Людям із порушенням зору

Володимир ЧЕРНЯВСЬКИЙ: «Тільки завдяки нашим споживачам і професіоналізму колективу підприємства ситуація в нашому місті все ж чи не найкраща по Україні»

2015-11-20
Володимир ЧЕРНЯВСЬКИЙ:
«Тільки завдяки нашим споживачам і професіоналізму колективу підприємства ситуація в нашому місті все ж чи не найкраща по Україні»

Уже понад місяць минув, як у Полтаві почався опалювальний сезон. Не секрет, що цьогоріч багато полтавців, з огляду на нові тарифи, чекали його з острахом. Про його перебіг, перспективи та прогнози розповів генеральний директор ПОКВПТГ «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» Володимир ЧЕРНЯВСЬКИЙ.

— Володимире Олександровичу, опалювальний сезон у розпалі. Як він стартував, що вже можна говорити про його перебіг?

— Робити якісь висновки ще зарано. Що ж стосується підготовки до опалювального періоду 2015-2016 рр., то попри всі складнощі вона пройшла задовільно. Усі заплановані заходи з ремонту теплових мереж і планового ремонту і реконструкції ряду котелень були виконані вчасно та в повному обсязі. Звичайно, хотілося б зробити набагато більше, тим паче, що і фахівці, і сили для цього є. Уже сьогодні у нас готові повні комплекти проектно-кошторисної документації на реконструкцію кількох котелень, що дають змогу хоч із завтрашнього дня починати виконання робіт. Проте проблема не в нашій готовності, а у катастрофічному дефіциті коштів, що нині відчувається особливо гостро. Загальний обсяг коштів, які можуть бути спрямовані на проведення ремонтних робіт і робіт із реконструкції і модернізації, що закладені у тому числі і в чинних на сьогодні тарифах, не змінюється вже багато років. Визначною ж особливістю нашого виробничого життя є те, що переважна кількість обладнання, котре ми використовуємо, — імпортного виробництва. Труби, які ми закуповуємо для ремонту теплових мереж, — українські, але в умовах глобалізації і внутрішнього зростання цін на метал та інші матеріали, — закупівельна спроможність «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» катастрофічно погіршилася.

Повертаючись до питання про те, яким буде цей опалювальний сезон, скажу так: ми маємо всі підстави розраховувати на те, що він пройде в нормальному, звичному для полтавців режимі.

— Полтава стала одним із перших міст, де почався опалювальний сезон, так?

— Хочу наголосити, що рішення про початок опалювального сезону приймають органи місцевого самоврядування. І виходячи з температурних показників і того, як раптово впав стовпчик термометра, на мою думку, рішення було прийняте дуже своєчасно.

— Скільки коштів цього року було вкладено в ремонти тепломереж і реконструкції котелень, враховуючи, що у «міжсезоння» підприємству вдавалося провести повну реконструкцію двох котелень?

— Ми дуже б хотіли і готові виконувати значно більший обсяг роботи з реконструкції і ремонту, ніж маємо можливість нині. Усіляко намагаємося залучати додаткові кошти для цього. Зокрема, останніх три роки ми активно займаємося залученням коштів Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) на реконструкцію значної частини теплового господарства Полтави. На жаль, через незалежні від нас причини нам поки що не вдалося дійти до підписання кредитних і грантових угод на місцевому рівні. А це позбавляє нас можливості вже наступного року спрямувати ці кошти на реалізацію такого потрібного нашому місту проекту. Нагадаю, мова йде про 24 мільйони євро. Ще 9 грудня минулого року банк погодив видачу нам кредиту на 19 мільйонів євро і п’яти мільйонів євро грантових коштів. Зі свого боку, підприємство повністю опрацювало всі важливі питання і безпосередньо з банком, і з його технічними фахівцями, і з фінансистами, залученими банком для проведення незалежного аудиту. Та, на жаль, ті політичні процеси, які розгорнулися влітку цього року в нашому місті, ще й до сьогодні не дали змоги почати втілення другого у Полтаві міжнародного проекту з реконструкції системи теплопостачання міста. Але ми не втрачаємо надії, що не все ще втрачено і ця затримка є тимчасовою.

Якщо ж говорити про власні кошти, використані підприємством протягом всього року на підтримання теплового господарства у робочому стані та на підготовку до опалювального періоду 2015-2016 рр., то загалом ця сума не перевищує 30 млн гривень. Це ремонт трубопроводів, реконструкція однієї котельні (вул. Уютна, 29), аварійні та планові ремонтні роботи. До того ж, необхідно розуміти, що три роки тому 30 мільйонів гривень — це було майже 3 мільйони євро, нині — майже втричі менше. Звідси і зменшення наших можливостей у реалізації запланованого.

Не обійшлося і без допомоги міжнародних інвесторів. Як ви вже знаєте, цьогоріч була реконструйована котельня по вул. Фрунзе, 48. Там були встановлені сучасні котли з ККД 95%, замінено насосне обладнання, встановлена сучасна система автоматизації, що дає змогу експлуатувати котельню без постійного перебування обслуговуючого персоналу, автоматично підтримуючи температуру теплоносія в залежності від погодних умов. Також було замінено димову трубу, майже всі трубопроводи, і в кожному з дев’яти будинків, підключених до цієї котельні, встановлені індивідуальні теплові пункти (ІТП) — системи автоматичного регулювання температури теплоносія і температури в помешканні споживача залежно від температури зовнішнього повітря. Реалізувати проект з комплексної реконструкції об’єкта теплопостачання допомогли європейські фінансові організації (Північна екологічна фінансова корпорація NEFCO та Шведське агентство з міжнародного розвитку SIDA). Загалом комплексна реконструкція котельні підприємства разом з її інфраструктурою обійшлася у понад 590 тисяч євро (кредитні кошти NEFCO — 235 тисяч євро, грантові кошти фонду SIDA — 235 тисяч євро і власні кошти підприємства — 121 тисяча євро).

— Яка прогнозована економія енергоносіїв і, передусім, природного газу у разі надання послуг споживачам з ІТП?

— Ми очікуємо на показник не менш як 15%.

— Цього року підприємство встановлювало будинкові прилади обліку теплової енергії. Зокрема, ми багато розповідали про роботи щодо їх монтажу у мікрорайоні Левада. На якому етапі нині ці роботи та взагалі скільки всього будинків сьогодні обладнані такими лічильниками?

— Справді, в поточному році ми значно збільшили кількість житлових будинків, мешканці яких розраховуються за спожите тепло за показами лічильника. Якщо на початок 2015 року лише 55 багатоповерхівок були обладнані тепловими лічильниками, то до кінця 2015-го ця цифра наближається до 200. Це зростання зумовлене трьома факторами. З одного боку, ми за власні кошти підприємства встановили 49 лічильників у 42 житлових будинках на Леваді. По-друге, частину будинкових приладів обліку тепла з числа встановлених, але не введених в експлуатацію ще у 2007-2008 роках, на баланс підприємства передало місто. Причина того, що ці лічильники після їх встановлення так і не стали комерційними, проста — числені порушення в проектній документації та недотримання норм при їх встановленні. Цього року за домовленістю з міською владою наше підприємство прийняло їх у власність і самотужки виправило всі згадані вище недоліки. І по-третє, мешканці частини полтавських багатоповерхівок відгукнулися на нашу цьогорічну акцію «Підприємство — громада житлового будинку», в рамках якої ми пропонували мешканцям багатоквартирних житлових будинків не чекати «своєї черги» і самим зібрати кошти та придбати будинковий тепловий лічильник, а підприємство, у свою чергу, власними силами і коштами виготовляло проектну документацію і виконувало монтажні роботи з їх встановлення.

— Чи будуть продовжені ці роботи наступного року?

— Так, ми плануємо продовжити у наступному році встановлення приладів обліку теплової енергії. Скільки їх буде змонтовано і де — поки що йде обговорення. Загальна кількість будинків, що потребують встановлення лічильників, становить понад 1 000. Виходячи із сьогоднішньої вартості і лічильника, і ще більшою мірою всього іншого, що необхідно для фактичного встановлення теплового вузла та його обладнання «антивандальними» засобами, маємо суму, яка коливається у межах 50-70 тисяч гривень на встановлення одного лічильника. Очевидно, що обсяг коштів, необхідних для оснащення всіх будинків лічильниками, перевищує умовних 70 мільйонів гривень. Я вже раніше говорив, що протягом усього календарного року підприємство витратило на всі заходи, на всі 92 котельні, на понад 215 кілометрів теплових мереж (у двотрубному вимірі) майже 30 мільйонів гривень, а вартість лічильників становить понад 70 мільйонів. Зрозуміло, якщо навіть гіпотетично ми витрачали б усі згадані кошти виключно на встановлення лічильників, то і в цьому разі ні за рік, ні за два ми їх не встановимо. Але ж очевидно, що такий авантюрний підхід до витрачання коштів суперечить здоровому глузду. Бо якби ми так зробили, то в деяких споживачів може так скластися, що стоятиме новенький лічильник, але йому просто нічого буде обліковувати. Після чверті століття ігнорування на державному рівні вирішення нагальних проблем ЖКГ і, зокрема, галузі комунальної теплоенергетики стан нашого обладнання, на жаль, такий, що потребує постійних ремонтів, перевірок тощо. Саме тому протягом двох останніх років наше підприємство не втомлюється звертатись і до органів обласної влади, і до міської влади, і до органів місцевого самоврядування тих чотирьох районних центрів, де надаємо свої послуги, з проханням розробляти спільні шляхи щодо розв’язання проблеми з пошуком коштів на встановлення лічильників. Зацікавленість у цьому є спільною.

— А яка наразі ситуація з оплатою населенням послуг за спожите ними тепло? Чи доводиться вдаватися до непопулярних кроків щодо злісних неплатників?

— Число позовів, які ми направляємо щороку до судів, становить кілька тисяч і обмежене воно тільки «пропускною здатністю» юридичного відділу підприємства. Але хочу зауважити, що при цьому нашим найвищим пріоритетом є розсудливий індивідуальний підхід до визначення кола споживачів, стосовно яких позови пред’являються. Якщо людина протягом місяця-двох не сплатила за послуги, ми сподіваємося, що це якийсь тимчасовий збій, і лише нагадуємо про наявну заборгованість та чекаємо, коли проблема вирішиться. Необхідно розуміти, що звернення з позовом до суду про примусове стягнення заборгованості — це вимушений захід, і застосовується він лише тоді, коли інші цивілізовані методи вирішення проблеми з ліквідацією наявної заборгованості не дають жодного результату. Що ж стосується рівня розрахунків, то, користуючись нагодою, я хочу подякувати всім споживачам послуг підприємства за те, що наші торішні побоювання стосовно погіршення платіжної дисципліни полтавців не справдилися. Переважна більшість наших абонентів справно розраховувалася за послуги підприємства. Приємно вразило нас і те, що багато полтавців відгукнулося на рекомендацію нашого підприємства у міжопалювальний період здійснювати так звані авансові платежі. їх метою насамперед було зменшення фінансового навантаження на полтавців у холодну пору року, коли до щомісячних рахунків додається і рахунок на опалення. Разом із тим, багато в чому саме завдячуючи цим платежам нам удалось і якісно підготуватися до опалювального сезону, і пройти міжсезоння без збоїв і затримок у заробітній платі. Та, попри складнощі, тільки завдяки нашим споживачам і професіоналізму колективу підприємства, ситуація в нашому місті все ж чи не найкраща по Україні. Спілкуючись із колегами з інших міст, зайвий раз переконуємось у правильності обраного нашим підприємством шляху на зближення зі своїм споживачем. Загалом же ситуація у галузі комунальної теплоенергетики в інших містах коливається від складної до дуже складної: кількамісячні затримки зарплат, великі затримки з початком опалювального сезону і то лише після значної фінансової допомоги теплопостачальним організаціям з боку місцевої влади.

Якщо говорити про розрахунки населення за спожите тепло, то з початку поточного року, включаючи жовтень, розрахунки полтавців за послуги з централізованого теплопостачання перевищили 100%.

На жаль, у травні цього року тарифи знову піднялися. Їх зростання зумовлене виключно збільшенням вартості енергетичної складової (вартості природного газу та електроенергії – Авт.) і жодним чином не відобразилося на тих коштах, які ми витрачаємо на забезпечення виробничої діяльності. Жодної додаткової копійки коштів на модернізацію, проведення ремонтних робіт та реконструкцію від цього підвищення ми не отримуємо. Як це позначиться на рівні розрахунків наших споживачів, ми поки що не знаємо, адже більшість полтавців тільки минулого тижня отримали перші у цьому сезоні платіжки. Так що робити попередній аналіз щодо того, наскільки змінилася ситуація з розрахунками, ми зможемо тільки в кінці поточного року. Остаточні ж результати стануть відомими лише в січні 2016 року.

— А який стан розрахунків підприємства за енергоносії?

— До опалювального сезону ми підійшли з рекордно низьким боргом за спожитий природний газ. Він становив трохи більш як 20 млн грн, і практично повністю ця заборгованість покривається різницею в тарифах за минулі роки, що не була відшкодована державою нашому підприємству. Зрозуміло, що з початком опалювального сезону, зважаючи, в тому числі, і на касовий розрив між споживанням і нарахуваннями, нині борг починає підвищуватися, але ми не сприймаємо поки що цю ситуацію як критичну і розраховуємо, що згодом завдяки сумлінному ставленню полтавців до питань розрахунків за послуги підприємства ця ситуація вирівняється, і наші розрахунки з газопостачальниками будуть на належному рівні.

— Які нині справи з субсидіями для населення? Чи повертаються державою кошти підприємству?

— Субсидії як механізм функціонують уже багато років. Цьогорічною відмінністю є те, що обсяг нарахування субсидій суттєво зріс. Зважаючи на те, що першим повним у новому опалювальному періоді місяцем буде листопад, то остаточне уявлення стосовно того, які обсяги цих субсидій і за кількістю людей, котрі їх отримують, і за обсягами нарахування ми отримаємо тільки десь наприкінці грудня. На сьогодні говорити можна лише про майже двократне зростання розміру сукупної суми субсидії наших споживачів. Якихось проблем із проведенням розрахунків у взаємозаліковій формі поки що ми не бачимо. Тому будемо сподіватися, що та робота, яку проводять уряд і відповідні міністерства як на рівні держави, так і на рівні областей, не дадуть приводів сумніватись у її ефективності.

Оксана ХАНАС

За матеріалами: Обласна щотижнева ГАЗЕТА
«ПОЛТАВСЬКИЙ ВІСНИК»
Адреса ресурсу: http://www.visnyk.poltava.ua/

Опалювальний сезон 2015-2016 років — у розпалі

2015-11-19
Опалювальний сезон 2015-2016 років — у розпалі

Опалювальний сезон 2015-2016 років — у розпалі. 92 котельні підприємства «Полтаватеплоенерго» працюють у штатному режимі, звітують комунальники. Аби всі вони вчасно розпочали свою роботу, влітку теплоенергетики не сиділи, склавши руки. Реконструкції та ремонт котелень, заміна теплових мереж, встановлення будинкових лічильників — всі заходи із підготовки до опалювального періоду пройшли задовільно. Таку оцінку дав роботі підприємства його очільник Володимир Чернявський. Про інвестиційні програми, проекти співпраці із іноземними компаніями, а також стан розрахунків споживачів за отримані послуги він розповів полтавським журналістам.



Більше місяця в оселях полтавців тепло. Опалювальний сезон для них розпочався раніше, ніж минулоріч. Утім зміна графіку подачі тепла у домівки містян не застала зненацька працівників підприємства «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО». Його очільник на зустрічі із журналістами звітує: до запуску опалення вони були готові заздалегідь.

/Володимир Чернявський, генеральний директор ПОКВПТГ «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО»
Підготовка до опалювального сезону попри всі складнощі, які, на жаль, з року в рік не зникають, а зростають, пройшла задовільно. Ми всі заходи з підготовки, які запланували, виконали в повному обсязі, хоча, на жаль, менше, ніж нам хотілося і бачилося рік тому/

Причина цього — брак коштів. Власних фінансових ресурсів підприємства у цьому році вистачило на те, аби здійснити реконструкцію котельні за адресою вул. Уютна, 29, замінити 1,5 км мереж із застосуванням попередньо ізольованих труб, майже стільки ж — ділянок аварійних трубопроводів. Крім цього, у 42 будинках мікрорайону «Левада» встановлено 49 теплових лічильників. Всього ж протягом календарного року проведення поточних і планових ремонтів та заходи із підготовки до опалювального сезону обійшлися підприємству майже у 30 млн гривень. Із реконструкцією ще однієї котельні по вулиці Фрунзе, 48 допомогли іноземці. Майже 600 тисяч євро кредитних коштів надали представники компанії NEFСO та шведського міжнародного агентства SIDA. Їх витратили на заміну застарілого обладнання з низьким коефіцієнтом корисної дії, заміну теплових мереж, встановлення дев’яти індивідуальних теплових пунктів у прилеглих до котельні будинках. Новий опалювальний період, говорить Володимир Чернявський, підприємство зустріло із позитивною ситуацією і навколо розрахунків споживачів за отримані послуги.

/Володимир Чернявський, генеральний директор ПОКВПТГ «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО»
Наші побоювання минулорічні, на щастя, не справдилися, і наші споживачі, у всякому разі переважна їхня частина, належна розрахувалася, навіть частина мешканців відгукнулася на наші настійні прохання зробити авансові платежі/

У той же час збільшився обсяг нарахування мешканцям житлових субсидій. Про якісь остаточні цифри, відзначає Володимир Чернявський, говорити поки що зарано, адже перший повний місяць поточного опалювального періоду, за який розраховуватимуть розмір цієї державної допомоги, – листопад. Тож загальна картина із субсидіями буде зрозумілою наприкінці грудня. Проте, наголошує очільник комунального підприємства «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО», вже сьогодні можна констатувати, що проблем з проведенням розрахунків у взаємозаліковій формі не спостерігається. Тому полтавські тепловики сподіваються, що та робота, яку проводить уряд і відповідні міністерства як на рівні держави, так і на рівні областей, не дадуть приводів сумніватися у її ефективності.

Крістіна БРІГІДА

За матеріалами: ПОЛТАВСЬКА ТЕЛЕВІЗІЙНА СТУДІЯ «МІСТО»
Адреса ресурсу: http://www.misto-tv.poltava.ua/
Адреса матеріалу: Опалювальний сезон 2015-2016 років — у розпалі

Увага!!! Важливо знати: для одержувачів субсидій!

2015-11-06

 

 Увага!!! Важливо знати: для одержувачів субсидій!

Субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається на 12 місяців з місяця звернення за її призначенням. При цьому, оскільки плата за опалення проводиться лише в опалювальний період, розмір субсидії розраховується окремо на опалювальний сезон (з 1 жовтня по 30 квітня) та на неопалювальний сезон (з 1 травня по 30 вересня).

Управліннями праці та соціального захисту населення проведено автоматичний перерахунок розміру субсидії на опалювальний період. 

Всі сім’ї, яким призначено субсидію, отримають повідомлення про розміри нарахованої субсидії на опалювальний період до 10 листопада 2015 року

В повідомленні про надання субсидії крім персональних даних зазначається розрахунок розміру субсидії та обов’язкової плати, в межах соціальних норм, по всім видам житлово-комунальних послуг, які отримує сім’я.

Так, наприклад: 

Увага!!! Важливо знати: для одержувачів субсидій!

Вказані у повідомленні дані несуть наступну інформацію:

① — «Соціальна норма» — тобто, в даній графі зазначається інформація про соціальні нормативи, визначені законодавством, в межах яких надається субсидія. Зокрема, соціальна норма, визначена законодавством для послуги опалення: 13,65 кв. метра опалюваної площі на одну особу та додатково 35,22 кв. метра на сім’ю (48,87 кв. метра — на сім’ю з однієї особи, 62,52 кв. метра — на сім’ю з двох осіб, і т.д.).

② — «Сума субс» — вказано призначений розмір субсидії окремо по кожній послузі, тобто це сума коштів, яка перераховується управліннями праці та соціального захисту населення підприємствам надавачам житлово-комунальних послуг.

③ — «Обов’язкова плата» — сума коштів, яку повинна сплачувати сім’я за житлово-комунальні послуги в межах соціальних норм. Тобто, за житлово-комунальні послуги необхідно сплачувати обов’язкову плату, зазначену в гр. ③. 

Якщо сім’я використала (спожила) за оплачуваний період житлово-комунальні послуги понад встановлених норм, до обов’язкової плати зазначеної в гр. ③ необхідно додатково сплатити вартість послуг, спожитих понад норму.

Зверніть увагу, якщо у вас послуги обраховуються по лічильнику, і якщо загальна сума споживання послуг менша, ніж обов’язкова частка, оплату необхідно проводити по реальній вартості спожитої послуги за оплачуваний період.

Крім того, зазначаємо, якщо сума субсидії буде більшою, ніж вартість послуги, внаслідок економії споживання послуг, сума економії зараховується підприємствами — надавачами послуг на рахунки споживача.

Додатково повідомляємо телефони організацій — надавачів житлово-комунальних послуг:

  — КП «Полтававодоканал»61-28-21; 61-60-73.
  — ПАТ «Полтаваобленерго»0-800-210-312; 51-09-10.
  — ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго»510-455 (багатоканальний).
  — ТОВ «Полтавагаз Збут»0-800-502-103; 50-01-12;50-11-45.

У разі неотримання повідомлення про надання субсидії просимо звернутися за телефоном обласної безкоштовної гарячої лінії: 0-800-500-620.

Департамент праці та соціального захисту населення

«ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» ПОВІДОМЛЯЄ: Про зміну графіку роботи абонентської служби по суботах у листопаді цього року

2015-11-03

 
«ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» ПОВІДОМЛЯЄ:
Про зміну графіку роботи абонентської служби по суботах
у листопаді цього року
У зв’язку зі значним збільшенням інтенсивності відвідування споживачами — користувачами субсидії абонентської служби підприємства (що по вул. Генерала Духова, 1, зупинка громадського транспорту «ОЦЕВУМ»/«5 школа»), адміністрацією підприємства прийнято рішення про тимчасову зміну графіку роботи чергових працівників відділу розрахунків з населенням абонентської служби підприємства.

Аналіз звернень споживачів показав, що їх переважна більшість пов’язана із отриманням допомоги від держави на оплату комунальних послуг у вигляді субсидії, зокрема, — отриманням роз’яснень щодо розміру оплати послуг з централізованого опалення та з централізованого постачання гарячої води з урахуванням призначеної їм субсидії.

Отже, кожної суботи (протягом листопада поточного року) робота чергових операторів відділу розрахунків з населенням абонентської служби обласного комунального підприємства «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» відбуватиметься за графіком — з 8:00 до 15:45, перерва — з 12:00 до 12:45. 

Абонентська служба ПОКВПТГ «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО»

«ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» ІНФОРМУЄ: Про результати оприлюднення проекту Інвестиційної програми підприємства на 2016 рік

2015-10-29 


«ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» ІНФОРМУЄ:
Про результати оприлюднення проекту Інвестиційної програми підприємства на 2016 рік
 
Полтавське обласне комунальне виробниче підприємство теплового господарства «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» повідомляє про результати оприлюднення проекту Інвестиційної програми з реконструкції та модернізації об’єктів у сферах виробництва та транспортування теплової енергії на 2016 рік, опублікованого на сайті підприємства 29.09.2015.

Протягом 30 календарних днів з моменту оприлюднення проекту Інвестиційної програми підприємства на 2016 рік зауважень та пропозицій до зазначених матеріалів не надходило.

Адміністрація ПОКВПТГ «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО»

«ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» НАГАДУЄ: Щодо графіку роботи абонентської служби підприємства

2015-10-27

 

 
«ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» НАГАДУЄ: 
Щодо графіку роботи абонентської служби підприємства
 
Шановні споживачі!

В понеділок, 2 листопада 2015 року, у зв’язку з проведенням розрахунків спожитих у жовтні цього року послуг підприємства, абонентською службою ПОКВПТГ «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» прийом споживачів здійснюватися не буде (крім юридичних осіб).

Приносимо вибачення за тимчасові незручності.

Абонентська служба ПОКВПТГ «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО»

 

Час згадати про передачу показників квартирних лічильників…

2015-10-22

 

НАСТАВ ЧАС ЗГАДАТИ
ПРО ПЕРЕДАЧУ ПОКАЗНИКІВ КВАРТИРНИХ ЛІЧИЛЬНИКІВ
ГАРЯЧОЇ ВОДИ та/або ТЕПЛОВОЇ ЕНЕРГІЇ !!!

ШАНОВНІ СПОЖИВАЧІ!

Абонентська служба ПОКВПТГ «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» нагадує власникам квартирних лічильників гарячої води (водомірів) та/або квартирних приладів обліку теплової енергії (теплових лічильників) про необхідність передати до абонентської служби підприємства їх показники. 

Зробити це слід ВЧАСНО — до 25÷28-го жовтня, аби забезпечити коректні нарахування у платіжних квитанціях за жовтень поточного року. 

Передати показники квартирних приладів обліку (лічильників) можна будь-яким зручним для Вас способом

510-455 (багатоканальний), (050) 303-34-02, (067) 503-00-35 — з понеділка по четвер із 08:00 до 17:00 та у п’ятницю — з 08:00 до 16:00;
510-445 — автовідповідач — цілодобово;
(050) 303-34-02 та (067) 503-00-35 — SMS-повідомлення — цілодобово;
poltavateplo.memo.ua — офіційний сайт підприємства — цілодобово;
abon.poltavateplo.memo.ua — «Особистий кабінет споживача» на офіційному сайті підприємства — цілодобово.

Увага! У разі відсутності показників приладів обліку за поточний місяць, підприємство буде позбавлене можливості нарахувати споживачеві суму пільгової знижки.

Завчасно Вам вдячні.

Абонентська служба ПОКВПТГ «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО»

Новий опалювальний сезон: оновлені котельні підприємства вже «в роботі»!

2015-10-19

 

НОВИЙ ОПАЛЮВАЛЬНИЙ СЕЗОН: ОНОВЛЕНІ КОТЕЛЬНІ ПІДПРИЄМСТВА ВЖЕ «В РОБОТІ»!

Новий опалювальний сезон: оновлені котельні підприємства вже «в роботі»! 

ПРО ПОЧАТОК ОПАЛЮВАЛЬНОГО ПЕРІОДУ

8 жовтня цього року, у відповідності до Рішення Виконавчого комітету Полтавської міської ради №202 від 07.10.2015 р., обласне комунальне підприємство «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» за графіком розпочало опалювальний сезон 2015-2016 років, говорять полтавські тепловики. Із 81 котельні, що територіально розташовані в місті Полтаві, на 16-ту годину 9 жовтня почали надавати тепло полтавцям 80 (старт роботи останньої з котелень підприємства, що надає послуги винятково до адміністративних будівель у обласному центрі, на прохання її споживачів було відкладено до ранку понеділка, 12 жовтня). Проте, продовжують теплоенергетики міста, початок опалювального сезону в жодному разі не був для них несподіванкою, адже підприємство уже на початок жовтня було повністю готове до його старту

ПРО ПЕРЕБІГ ОПАЛЮВАЛЬНОГО ПЕРІОДУ

На сьогодні опалювальний період 2015-2016 років у місті Полтава триває вже понад тиждень і теплове господарство міста, ретельно підготовлене колективом обласного комунального підприємства «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО», — зазначають на підприємстві, — вже у повному обсязі успішно здало іспит на «включення в роботу».

Звичайно, ще й сьогодні до фахівців підприємства надходять поодинокі звернення від полтавців про негаразди у внутрішньобудинкових системах теплопостачання житлового фонду міста. Кожне з таких звернень не залишається без уваги і представники служби контролю за якістю теплопостачання та експлуатацією теплових лічильників підприємства спільно із уповноваженими особами від балансоутримувача житлового будинку оперативно реагують і, по можливості, допомагають усувати виявлені недоліки. Та попри це, можна відверто констатувати — місто Полтава повністю забезпечено теплопостачанням!

ПРО РЕКОНСТРУКЦІЮ ОБ’ЄКТІВ ТЕПЛОПОСТАЧАННЯ МІСТА 

Котельня по вулиці Уютній, 29

Одним з об’єктів підприємства, де цього року була проведена повна реконструкція, стала котельня у місті Полтаві по вулиці Уютній, 29, що обслуговує 24 житлових будинки та цілий ряд об’єктів соціальної сфери обласного центру. Роботи проходили у рамках виконання заходів інвестиційної програми на 2015 рік.

— Ця котельня побудована та введена в експлуатацію у 1968 році і належала обласній спілці споживчих товариств, — говорить головний інженер обласного комунального підприємства «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» Володимир Пасічко. — Від моменту введення в експлуатацію у ній було встановлено вісім чавунних котлоагрегатів для забезпечення виробництва теплової енергії на потреби опалення житлових будинків й об’єктів соціального призначення. У 1992 році її передали на баланс підприємства і тоді ж тут відбулася перша реконструкція з частковою заміною технологічного обладнання. Тоді у котельні були встановлені дев’ять сталевих котлів марки «НІІСТУ-5», які й експлуатувалися до початку цього року. Залежно від навантаження їх ККД не перевищував 80-84%. За ці роки котли відпрацювали вже по два нормативних терміни експлуатації і застаріли як морально, так і фізично. А з урахуванням стрімкого підвищення цін на енергоносії потреба у повній реконструкції котельні із заміною котлів на більш енергоефективні та сучасні — стала просто кричущою. Якщо говорити про обсяги використання енергоносіїв, то до цього року, залежно від погодних умов і тривалості опалювального періоду, котельня споживала від 1,2 до 1,5 млн куб. м природного газу та 110-120 тис. кВт-год. електричної енергії на рік.

Саме тому підприємством і було прийняте рішення про повну її реконструкцію.

— Силами працівників «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» був виконаний значний обсяг робіт, — продовжує Володимир Степанович. — Улітку цього року на цій котельні було встановлено чотири високоефективних сталевих водогрійних котли вітчизняного виробництва марки ВК-32 із ККД понад 92% у комплекті із газовими пальниками з примусовою подачею повітря на горіння від визнаного у світі європейського виробника марки Weishaupt. Такий крок дозволить забезпечити роботу котлів в оптимальних режимах при будь-яких навантаженнях. Збудовані газоходи та нові димові труби, змонтовані сучасні насосні агрегати від визнаного світового лідера машинобудування марки Wilo, управління якими здійснюється у повністю автоматизованому режимі. Також відтепер на котельні діятиме автоматична водопом’якшувальна установка та станція хімічної деаерації.

За словами головного інженера підприємства, починаючи з цьогорічного опалювального періоду, нова система автоматизації дозволить експлуатувати котельню без постійної присутності обслуговуючого персоналу та у повністю автоматизованому режимі підтримувати параметри теплоносія залежно від температури зовнішнього повітря. Тим самим із процесу виробництва теплової енергії повністю виключається так званий людський фактор та істотно підвищується ефективність роботи технологічного обладнання.

На реконструкцію цього об’єкта теплопостачання міста ОКВПТГ «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» використало власні кошти у сумі понад 7 млн грн. При цьому очікувана щорічна економія коштів (при нинішній вартості енергоносіїв) очікується на рівні не менше мільйона гривень. На думку фахівців, термін окупності вкладених коштів не повинен перевищити сім років, що є цілком прийнятним результатом у сьогоднішніх умовах.

— У результаті реконструкції ми очікуємо на зниження обсягів споживання природного газу майже на 15%, — пояснює Володимир Пасічко. — У грошовому еквіваленті це близько 850 тисяч гривень на рік, звичайно, якщо вартість газу залишиться на сучасному рівні. Економія ж фонду заробітної плати, у зв’язку з автоматизацією технологічного процесу виробництва теплової енергії та скороченням операторів котельні, котрі донедавна цілодобово забезпечували її функціонування, щорічно становитиме понад 240 тисяч гривень.

Зазнала оптимізації і географія споживачів котельні по вул. Уютній, 29. Відтепер вона, крім раніше приєднаних 24 багатоповерхівок, «прийме» на обслуговування додатково ще чотири житлових будинки, що раніше опалювалися від котельні підприємства по вулиці Нечуя-Левицького, 9. Таке рішення викликане необхідністю істотно підвищити якість послуг з теплопостачання та з постачання гарячої води у «проблемних» будинках житлового фонду міста і знизити втрати теплової енергії при її транспортуванні кінцевому споживачу. До того ж, ще на етапі підготовки до реконструкції цього об’єкта теплопостачання міста було передбачено «запас» по потужності, який дозволить їй з легкістю впоратися з кількома «новими» житловими будинками, забезпечивши при цьому високий рівень якості надаваних споживачам послуг.

Котельня по вулиці Фрунзе, 48

Новий опалювальний сезон: оновлені котельні підприємства вже «в роботі»!

Ще одним об’єктом теплового господарства обласного комунального підприємства «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРО», який у цьому році зазнав повної і комплексної реконструкції, стала котельня по вулиці Фрунзе, 48, разом зі своєю інфраструктурою. Ці роботи проводилися не тільки за рахунок власних ресурсів «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО», а й із залученням грантових і кредитних коштів міжнародних фінансових організацій і установ.

Як розповів Володимир Пасічко, котельня по Фрунзе, 48, є досить типовою серед інших, збудованих у 70-80-х роках минулого століття. Від початку вона була обладнана шістьма котлоагрегатами: двома — «НІІСТУ-5М» та чотирма — «НІІСТУ-5», ККД яких не перевищував 80-85%. Вона забезпечує централізоване теплопостачання до дитячого відділення обласної клінічної лікарні, школи, шести житлових багатоповерхівок, гуртожитку, корпусу Українського товариства глухих (УТОГ) та інших споживачів, розташованих поруч. Середньорічне споживання цією котельнею енергоносіїв до її повної реконструкції становило майже 620 тис. куб. м природного газу та 54 тис. кВт-год. електроенергії.

— Зрозуміло, що за теперішніх цін на енергоносії експлуатувати котельню з таким низьким ККД щонайменше економічно не вигідно, а розуміти це і не вживати заходів аби виправити ситуацію, — просто злочин, — пояснює Володимир Пасічко. — Саме тому підприємство постійно шукає можливість заміни застарілих котлоагрегатів на сучасні енергоефективні. Та, на жаль, за кошти, закладені у діючих тарифах на послуги підприємства, ми, паралельно з підготовкою всього теплового господарства міста до зими, можемо собі дозволити щороку реконструювати одну — максимум дві наші котельні. Зважаючи, що підприємство і досі експлуатує 17 котелень із котлами «НІІСТУ-5», вочевидь, цього абсолютно недостатньо. Тож одним зі шляхів виходу із ситуації, що склалася, ми вбачаємо залучення нетарифних коштів.

У березні 2012 року «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» взяло участь у відбірковому конкурсі і було визначено одним із десяти підприємств комунальної теплоенергетики України, яке потрапило до фінансової Програми DemoUkrainaDH. Остання реалізовується в рамках міжнародної співпраці Міністерства регіонального розвитку України з Північною екологічною фінансовою корпорацією (NEFCO) та шведським агентством з міжнародного розвитку (SIDA). Основною метою такого співробітництва є підтримка розробки та фінансування сталих і енергоефективних проектів у секторі централізованого теплопостачання України.

— До 2012 року наше підприємство не мало досвіду практичної реалізації спільних з міжнародними фінансовими організаціями проектів, — долучається до розмови Тамара Ігуш, начальник інвестиційного відділу підприємства. — Тож цей рік, без перебільшення, можемо назвати переломним.

Цей проект передбачав комплексний підхід до повної реконструкції частини системи теплопостачання міста, зокрема реконструкцію самої котельні, що включала в себе заміну старих газових котлів із ККД до 80% на більш ефективні газові котли з ККД не менше 93% разом із переведенням останньої в автоматизований режим роботи, впровадження 10 повністю автоматизованих індивідуальних теплових пунктів (далі – ІТП) безпосередньо у будівлях, підключених до теплової мережі від котельної Фрунзе, 48, заміну старих і зношених теплових мереж новими — типу «Ізопрофлекс» із попередньою пінополіуретановою ізоляцією загальною довжиною майже 600 метрів.

— Розрахункова вартість проекту становить 591 тисячу євро, — продовжує Тамара Станіславівна, — з яких 235 тисяч євро — кредитні кошти Північної екологічної фінансової корпорації (NEFCO), що надані строком на вісім років із пільговим періодом до року (Авт. – тобто під час впровадження проекту, сплачуються лише відсотки, а виплати на погашення тіла кредиту розпочнуться лише після повної реалізації проекту). Обов’язковою умовою надання кредиту на реконструкцію об’єкта теплопостачання міста були гарантії Полтавської міської ради на загальну суму 235 тисяч євро. Відсоткова ставка за кредитом — 6% річних, причому тіло кредиту та відсотки сплачуються один раз на півроку.

Іншою складовою фінансування проекту стали грантові кошти у сумі 235 тисяч євро.

— Це кошти фонду SIDA, що надаються на безповоротній основі, — наголошує Тамара Ігуш. — Ще 121 тисяча євро — внесок підприємства у реалізацію проекту.

На підприємстві зазначають: все заплановане у рамках проекту реалізовано більш ніж успішно. Проведена заміна всього котельного обладнання, встановлені сучасні котли з ККД 95%, замінене насосне обладнання, змонтована та введена в дію новітня система автоматизації, що дозволяє експлуатувати котельню без постійного перебування обслуговуючого персоналу й автоматично підтримувати температуру теплоносія залежно від погодних умов. Грантові кошти використані на встановлення автоматизованих ІТП на об’єктах споживачів і частково за грантові кошти та кошти підприємства виконана повна заміна теплових мереж. До речі, в частині заміни трубопроводів за рахунок вигідної цінової пропозиції постачальника було зекономлено значну суму грантових коштів. Ці кошти тепер планують додатково направити на заміну ще однієї частини теплової мережі від котельні по вул. Фрунзе, 48, що фактично дало змогу внести зміни у початковий проект, розширюючи обсяг проведених робіт. До речі, це рішення вже погоджено NEFCO і на даний момент ведеться підготовча робота для здійснення додаткової закупівлі матеріалів.

Новий опалювальний сезон: оновлені котельні підприємства вже «в роботі»!

Новий опалювальний сезон: оновлені котельні підприємства вже «в роботі»!

Новий опалювальний сезон: оновлені котельні підприємства вже «в роботі»!

Новий опалювальний сезон: оновлені котельні підприємства вже «в роботі»!

Новий опалювальний сезон: оновлені котельні підприємства вже «в роботі»!

Новий опалювальний сезон: оновлені котельні підприємства вже «в роботі»!

 

Економія природного газу після запуску проекту, за попередніми підрахунками, щорічно становитиме до 30% від фактичного споживання природного газу протягом кількох останніх років.

— У результаті реалізації цього комплексного проекту сподіваємося отримати економію обсягів споживання природного газу та електричної енергії, теплоносія (води), а завдяки повній автоматизації процесу виробництва теплової енергії і фонду заробітної плати (за рахунок скорочення штату операторів котельної), — підкреслює Володимир Пасічко. — Причому очікуваний рівень економії дає впевненість вважати, що повернути кредит і сплатити відсотки по ньому ми зможемо виключно за рахунок отриманої економії.

Реалізований проект має високу показову цінність, оскільки містить демонстрацію практичного використання гнучких трубопроводів, котрі мають великі переваги при їх прокладанні у вузьких та важкодоступних місцях з високою щільністю забудови, а головне — вперше у нашому місті безпосередньо в будівлях споживачів були впроваджені повністю автоматизовані ІТП.

— Багаторічний європейський досвід показує, що тільки за рахунок встановлення ІТП можна досягти економії на рівні 15-20%, — зазначає головний інженер. — Умовно ж саму цю економію можна розкласти на дві складові: частина теплової енергії буде зекономлена завдяки уникненню так званих «перетопів», а частина — завдяки облаштуванню будівель споживачів приладами обліку теплової енергії з наступним нарахуванням за послуги з централізованого теплопостачання на основі реально спожитого тепла. На наше переконання, такий підхід неминуче приведе до більшої поінформованості наших споживачів про непродуктивні втрати тепла у межах їх житлового будинку та стимулюватиме останніх до ощадного споживання теплової енергії й підвищення ефективності її використання. Середня ж вартість одного ІТП, що встановлювалися при реалізації нашого проекту, становить близько 250 тис. грн без урахування ПДВ.

До слова, один із зазначених ІТП вже успішно працює у гастроентерологічному відділенні №1 дитячої обласної лікарні, що розташовується поруч з котельною підприємства — по вулиці Фрунзе, 46-А.

Новий опалювальний сезон: оновлені котельні підприємства вже «в роботі»!

Новий опалювальний сезон: оновлені котельні підприємства вже «в роботі»!

 

ПРО ПЛАНИ НА НАЙБЛИЖЧЕ МАЙБУТНЄ

Нагадаємо, повна комплексна реконструкція котельні підприємства по вул. Фрунзе, 48 у обласному центрі — це перший з реалізованих у нашому місті проектів міжнародної співпраці, спрямований на комплексну реконструкцію об’єктів теплопостачання, що перебувають у комунальній власності. Втім, — наголошують полтавські теплоенергетики, — переконані, що не останній…

Наступним, але набагато масштабнішим кроком із залучення коштів міжнародних фінансових установ та організацій для реконструкції системи теплопостачання міста Полтава має стати спільний проект із Європейським банком реконструкції та розвитку, з яким обласне комунальне підприємство «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» контактує із 2012 року. Європейські партнери, на досить вигідних умовах, готові вкласти кошти у модернізацію найбільшої котельні міста, що по Ціолковського, 36, яка забезпечує послугами з централізованого опалення та постачання гарячої води третину обласного центру — зокрема, мікрорайони «Алмазний», «Сади-2» та «Сади-3». На разі очікується остаточне погодження проекту на місцевому рівні.

Новий опалювальний сезон: оновлені котельні підприємства вже «в роботі»!

Новий опалювальний сезон: оновлені котельні підприємства вже «в роботі»!

Новий опалювальний сезон: оновлені котельні підприємства вже «в роботі»!

 

ПІДСУМКИ

Тож виконані цього року роботи в рамках щорічної підготовки теплового господарства нашого міста до зими дають впевненість полтавським тепловикам, а разом з ними і всім полтавцям, що зима для жителів нашого міста пройде без прикрих несподіванок, а оселі полтавців довгими зимовими вечорами будуть такими ж теплими та затишними, як і у минулі роки.

За матеріалами прес-служби ПОКВПТГ «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО»

У місті вперше реалізували спільний міжнародний проект із комплексної реконструкції об’єктів теплопостачання

2015-10-16

 

 

У МІСТІ ВПЕРШЕ РЕАЛІЗУВАЛИ СПІЛЬНИЙ МІЖНАРОДНИЙ ПРОЕКТ ІЗ КОМПЛЕКСНОЇ РЕКОНСТРУКЦІЇ ОБ’ЄКТІВ ТЕПЛОПОСТАЧАННЯ

У Полтаві міжнародні фінансові організації допомагають у реалізації проектів комплексної реконструкції об’єктів теплопостачання міста. Впродовж цьогорічного міжопалювального періоду завдяки коштам та безпосередній участі європейських партнерів обласного комунального підприємства «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» вдалося реконструювати котельню у центральній частині міста за адресою Фрунзе, 48. Більше того — до цього завдання фахівці підійшли комплексно — реконструкції зазнала як сама котельня разом із її тепловими мережами, так і частина системи внутрішньобудинкових мереж теплопостачання, котрі отримують послуги від неї. Про результат першого у Полтаві позитивного досвіду співпраці комунального підприємства із міжнародними фінансовими організаціями — дивіться далі.



Ще у березні 2012 року обласне комунальне підприємство «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» взяло участь у відбірковому конкурсі і було визначено одним з десяти підприємств комунальної теплоенергетики України, яке отримало право реалізувати комплексний демонстраційний проект із реконструкції об’єктів теплопостачання міста, значною мірою — за кошти Північної екологічної фінансової корпорації NEFKO та Шведського агентства з міжнародного розвитку SIDA. Знайомство з інвесторами, переговорний процес та, власне, укладання угоди про співпрацю вилилося у реальну реконструкцію однієї з полтавських котелень. За попередніми підсумками сторін, вона обійшлася у понад 590 тисяч євро.

/Тамара Ігуш, начальник інвестиційного відділу ПОКВПТГ «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО»
Це кредитні кошти NEFKO — 235 тисяч євро, це грантові кошти фонду SIDA — 235 тисяч євро, і власні кошти підприємства — 121 тисяча євро. Кредит надається на умовах 8 років, з них перший рік — це пільговий період, тобто, поки впроваджується проект, ми не сплачуємо тіло кредиту, погашаються лише відсотки/

Кредит на підприємстві планують погашати виключно за рахунок отриманої економії від зменшення обсягів споживання природного газу і електричної енергії та оптимізації роботи самої котельні.

/Володимир Пасічко, головний інженер ПОКВПТГ «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО»
Кредитні кошти використані на заміну всього котельного обладнання, встановлені сучасні котли з ККД 95%, замінено насосне обладнання, встановлена сучасна система автоматизації. Це дозволяє експлуатувати котельню без постійного перебування обслуговуючого персоналу, і автоматично підтримувати температуру теплоносія в залежності від погодних умов/

Крім цього, комплексний підхід до роботи дозволив комунальникам здійснити заміну мереж, тим самим зменшуючи можливі втрати теплової енергії при її транспортуванні. Разом з тим, встановлення 10 повністю автоматизованих індивідуальних теплових пунктів дозволить уникати так званих «перетопів», особливо — на початку та наприкінці опалювального періоду. Це має істотно скоротити обсяги споживання теплової енергії безпосередньо у споживача. Досягається зазначена економія за рахунок регулювання обсягів споживання теплової енергії залежно від температури зовнішнього повітря та орієнтуючись на оптимальною температуру повітря у приміщеннях. Один із них вже успішно функціонує у гастроентерологічному відділенні дитячої обласної лікарні, що розташовується поруч з котельною підприємства — по вулиці Фрунзе, 46-А.

/Володимир Пасічко, головний інженер ПОКВПТГ «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО»
Автоматично контролює температуру теплоносія, та в разі необхідності закриває або відкриває регулятори, при цьому змінюється кількість води, яка повертається в систему опалення, або яка надходить безпосередньо зі сторони теплообмінника. Внаслідок цього підтримується температура в приміщенні постійно, незважаючи на зміну температури зовнішнього повітря/

Виконати ж «повне перезавантаження» котельні по Фрунзе, 48 у рекордні, як для такого проекту терміни — протягом цьогорічного міжопалювального періоду, стало можливим виключно за рахунок професіоналізму трудового колективу підприємства, його менеджменту та плідній співпраці із підрядними організаціями і європейськими партнерами, — наголошують полтавські теплоенергетики. Наразі підприємство не втрачає зв’язок зі своїми європейськими партнерами, адже ті продовжують надавати консультації із впровадження проекту.

/Тамара Ігуш, начальник інвестиційного відділу ПОКВПТГ «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО»
Це досвідчені люди, які мають досвід роботи в Європі і в Україні, нам дуже комфортно з ними працювати, ніяких питань, нарікань з нашого боку не було. Вони постійно здійснюють моніторинг впровадження проекту, минулого тижня приїжджали зі Швеції — це шведський консультант AF Industry/

Ще один проект співпраці підприємства із міжнародними фінансовими організаціями, щоправда, набагато більший за своїми масштабами, перебуває на рівні обговорення й узгодження. Європейський банк реконструкції та розвитку, з яким обласне комунальне підприємство «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» контактує із 2012 року, готовий на досить вигідних умовах вкласти кошти у модернізацію найбільшої котельні міста, що по Ціолковського, 36, котра забезпечує послугами з централізованого опалення та постачання гарячої води третину обласного центру. Наразі очікується остаточне погодження проекту на місцевому рівні.

Крістіна БРІГІДА

 

 

За матеріалами: ПОЛТАВСЬКА ТЕЛЕВІЗІЙНА СТУДІЯ «МІСТО»
Адреса ресурсу: http://www.misto-tv.poltava.ua/
Адреса матеріалу: У місті вперше реалізували спільний міжнародний проект

 

СУБСИДІЇ: ЗАПИТАННЯ-ВІДПОВІДІ…

2015-10-07

 

СУБСИДІЇ: ЗАПИТАННЯ-ВІДПОВІДІ…

Запитання-відповіді щодо надання субсидій
 
1. У вересні мною подано заяву про призначення житлової субсидії та декларацію до управління праці та соціального захисту населення за місцем проживання. Прошу надати роз’яснення щодо термінів призначення житлової субсидії?

Для нарахування субсидій управління праці та соціального захисту населення направляють запити про:

— склад зареєстрованих у житлових приміщеннях осіб — до житлово-експлуатаційних організацій або інших органів, що визначені місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування;
— забезпеченість громадян житловою площею та комунальними послугами — до житлово-експлуатаційних організацій, житлово-будівельних (житлових) кооперативів, об’єднань співвласників багатоквартирних будинків та організацій, що надають житлово-комунальні послуги, органів самоорганізації населення;
— доходи осіб з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків — до Державної фіскальної служби;
— суми пенсійних виплат осіб, пенсії яким призначені відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», а також осіб, які отримують пенсії не за місцем реєстрації — до Пенсійного фонду України.

Важливо, щоб дані, зазначені в заяві та декларації та дані, які надходять на запити управлінь праці та соціального захисту населення співпадали, лише після цього виноситься рішення про призначення субсидії в 10-денний термін.

Звертаємо увагу на необхідність зазначення в заяві про призначення житлової субсидії та декларації достовірних даних.

2. За який період та які доходи враховуються для призначення субсидії?

Для призначення субсидії сукупний дохід обчислюється виходячи з нарахованих особам доходів без урахування податку з доходів фізичних осіб за попередній календарний рік.

Якщо субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається у I кварталі року, середньомісячний сукупний дохід визначається за перші три квартали попереднього року.

За бажанням громадян субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається на основі середньомісячного (за три місяці, що передують місяцю, з якого призначається субсидія) сукупного доходу осіб, після подання довідок про доходи таких осіб за зазначений період.

До сукупного доходу не враховуються частина допомоги при народженні дитини та допомоги при усиновленні дитини, виплата якої здійснюється одноразово, одноразова винагорода жінкам, яким присвоєно почесне звання України «Мати-героїня», сплачені особою аліменти, доходи від розміщення депозитів, грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу, які беруть безпосередню участь в антитерористичних операціях, допомога громадських та благодійних організацій, допомога на поховання, одноразова допомога, яка надається відповідно до законодавства або за рішеннями органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності.

3. У яких випадках рішення про призначення субсидії приймає комісія?

Питання призначення житлової субсидії, як виняток, виноситься на розгляд комісій, створених при райдержадміністраціях, виконавчих органів міських, районних у містах рад у випадках, якщо:

— у складі сім’ї є особи, які зареєстровані, але фактично не проживають у житловому приміщенні (будинку);
— особові рахунки відкриті на особу, яка не зареєстрована у житловому приміщенні (будинку);
— будь-хто з членів сім’ї протягом 12 місяців перед зверненням здійснив одноразову купівлю або оплатив послуги на суму, яка перевищує 50 тис. грн.

Крім того, комісіями приймаються рішення щодо призначення непрацездатним особам, які проживають самі, на понаднормову площу житла (що перевищує встановлену соціальну норму житла — 13,65 кв. метра на одну особу та додатково 35,22 кв. метра на домогосподарство).

4. Чи підлягає перерахунку розмір призначеної субсидії та у яких випадках?

Перерахунок субсидії у межах установленого терміну її призначення без звернення громадян здійснюється у разі:

— зміни цін і тарифів на послуги, на оплату яких призначено субсидію;
— встановлення Кабінетом Міністрів України нового розміру витрат громадян на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива;
— внесення змін до законодавства в частині надання окремим категоріям громадян пільг на оплату житлово-комунальних послуг;
— коли рішенням виконавчого органу сільської, селищної, міської ради або місцевої держадміністрації встановлено дату початку (закінчення) опалювального періоду, відмінну від дати початку (закінчення) опалювального сезону, на який розраховується субсидія;
— отримання за запитом уточненої інформації про склад зареєстрованих у житловому приміщенні осіб, забезпеченість громадян житловою площею та комунальними послугами, доходи осіб;
— проведення перерахунку розміру плати за житлово-комунальні послуги в разі їх ненадання або надання не в повному обсязі.

5. Чи необхідно повідомляти про зміни, які відбулися у складі зареєстрованих осіб в період отримання житлової субсидії?

Громадянин, якому призначено субсидію, зобов’язаний протягом місяця поінформувати територіальне управління праці та соціального захисту населення про зміну складу зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб (орендарі — про осіб, які фактично проживають), їх соціального статусу, переліку отримуваних житлово-комунальних послуг, умов їх надання, виконавців житлово-комунальних послуг, купівлю товарів або оплату послуг на суму, що перевищує 50 тис. гривень та надати відповідні документи.

За матеріалами 
Департаменту праці та
соціального захисту населення ОДА
 
За матеріалами: Сайт ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ
Адреса ресурсу: http://www.adm-pl.gov.ua/
Адреса матеріалу: СУБСИДІЇ: ЗАПИТАННЯ-ВІДПОВІДІ…

У Полтаві реконструювали котельню по Уютній, 29

2015-10-08

 

 

У ПОЛТАВІ ПОВНІСТЮ РЕКОНСТРУЮВАЛИ КОТЕЛЬНЮ ПО вул. УЮТНІЙ, 29

У зв’язку з очікуваним стрімким зниженням температури повітря у Полтаві та у відповідності до оприлюдненого проекту розпорядження Полтавського міського голови, цілком імовірно, що вже завтра, 8 жовтня, у місті може стартувати опалювальний сезон. До пуску тепла в оселі полтавців теплове господарство міста, що перебуває на балансі обласного комунального підприємства «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО», готове вже сьогодні, – звітують комунальники. Усі ремонтні роботи та реконструкції, заплановані на міжопалювальний період, закінчені. На одному із таких оновлених об’єктів побували наші кореспонденти.
 
Три місяці тому котельня по вулиці Уютній, 29 виглядала так. Наша знімальна група побувала тут якраз у розпал ремонтних робіт. Нині реконструкція вже завершена. Раніше на цьому об’єкті теплопостачання, який був введений в експлуатацію наприкінці 60-х років, знаходилося дев’ять котлів «НІІСТУ-5М» із коефіцієнтом корисної дії, що не перевищував 80-84%.

/Володимир Пасічко, головний інженер ПОКВПТГ «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО»
Зрозуміло, що за той час вони відпрацювали весь термін експлуатації, морально та фізично застаріли, а з урахуванням стрімкого підвищення цін на енергоносії нагальною стала потреба в реконструкції котельні, в заміні на більш сучасні/

Сучасні котли українського виробництва мають коефіцієнт корисної дії понад 92%. Окрім їхнього оновлення, реконструкція по Уютній, 29 також включала і заміну газових пальників на енергоефективні від визнаного у світі європейського виробника марки Weishaupt, підключення нової системи автоматизації, яка дозволяє експлуатувати котельню без постійної присутності обслуговуючого персоналу. Усе це стало можливим в рамках виконання заходів інвестиційної програми підприємства на поточний рік. Очікується, що сума у 7 млн гривень, яку витратили на реконструкцію, кажуть фахівці, має повністю окупитися протягом не більше ніж 7 років. Це є цілком прийнятним результатом у сьогоднішніх умовах, адже нове обладнання дозволить відчутно економити на енергоносіях.

/Володимир Пасічко, головний інженер ПОКВПТГ «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО»
До реконструкції, в залежності від року і погодніх умов, котельня споживала від 1 млн 200 до 1,5 млн куб. м природного газу. Споживання електричної енергії знаходилося в межах 110-120 тисяч кВт-годин на рік. В результаті реконструкції очікувана економія природного газу складе приблизно 15%, в грошовому еквіваленті — це 850 тисяч гривень, а економія фонду заробітної плати, оскільки тут постійно працювало 4 оператора, складе близько 250 тисяч гривень/

Сучасні котли та насосне обладнання мають запас потужності, а отже можуть забезпечити теплом більшу, порівняно із показниками донедавна, кількість будинків житлового фонду міста з прилеглих до котельні районів.

/Федір Прохоренко, майстер четвертого теплового району ПОКВПТГ «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО»
Ця котельня буде обслуговувати порядка 24 житлових будинків. Це за старою схемою. За новою – підключаються ще 4 будинки, тобто розрахована вона на додаткове навантаження. Це за гарячим водопостачанням та опаленням. Протяжність теплотрас по цій котельні – приблизно 3,7 км у двотрубному вимірі/

Вцілому об’єкти теплового господарства міста, звітують на підприємстві «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО», повністю готові до опалювального сезону. Зважаючи на різке зниження температури, він може розпочатися для мешканців Полтави вже 8 жовтня.

Крістіна БРІГІДА
За матеріалами: ПОЛТАВСЬКА ТЕЛЕВІЗІЙНА СТУДІЯ «МІСТО»
Адреса ресурсу: http://www.misto-tv.poltava.ua/
Адреса матеріалу: У Полтаві повністю реконструювали котельню по вул. Уютній, 29

 

Опалювальний сезон 2015-2016 рр. у м. Полтава стартував

2015-10-08

 

ОПАЛЮВАЛЬНИЙ СЕЗОН 2015-2016 рр.
у м. ПОЛТАВА СТАРТУВАВ
 
РІШЕННЯ
ВИКОНАВЧОГО КОМІТЕТУ
ПОЛТАВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ
від 07.10.2015 р. № 202
Про початок опалювального сезону 2015-2016 рр.

У зв’язку зі зниженням середньодобової температури зовнішнього повітря на території міста Полтава, відповідно до Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 21 липня 2005 року №630 (зі змінами), керуючись ст. 30 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», виконавчий комітет Полтавської міської ради

ВИРІШИВ:

1. Розпочати з 08 жовтня 2015 р. опалювальний сезон 2015-2016 рр. 

2. Теплопостачальним організаціям, управлінню житлово-комунального господарства, головам житлово-будівельних кооперативів, ОСББ, відомчим житлово-експлуатаційним дільницям та іншим експлуатуючим організаціям забезпечити, в межах повноважень, виконання цього рішення.

3. Контроль за виконанням даного рішення покласти на заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів Ю.Кропивку.

Міський голова                            О. Мамай
За матеріалами: Офіційний сайт Полтавської міської ради та
виконавчого комітету
Адреса ресурсу: http://www.rada-poltava.gov.ua

LImit