та відновлюваних джерелах енергії.

/Володимир Пасічко, головний інженер ПОКВПТГ «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО»
Передбачається реконструкція котельні за адресою Сільськогосподарська, 21, де планується встановити твердопаливні котли на альтернативному паливі. Зараз виготовляється проектна документація, оголошений тендер на закупівлю котельного обладнання/

Опалювальний період 2014-2015 рр. у Полтаві офіційно стартував 21 жовтня. На сьогоднішній день, звітують на підприємстві, теплом забезпечені усі об’єкти соціального значення (дитячі садочки, школи, лікарні) та житловий фонд. Щоправда, на початку опалювального сезону у деяких районах міста не вдалося уникнути аварійних проривів теплових мереж, але всі вони були своєчасно ліквідовані фахівцями «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО». На підприємстві запевняють: наразі підстав для хвилювань немає, тому споживачі у жодному раз не залишаться сам на сам із холодом!

Крістіна БРІГІДА

За матеріалами: ПОЛТАВСЬКА ТЕЛЕВІЗІЙНА СТУДІЯ «МІСТО»
Адреса ресурсу: http://www.misto-tv.poltava.ua/
Адреса матеріалу: http://misto-tv.poltava.ua/news/novini/iz-21-zhovtnya-u-poltavi-ofitsiyno-rozpochavsya-opalyuvalniy-period.html

 

Спеціалісти підприємства провели просвітницьку лекцію для старшокласників

2014-10-30

 

Спеціалісти підприємства провели просвітницьку лекцію для старшокласників

Виховувати енерговідповідальних громадян варто зі шкільних лав, переконані спеціалісти комунального підприємства «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО». Саме тому днями вони влаштували просвітницьку лекцію для старшокласників 11-ої школи. Метою цієї зустрічі стало ознайомлення учнів з принципами роботи системи теплозабезпечення міста та впровадження енергозберігаючих технологій.

У Полтавській загальноосвітній школі № 11 з вересня цього року стартував проект «Енергія у школах міста». У цьому навчальному закладі, говорять вчителі, він реалізується у трьох пріоритетних напрямках.

/Катерина Коновалова, куратор проекту «Енергія в школах міста»
Перший напрямок — це просвітницька робота, яка дозволяє нам поширити ідеї енергозбереження через проведення різноманітних заходів, виготовлення агітаційної інформації. В рамках прикладного напрямку учні записують дані щодо енерговитрат школи та енергозбереження. Наші енергодетективи спостерігають за тим, щоб наші учні та вчителі не витрачали енергію даремно./

Третій напрямок — науковий. У рамках нього учні зустрілися із фахівцями комунального підприємства «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО». Останні протягом лекції звернули увагу школярів на необхідність енергозбереження та раціонального використання ресурсів.

/Роман Кашин, начальник служби контролю за якістю послуг ПОКВПТГ «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО»
При нинішній вартості енергоносіїв це питання все гостріше з кожним роком. Стають актуальними ті елементарні заходи, які необхідно виконувати для збереження теплової енергії./

Пояснювати важливість енергозбереження працівники підприємства взялися старшокласникам. Адже, говорять, у них вже є достатньо теоретичних знань з фізики, щоб зрозуміти, наприклад, яким чином відбувається теплопостачання. Крім цього, учні старших класів вже мають певний життєвий досвід і, звичайно, свою «особливу» точку зору на більшість процесів і явищ, що їх оточують.

/Анастасія Бридихіна, учениця 11-класу ЗОШ №11
Сьогоднішня наша зустріч була досить не звичайним уроком фізики, а можливістю з наукової точки зору розглянути проблеми енергозбереження та шляхи їх вирішення./

/Катерина Безкостна, учениця 11 класу ЗОШ №11
Ми, як випускники, усвідомлюємо, що повинні здобувати знання найвищої якості, тому такі неформальні уроки для нас є дуже корисними./

/Олександра Ковшик, учениця 11 класу ЗОШ №11
Було дуже цікаво дізнатися, як на практиці реалізуються уроки з фізики, як опалюються наші будинки і школа, взагалі систему теплозбереження./

Таким чином, переконані організатори лекції, співпраця полтавських шкіл із фахівцями у галузі комунальної теплоенергетики дозволяють спільними зусиллями виховувати свідомих споживачів енергоресурсів.

/Андрій Чернявський, вчитель фізики ЗОШ №11
Сьогодні ми ще раз довели, що співпраця дає нам поглиблене вивчення фізики з такими явищами, як конвекція, з ККД, законом Паскаля. Тому діти на сьогоднішній день плідно працюють, вигадують нові прилади і пристрої і для мене ,як для вчителя фізики, головне, що вони цікавляться фізикою./

Спільну просвітницьку робота із навчальними закладами міста з метою підвищення знань учнів у сфері раціонального використання теплової енергії підприємство «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» в подальшому обіцяє продовжувати та розширювати.

Кристина БРІГІДА

За матеріалами: ПОЛТАВСЬКА ТЕЛЕВІЗІЙНА СТУДІЯ «МІСТО»
Адреса ресурсу: http://www.misto-tv.poltava.ua/
Адреса матеріалу: Спеціалісти підприємства провели просвітницьку лекцію для старшокласників

 

В Полтавській області розпочали опалювальний сезон

2014-10-23

  

В Полтавській області розпочали опалювальний сезон

 

В Полтавській області розпочали опалювальний сезон. Цього понеділка профільні міністерства офіційно дали добро на його старт в Україні. У деяких регіонах тепло до будинків подали раніше. Наприклад, у Києві соціальні заклади обігрівати почали 17 жовтня. В Харківській області таке рішення набуло чинності 20. Нинішньої середи ключ з опаленням повернули і в Полтаві.




Дитячі садки, школи та лікарні у першу чергу нинішнього тижня починають отримувати тепло.

/Юрій Злобін, перший заступник директора Департаменту ЖКГ області
20 жовтня ми отримали спільний лист-погодження від Міністерства палива та енергетики і Міністерства житлово-комунального господарства, відповідно до якого ми можемо розпочинати опалювальний сезон в Полтавській області/

Котельня по вулиці Леніна, 112 обігріває 25 житлових будинків.

Минулоріч її реконструювали та замінили обладнання на більш сучасне вітчизняного виробництва. Це дає змогу, кажуть комунальники, економити енергоносії. А ще — кошти, бо працює вона повністю автоматично.

/Віктор Бугайчук, голова Полтавської ОДА
Застосування отаких от невеличких котелень дає можливість слідкувати за добовим перепадом температури і більш ефективно використовувати енергоносії — газ, який є дефіцитом. Ми вже зекономили приблизно 20 млн. кубів газу. Ми не знаємо, якою буде зима/

Котельню на Леваді у середу зранку інспектує сам губернатор. Про її зразковість розповідають керівники комунальних установ.

/Володимир Пасічко, головний інженер ПОКВПТГ «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО»
Ця частина міста Полтави підключена до газу місцевого виробництва, тому, якщо і будуть якісь проблеми, то ця котельня в останню чергу відключатиметься, бо тут газ — з родовищ Полтавської області/

Саме з цієї котельні губернатор Полтавщини Віктор Бугайчук офіційно запускає опалювальний сезон.

/Віктор Бугайчук, голова Полтавської ОДА
Тут повна автоматика. Я повертаю ключ з завданням. Відбувається вентиляція і комп’ютерна система сама виводить котел на режим. Ми зараз це самі можемо побачити/

Спочатку відбувається продувка котла, далі – розпалюється пальник.

/Володимир Пасічко, головний інженер ПОКВПТГ «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО»
Через 15 хвилин вийде на режим заданий пальник і котел. А для того, щоб прогріти систему споживачів, потрібно декілька годин. Можливо, будинки, які знаходяться поряд, через півгодини і отримають тепло, а у віддалених — через декілька годин/

За 2-3 дні комунальники та чиновники обіцяють повністю вивести на режим систему теплозабезпечення в усій Полтавській області.

Інна Безугла

За матеріалами: ПОЛТАВСЬКА ТЕЛЕВІЗІЙНА СТУДІЯ «МІСТО»
Адреса ресурсу: http://www.misto-tv.poltava.ua/
Адреса матеріалу: В Полтавській області розпочали опалювальний сезон

 

Опалювальний сезон 2014-2015 рр. стартував

2014-10-21

 

РОЗПОРЯДЖЕННЯ МІСЬКОГО ГОЛОВИ
Про початок опалювального сезону 2014-2015 рр.

У зв’язку зі зниженням середньодобової температури зовнішнього повітря на території міста Полтава, відповідно до Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 21 липня 2005 року № 630 (зі змінами), враховуючи постанову Кабінету Міністрів України від 9 липня 2014 р. № 296 «Деякі питання забезпечення населення, підприємств, установ та організацій природним газом до кінця опалювального сезону 2014/15 року» та керуючись ст.42 п.4 п.п.20 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»:

1. Розпочати з 21 жовтня 2014 р. опалювальний сезон 2014-2015 рр. для будинків та інших об’єктів, обладнаних системами централізованого теплопостачання впродовж 2-х діб, згідно з розробленим і затвердженим графіком.

2. Теплопостачальним організаціям, управлінню житлово-комунального господарства, головам житлово-будівельних кооперативів, ОСББ, відомчим житлово-експлуатаційним дільницям та іншим організаціям забезпечити в межах повноважень виконання даного розпорядження.

3. Контроль за виконанням даного розпорядження покласти на заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів Ю. Кропивку. 

Міський голова                            О. Мамай

За матеріалами: Офіційний сайт Полтавської міської ради та
виконавчого комітету
Адреса ресурсу: http://www.rada-poltava.gov.ua
Адреса матеріалу: http://www.rada-poltava.gov.ua/files/ro_201014_237.zip

Бугайчук: Опалювальний сезон в області розпочнемо за день-два

2014-10-20

 

Опалювальний сезон в області розпочнемо за день-два
 
Голова Полтавської облдержадміністрації Віктор Бугайчук звернувся до Кабміну з проханням дозволити розпочати опалювальний сезон на Полтавщині.

На Полтавщині тепло в установах, на підприємствах та в оселях полтавців з’явиться 21-22 жовтня. Про це заявив голова Полтавської ОДА Віктор Бугайчук.

«Цього року опалювальний сезон розпочинають лише за погодженням із Міністерством. Останні два дні середньодобова температура була нижче восьми градусів тепла, тому вже в понеділок зранку ми звернулися до Міністерства про надання дозволу на початок опалювального сезону. Розраховуємо отримати дозвіл і вже за день-два розпочати подавати тепло. У першу чергу опалення увімкнуть для шкіл, дитсадків та лікарень», – зазначив голова ОДА Віктор Бугайчук у коментарі для журналістів.

За інформацією департаменту ЖКГ Полтавської ОДА об’єкти соціальної сфери області стовідсотково готові до пуску тепла. За повідомленням першого заступника директора департаменту Юрія Злобіна, ліміт газу для Полтавщини на період з 1 серпня цього року до 31 березня наступного становить 199.2 мільйона кубометрів.

За матеріалами: Сайт ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ
Адреса ресурсу: http://www.adm-pl.gov.ua/
Адреса матеріалу: Опалювальний сезон в області розпочнемо за день-два

Як зробити квартиру теплішою?

2014-10-17

 

Як зробити квартиру теплішою?

Про те, що встановлення металопластикових вікон і надійних дверей збереже тепло, знають уже, мабуть, усі. Але поради, які зможуть додати у квартирі кілька градусів, на цьому не завершуються.
 

Як зробити квартиру теплішою?

 

Міфи та реальність

Останнім часом в інтернеті та за його межами дедалі більшої популярності набирають поради щодо заощадження тепла. Як зорієнтуватись у них і зрозуміти, які допоможуть зробити власну оселю теплішою, а які лише стануть марно витраченими часом і коштами? За коментарями ми звернулися до керівника служби контролю за якістю теплопостачання та експлуатацією теплових лічильників ПОКВПТГ «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» Романа Кашина.
Укритий фольгою теплозахисний екран, розміщений між стіною і батареєю, здатен підвищити тепловіддачу радіатора на 20%. При цьому витрати на опалення у приміщенні зменшуються на 4%.

— Справді, встановлення вкритого фольгою теплозахисного екрана між зовнішньою стіною та радіатором опалення покращить якість роботи приладу опалення, але збільшення величини його коефіцієнту корисної дії сягатиме до 2%. Це відбувається за рахунок перерозподілу теплової енергії — та її частина, яка раніше йшла на обігрів стіни, буде використовуватися для обігріву приміщення. Звичайно, у цьому випадку мова не йде про зменшення споживання кількості теплової енергії, це якраз приклад її більш ефективного споживання.

Батарея з гладкою поверхнею підвищує тепловіддачу приблизно на 10%. Темно-коричневий колір найкраще віддає тепло. З батареєю такого кольору ви отримаєте тепла на 8-10% більше.

— Якби це було справді так, то,мабуть, усі прилади опалення відразу б від виробника постачалися саме такого кольору. А от очищення радіатора від старих шарів фарби, особливо якщо він експлуатувався протягом тривалого часу, справді дасть результат і дозволить підвищити ефективність роботи радіатора опалення навіть на 10%. Звичайно, оптимальним було б провести очистку батареї і зсередини — виконати так звану «промивку» системи опалення.

Прикривайте решітку вентиляції у своїй квартирі.

— У жодному разі цього робити не можна, тому що вентиляція передбачена ще на стадії будівництва і має функціонувати безперебійно. Утеплюватися ж краще за рахунок ущільнення та утеплення вікон і вхідних дверей, зменшуючи при цьому притік холодного повітря до приміщення.

Підбиваючи підсумок бесіди, Роман Кашин наголосив, що існує цілий ряд простих заходів, які дозволять мешканцям квартир максимально ефективно користуватися теплом радіаторів протягом усього опалювального періоду.

— Насамперед, — наголошує фахівець, — це відсторонення від приладів опалення всіх сторонніх речей — меблів, довгих штор/портьєр/занавісок, оздоблювальних та декоративних матеріалів, — це до 5% покращить ефективність їх роботи. По-друге, не треба забувати, що навіть просте утеплення вікон та дверей як у квартирах, так і в місцях загального користування житлового будинку допоможе зберегти до 10% тепла в усіх приміщеннях.

Також необхідно звернути увагу полтавців на те, що з питань щодо роботи окремих радіаторів у житлових приміщеннях багатоквартирних будинків необхідно звертатися до балансоутримувача цього будинку.

У разі ж, коли з початком опалювального періоду температура повітря в кімнатах усе ж таки не відповідає нормативній (на сьогодні вона становить 18°С), у цьому разі необхідно звертатися до фахівців підприємства «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» за телефоном 510-481. До речі, цей телефон та порядок проведення перевірки фактичної температури у житлових приміщеннях зазначені в Договорі на отримання послуг кожного зі споживачів послуг обласного комунального підприємства «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО».

Сергій ЛЕЩЕНКО

За матеріалами: Обласна щотижнева ГАЗЕТА
«ПОЛТАВСЬКИЙ ВІСНИК»
Адреса ресурсу: http://www.visnyk.poltava.ua/
Адреса матеріалу: http://www.visnyk.poltava.ua/articles/1413463455/

 

Європейський банк реконструкції та розвитку виділить кошти для реконструкції найбільшої котельні у Полтаві

2014-10-15

 

 

Європейський банк реконструкції та розвитку виділить кошти для реконструкції найбільшої котельні у Полтаві

На реконструкцію однієї з найбільших котелень у Полтаві європейські інвестори готові виділити кредитну допомогу у розмірі 24 млн. євро. Ще 4,5 млн. на її модернізацію планують залучити за рахунок місцевого вкладу. Про це на зустрічі із губернатором Полтавщини Віктором Бугайчуком розповіли представники Європейського банку реконструкції та розвитку.



Співпрацю з модернізації мережі централізованого теплопостачання у нашому місті із Європейським банком реконструкції та розвитку полтавці розпочали у квітні 2013 року. Проте через суспільно-політичну ситуацію в країні ґрунтовно повернутися до такої роботи змогли лише цього червня.

/Володимир Чернявський, ген. директор ПОКВПТГ «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО»
Регулярні приїзди технічних працівників, консультації, обговорення, пошук найбільш оптимальних рішень, а потім оцінка їх економічної доцільності та ефективності — ми повернулися до цієї планомірної роботи, починаючи з літа/

У рамках співпраці очікується масштабна реконструкція найбільшої у Полтаві котельні, що знаходиться по вулиці Ціолковського, 8. Крім цього планується модернізація усієї інфраструктури, яка їй належить. На сьогоднішній день котельня на Ціолковського обслуговує кожного третього мешканця нашого міста.

/Віктор Бугайчук, голова Полтавської ОДА
Розглядається проект модернізації цієї котельні. Є декілька варіантів. Зараз йдуть дискусії між фахівцями, інженерами, яким чином це робить/

Даний проект розрахований на суму у 28 млн. євро.

/Марк Магалецький, старший банкір Європейського банку реконструкції та розвитку 
Проект повністю сфокусований на підвищенні енергоефективності, економії енергоносіїв і підвищенні якості послуг, що надаються/

Щойно умови цього проекту будуть узгоджені, представники Європейського Банку Реконструкції та Розвитку мають надію вже до кінця поточного року підписати з полтавцями відповідну угоду.

Крістіна Брігіда

За матеріалами: ПОЛТАВСЬКА ТЕЛЕВІЗІЙНА СТУДІЯ «МІСТО»
Адреса ресурсу: http://www.misto-tv.poltava.ua/
Адреса матеріалу: ЄБРР виділить кошти для реконструкції найбільшої котельні у Полтаві

 

LImit